Jump to content

Ön Cephe Geri Döndü!

• Please log in to reply
65 replies to this topic

Community #1 Posted 13 February 2020 - 02:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,148
Destansı 30v30 çarpışmalar World of Tanks'a geri geliyor.

Haber ögesinin tam metni

Mellqart #2 Posted 13 February 2020 - 02:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2995 battles
  • 456
  • [SADCR] SADCR
dişe dokunur tek ödül olan gold nerde peki :(

Bagora #3 Posted 13 February 2020 - 02:23 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49945 battles
  • 7,186
  • [CMPLX] CMPLX

bin tane yedek fazla değil mi ya o kadar yedek vereceğinize azcıkta gold vereydiniz keşke

meta393 #4 Posted 13 February 2020 - 02:27 PM

Sergeant

• Player
  • 18407 battles
  • 289
görevleri yapınca tankları da parayla satsanız bence süper olurdu:amazed:

AbbySCiuTo #5 Posted 13 February 2020 - 02:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1511 battles
  • 98
Normalde ıkıncı etkınlık ilkine göre güzel ve özel olması gerekirken WOT da durum değişiyor.Sağlam budamışlar ...

listen_little_man #6 Posted 13 February 2020 - 02:31 PM

General

• Moderator
  • 53415 battles
  • 9,014

View PostBagora, on 13 February 2020 - 04:23 PM, said:

Spoiler

bin tane yedek fazla değil mi ya o kadar yedek vereceğinize azcıkta gold vereydiniz keşke

Eğer kişisel yedekleri kredi ile satma olayı gelirse sanırım 3 ya da 4 tane 10 seviye tank alacak kadar kredim olacak. Bir de bu 1000 tane yedek gelirse birkaç tane de 5-6 seviye alırım artık...

Edited by listen_little_man, 13 February 2020 - 02:31 PM.

onnoZZ #7 Posted 13 February 2020 - 02:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28821 battles
  • 700
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBagora, on 13 February 2020 - 02:23 PM, said:

Bir tane ama %300, 3 tane %100 de verebilirdi. :P

Bagora #8 Posted 13 February 2020 - 02:55 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49945 battles
  • 7,186
  • [CMPLX] CMPLX

View PostonnoZZ, on 13 February 2020 - 01:36 PM, said:

Bir tane ama %300, 3 tane %100 de verebilirdi. :P

x1K yazıyo ama orda :D, bildiğim kadarıyla K ifadesi BİN i ifade etmek için kullanılıyor  , tamir çantası 3k krediye satılıyor gibi :D

Spartiat777 #9 Posted 13 February 2020 - 02:58 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 46926 battles
  • 3,476

View PostBagora, on 13 February 2020 - 04:55 PM, said:

x1K yazıyo ama orda :D, bildiğim kadarıyla K ifadesi BİN i ifade etmek için kullanılıyor  , tamir çantası 3k krediye satılıyor gibi :D

K ifadesi burada "klavye sürçmesi" anlamına geliyor. Şüpheli durumlarda sayfa dilini İngilizce yapıp bakabilirsin. "Content Team" işini daha dikkatli yapıncaya kadar en iyi çözüm bu.

Hata ilgilisine bildirildi. Etkinlik bitinceye kadar düzeltilmesini umuyorum.

Bagora #10 Posted 13 February 2020 - 03:06 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49945 battles
  • 7,186
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 13 February 2020 - 01:58 PM, said:

K ifadesi burada "klavye sürçmesi" anlamına geliyor. Şüpheli durumlarda sayfa dilini İngilizce yapıp bakabilirsin. "Content Team" işini daha dikkatli yapıncaya kadar en iyi çözüm bu.

Hata ilgilisine bildirildi. Etkinlik bitinceye kadar düzeltilmesini umuyorum.

:trollface:

BagKurEmekLisi #11 Posted 13 February 2020 - 03:09 PM

Corporal

• Player
  • 7380 battles
  • 131

burada ki asıl sorun geçen sefer hey ay  1 hafta boyunca olan ÖN CEPHE  artık   çelik avcısı modu ile birleştirilip  yılda sadece 4 ay olacak olması ne gold, ne tahvil, ne tank, ne başka bir şey  geçen sefer her ay  1 hafta boyunca doya doya oynuyorduk  ÖN CEPHE  modunu  şimdi  çelik avcısı modunu zoraki oynatmaya çalışacaklar birbirine bağlayıp !!!  ÇELİK AVCISI  oyun modunu oynamazsam hesabımın silineceğini, bir daha bu oyuna  kesinkez dönemeyeceğimi şart koşssunlar   açıkçası wotu bırakmayı tercih ederim  hiç bir şekilde  o saçma sapan oyun modunu oynamayacağım random maç atarım  günlük yarım saat  o da yeter

bu ne yav zorla  havucu  sopaya sopayı da oyuncuya bağlayıp yakala bunu der gibi  bir zorlama olmuş resmen 

Edited by BagKurEmekLisi, 13 February 2020 - 03:10 PM.

