Jump to content

Genel Geri Bildirim

1.8

• Please log in to reply
17 replies to this topic

vuque #1 Posted 19 February 2020 - 10:29 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 19667 battles
  • 4,514
  • [TAF-G] TAF-G

Komutanlar, 

1.8 Güncellemesi ile ilgili geri bildirimlerinizi bizlere bu başlık altında iletebilirsiniz. Lütfen aşağıda belirtilen konularla ilgili geri bildirimlerinizi belirtilen başlıklar altında paylaşın. 

Oturum İstatistikleri

Günlük Görevler

Hata Bildirimleri

Teşekkürler,

Tyhoun #2 Posted 04 March 2020 - 10:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27614 battles
  • 690

...çok sinir olduğum konuda bu istatistikler kısmı :angry:

İstatistik kısmında benim görmek istediğim savaş performansı ki istenen de bu bunu da getirdiniz teşekkürler ama 3 satır minnacık yerden satır satır kaydırarak görmeye çalıştırıp üstte ki kocaman alanı anlamsız şeylerle doldurmak nasıl desem bilemedim . Bunu yaparken kullanışlılık diye bir şey var ama burada kesinlikle yok . 

shot_001.jpg

Edited by Spartiat777, 04 March 2020 - 01:55 PM.
Geri bildirim ile ilgili olmayan kısımlar çıkarıldı

SENTENCED_ #3 Posted 04 March 2020 - 12:14 PM

Sergeant

• Player
  • 48153 battles
  • 257
  • [THYKE] THYKE

Çelik avcısı ile ön cephe aynı haftaya denk gelmez umarım.
Keşke bunları aynı kefeye koymasaydınız Ön Cephe wot oyuncularının en sevdiği kip olabilir bu oyunda.

Çelik avcısı ise cadılar bayramı, tank futbolu, yarış vs. gibi ortalama düzeyde ilgi çeken ve beğenilen etkinliklerden biri.
Üstelik Ön Cephe'nin bu kadar değişmesine, karıştırılmasına da gerek yoktu. Ödüllerin değişmesi ve hatta azalması bile sorun değil. 
Sadece haritalarda birkaç nüansın dengelenmesi yeterliydi.

Spartiat777 #4 Posted 04 March 2020 - 01:51 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

Bu konu güncel sürüm hakkında geri bildirim için ayrılmıştır. 

Konuyla ilgili olmayan mesajlar kaldırılmıştır.

Lütfen sorularınızı ve diğer konulardaki görüşlerinizi ilgili bölüm ve konularda paylaşın.

anonym_EMcFxXGzWrj2 #5 Posted 07 March 2020 - 02:01 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 131

oyunda daha önce verilen  liyakat ödülleri  kaldırılıp yerine günlük görev adı altında  yeni bir sistem getirildi   bu    mod geldiğinden beri toplamda 12 adet   oyun içi blueprint gerekli koşulları sağlamama  rağmen  oyun tarafından verilmedi 

bu durumu oyun içi desteğe ilettim  onlar  blueprint dedinlen  ekipmanın hesabıma eklendiğini söylediler fakat depo da   sayıyı defalarca kontrol etmeme  rağmen değişiklik  olmadığını ispatlı olarak   oyun içi garaj ekran görüntüsünü alıntılayarak kendilerine yolladım  

oyunu ve wg  tarafından  izin verilen modpacklerin   oyunda  görüşüme engel olabileceğini oyunu ve modları silip oyunu tekrar yüklemem gerektiğini belirttiler  bende  sabah itibarı ile oyunu ve modları sildim  tekrar yükledim  ve mod yüklemeden 

oyunu  başlattım    ve oyun içi  blueprint vaad eden görevleri tamamladım gene  blueprint vermedi sayısında  değişiklik olmadı 

destek tarafından  tarafımca açılan konu  oyun destek ekibinin dediklerimi kabul etmemesi sonucu   kendileri tarafından  kapatıldı ben diyorum ki oyunda   günlük görevlerde bir hata var  bunu ispatlı olarak  oyun desteğe ilettim 

derdim  blueprint değil  hesabımda yeterince tank var   burdan sonra tank alsam ne olur almasam ne olur fakat  görev yerine geldiği halde  verilmiyorsa  insanın zoruna gidiyor bu da bir gerçek 

