Jump to content

Praca Licencjacka na Temat Firmy Wargaming.net

Wargaming.net Marketing Mikrotransakcje Reklamy Studia

• Please log in to reply
6 replies to this topic

mati585 #1 Posted 14 March 2020 - 01:24 AM

Private

• Player
  • 28924 battles
  • 7

Czołem :D 

Chciałbym zapytać czy warto wchodzić w temat " Marketing w grze Word of Tanks firmy Wargaming.net" do pracy licencjackiej.

Bo nie wiem czy znajdę odpowiednią ilość bibliografii do tego tematu :P 

Wpadł ktoś kiedyś na taki pomysł pisania pracy licencjackiej w oparciu o wytwórnię gier? I czy mógłby ktoś udzielić porady jak to ugryźć :P 

Osobiście myślę, że z waszą pomocą był by to bardzo ciekawy temat, który mógłby zainteresować egzaminatorów oraz mojego opiekuna 

Ale jest kilka pytań np.:

- Wykorzystanie zdjęć oraz screenshotów z gry, jak to wygląda prawnie

- Gdzie się dokopać do jakiś ważniejszych informacji o planie marketingowym firmy

- Czy był by możliwy kontakt z Polskim przedstawicielem firmy Wargaming.net

Jestem na kierunku Zarządzanie więc mam tam Marketing, jakby ktoś wpadł na jakiś inny fajny temat związany z firmą Wargaming.net to piszcie :D

Silentraz #2 Posted 14 March 2020 - 02:14 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 36609 battles
  • 3,178
  • [_CHS_] _CHS_
Nie o wszystkim się dowiesz, zwłaszcza w kwestii zarządzania. Mnóstwo informacji jest pod NDA, a pisząc w trybie przypuszczającym praca mogłaby nie wystarczyć do spełnienia oczekiwań promotora i recenzenta.

mati585 #3 Posted 14 March 2020 - 02:31 AM

Private

• Player
  • 28924 battles
  • 7

Dzięki za odpowiedz Silentraz ^^

Właśnie też o tym myślałem :/ 

A nie wiem czy opisanie reklam w tv, internecie, mini gier internetowych, mikropłatności ( promocji z nimi związanymi żeby zachęcić potencjalnego gracza do rozpoczęcia przygody w czołgach), słynnej pizzy czołgisty, streamów, turniejów międzynarodowych (Esportowych) oraz efektów tego marketingu na przestrzeni lat wystarczająco wyczerpie temat.

Przyznam, że małą inspiracją była przykładowa praca innego studenta na temat firmy " CD Projekt Red" i gry z nią związanej " Wiedzmin2" tylko tam było łatwiej ponieważ można było się podeprzeć książką.  

Silentraz #4 Posted 14 March 2020 - 02:36 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 36609 battles
  • 3,178
  • [_CHS_] _CHS_
Temat dobry do rozprawki, naciągany nawet do starej matury ustnej... ale na dyplomówkę może nie starczyć biorąc pod uwagę istniejące źródła.

mati585 #5 Posted 14 March 2020 - 02:41 AM

Private

• Player
  • 28924 battles
  • 7

Matura ustna przy tym jest jak Leichttraktor w porównaniu do Mausa :P 

Thorgerder #6 Posted 24 March 2020 - 06:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21382 battles
  • 831
Sam pomysł pisania pracy nt. działań marketingowych jakiejś firmy jest bardzo dobry, tyle że to musi być jakaś firma do której masz odpowiednie dojścia np. jesteś jej pracownikiem, albo ktoś z rodziny/znajomych jest pracownikiem. Firmy niechętnie dzielą się swoimi wewnętrznymi informacjami i raczej nie udostępnią takich danych jakiejś nieznanej osobie z zewnątrz. Jeżeli chcesz koniecznie pisać pracę nt. WG, to zacznij od skontaktowania się z kimś z firmy jakimś rzecznikiem prasowym, czy osobą odpowiedzialną za PR.

maliniu #7 Posted 24 March 2020 - 09:29 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30081 battles
  • 919
  • [PLFUN] PLFUN

Nie musisz mieć żadnych dojść, wystarczy opisać, na jakich mechanizmach opierają swoje działania, promocje etc.

Następnie opisać dane mechanizmy. voilà - praca gotowa

Also tagged with Wargaming.net, Marketing, Mikrotransakcje, Reklamy, Studia

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users