ATHELON_ #12 Posted 13 February 2020 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34148 battles
  • 852
  • [RTRO] RTRO

Bu ney, nasıl, olmaz böyle saçma şey. Ayda bir hafta oynuyorduk az geliyordu. Ön cepheyi sürekli yapın istiyorum. Siz inadına yapar gibi yılda 8 haftadan 4 haftaya düşürüyorsunuz.

Bu kadar saçma iş olmaz. Wot elindeki tek güzel oyun modunun süresini arttıracağına azaltıyor. Salın oynayalım. Ön cepheyi bütün seviyelere yayın sürekli yapın. Bakalım rasgele oyun oynanıyor mu?

[edited] rasgele oyunu neden dayatıyorsunuz? Bırakın ön cephe oynayalım.

Edited by Spartiat777, 13 February 2020 - 03:56 PM.
uygunsuz referans - ağır hastalık isimlerini alelade terim olarak kullanmayın, hassasiyeti olabilecekleri göz önünde bulundurun

Bagora #13 Posted 13 February 2020 - 03:38 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49945 battles
  • 7,186
  • [CMPLX] CMPLX

View PostATHELON_, on 13 February 2020 - 02:35 PM, said:

Bu ney, nasıl, olmaz böyle saçma şey. Ayda bir hafta oynuyorduk az geliyordu. Ön cepheyi sürekli yapın istiyorum. Siz inadına yapar gibi yılda 8 haftadan 4 haftaya düşürüyorsunuz.

Bu kadar saçma iş olmaz. Wot elindeki tek güzel oyun modunun süresini arttıracağına azaltıyor. Salın oynayalım. Ön cepheyi bütün seviyelere yayın sürekli yapın. Bakalım rasgele oyun oynanıyor mu?

[edited] rasgele oyunu neden dayatıyorsunuz? Bırakın ön cephe oynayalım.

insanlar hevesle beklesin diye :) , mesela martta açılacak ve ön cephe isteyen herkes o modu oynamak için oyuna girecek eğer oyuncuların istediği gibi sürekli olursa ne de olsa hep var diyip başka işlerle ugraşabilirler ama bu şekilde ön cephe ne zaman açılırsa gelirler .

AbbySCiuTo #14 Posted 13 February 2020 - 03:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1511 battles
  • 98

View PostATHELON_, on 13 February 2020 - 02:35 PM, said:

[edited] rasgele oyunu neden dayatıyorsunuz? Bırakın ön cephe oynayalım.

Bu modla hem eglenıyorsun hem paranı kasıyorsun dolaylı yoldan zarar edeceklerı ıcın uygun olmaz.3-5 tane altın verıyorlardı onları da kaldırmıslar mesela :D

ATHELON_ #15 Posted 13 February 2020 - 03:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34148 battles
  • 852
  • [RTRO] RTRO

View PostBagora, on 13 February 2020 - 03:38 PM, said:

insanlar hevesle beklesin diye :) , mesela martta açılacak ve ön cephe isteyen herkes o modu oynamak için oyuna girecek eğer oyuncuların istediği gibi sürekli olursa ne de olsa hep var diyip başka işlerle ugraşabilirler ama bu şekilde ön cephe ne zaman açılırsa gelirler .

Şimdi de ön cephe haricinde bir şey oynamıyorum. O nasıl olacak? Nasıl olsa ön cephe gelince yardıracağız diye günde 1 maç falan yapıp çıkıyorum.

Maraton gelince de yardıracağız. Ödülleri yüksek olurda çelik avcısına da karşı değilim. Pubg kafası kaça kaça birinci oluyordum. Geçen sene tek bir pazar gününde bitirmiştim çelik avını.

l3oomerangg #16 Posted 13 February 2020 - 04:14 PM

Captain

• Player
  • 44358 battles
  • 2,437

Şimdi 1 ay sonra başlayacak bir etkinliği ön cephe geri döndü diye bir başlıkla sunmanın mantığı nedir ? 

Zaten daha dün konu ile alakalı önbilgi veren bir konu açtınız. Bu kadar kısa sürede bazı bilgiler verecektiniz madem iki konuyu birleştirip vereydiniz. Sanırım WG forumlarda ki karaborsa etkisini (forumu tüm oyuncular takip eder oldu) kaybetmek istemiyor...

