Jump to content

Prvky nového vyvážení v aktualizaci 1.9

• Please log in to reply
351 replies to this topic

Hakanan #221 Posted 25 March 2020 - 02:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52337 battles
  • 552

Ať si to převede každý jak chce, za mě je to jasné.

Posted Image

Edited by Hakanan, 25 March 2020 - 02:21 PM.

Fechsus #222 Posted 25 March 2020 - 02:20 PM

Private

• Player
  • 34000 battles
  • 15
  • [_R_B] _R_B
Pokud je tedy tak složité zjistit jak píšeš kdo co investoval aby daný tank získal a proto se ho tedy nedá férově odškodnit . Proč se tedy neudělalo to že ty tanky šly  vyzkoumat z jakéhokoliv úrovně těsně pod nimi pokud by hráč chtěl a bylo by to pod další záložkou jako to stejně bude aby to nebylo pro ty nebohé nováčky tak matoucí ? Tím by se vyřešilo vše nikomu by se nic nemuselo vracet a bylo by jedno jak kdo ten tank získal protože každý další kdo by chtěl by pak na nej musel použít plány nebo free expy a nebo ho proste vyjezdit jako dobrovolně volitelnou větev . Tedy 9. AMX 30 by šel dobrovolně vyzkoumat z jakékoliv faranc. 8čky ale běžným zkoumáním pokud by se někomu chtělo. A jelikož ve stromě  stejně ty záložky budou tak to asi moc problém není. 

Schmudla #223 Posted 25 March 2020 - 02:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40843 battles
  • 1,412
  • [BIA] BIA

View PostHakanan, on 25 March 2020 - 03:19 PM, said:

jojo dělat pro WG musí být radost :)

Sstyx #224 Posted 25 March 2020 - 02:33 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 18453 battles
  • 4,317
  • [DAFFY] DAFFY

View PostHakanan, on 25 March 2020 - 12:46 PM, said:

Spoiler

Ono to teď není jiné, jen máš jednu posádku pro tank z výzkumného stromu, kterou můžeš použít pro prémiové tanky bez postihu - po rebalancu by to mělo nejspíše být tak (pokud to tak projde ) , že budeš moci mít posádku pro 4 tanky z výzkumného stromu a pro prémiové tanky bez postihu. Třída a národ je také stejné pravidlo jako teď...

View PostSWAT0013, on 25 March 2020 - 12:52 PM, said:

Spoiler

Upřímně? Spíš jsi mě úplně zmátl než abysme se "k něčemu dobrali". 

Tak obrázkový návod bohužel není zatím možný.

Znovu jsem to probrala a vyjasnila:

• V případě, že máš nějaké plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a vozidlo jsi nevyzkoumal celé - vráti se ti daný ekvivalent plánů.
  • V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , ale nedal jsi vyzkoumat - vráti se ti daný ekvivalent plánů.
  • V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.
  • V případě, že máš nějaké plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) a investoval jsi free exp , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.

Takto by to mělo být. Je to srozumitelné takto nebo stále zmatené?

View PostTaramtum, on 25 March 2020 - 01:29 PM, said:

Spoiler

Mělo by to být pořešené i pro tyto případy, proto bych počkala na oficiální článek, chtěla jsem jen přiblížit, co jsem se dozvěděla.

Tomu se bohužel nevyhneš....

Jinak pokud jste si nevšimli, tak jen upozorním na menší update: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/738439-supertest-rebalanc-tezkych-tanku/page__pid__17700729#entry17700729

SWAT0013 #225 Posted 25 March 2020 - 02:42 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View PostSstyx, on 25 March 2020 - 02:33 PM, said:

Upřímně? Spíš jsi mě úplně zmátl než abysme se "k něčemu dobrali". 

Tak obrázkový návod bohužel není zatím možný.

• V případě, že máš nějaké plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a vozidlo jsi nevyzkoumal celé - vráti se ti daný ekvivalent plánů.
  • V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , ale nedal jsi vyzkoumat - vráti se ti daný ekvivalent plánů.
  • V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.
  • V případě, že máš nějaké plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) a investoval jsi free exp , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.