bu notum size   sayın firma yetkilisi oyun desteğe açtığım ve destek ekibi tarafından  kapatılan   konu numarası :   122896080  incelemek istersiniz diye not düşüyorum 

ayrıca size  özel mesaj  ile bildirdim 

Spartiat777 #6 Posted 07 March 2020 - 02:27 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBagKurEmekLisi, on 07 March 2020 - 04:01 PM, said:

oyunda daha önce verilen  liyakat ödülleri  kaldırılıp yerine günlük görev adı altında  yeni bir sistem getirildi   bu    mod geldiğinden beri toplamda 12 adet   oyun içi blueprint gerekli koşulları sağlamama  rağmen  oyun tarafından verilmedi 

bu durumu oyun içi desteğe ilettim  onlar  blueprint dedinlen  ekipmanın hesabıma eklendiğini söylediler fakat depo da   sayıyı defalarca kontrol etmeme  rağmen değişiklik  olmadığını ispatlı olarak   oyun içi garaj ekran görüntüsünü alıntılayarak kendilerine yolladım  

oyunu ve wg  tarafından  izin verilen modpacklerin   oyunda  görüşüme engel olabileceğini oyunu ve modları silip oyunu tekrar yüklemem gerektiğini belirttiler  bende  sabah itibarı ile oyunu ve modları sildim  tekrar yükledim  ve mod yüklemeden 

oyunu  başlattım    ve oyun içi  blueprint vaad eden görevleri tamamladım gene  blueprint vermedi sayısında  değişiklik olmadı 

destek tarafından  tarafımca açılan konu  oyun destek ekibinin dediklerimi kabul etmemesi sonucu   kendileri tarafından  kapatıldı ben diyorum ki oyunda   günlük görevlerde bir hata var  bunu ispatlı olarak  oyun desteğe ilettim 

derdim  blueprint değil  hesabımda yeterince tank var   burdan sonra tank alsam ne olur almasam ne olur fakat  görev yerine geldiği halde  verilmiyorsa  insanın zoruna gidiyor bu da bir gerçek 

bu notum size   sayın firma yetkilisi oyun desteğe açtığım ve destek ekibi tarafından  kapatılan   konu numarası :   122896080  incelemek istersiniz diye not düşüyorum 

ayrıca size  özel mesaj  ile bildirdim 

Gelen taslaklar / kesitler depoda genel ya da ulusalsa yukarıda sayı olarak gösteriliyor ama bir tankla aitse ilgili tanka ait görselle gösteriliyor. Gelen taslağın/kesitin hangi tanka ait olduğunu bildirim alanından görme ve bunun depoda ya da teknoloji ağacında o tanka ait taslak sayısının değişip değişmediğini kontrol etme şansınız oldu mu? Araştırılmamış tanklara ait taslaklar üst bölümdeki genel ve ulusal kesit sayılarını değiştirmez.

anonym_EMcFxXGzWrj2 #7 Posted 07 March 2020 - 02:42 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 131

View PostSpartiat777, on 07 March 2020 - 02:27 PM, said:

Gelen taslaklar / kesitler depoda genel ya da ulusalsa yukarıda sayı olarak gösteriliyor ama bir tankla aitse ilgili tanka ait görselle gösteriliyor. Gelen taslağın/kesitin hangi tanka ait olduğunu bildirim alanından görme ve bunun depoda ya da teknoloji ağacında o tanka ait taslak sayısının değişip değişmediğini kontrol etme şansınız oldu mu? Araştırılmamış tanklara ait taslaklar üst bölümdeki genel ve ulusal kesit sayılarını değiştirmez.

sizinde dedikleriniz kontrol edip  tekrar bildireceğim teşekkürler

anonym_EMcFxXGzWrj2 #8 Posted 09 March 2020 - 03:16 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 131

View PostSpartiat777, on 07 March 2020 - 02:27 PM, said:

