Jump to content

Prvky nového vyvážení v aktualizaci 1.9

• Please log in to reply
351 replies to this topic

Community #1 Posted 23 March 2020 - 02:03 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,204
Zjistěte nejnovější podrobnosti o novém vyvážení, které vyjde již brzy.

Úplný text položky novinek

ShelbyGT500 #2 Posted 23 March 2020 - 02:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 77086 battles
  • 787
  • [SL4V] SL4V

View PostCommunity, on 23 March 2020 - 02:03 PM, said:

Zjistěte nejnovější podrobnosti o novém vyvážení, které vyjde již brzy.
<a href="https://worldoftanks.eu/cs/news/general-news/tech-trees-update/">Úplný text položky novinek</a>

Nebylo náhodou po posledním sandboxu nějaký prohlášení, že s tím ještě nejsou spokojení a jsou potřeba další testy?

SWAT0013 #3 Posted 23 March 2020 - 02:19 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View PostShelbyGT500, on 23 March 2020 - 02:17 PM, said:

Nebylo náhodou po posledním sandboxu nějaký prohlášení, že s tím ještě nejsou spokojení a jsou potřeba další testy?

To bylo na goldy a HE mechaniku, s tímhle byli spokojeni...

Luky_2010 #4 Posted 23 March 2020 - 02:19 PM

Private

• Player
  • 17355 battles
  • 27
  • [ELLIE] ELLIE
Nechápu rozhodnutí. Každý koho znám na to nadával a vy to vydáte ? Ty dotazníky jsou jen fraška. Za mě palec dolů

SkyMaro #5 Posted 23 March 2020 - 02:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38229 battles
  • 448
  • [9-TD] 9-TD

Môže byť. Neprídu mi to ako radikálne zmeny...

HP do VI tieru je fajn, keby to šlo vyššie tak už by to mohol byť problem

sberatelske tanky asi každeho potešia

tech tree zmení sú v podtate ok..

V podstate niečo podobne som písal v dotazníku...asi nás bolo viacej s podobnou víziou 

Honzzaa #6 Posted 23 March 2020 - 02:40 PM

Corporal

• Player
  • 27319 battles
  • 111
  • [PERL] PERL
Nechápu proč ztrácet čas nad něčím co funguje.Jen bude random plnej rajčat co se místo učení na traktorech za 20 bitev dostanou na T6 ubudou kazit hru ostatním (hry 15:1(každodenni chleba))

SWAT0013 #7 Posted 23 March 2020 - 02:42 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

Takže si to vezměme postupně

1) Navýšení HP - tento krok by dával smysl, pokud by došlo k balancu vozidel daných tierů. Nyní jste docílili jen toho, že OP tanky budou ještě více OP, protože ta chyba leckdy nebude smrtelná...

Navýšení munice je poté logický krok - a jen se asi ukáže, jak to bude vycházet poměrově, případně tankově (pokud má třeba Pz. I C stejnou potenciální damage jako T67, někde je chyba...)

2) Prosekání low tierů a změna tech tree - zbytečné, zejména jelikož se jedná o typické WG řešení... Máme ve hře tanky jako Hetzer, Pz I C a další, které jsou pro tu hru (a pro nováčky toxické...), tak problém vyřešíme tak, že je schováme z tech tree?

Tyto kroky prostě bez patřičného balancu nedávají vůbec žádný smysl a je to jen hraní si na pštrosa ze strany WG...

Pokud by došlo k balancu daných vozidel, poté by změny asi ničemu nevadily, byť je to pořád minimálně částečně tlačení nováčků rychleji výše a dost reálně si dovedu představit, že to povede k praktickému konci low tierů...

3) Sběratelská vozidla - tady to musíme rozřadit na několik podbodů :)

A) Statut de facto normálního vozidla - to je dle mě strašně, ale strašně promarněná příležitost. Ta vozidla měla být odměnová klidně s možností kupování za kredity (třeba i jen ty vyšší tiery...)

B) Opět schovávání problému - proč se raději neudělá balanc těch vozidel místo jejich schovávání??? :facepalm: Ano, vím o té klauzuli, kde nám to vyvažování slibujete - ale vážně si myslíte, že když uděláte z vozidel sběratelská vozidla, která budou potřebovat vlastní posádku a zůstanou ve stejném stavu, někdo je bude extra hrát, abyste měli data?... Navíc jak dlouho je to od buffů AMX 30/30B a nerfů 430/430U, aniž by se mezitím cokoliv objevilo nebo stalo s těmi vozidly...

C) Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí ten systém získávání + jakéhosi kompenzování. Kde je tedy kompenzace pro ty, kteří dané vozidlo vyexpili, když ti, kteří na něm mají třeba plánky, tak místo toho, aby prostě plánky dopadly s tím, že de facto dostanou k dispozici dané vozidlo (čili WG de facto poskytne zbylé plánky zdarma), tak se konvertují a kompenzují???

Nebo jsem z toho snad jen nepochopil, že majitelé vozidel dostanou kompenzovanou celou částku v pláncích?