Zmátl? Já psal ty body snad 3x, abys mi odpověděla, jestli to chápu správně. Odpovědi jsem se dočkal nyní - potvrdila jsi mi, že to je, jak jsem psal, čímž jsi mi potvrdila, že WG hodlá s hráči (EDITED). :facepalm:

Není jediný důvod kompenzovat plány hráčům, kteří vozidlo nevyexpili (dostanou ho k dispozici ke koupi bez nutnosti čehokoliv - takže de facto jim WG dodá plánky / free expy zdarma), ale nedat nic hráčům, kteří vozidlo vyexpili. Buď hezky všechno všem nebo nic nikomu :izmena:

Musím ale říct, že ta sleva na ta vozidla před tímto oznámením se tímto stala ještě větší prasárnou, než na začátku vypadala - a to jsem si myslel, že hlouběji již klesnout nemůžete... :angry:

Edited by SWAT0013, 25 March 2020 - 02:55 PM.

Hakanan #226 Posted 25 March 2020 - 02:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52337 battles
  • 552

Ajaja WG ajaj

Posted Image

Schmudla #227 Posted 25 March 2020 - 02:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40843 battles
  • 1,412
  • [BIA] BIA
Hakanan jsi zlý, Sstyx se elegantě pokusila svést diskuzi na ST rebalanc HT a ty takhle ... 

Edited by Schmudla, 25 March 2020 - 02:50 PM.

SniperKitten #228 Posted 25 March 2020 - 03:03 PM

Corporal

• Player
  • 46980 battles
  • 106
  • [PUBCZ] PUBCZ

View PostZoumi, on 23 March 2020 - 08:09 PM, said:

Za pár dní tomu bude devět let, co jsem začal hrát WoT. Za tu dobu jsem zažil několik typů MM (potkat s Pz.IV Mause kdysi bývalo na denním pořádku) i několik předělávek Artin. Vždy jsem se na změnách snažil najít nějaká pozitiva a užívat si hraní. Ale to co se s hrou děje posledních pár let, mě odrazuje od jejího hraní.

Když už se k hraní odhodlám a zapnu bitvu, vždy se objeví nějaké kolové vozidlo, super heavy ruský tank, popřípadě OP tank (Obj. 907, Chieftain) a v poslední době to jsou dvoudělové nesmysly. Říkám si "OK dobře, snaž se a něco si nastřílíš", jenže ani se nenaděju a my prohráváme 13:2.

Po bitvě se jdu juknout na spoluhráče a člověk se nestačí ani divit - sedm z nich má 0 dmg. Většina má jen pár tisíc bitev a už si to drandí s tankem Tieru X. Pak jen stačí aby narazili na hráče v Chieftainu a EBR no a bitva je rychle rozhodnuta.

Za tu dobu jsem nepoznal nikoho, kdo by měl nějaký problém se vyznat v Tech Tree. Prostě si zjistím co chci za Tier X tank a podle čar zjistím které tanky musím vyexpit abych se na něj dostal. Díky všem těm vašim bonusům, plánům, akcím a slevám se lze na Tier X dostat ani ne za měsíc a vy to chcete ještě zjednodušit? Stějně většina lidí vozidla Tierů I až IV přeskočí za volné expy a hraje až od Tieru V. Takže je úplně jedno že tam jsou.

Pokud nejsou noví hráči schopni pochopit co mají dělat, tak OK asi bude potřeba zjednodušení, ale potom chápu proč noví hráči hrají tak jak hrají.

Hlavně mě zaráží proč dáváte pryč z Tech tree ikonické tanky (M3 Lee, M7 Priest, M37, Pz. 35(t), Pz 38(t), Pz. IV Ausf. A-D, Wespe, Marder II a podobně, kterých byly vyrobeny stovky až několik tisíc a ve velkém se podílely na WWII), ale přidáváte neexistujíci dvouhlavňové tanky....

Schválně WG, dokáže mi toto někdo rozumně a věcně vysvětlit?

Kdyby jste se raději vykašlali na řešení neexistujících problémů a zkusili se lidí zeptat, kde vidí chyby v této hře a ty zkusili opravit, uděláte mnohem lépe. Vypadá to že už nevíte co dělat, nemáte žádnou koncepci jak dál (hádám, že jste byly natěšeni jak vítězně přijdete s rebalancem goldů, ale ten jsme vám neschválili a vy nemáte připraveno nic dalšího) a jen hledáte nějaké prkotiny aby jste si mohly odfajfkovat obsah dalšího patche.

