Jump to content

Zmiany w Drzewkach Technologicznych oraz pojazdy Kolekcjonerskie

• Please log in to reply
28 replies to this topic

parim1331 #1 Posted 25 February 2020 - 10:00 AM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 8325 battles
  • 2,509

Witajcie, dowódcy!

Jak być może pamiętacie, po tym jak zaktualizowane zrównoważenie przeszło przez gruntowane testy w piaskownicy, podjęto decyzję o wdrożeniu dwóch z nowo wprowadzonych zmian. W tej odsłonie supertestu będziemy mieli do czynienia ze zmianą w drzewach technologicznych.

Mamy na uwadze, że interesuje Was przede wszystkim przeniesienie pojazdów z poziomów VI-X do kategorii kolekcjonerskich. Nie podjęliśmy jeszcze wiążących decyzji – gdy skończymy, damy Wam znać. Jedno jest pewne: te maszyny będzie można kupić za kredyty. Supertest jest ograniczony do pojazdów z niższych poziomów.

W ramach niej pewna liczba pojazdów zostanie zaliczona do kategorii kolekcjonerskich, co oznacza, że nie będziecie musieli wydawać PD, aby wprowadzić je do garażu. Niektóre pojazdy zostaną przeniesione do innych poziomów, a nawet do innych klas. Ponadto w grze pojawią się całkowicie nowe pojazdy! Całe to przetasowanie zapewni spójniejsze postępy w drzewie technologicznym. Szczegółowa lista wszystkich nowych pojazdów i tych, które zostaną zmodyfikowane, znajduje się poniżej.

Warto zauważyć, że test jest obecnie zawężony do zmian związanych z samymi pojazdami; zmiany w drzewach technologicznych i statusie pojazdów zostaną wprowadzone w późniejszym terminie. Jeśli chodzi o sposób wprowadzenia tych zmian w klasach i poziomach w życie, rozważamy obecnie różne rozwiązania. Poinformujemy Was wkrótce po podjęciu konkretniejszych decyzji w tym temacie.

Pojazdy, które zostaną przeniesione do innych poziomów (łącznie 12):

• Cruiser Mk. I — z poziomu II na poziom I
  • Cruiser Mk. II — z poziomu III na poziom II
  • Cruiser Mk. III — z poziomu II na poziom III
  • Cruiser Mk. IV — z poziomu III na poziom IV
  • Valentine — z poziomu IV na poziom III
  • Valentine AT — z poziomu III na poziom IV
  • Crusader — z poziomu V na poziom VI
  • Covenanter — z poziomu IV na poziom V
  • BT-7 — z poziomu III na poziom IV
  • KV-1S — z poziomu V na poziom VI
  • А-20 — z poziomu IV na poziom V
  • SU-76 — z poziomu III na poziom IV

Pojazdy, które zostaną przydzielone do innych klas (łącznie 5):

• Crusader (czołg średni zostanie przeklasyfikowany na lekki)
  • T54E1 (czołg średni zostanie przeklasyfikowany na ciężki)
  • VK 30.01 (H) (czołg ciężki zostanie przeklasyfikowany na średni)
  • VK 30.01 (P) (czołg średni zostanie przeklasyfikowany na ciężki)
  • Type 97 Chi-Ha (czołg średni zostanie przeklasyfikowany na lekki)

Pojazdy, które zostaną dodane do gry (łącznie 3)

• BT-5 — radziecki czołg lekki poziomu III Pod względem rozgrywki ma on wiele wspólnego z czołgiem BT-2, który od dawna przebywa na liście pojazdów w grze.
  • T6 Medium — amerykański czołg średni IV poziomu Mówiąc krótko, to właściwie Sherman, i tak należy go traktować.
  • Cavalier — pojazd brytyjski V poziomu, który przypomina sławetnego Cromwella.

BT-5

Cavalier

T6 Medium

Wszystkie pojazdy wyszczególnione powyżej zostaną zrównoważone, co oznacza, że pojawią się w superteście. Pamiętajcie, że żadna ze zmian nie jest wyryta w kamieniu, a ich statystyki mogą zostać zmienione.