D) Chytré načasování 20% slevy na T8 - T10. Je vážně zajímavé, jak se takovéto články vždy záhadně objeví až po akci, která se těch změn dotýká... :hiding:

kurcatovium #8 Posted 23 March 2020 - 02:56 PM

Brigadier

• Player
  • 45736 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL
Jeden fail za druhým. Díky WG.

czumyl #9 Posted 23 March 2020 - 02:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25893 battles
  • 686
  • [AF_F] AF_F

Nedávno šlo info, že budou už ve článku zmiňované sběratelské tanky - nákup za stříbro, ale i tanky speciální, které půjdou koupit jen za goldy - jak např. KV-13, T-62A, 113.

Toje teda passé a vše bude sběratelské = žádný crew xp boost, žádný credit boost, a nákup za stříbrný?

díky za objasnění

Zeroberg #10 Posted 23 March 2020 - 03:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 49463 battles
  • 1,584
  • [THRAX] THRAX
takže ze T54E1 uděláte těžký tank... logicky tedy z US posádky středního tanku se stane US posádka těžkého tanku... takže mi seberete jedinou US posádku pro střední tank???!!!

Edited by Zeroberg, 23 March 2020 - 03:05 PM.

Sstyx #11 Posted 23 March 2020 - 03:05 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 18453 battles
  • 4,319
  • [DAFFY] DAFFY

View Postczumyl, on 23 March 2020 - 02:57 PM, said:

Nedávno šlo info, že budou už ve článku zmiňované sběratelské tanky - nákup za stříbro, ale i tanky speciální, které půjdou koupit jen za goldy - jak např. KV-13, T-62A, 113.

Toje teda passé a vše bude sběratelské = žádný crew xp boost, žádný credit boost, a nákup za stříbrný?

díky za objasnění

Všechny tanky by měli mít status "sběratelská".

Budu tě tady muset opravit, ale myslím že se nikde nepsalo, že tanky na vyšších tierech budou za goldy, psalo se, že se ještě rozmýšlíme, jak s nimi naložíme, ale bližší informace jsme tehdy nepsali.

Gelbhanz #12 Posted 23 March 2020 - 03:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9863 battles
  • 93

Ahoj!
Změny zatím nevypadají tak hrozně, jak jsem si myslel, teda kromě houfnic u

1) Cruiser II - ten o ni asi přijde. :-(
2) KV-1S - ten o ni doufejme přijde a dostane lepší. :-)

A ještě otázka? Když mám vyzkoumanýho jen Jacksona, budu mít vyzkoumaný i předchozí tanky se všemi moduly?
PS: Zdá se mi to, nebo si sovětské a německé technologické stromy vyměnily místa?

Edited by Gelbhanz, 23 March 2020 - 03:15 PM.

czumyl #13 Posted 23 March 2020 - 03:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25893 battles
  • 686
  • [AF_F] AF_F

View PostSstyx, on 23 March 2020 - 02:05 PM, said:

Všechny tanky by měli mít status "sběratelská".

Budu tě tady muset opravit, ale myslím že se nikde nepsalo, že tanky na vyšších tierech budou za goldy, psalo se, že se ještě rozmýšlíme, jak s nimi naložíme, ale bližší informace jsme tehdy nepsali.

ok mea culpa, moje promrhaný kedity, ale je to jen hra ;p

už sem to našel...bylo to od poláků: http://rykoszet.info...-pojazdow-cz-2/

von_Ditrichstein #14 Posted 23 March 2020 - 03:35 PM

Private

• Player
  • 2659 battles
  • 18
Jsem z toho trochu jelen. Co se tedy stane, pokud budu mít T-62A vyzkoumané, ale nezakoupené? Bude mi umožněno si ho zakoupit za 6100000 kreditů a nebo za 12500 goldů jako píšou poláci? Pokud to bude tak, že bude za goldy nebude mít cenu ho zkoumat.

Utred007 #15 Posted 23 March 2020 - 03:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47681 battles
  • 1,351
  • [LAAX] LAAX

HP navíc  možná ok( problém např. pětkovou T67...po přidání HP to už bude uplný zabiják), čištění od low tierů a ještě rychlejší postup do vysokých tierů  se mi nelíbí vůbec..

..Tak už ted se nedají random desítkové tiery hrát, jak se tam uměle od WG  namačkaní "začátečníci" či dlouhodobě nezlepšitelní " velmi špatní hráči" skrze kupu boostů skoro zadarmo dostali a hlavne jak to hraní s prstem v nose uživí...tak ted po vyčištění stromu od low strojů už to nepůjde hrát vůbec, protože místo půl roku jim to tam od prvního spuštení hry bude trvat týden než budou mít svého MAUSE....není nad to mít v TOPu borce s osobkem 1800 co sedí v OBJ 140 či E100 a nejlépe se stejně schopným kolegou v četě....de facto to donutí všechny , aby hráli jen desítky, protože práve ten MM když sedím třeba v osmičce, že budu mít na TOPu takovouhle četu, me bude odrazovat hrát nižší tiery...