Bugün  durumu çözdüm   görevler bitirilince  kesitler  geliyor bunlar   oyun sonucuyla  beraber sağ dip köşede açılan  küçük  kutucukta bildirim olarak geliyor  fakat  bu benim dikkatimden kaçmış hatalıyım  fakat  diğer yandan  oyun destek bu durumu  kendilerine  resimlerle   alıntı yaparak sordugumda  bunu kısaca izah etmek yerine almış kullanmışsın  deyip kapatmaları hoş değil  sorunu anlamak yerine  sürekli papağan gibi   aynı yazıları kes yapıştır yapınca haliyle insanı   çıldırtıyorlar       benim  hatam dikkatli  incelememek   sonucu   bunu kısaca izah etseler  bu  konu uzamazdı  neyse

tavsiyeniz için teşekkürler 

bu arada bazen   forum mıderatorlerı ıle de  atışıyoruz ama  sizleri anlıyorum  emin olabilirsiniz  editleme yaparken uyguladığınız kuralları umarım sizlerde oyuncuları ve itirazlarını  anlayışla karşılarsınız kolay  gelsin 

Spartiat777 #9 Posted 09 March 2020 - 04:35 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBagKurEmekLisi, on 09 March 2020 - 05:16 PM, said:

Bugün  durumu çözdüm   görevler bitirilince  kesitler  geliyor bunlar   oyun sonucuyla  beraber sağ dip köşede açılan  küçük  kutucukta bildirim olarak geliyor  fakat  bu benim dikkatimden kaçmış hatalıyım  fakat  diğer yandan  oyun destek bu durumu  kendilerine  resimlerle   alıntı yaparak sordugumda  bunu kısaca izah etmek yerine almış kullanmışsın  deyip kapatmaları hoş değil  sorunu anlamak yerine  sürekli papağan gibi   aynı yazıları kes yapıştır yapınca haliyle insanı   çıldırtıyorlar       benim  hatam dikkatli  incelememek   sonucu   bunu kısaca izah etseler  bu  konu uzamazdı  neyse

tavsiyeniz için teşekkürler 

bu arada bazen   forum mıderatorlerı ıle de  atışıyoruz ama  sizleri anlıyorum  emin olabilirsiniz  editleme yaparken uyguladığınız kuralları umarım sizlerde oyuncuları ve itirazlarını  anlayışla karşılarsınız kolay  gelsin 

Ek olarak, dün protanki mod paketinin ve benzer öğeleri kullanan mod paketlerinin bildirim alanına gelen taslak bildirimlerini engellediğini okudum. Bende protanki mod paketi yüklü ve gerçekten de taslak bildirimleri gelmiyor.

Müşteri hizmetleri için bir şey diyemeyeceğim, ben de müşteri hizmetlerine derdimi anlatmakta zorlanıyorum ama oluşan zorluk benim anlatışımdan kaynaklanmıyor :)

Oyuncular forum kurallarına ve genel toplum kurallarına uyarak istedikleri itirazı yapabilirler. Kural dışı bir konu oluştuğunda haklılık arka planda kalıyor.

anonym_EMcFxXGzWrj2 #10 Posted 09 March 2020 - 06:15 PM

Corporal

• Player
  • 0 battles
  • 131

View PostSpartiat777, on 09 March 2020 - 04:35 PM, said:

Ek olarak, dün protanki mod paketinin ve benzer öğeleri kullanan mod paketlerinin bildirim alanına gelen taslak bildirimlerini engellediğini okudum. Bende protanki mod paketi yüklü ve gerçekten de taslak bildirimleri gelmiyor.

Müşteri hizmetleri için bir şey diyemeyeceğim, ben de müşteri hizmetlerine derdimi anlatmakta zorlanıyorum ama oluşan zorluk benim anlatışımdan kaynaklanmıyor :)

Oyuncular forum kurallarına ve genel toplum kurallarına uyarak istedikleri itirazı yapabilirler. Kural dışı bir konu oluştuğunda haklılık arka planda kalıyor.

bilmiyorum belki benim  sorunumda moddan kaynaklıydı modu değiştirince düzeldi yeni fark ettim neyse 

Harami63 #11 Posted 15 March 2020 - 11:24 PM

Private

• Player
  • 27703 battles
  • 37

SU 100M1 ile oynuyorum. Savaşı kazandığımız ve ilk 10a girdiğim birkaç sefer 5 gelişim puanı alamadım. Ben mi hata yapıyorum oyunda mı sorun var anlamadım.

l3oomerangg #12 Posted 15 March 2020 - 11:44 PM

Captain

• Player
  • 48726 battles
  • 2,432
  • [FATIH] FATIH

View PostHarami63, on 16 March 2020 - 01:24 AM, said:

SU 100M1 ile oynuyorum. Savaşı kazandığımız ve ilk 10a girdiğim birkaç sefer 5 gelişim puanı alamadım. Ben mi hata yapıyorum oyunda mı sorun var anlamadım.

