Jump to content

Wczesne aktualizacje

propozycja Aktualizacje Testy 1.7.1

• Please log in to reply
4 replies to this topic

szajbus626 #1 Posted 27 January 2020 - 02:27 PM

Private

• Player
  • 3169 battles
  • 2
W grze mamy dostępne wczesne aktualizacje dzięki którym nie musimy pobierać zawartości w dniu wyjścia takowej. Co gdyby Wargaming dodał możliwość testowania aktualizacji w bitwach niestandardowych przed wyjściem aktualizacji? Tak wiem, jest supertest dzięki któremu można przetestować aktualizację która jeszcze nie wyszła jednak nikt by nie ucierpiał gdyby dodano taką funkcję. Przykładowo wychodzi aktualizacja 1.7.1, dodane zostają 3 czołgi, po zaznaczeniu opcji w Game Center gra uruchamiałaby się w trybie testowym dzięki czemu mielibyśmy dostęp do tych 3 czołgów, były by to pojazdy specjalne które można używać tylko w bitwach niestandardowych. Ta opcja mogła by pomóc graczom którzy nie biorą udziału w superteście a chcieli by przetestować mechanikę 2 dział i sprawdzić czy im to pasuje.

RaJCeL #2 Posted 27 January 2020 - 02:39 PM

Captain

• Player
  • 26783 battles
  • 2,366

Po 1. Nie myl supertestu z common testem.

Po 2. Żeby tak to działało to gra musiałaby nanieść zmiany na klienta czyli w sumie skopiować to co masz teraz i nanieść zmiany z pobranej prepaczki. Czyli stworzyłoby to dodatkową wersję do ogarniania dla developerów pomiędzy common testem a wersją produkcyjną. Kolejna sprawa to sprawdzenie spójności kto na czym gra, w którym trybie odpalił, kogo z kim w którym trybie zestawić. Stworzyło to masę dodatkowych problemów i pracy dla developerów.

Jak dla mnie za dużo roboty i udziwniania. Jest już commont test. Jeżeli chcesz to instalujesz i testujesz. I tak na common teście każdy mógł i chyba jeszcze może przetestować mechanike dwóch dział.

Edited by RaJCeL, 27 January 2020 - 02:39 PM.

szajbus626 #3 Posted 27 January 2020 - 03:15 PM

Private

• Player
  • 3169 battles
  • 2

View PostRaJCeL, on 27 January 2020 - 02:39 PM, said:

Po 1. Nie myl supertestu z common testem.

Przepraszam mój błąd.

View PostRaJCeL, on 27 January 2020 - 02:39 PM, said:

Jak dla mnie za dużo roboty i udziwniania. Jest już commont test. Jeżeli chcesz to instalujesz i testujesz. I tak na common teście każdy mógł i chyba jeszcze może przetestować mechanike dwóch dział.

W sumie masz rację. Nie spojrzałem na to dokładnie od strony technicznej. Jednak jeśli dałoby się to uprościć to może miało by to sens jak ktoś ma mało miejsca na dysku, no i nie trzeba by pobierać osobnej wersji. 

RaJCeL #4 Posted 27 January 2020 - 03:33 PM

Captain

• Player
  • 26783 battles
  • 2,366

WG to korpo. Musi być zysk. Tworzenie kolejnej wersji klienta nie da im zysku, a zapewnie koszt, gdyż taki ad hocowy tryb uruchamiający grę z nadpisanymi niektórymi metodami lub plikami musiałby być tworzony przy każdej wersji, bądź jednorazowo mechanizm automatyzujący, lecz jak już wspomniałem jest to koszt bez zysku.

Teraz masz już wybór:
1. instalujesz common test i testujesz przez kilka tygodni.

2. czekasz kilka tygodni i testuje na serwerze produkcyjnym.

Edited by RaJCeL, 27 January 2020 - 03:34 PM.

RK_8_8_Kubica #5 Posted 27 January 2020 - 03:43 PM

Field Marshal

• Player
  • 41535 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View Postszajbus626, on 27 January 2020 - 03:15 PM, said:

W sumie masz rację. Nie spojrzałem na to dokładnie od strony technicznej. Jednak jeśli dałoby się to uprościć to może miało by to sens jak ktoś ma mało miejsca na dysku, no i nie trzeba by pobierać osobnej wersji. 

Powiedzmy, że WoT i WoT CT (test), to wirusy.

Programiści znają ich działanie, a co za tym idzie w parę sekund znajdą antidotum jeśli coś się spierdzieli.

Jeśli połączą WoT i WoT CT w jeden wirus, to będzie on mutacją, której nikt nie zna, a co za tym idzie trudniej będzie to coś między innymi naprawić.

Edited by _Patrol, 27 January 2020 - 03:44 PM.

Also tagged with propozycja, Aktualizacje, Testy, 1.7.1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users