Ya da bu kipin ödüllerini ciddi anlamda kısacaklar ve bu yüzden de sindire sindire insanlara sunuyorlar... Bu haberde prestij kademeleri kaldırıldı falan diyor mesela. Bunların yerine jetonlar geldi diyor. Eğer geçen sene ki o prestij kademelerinden gelen ödüller olmazsa bu kipinde içinden geçilmiş demektir...

Edited by l3oomerangg, 13 February 2020 - 04:16 PM.

MYQLGEN #17 Posted 13 February 2020 - 04:45 PM

Sergeant

• Player
  • 385 battles
  • 226

View Postl3oomerangg, on 13 February 2020 - 04:14 PM, said:

Şimdi 1 ay sonra başlayacak bir etkinliği ön cephe geri döndü diye bir başlıkla sunmanın mantığı nedir ? 

Zaten daha dün konu ile alakalı önbilgi veren bir konu açtınız. Bu kadar kısa sürede bazı bilgiler verecektiniz madem iki konuyu birleştirip vereydiniz. Sanırım WG forumlarda ki karaborsa etkisini (forumu tüm oyuncular takip eder oldu) kaybetmek istemiyor...

Ya da bu kipin ödüllerini ciddi anlamda kısacaklar ve bu yüzden de sindire sindire insanlara sunuyorlar... Bu haberde prestij kademeleri kaldırıldı falan diyor mesela. Bunların yerine jetonlar geldi diyor. Eğer geçen sene ki o prestij kademelerinden gelen ödüller olmazsa bu kipinde içinden geçilmiş demektir...

Metin;

Her Aşama tamamlandıktan sonra gelişim sıfırlanacak, dolayısıyla bir sonraki ay yeni Aşamaya Seviye 1'den başlayacaksınız. Kaçırdığınız Aşamaları tekrar oynayamayacağınızı aklınızda tutun.

Ve son olarak,Prestij Puanlarını emekliye ayırıyoruz. Bunun yerine etkinlik para birimi olan, Çelik Avcısı oynayarak da edinebileceğiniz jeton kazanacaksınız.

Benim anladığım ve cevabım;

ilk cümlede eskisi gibi hadi gel yarısında başka aşamanı devam ettir esnekliği gitmiş,zaten arada sırada oynadığım oyunda ve bu kipte WG yönetimine sesleniyorum bunu getirdiniz benim için çokta tın, kendimi kasarak oynamaktansa almam tankı olur biter.İnsanlar bu oyun için yaşamıyorlar işimiz gücümüz var dayatmayla yapmam ben.

Son olarak tespitin doğrudur @I3oomerangg abi,prestij puanı iptal olduğuna göre ödüllerde yapan presj puanı içersindeki seviye aşamarda görüyorumki ödüller dede azalma mevcut,sarf mazemesini kıssan ne kısmasan ne diyenler olucak,ben büyükleri kullanmıyorum direk satıyorum bana ekstra coin oluyordu.Prestij gold larındada kırpmalar mevcut olabilir detaylı açıklamaya kadar bekliyeceğiz gibi.

Ben bretagne pantheri alıp biraz ara vericem onun için bu ara oynuyorum.Ön cepheyide açıkcası çok umutla bekledim rastele savaşlardan sıkılmıştım,aynen devam edip içerisindeki büyük ödül değişse ne güzel olurdu fakat WG yönetimindeki kafa yapısı ile biz oyuncuların kafa yapısı çoğunlukla uyuşmamaktadır.

Bide bu oyunu ben çok oynacayınca bende bayma var,bazen ara veriyorum.

Edited by MYQLGEN, 13 February 2020 - 04:46 PM.

ProxymaCentauri #18 Posted 13 February 2020 - 04:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40376 battles
  • 83
anladığım kadarı ile sıkışık takvim var önlerinde. yoksa öncephe gibi neredeyse her oyuncunun sevdiği bir modu neden 4 haftaya düşürsünler. 

Jarnnac #19 Posted 13 February 2020 - 04:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24948 battles
  • 88
  • [BABA2] BABA2
Bence bu oyunda ödüllendirme sistemi yanlış. Ön cephe diye bir mod piyasa sürdün, ilk sene 300 altın verirsin max, sonraki sene beklentiler 300 yada daha fazlası olacağı için 300 yada daha fazla gold hediye verirsin ki ön cephe katılımları artsın. Belki de serverlarda aşırı yüklenmelerden korkuyor da olabilirler. Ancak kişisel olarak tercihim bu sene katılmayacağım. Geçen sene prestij ödülleri ile "Emil 1951 + gold" almıştım ve sırf bu ödüller için kasarak oynamıştım. Ödül olarak gold yok, tanklar elit seviye IX tier, kalsın ben almayayım.

l3oomerangg #20 Posted 13 February 2020 - 08:42 PM

Captain

• Player
  • 44358 battles
  • 2,437

View PostMYQLGEN, on 13 February 2020 - 06:45 PM, said:

Metin;

Her Aşama tamamlandıktan sonra gelişim sıfırlanacak, dolayısıyla bir sonraki ay yeni Aşamaya Seviye 1'den başlayacaksınız. Kaçırdığınız Aşamaları tekrar oynayamayacağınızı aklınızda tutun.