Chcete vyvažovat vozidla? Zkuste se kouknou na toto:

Kolová vozidla - opravte tu nesmyslnou fyziku jízdy (ukažte mi někoho, kdo udělá s 20 tunovým vozidlem v 70 km/h piruetu, otočí se o 180 stupňů, dopadne na všechna kola a pak pokračuje v jízdě a vzápětí za jízdy trefí přes půlku mapy (a hráč se nemusí ani snažit mířit). A když si to drandí a náhodou ho někdo trefí, tak hra jen suše oznámí "střela neprobila", protože hráč sice trefil přímo doprostřed tanku, ale zasáhl kolo a to nejspíše není součástí kolizního systému. Vozidlo to zpomalí o 2 km/h, ale po opravě si to drandí vesele dál.

Dvouhlavňové tanky - Co to k...a je????

Popřípadě dejte do hry možnost zakázat hraní proti oběma těmto zhovadilostem.

S pozdravem

Zoumi

Přesně moje řeč! Líp bych to nenapsal...

Sstyx #229 Posted 25 March 2020 - 03:07 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 18453 battles
  • 4,317
  • [DAFFY] DAFFY

View PostHakanan, on 25 March 2020 - 02:46 PM, said:

Ajaja WG ajaj

Posted Image

Jednalo se o Sandbox, U nej je napsáno jasně, že ne vše je konečné a může se měnit. V první iteraci jsme i psali, že nevíme prozatím, jak to bude s vysokými tiery a zkoumali jsme možnosti, ovšem nikde jsme nenapsali "bude to stejné jako odměnový či prémiový tank".

rejnok1 #230 Posted 25 March 2020 - 03:15 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24165 battles
  • 3,437
  • [PRASE] PRASE

Sstyx, prosím neber to zle, ale bylo by možné, aby ses vyjadřovala jen k tomu, co víš 100% a nebudou to žádné domněnky?

Tady se na x stránkách píše spousta různých věcí, které nedávají smysl, diskutuje se o něčem, co neplatí a naprosto zbytečně. Vznikají pak zmatky s tím jestli jde o tanky vyzkoumané, zakoupené, nezakoupené a v podstatě je z toho jenom maglajz a to nikomu neprospívá.

Vznikají pak teorie a hádky, které jsou naprosto zbytečné.

Schmudla #231 Posted 25 March 2020 - 03:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40843 battles
  • 1,412
  • [BIA] BIA

ok, takže :

1/ vydáme sandbox kde nalákáme hejly na to že budeme rozdávat odměnové tanky (viz obrázky)

2/ protože jsme ******, tak samozřejmě všude píšeme že to není ofixiální ani konečný stav, co na tom že první co každý uvidí je "jůůůůů dostanu reward tank"

3/ v rámci všeobecné nálady dáme do akce všechny tanky tedy i ty odebírané

4/ tiše si mneme ruce jak hráči utrácí kde co aby dotyčné tanky vyexpili a koupili do garáže

5/ hned po slevách oznámime že bude prd a všichni si maji trhnout protože sandbox a vůbec

6/ protože jsme WG tak i tohle zmastíme a vysmějeme se "vyčůránkům" ještě jendou když jim zamázneme kompenzace v BP

zapomněl jsmen a něco ?

vážně to začíná připadat jako promyšlený o**b od samého začátku jenom mě ?    :))   (tady jsem si pane řediteli trošku zapřeháněl, ale jenom trošku)

SWAT0013 #232 Posted 25 March 2020 - 03:29 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View PostSchmudla, on 25 March 2020 - 03:21 PM, said:

ok, takže :

1/ vydáme sandbox kde nalákáme hejly na to že budeme rozdávat odměnové tanky (viz obrázky)

2/ protože jsme ******, tak samozřejmě všude píšeme že to není ofixiální ani konečný stav, co na tom že první co každý uvidí je "jůůůůů dostanu reward tank"

3/ v rámci všeobecné nálady dáme do akce všechny tanky tedy i ty odebírané

4/ tiše si mneme ruce jak hráči utrácí kde co aby dotyčné tanky vyexpili a koupili do garáže

5/ hned po slevách oznámime že bude prd a všichni si maji trhnout protože sandbox a vůbec

6/ protože jsme WG tak i tohle zmastíme a vysmějeme se "vyčůránkům" ještě jendou když jim zamázneme kompenzace v BP

zapomněl jsmen a něco ?

vážně to začíná připadat jako promyšlený o**b od samého začátku jenom mě ?    :))   (tady jsem si pane řediteli trošku zapřeháněl, ale jenom trošku)