Edited by parim1331, 25 February 2020 - 01:35 PM.

Silentraz #2 Posted 25 February 2020 - 02:38 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 36794 battles
  • 3,241
  • [_CHS_] _CHS_
Pojazdy kolekcjonerskie będą specjalne (możliwość wsadzenia dowolnej załogi ze zgodnej nacji i klasy) czy załogi będą zachowywać się jak w drzewkowych  czołgach?

Upupork #3 Posted 25 February 2020 - 03:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7866 battles
  • 725
  • [AL-IN] AL-IN

View PostSilentraz, on 25 February 2020 - 02:38 PM, said:

Pojazdy kolekcjonerskie będą specjalne (możliwość wsadzenia dowolnej załogi ze zgodnej nacji i klasy) czy załogi będą zachowywać się jak w drzewkowych  czołgach?

Z tego co słyszałem będą specjalne.

Natomiast głową nie ręczę.

parim1331 #4 Posted 25 February 2020 - 03:16 PM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 8325 battles
  • 2,509

View PostSilentraz, on 25 February 2020 - 02:38 PM, said:

Wydaje mi się, że będą specjalne.

Upupork #5 Posted 25 February 2020 - 05:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7866 battles
  • 725
  • [AL-IN] AL-IN
W ogóle Cruiser I będzie 1 niedrzewkowym pojazdem I tieru. Cieszy mnie też przekwalifikowanie VK 30.01 H, zdecydowanie nie był to czołg ciężki. Będzie zmiana klasy dla AMX 40? :trollface:

SneakyTankAssassin #6 Posted 25 February 2020 - 05:25 PM

Private

• Player
  • 19145 battles
  • 31
Czy mnie pamięć nie myli, że KV-1S było kiedyś na VI tierze, zostało przeniesione na tier V i ta zmiana jest znów cofana?

Xwoknaj #7 Posted 25 February 2020 - 05:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12903 battles
  • 1,344

View Postparim1331, on 25 February 2020 - 10:00 AM, said:

Mamy na uwadze, że interesuje Was przede wszystkim przeniesienie pojazdów z poziomów VI-X do kategorii kolekcjonerskich.

No nie wiem kogo interesowało to kiedykolwiek. Wcale gracze nie myślą o tym jak rozwalony jest balans w tej grze, o goldowej ammo (która nie jest nerfiona, bo po co?) i o balansie starych czołgów, ALE przecież mieliście wymówkę, że testujecie zmiany ammo. To jak? Czekamy kolejny rok, dwa lata na zmiany w E100, IS4 i w innych zapomnianych, zjedzonych przez powercreep czołgach? Bo na to wygląda.

Ale dla was priorytetem są oczywiście zmiany w drzewkach technologicznych, tylko ja się zastanawiam komu one przeszkadzały? Chyba tylko wam w tym WG :facepalm:

Peter_Wolf #8 Posted 25 February 2020 - 07:05 PM

Warrant Officer

• Moderator
  • 30594 battles
  • 738

O ile będą to czołgi specjalne, to jest to jedna z lepszych zmian (skoro już firma uważa, że to najważniejsze, czego gracze oczekują i na razie i tak nic innego nie zrobi). Im więcej czołgów zostanie przekwalifikowanych na specjalne tym lepiej, ponieważ obecnie walają się po garażu i jak człowiek miałby ochotę czymś pyknąć kilka bitewek, to na ogół nie pyknie - brak załogi a przeszkalanie załóg co chwilę na kilka bitew byłoby absurdem. Owszem, zmiana ta jest korzystniejsza dla graczy z długim stażem i bogatym garażem, bo albo te czołgi już mają, albo sobie w każdej chwili kupią, bo kosztują grosze (w końcu większość to niskie tiery). Nowi gracze - cóż, nie wszystkie zmiany muszą być tylko ułatwieniami dla nich.