Eventy či  od WG úplně dobitá CW  tu touhu utéct před tímto novým randomem nezachrání....ta kupa low tierů začátečníky alespon trochu brzdila a naučila je poznávat herní mechaniky, taktiky a mapy....

czumyl #16 Posted 23 March 2020 - 03:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25893 battles
  • 686
  • [AF_F] AF_F
na poláky se vykašli ... sstyx řekla, že nic z agoldy nebude .. vše za kredity.

kurcatovium #17 Posted 23 March 2020 - 03:41 PM

Brigadier

• Player
  • 45736 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL
von_Ditrichstein: Podle všeho si ho budeš moct koupit za normální cenu ve stříbře, ale taky si do něj budeš muset dát sólo posádku. Tohle je ten největší fail, co se tu v tom náhledu objevil. Statut "reward vehicle" (možnost vložit libovolnou posádku stejné třídy bez postihu) by tak nějak ospravedlnil čistku ve stromech, ale v současné podobě ty odstraněné tanky nemají sebemenší význam a stávají se jen zbytečným kredit sinkem.

SRudolf #18 Posted 23 March 2020 - 03:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 37506 battles
  • 1,535
on to uz ten batlepejsek. domrvil. ja som tento tyzden s odmenami od neho, plany vyexpil vk10001 mar a maus za 0 xP

zuu_2016 #19 Posted 23 March 2020 - 03:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12493 battles
  • 394
Tenhle tah je opravdu sprosťárna ze strany WG. Celou změnu uvedli tím, že sběratelské tanky budou jako odměnové, takže na ně půjde dát posádka bez přeškolení. A teď, když ty tanky, které jako normální v garáži nechci, vyexpím a koupím, změníte plány. Děláte to schválně nebo jste jen takoví amatéři?

Rovano #20 Posted 23 March 2020 - 03:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48290 battles
  • 556
  • [1CZE] 1CZE

Sstyx ty sběratelská vozidla. To máte jako takový to odkládací místo a později se s nimi bude něco dít?

Nikdo neřekl, že neupraví některé tanky. Když se jich spousta přesouvá mezi tierama, je naivní očekávat, že zůstane kámen na kameni.

Nostalgická KV-1S na tier VI. Znovu. Jej :-)

Hráči, co jsou AFK nebo hrají jak boti, jsou na X. tieru už nyní. Nic se nezmění. Alespoň u mě.

Slabé čety X. tier tanků, AFK/boti. Koukal jsem pravidelně na hodncoení hráčů co zahráli podprůmerně. Sem tam nějakej vyfrustrovanej zkušenej hráč. Ale často jsou tam v jednom týmu hráči, co mají 1000-5000 bitev. Takové mi to rádo háže do týmu často, když nemám vyhrát. WG my nejsme blbý. My víme, že ta patentovaná technologie MM, je právě tohle. Jděte s tím někam. Copak už to bude navždy jen výherní automat?

Předevčírem jsem potřeboval vyjet tank. Jeden tank na výhru. 10 proher v řadě na něm. Mezitím jsem jezdil i jiné. A byla to katastrofa. Už druhej den. Patentované MM. Jojo. Jděte někam.

Myslíte milé WG, že na těch malých mapách, co mi to nalosuje, něco udělám v X. tieru se SchwarzPantherem? Je to prostý výsměch patentovaného MM.

Proč mám 2 dny WN1500-1600 a mám 30% výher? Neudělám nic, dokud automat nerozhodne, že mi dá.

A když už to vypadá, že si člověk zastřílí a otočí strašlivou bitvu, tak vám bouchne munice a kolega z čety shoří.

Her/map/kol, kde se nejezdí jak lemíci a přemýšlí se a hraje strategicky, je velmi poskrovnu.

Nedávno jsem omylem nechal zaplé nějaké obsazování na mapě, která byla dle WG vyřazena jak z pohárů, tak z náhodných. A ejhle. Přistáli jsme na ni(myslím, že je to nějaká ta linie-město napravo uprostřed). Než dojel Maus a Type 5 pod vál, bylo po nich. Tohle už tu je několikátej rok tahle neschopnost s tím něco udělat. Není Vám to blbý? Ta mapa s takovýma spawnama je nehratelná v tomto režimu pro mnoho tanků.

Nebo myslíte, že kolegové budou tak kolegyální a pokryjí ty pomalé tanky?

Každej hraje většinou jen sám za sebe. A obhajuje to nastřílením HP. Ale na některých mapách s takovým uvažováním taky dokážete zařídit týmu prohru. Nekteré tanky a situace nejde obejít, že to udělá za vás někdo jiný. Ono je leckdy prospěšnější, uvažovat týmově. Ale týmovej duch v této hře umírá. Přestává se hrát strategicky. Ubývá možností. A vše je často zbytečně značně frustrující. Honem, rychle. Vystřel goldy, ať jsi tam a hurá do další bitvy. Pusť nám penízky, my ti za to přifouknem ego.

Edited by Rovano, 23 March 2020 - 04:10 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users