Ve son olarak,Prestij Puanlarını emekliye ayırıyoruz. Bunun yerine etkinlik para birimi olan, Çelik Avcısı oynayarak da edinebileceğiniz jeton kazanacaksınız.

Benim anladığım ve cevabım;

ilk cümlede eskisi gibi hadi gel yarısında başka aşamanı devam ettir esnekliği gitmiş,zaten arada sırada oynadığım oyunda ve bu kipte WG yönetimine sesleniyorum bunu getirdiniz benim için çokta tın, kendimi kasarak oynamaktansa almam tankı olur biter.İnsanlar bu oyun için yaşamıyorlar işimiz gücümüz var dayatmayla yapmam ben.

Son olarak tespitin doğrudur @I3oomerangg abi,prestij puanı iptal olduğuna göre ödüllerde yapan presj puanı içersindeki seviye aşamarda görüyorumki ödüller dede azalma mevcut,sarf mazemesini kıssan ne kısmasan ne diyenler olucak,ben büyükleri kullanmıyorum direk satıyorum bana ekstra coin oluyordu.Prestij gold larındada kırpmalar mevcut olabilir detaylı açıklamaya kadar bekliyeceğiz gibi.

Ben bretagne pantheri alıp biraz ara vericem onun için bu ara oynuyorum.Ön cepheyide açıkcası çok umutla bekledim rastele savaşlardan sıkılmıştım,aynen devam edip içerisindeki büyük ödül değişse ne güzel olurdu fakat WG yönetimindeki kafa yapısı ile biz oyuncuların kafa yapısı çoğunlukla uyuşmamaktadır.

Bide bu oyunu ben çok oynacayınca bende bayma var,bazen ara veriyorum.

Ben akşam yorgun olduğum için haberi net okuyamamıştım. Şöyle yüzeysel bakıp yattım uyudum.

Net olan birşey var. Adamlar prestij kademelerini kaldırıyoruz diyerek, prestij ödüllerini vermemeyi planlıyorlar. Yani sadece kademe ödülleri var ki, bu ödüllerde bir artırım yok. Gold yok, esktra tahvil yok vs... Şu an da yaptıkları da gaz alma operasyonu. 1 ay önceden herkesin gazını alıyorlar... Ya da gelecek tepkilere göre düzenlemeler yapacaklar...

View PostProxymaCentauri, on 13 February 2020 - 06:55 PM, said:

anladığım kadarı ile sıkışık takvim var önlerinde. yoksa öncephe gibi neredeyse her oyuncunun sevdiği bir modu neden 4 haftaya düşürsünler. 

Ortada sıkışık bir takvim yok. Bu seneki öncephe en az 6-8 ay önceden planlandı. 3-4 ay öncesinden zaten öncephe+çelik avcısı kipimin birleştirilecek sunulacağı söylendi. Ama aslına bakarsanız birleştirilen hiçbirşey yok. Resmen ortada 2 farklı kip var ve sadece ödülleri ortak. İsteyen birini oynar, diğerini oynamaz. Dediğim gibi birbirleriyle bağlantılı tek şeyleri ortak ödülleri. Bu nedenle de isteseler öncepheyi gene geçen sene ki gibi 10 aya da yayabilirlerdi. 

Geçen sene ki sistemde gelseydi de bazıları dışında çoğu kişi niye böyle getirdin demezdi. Son etkinliklerin neredeyse hepsi, bir önceki etkinliklerin kısılmış hali. WG birşey çok tutuluyorsa onu hemen nerfliyor olay bu. Öncephede şu an görünen kademe seviyeleri azaltılmış ama hemen hemen aynı puanlar toplanacak. Yani aslında resmen ödüller yarı yarıya düşürülmüş demek bu. Prestij kademeleri kaldırılmış, ekstra gold ve tahvil gelirleri kaldırılmış demek bu. Çelik avcısıyla birleştirilmiş, iki etkinlik için ortak ödül sunmak bu. Böylelikle bir taşla 5 kuş vurmak bu. Durmak yok, uyumaya devam...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users