In minus - zmiana VK 30.01 P z meda na ht. Jest to nic innego jak uwalenie najlepszego (dla mnie) lub jednego z najlepszych (tylko M może z nim konkurować) medów VI tieru. Na tym tierze jest już jeden crap - VK 36.01 H - po co kolejny, zwłaszcza, że wyżej też jest wystarczająco ciężkich, do których zresztą mało kto się obecnie garnie, chyba że gra for fun jako dawca hp. Sporo zarówno HT jak i medów z wyższych poziomów linii niemieckiej wymaga poprawy, jakieś podmianki w środku stawki niczego nie zmienią, oprócz lepszego wrażenia wizualnego.

Nadal czekam na zmianę HE, szkoda że to na razie nie wejdzie i to tylko dlatego, że kilka czołgów przestałoby służyć do trollowania. Powiem szczerze, że mam dość przegrywania bitew przez wyładowanych po dach "haekami" baronów, którzy w kluczowych momentach bitwy na wyższych tierach zadają po 150 dmg.

Edited by Peter_Wolf, 25 February 2020 - 07:06 PM.

WsiowyGupek #9 Posted 25 February 2020 - 07:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 988 battles
  • 51

UP.

Nie zgadzam się z tobą, jedyne co z tych zmian wynika to chęć wyciśnięcia większej kasy za używanie amunicji premium...

chyba nie chcesz wmówić że przesunięcia tych pojazdów tier wyżej wynikają z innych powodów..

edit

masz pod nosem forum, to widzisz w kilku te4matach jak gracze chcą zmian edit

Edited by Silentraz, 26 February 2020 - 03:25 PM.

maeroxxx #10 Posted 28 February 2020 - 05:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 80030 battles
  • 1,041
  • [MT67] MT67

pytanie ,czy zmiana tieru na wyższy wiąże się że zmianą penetracji       np. BT-7

A tak na poważnie to WG robi co chce nie zważając na graczy, ale kij ma dwa końce i jak to się mówi jak WG maeroxxx-owi ,tak maeroxxx WG 

Edited by maeroxxx, 28 February 2020 - 05:23 PM.

maeroxxx #11 Posted 28 February 2020 - 05:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 80030 battles
  • 1,041
  • [MT67] MT67

View PostPeter_Wolf, on 25 February 2020 - 06:05 PM, said

Nadal czekam na zmianę HE, 

Mam pytanie czy bóg Cię opuścił czy jesteś czopkiem WG

Peter_Wolf #12 Posted 28 February 2020 - 07:31 PM

Warrant Officer

• Moderator
  • 30594 battles
  • 738

View Postmaeroxxx, on 28 February 2020 - 05:18 PM, said:

Mam pytanie czy bóg Cię opuścił czy jesteś czopkiem WG

Może choć mógłbyś uzasadnić, jak to bardzo zubożeje gra, gdy kilka czołgów nie będzie mogło strzelać z burzaków?

Owszem, szkoda by było paru maszynek na niskich tierach typu Pz IV H, ale coś za coś. Jak mam wybierać półgłówków w drużynie, gdzie mają medy czy ht 9-10 tieru wyładowane HE i tylko tym strzelają (przeciwnik jeśli przegrywa, to tylko dlatego, że go zamurowało ze śmiechu), to chętnie te kilka czołgów poświęcę.

maeroxxx #13 Posted 28 February 2020 - 11:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 80030 battles
  • 1,041
  • [MT67] MT67
A dlaczego gracze używają burzaków ? dobrze wiesz, i wiesz jakie jest podejście WG do burzaków i dlaczego zaczęli z mini kombinować ,A to że masz pólgłowki w drużynie to czyja wina ,kto im umożliwił w szybki sposób granie na 9 i10 tierach bez znajomości słabych punktów pancerza i mechaniki gry? ,  A czy jak zmienią HE to czy z dnia na dzień półgłówki znikną z Twojej drużyny? Ty kilka czołgów chętnie poświęcisz a ja nie , ja już poświęciłem swój czas , pieniądze na to aby przyjemnie mi się grało i chciałbym aby WG to szanowało . 

kisda999 #14 Posted 29 February 2020 - 10:26 AM

Corporal

• Player
  • 606 battles
  • 131
Czy zmiany drzew technologicznych narodów są nadal aktualne? Byli w piaskownicy, ale nie są już w zwykłym teście.