Sanırım savaş kartı olayından bahsediyorsunuz.

Savaş sonuç ekranınızdaki sıralama deneyime göre mi kontrol ediniz. Eğer deneyime göre değilde hasara göre ise bu sizi yanıltabilir. Buradaki kıstas kazanılan deneyimde ilk 10 a girmeyi baz alır. Bunun yanında bir de seviye sınırı olayı var. VI seviyenin altındaki savaşlar savaş kartı gelişimize yansımıyor incelediğim kadarıyla. Bunun yanında VI seviyede 100 gelişim sınırı var. Yani eğer VI seviyede ki toplam 100 puanlık sınıra ulaşmışsanız, o dönem içerisinde VI seviye ile yapacağınız diğer savaşlarda gelişim puanı kazanamıyorsunuz. 

Bütün bunların dışında gelişim puanı kazanamıyorum diyorsanız o zaman bir sorun var demektir.

Not : Bu arada savaş kartı sorunları için ayrı başlık açılmamış olması da muhtemelen unutulmuş bir olay. Zira ara güncellemede gelince atlandı sanırım.

Edited by l3oomerangg, 15 March 2020 - 11:45 PM.

innocenT_deviL #13 Posted 23 March 2020 - 12:54 AM

Colonel

• Player
  • 42255 battles
  • 3,893
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 23 March 2020 - 02:05 AM, said:

... özellikle son 2 gündür oyunda çok fazla lag ve ping yükselme durumları yaşıyoruz. Çoğul konuşurken ben ve plat arkadaşlarımı kastediyorum. Kaldı ki ben öğlen ve akşamın erken saatlerinde değil genelde akşam 22:00'den sonra oyuna giriyorum. Konuyu açan boomerangg dışında klan chatinde sorduğum diğer arkadaşlar da bu durumdan şikayetçi olduğuna göre ya genel (eu) yada yerel (tr) bir sıkıntı olduğu aşikar. Bugün oyuna ilk girdiğimde 205.000 civarı oyuncu vardı ve sunucuların bu tür durumlarda sıkıntı yaşadığı açık. Bazı arkadaşlarda olmayabilir, belki internet altyapıları  ve sistemleri daha güçlüdür ve daha az etkileniyordur onu bilemem ama birçok kişi bu sorunu yaşıyorsa ortada genel bir sıkıntı var demektir.

başka bir konuya yazdığım gibi son dönemde (genel olarak son 4-5 gündür-özellikle son 2 gündür yani haftasonu çok daha fazla) ping yükselmeleri ve lag konusunda çok sıkıntı yaşıyoruz. Sunucuların yetersiz kaldığını düşünüyoruz çünkü ne zaman oyuncu sayısı belli rakamların üstüne çıksa o zaman oluyor bu tür şeyler.

ProFighte #14 Posted 23 March 2020 - 11:45 AM

Major

• Player
  • 31068 battles
  • 2,515
  • [CMPLX] CMPLX

View PostTyhoun, on 04 March 2020 - 12:29 PM, said:

...çok sinir olduğum konuda bu istatistikler kısmı :angry:

İstatistik kısmında benim görmek istediğim savaş performansı ki istenen de bu bunu da getirdiniz teşekkürler ama 3 satır minnacık yerden satır satır kaydırarak görmeye çalıştırıp üstte ki kocaman alanı anlamsız şeylerle doldurmak nasıl desem bilemedim . Bunu yaparken kullanışlılık diye bir şey var ama burada kesinlikle yok . 

shot_001.jpg

Düşük çözünürlük dikkate alınmadan yapılmış tasarım olunca böyle sapıtıyor.

En azından ölçeklemesini çözünürlüğe göre yapsalar işe yarar birşey olurdu.

l3oomerangg #15 Posted 23 March 2020 - 05:43 PM

Captain

• Player
  • 48726 battles
  • 2,432
  • [FATIH] FATIH

Ben WG nin yanlış, eksik ve zamansız bildirimlerinden dolayı 23.03.2020 tarihinde aldığım bütün tankları, bu tanklara harcadığım serbest deneyimleri ve kullandığım taslakların hepsinin tarafıma iade edilmesini istiyorum. Alınan tankların hiçbirine mürettebat aktarılmamış, garajda göz bile atılmamış, alındığı gibi durmaktadır. Oyuncuları kandırarak bizleri mağdur etmek yerine, durumun telafisini talep ediyorum.