To ti nezačíná připadat, tohle bylo takto jasně zamýšlené... :angry:

Já akorát prostě pořád nechápu tu logiku, proč by hráči, kterým WG de facto zdarma doexpí ty tanky, měli dostat plánky zpět, ale hráči, kteří ta vozidla vyexpili, neměli dostat vůbec nic... :facepalm:

SniperKitten #233 Posted 25 March 2020 - 03:32 PM

Corporal

• Player
  • 46980 battles
  • 106
  • [PUBCZ] PUBCZ

View PostSstyx, on 25 March 2020 - 02:33 PM, said:

Takže jestli to chápu dobře: když mám v současnosti vyzkoumanou T-62A za plány, ale nekoupil jsem ji, je lepší počkat a všechny plány se mi vrátí a XP zůstanou na T-54. 
Cena T-62A pak bude 6mega stříbrných. Je to tak?

SWAT0013 #234 Posted 25 March 2020 - 03:34 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View PostSniperKitten, on 25 March 2020 - 03:32 PM, said:

Takže jestli to chápu dobře: když mám v současnosti vyzkoumanou T-62A za plány, ale nekoupil jsem ji, je lepší počkat a všechny plány se mi vrátí a XP zůstanou na T-54. 

Klikl jsi na vyzkoumat T-62A za x expů nebo ne? Pokud ano, je to jedno, nedostaneš zpátky nic. Pokud ne, počkej - dostaneš pak všechny plánky zpět...

Edited by SWAT0013, 25 March 2020 - 03:35 PM.

Sstyx #235 Posted 25 March 2020 - 03:35 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 18453 battles
  • 4,317
  • [DAFFY] DAFFY

View PostSniperKitten, on 25 March 2020 - 03:32 PM, said:

V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.

Takže pokud jí máš vyzkoumanou, pak se ti žádné lány nevrátí a můžeš si tank pořídit.

rejnok1 #236 Posted 25 March 2020 - 03:36 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24165 battles
  • 3,437
  • [PRASE] PRASE

Plánek dostaneš zpátky, protože jsi ho získal ve hře a nevyužil. Jinými slovy hra ti něco dala, ty jsi to nevyužil, protože se hra změnila, tak ti to nějakým způsobem vrací.

Za mě je to v pořádku. A slevy na tanky? Chtěl jsi ten tank? Ok, koupil sis ho. Nechtěl jsi ho? Proč by sis ho kupoval? Tady lze spekulovat, ale myslím, že WG udělalo mnohem horší věci, které by měly hráčům vadit mnohem více než tohle.

Více se děsím toho, co bude s posádkami než tady, kde jde o stříbrné, které lze získat hrou, která by měla hráče bavit, jinak by ji asi nehrál ne?

edit: Toto není reakce na SniperKitten

Edited by rejnok1, 25 March 2020 - 03:37 PM.

MakeMeSweat #237 Posted 25 March 2020 - 03:38 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24574 battles
  • 3,350
  • [KHIL] KHIL

View PostSstyx, on 25 March 2020 - 10:54 AM, said:

Dívala jsem se na video a říká, že budou "trošku jako speciální" ne že dostanou štítek "odměnový". Chápu, že se hodně věcí může v překladech ztratit, ale opravdu jsem nezaznamenala, že by zde přímo

Toto jsou informace ze Sandboxu, který i ve článku uvádí, že změny které se testují se mohou měnit a je potřeba je brát s rezervou.

Kludne sa mozu volat trosku ako specialne kym ako vo videu nebude potreba preskolovat posadku a budu mat zvyseny prijem expov do posadky. Vobec to nemusia byt odmenove. Staci zberatelske s funkciami ktore mali.

View PostSstyx, on 25 March 2020 - 02:07 PM, said:

Na Sandboxe sa testovala funkcia zberatelskych tankov. Eekeboo presne vysvetlil ako budu fugovat a koniec koncov si sami hraci vyskusali skutocne aj vyskusali ako budu fungovat. Vratane mna. Ze ste okrem inych veci konkretne o zvysenych prijmoch expov do posadky a moznosti pouzitia bez preskolenia posadky nikde exaktne v clanku nenapisali nie je argument ale vyhovorka. Tych informacii na vasich strankach chyba privela na to aby to bol argument.  O tom ako budu zberatelske tanky vyzerat je vase oficialne video. Je to od vaseho oficialneho zamestnanca. Rozoberalo sa v to X postoch na vasom oficialnom fore. A nikdy nikho nenapadlo to popriet. Preco? Pretoze to tak vtedy bolo. Po sandboxe vysiel clanok aky velky uspech tech tree a zberatelske tanky maju a ze pojdu na live. Stale nic o tom ze sa status zberatelskych tankov zmenil. Ano napisali ste si ze si vyhradzujete pravo zmien. Ale neurobili ste ich cely mesiac. Cely mesiac co hraci expili, minali free, goldy na konvert, kredity na nakup. Cely mesiac nic. Dokonca ste im dali na to aj zlavu. A az potom ste vysli von s tym ze sa zo zberatelskych tankov stanu vlastne standardne. Resp ostanu standardne, s nutnostou expit moduly a vlastnit posadku. Iba v ramci zjednodusenia a sprehladnenia budu teraz standardne tanky na dvoch roznych miestach.

Z mojho a nielen mojho pohladu ste hracov oklamali. Namotali ste ich na nejake funkcie a pocas casu ste sa rozhodli ze by to bolo od vas privela. Ani ste sa neobtazovali im to oznamit. A  teraz sa miesto riesenia toho co ste pokaslali akurat snazite vykrutit. Rozhodnute uz je, akurat to treba nejako zdovodnit.

Edited by MakeMeSweat, 25 March 2020 - 03:41 PM.

Jmeno1 #238 Posted 25 March 2020 - 03:39 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

View PostHakanan, on 25 March 2020 - 02:19 PM, said:

Posted Image

Já už to neřeším. WG EU stejně nic neví, zpětná vazba z EU se stejně nepoužívá (potvrdil Kája), takže počkáme co s tím udělá RU osazenstvo. Tanky mám stejně všechny, takže je mi jedno jak to ve finále dopadne. Sice to navozuje pocit úmyslné mystifikace v EU, ale co už. A co se týče posádek, tak si asi budu muset vzít celodenní volno, abych nahazoval všechny skilly/perky jako mám teď (přes 100 posádek 3-6 skilů/perků); no a nebo taky může dojít na unistal po 8 letech. Stejně už nemám co expit.

SniperKitten #239 Posted 25 March 2020 - 03:40 PM

Corporal

• Player
  • 46980 battles
  • 106
  • [PUBCZ] PUBCZ

View PostSWAT0013, on 25 March 2020 - 03:34 PM, said:

Klikl jsi na vyzkoumat T-62A za x expů nebo ne? Pokud ano, je to jedno, nedostaneš zpátky nic. Pokud ne, počkej - dostaneš pak všechny plánky zpět...

View PostSstyx, on 25 March 2020 - 03:35 PM, said:

V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a dal jsi vyzkoumat - můžeš si pořídit tank a nic se ti nevrací.

Takže pokud jí máš vyzkoumanou, pak se ti žádné lány nevrátí a můžeš si tank pořídit.

moje chyba, blbě jsem to napsal: můžu jí vyzkoumat z plánů +free XP, ale zatím jsem nedal tlačítko vyzkoumat, takže počkám a plány i XP mi zůstanou...

zuu_2016 #240 Posted 25 March 2020 - 03:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12493 battles
  • 393

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 03:36 PM, said:

Plánek dostaneš zpátky, protože jsi ho získal ve hře a nevyužil. Jinými slovy hra ti něco dala, ty jsi to nevyužil, protože se hra změnila, tak ti to nějakým způsobem vrací.

Za mě je to v pořádku. A slevy na tanky? Chtěl jsi ten tank? Ok, koupil sis ho. Nechtěl jsi ho? Proč by sis ho kupoval? Tady lze spekulovat, ale myslím, že WG udělalo mnohem horší věci, které by měly hráčům vadit mnohem více než tohle.

Více se děsím toho, co bude s posádkami než tady, kde jde o stříbrné, které lze získat hrou, která by měla hráče bavit, jinak by ji asi nehrál ne?

Například jsem zbytečně expil americké lighty středního tieru větve na ten těžký zásobák, které pro mě mají smysl jen s volným přesunem posádky. Protože jinak budu dál jezdit 4 skillovou posádku vyškolenou na T49, která si občas skočí do T92. Na střední tiery mám Němce a Francouze. Padly na to zbytečně nějaké free expy a goldy. A mohl jsem hrát tanky, které chci hrát víc.

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

K_o_f_i