GothicWomen #15 Posted 29 February 2020 - 10:44 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2381 battles
  • 89

Z tego co wynika to WG przestraszyło się zmian w dużym stylu, zbyt duży był hejt i niezadowolenie graczy, spokojnie teraz zrobią co zrobią po cichu małymi kroczkami, powoli, nie licząc się z opinią graczy, ich tak mają w 4 literach.

Zmiany po prostu rozciągną w czasie aby ewentualne protesty pacyfikować na forum w zarodku, mają w tym doświadczenie i wierne sługi, które gotowe są największe bzdety napisać i udowadniać że to najświętsza prawda.

Fajne określenie czopek, oddaje ich zachowanie wobec nie pracodawcy  idealnie.

Nie dziwię że gra w obecnej chwili to popłuczyny dawnego Wota, jak WG graczom tak gracze WG.

Olewanie bitew, drużyny, zasad  gry  … czego się da.

A skutki mamy na ekranie monitora.

Smętne widoki na poprawę gry.

miluft_waffel #16 Posted 29 February 2020 - 10:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15216 battles
  • 797
  • [KLOP] KLOP

View PostPeter_Wolf, on 25 February 2020 - 08:05 PM, said:

In minus - zmiana VK 30.01 P z meda na ht. Jest to nic innego jak uwalenie najlepszego (dla mnie) lub jednego z najlepszych (tylko M może z nim konkurować) medów VI tieru. Na tym tierze jest już jeden crap - VK 36.01 H - po co kolejny, zwłaszcza, że wyżej też jest wystarczająco ciężkich, do których zresztą mało kto się obecnie garnie, chyba że gra for fun jako dawca hp. Sporo zarówno HT jak i medów z wyższych poziomów linii niemieckiej wymaga poprawy, jakieś podmianki w środku stawki niczego nie zmienią, oprócz lepszego wrażenia wizualnego.

To dla mnie też jest strzał kulą w płot, delikatnie rzecz ujmując. Tym właśnie ruchem... ugrzmocony będzie kolejny niemiecki czołg, który był naprawdę fajnym medem VI tieru. Paranoja...

Zostawcie w spokoju tego MT! Naprawdę nie macie już nic sensownego do roboty? 

bolo99 #17 Posted 29 February 2020 - 11:11 AM

Colonel

• Beta Tester
  • 50947 battles
  • 3,834
  • [NIEUL] NIEUL
oddawać mi kasę za stworzenie załogi dla cruisera który spada o jeden tier i traci trolla

wymiatacz01 #18 Posted 01 March 2020 - 09:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19320 battles
  • 649
  • [_OF_] _OF_
Spoko zmiany. Oby te dychy były czołgami specjalnymi. Chciałbym wreszcie jakąś dobrą ząłogę ze 140 lub 430 wsadzić do T62A. 

TaihoSan #19 Posted 01 March 2020 - 10:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22689 battles
  • 74

View Postmaeroxxx, on 28 February 2020 - 11:14 PM, said:

A dlaczego gracze używają burzaków ? dobrze wiesz, i wiesz jakie jest podejście WG do burzaków i dlaczego zaczęli z mini kombinować ,A to że masz pólgłowki w drużynie to czyja wina ,kto im umożliwił w szybki sposób granie na 9 i10 tierach bez znajomości słabych punktów pancerza i mechaniki gry? ,  A czy jak zmienią HE to czy z dnia na dzień półgłówki znikną z Twojej drużyny? Ty kilka czołgów chętnie poświęcisz a ja nie , ja już poświęciłem swój czas , pieniądze na to aby przyjemnie mi się grało i chciałbym aby WG to szanowało . 

Traf z 500 metrów z SU-130PM w słaby punkt w pancerzu. Trafisz???? Nie trafisz, więc nie rozsiewaj propagandy.

maeroxxx #20 Posted 02 March 2020 - 06:30 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 80030 battles
  • 1,041
  • [MT67] MT67
Jaka propaganda?czytaj powoli ze zrozumieniem

Edited by maeroxxx, 02 March 2020 - 06:32 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users