Geri iadesini talep ettiğim tanklar ve harcamalar.

T-62 A Harcanan Kredi : 4.880.000

AMX 30 Harcanan Kredi : 2.840.000

AMX 30 B Harcanan Kredi : 4.880.000 Harcanan Taslak : 144 Genel Kesit • 48 Ulusal Kesit Harcanan Serbest Deneyim : 80.000

113 Harcanan Kredi : 4.880.000

T71 DA Harcanan Kredi : 980.000 Harcanan Serbest Deneyim : 74.700

KV-13 Harcanan Kredi : 962.850

T21 Harcanan Kredi : 630.000

VK 30.01 D Harcanan Kredi : 637.000

M4A3E2 Harcanan Kredi : 682.500 Harcanan Serbest Deneyim : 32.750 (Emin değilim)

Firefly Harcanan Kredi : 661.500 Harcanan Serbest Deneyim : 42.000 (Yaklaşık)

Churchill GC Harcanan Kredi : 675.500 Harcanan Serbest Deneyim : 49.050 (Emin değilim)

Edited by l3oomerangg, 23 March 2020 - 05:58 PM.

l3oomerangg #16 Posted 24 March 2020 - 11:18 PM

Captain

• Player
  • 48726 battles
  • 2,432
  • [FATIH] FATIH
Sıralamalı savaşlarda tekerlekli araçları farklı bir kategoriye aldınız. Peki neden bunu rastgele savaşlarda yapmıyorsunuz ? Prokhorovka, Malinovka, Murovanka gibi açık haritalarda EBR lerin diğer hafif tanklara karşı bariz üstünlüğü ortadayken, bir tarafa EBR verip bir tarafa SHERIDAN veya AMX veya T100 vermek açık olarak WG tarafından yapılan hiledir.

BahadirGz #17 Posted 03 April 2020 - 11:12 AM

Private

• Player
  • 31512 battles
  • 8

Merhabalar, 

Buralarda genelde bir çok kişinin yaptığı gibi bilgi edinip sessizce sakin uzaklaşanlardan biri olarak bazı olası haksızlıklar dolayısıyla ses çıkarmaya, bazı arkadaşların da sesi olmaya geldiğimi belirtmek isterim. 
Yukarıda l3oomerangg arkadaşımızın da üzerinde durduğu konuda genel ve tek bir soru sormak mecburiyetindeyim; "benim suçum ne?" Yıllardır aktif olarak bir şekilde oyunun içindeyiz, özellikle son dönemde tekrar iş yoğunluğundan vakit buldukça güzel vakit geçiriyorum fakat son güncelleme ile gelecek olan 10lvl bazı tankların oyun içi para ile direkt olarak satın alınabilecek olması saçmalığı, ben ve ben gibi bir çok arkadaşın da ilgili tanklara sahip olmasında ne tür bir kabahatimiz olduğunu öğrenmek hakkımızdır sanırım. Örneğin onca savaş, onca kredi, onca premium, onca emek ile açtığım AMX 30B, T62A, 113 (belki aynı şekilde olan ama aklıma gelmeyen) bir çok tankım için nasıl bir yol izlenecek çok merak ediyorum. Şayet daha önce de benzer bir çok haksızlığa rağmen ses çıkarmadan emek verdiğimiz oyun için gerçekten işleyiş böyle büyük saçmalık ve haksızlıkla olacaksa açıklansın da ona göre hareket edelim! 

alinon #18 Posted 03 April 2020 - 07:27 PM

Private

• Player
  • 4249 battles
  • 14
Son güncellemeden beri sürekli oyuna başladıktan 3 saniye sonra oyunun kapanması ve düşük FPS sıkıntıları yaşıyorum. Normal şartlar altında 100 FPS civarında oynuyordum. Ancak garajdan itibaren 15-19 FPS arasında devam ediyor. Düzeltilmesi dileğiyle, kolay gelsin.

Also tagged with 1.8

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users