Jump to content

Prvky nového vyvážení v aktualizaci 1.9

• Please log in to reply
351 replies to this topic

SWAT0013 #241 Posted 25 March 2020 - 03:43 PM

Brigadier

• Player
  • 31477 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 03:36 PM, said:

Plánek dostaneš zpátky, protože jsi ho získal ve hře a nevyužil. Jinými slovy hra ti něco dala, ty jsi to nevyužil, protože se hra změnila, tak ti to nějakým způsobem vrací.

Za mě je to v pořádku. A slevy na tanky? Chtěl jsi ten tank? Ok, koupil sis ho. Nechtěl jsi ho? Proč by sis ho kupoval? Tady lze spekulovat, ale myslím, že WG udělalo mnohem horší věci, které by měly hráčům vadit mnohem více než tohle.

Více se děsím toho, co bude s posádkami než tady, kde jde o stříbrné, které lze získat hrou, která by měla hráče bavit, jinak by ji asi nehrál ne?

edit: Toto není reakce na SniperKitten

Vysvětli mi jediný důvod, proč má hra vracet plánky těm, kteří tank nevyexpili, když ho dostanou dostupný za stejnou cenu a se stejnými funkcemi jako ti, kteří ho vyexpili, kteří nedostanou zpátky nic.

Jistě - pokud WG udělá, že aby sis tank koupil, musíš třeba obětovat cca 200k expů ze sovětských vozidel na odemknutí, poté ať jim plánky vrátí, protože ho budou muset také vyexpit.

Pokud jim ale WG de facto dodá plánky a tank jim dovyexpí, že ho koupí za stejnou cenu, poté by hra neměla nic vracet ani jim, nebo by měla vrátit všechno všem.

Sstyx #242 Posted 25 March 2020 - 03:43 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 18453 battles
  • 4,320
  • [DAFFY] DAFFY

View PostSniperKitten, on 25 March 2020 - 03:40 PM, said:

moje chyba, blbě jsem to napsal: můžu jí vyzkoumat z plánů +free XP, ale zatím jsem nedal tlačítko vyzkoumat, takže počkám a plány i XP mi zůstanou...

Ano, pak platí tyto body:

• V případě, že máš nějaké plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , a vozidlo jsi nevyzkoumal celé - vráti se ti daný ekvivalent plánů.
  • V případě, že máš všechny plány na vozidle (nezáleží jak jsi je tam dal, tedy vyhrál, vytvořil etc. ) , ale nedal jsi vyzkoumat - vráti se ti daný ekvivalent plánů.

Haro_64 #243 Posted 25 March 2020 - 04:03 PM

Private

• Player
  • 19782 battles
  • 24
Konečne super zmeny :great:

Jmeno1 #244 Posted 25 March 2020 - 04:05 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Jen aby jsi s těma superzměnama ve hře nezůstal sám jako borci v AW... :popcorn:

Schmudla #245 Posted 25 March 2020 - 04:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40843 battles
  • 1,412
  • [BIA] BIA

View PostJmeno1, on 25 March 2020 - 05:05 PM, said:

Jen aby jsi s těma superzměnama ve hře nezůstal sám jako borci v AW... :popcorn:

dostane od WG boty, ve WowP se to prý velmi osvědčilo

rejnok1 #246 Posted 25 March 2020 - 04:22 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24169 battles
  • 3,437
  • [PRASE] PRASE

View PostSWAT0013, on 25 March 2020 - 03:43 PM, said:

Vysvětli mi jediný důvod, proč má hra vracet plánky těm, kteří tank nevyexpili, když ho dostanou dostupný za stejnou cenu a se stejnými funkcemi jako ti, kteří ho vyexpili, kteří nedostanou zpátky nic.

Jistě - pokud WG udělá, že aby sis tank koupil, musíš třeba obětovat cca 200k expů ze sovětských vozidel na odemknutí, poté ať jim plánky vrátí, protože ho budou muset také vyexpit.

Pokud jim ale WG de facto dodá plánky a tank jim dovyexpí, že ho koupí za stejnou cenu, poté by hra neměla nic vracet ani jim, nebo by měla vrátit všechno všem.

WG změní nějakým způsobem hru. Některé tanky přesune atd... Posádky teď neřeším.  Tato změna se de facto nedotkne těch, kteří ji hrají déle. Jinými slovy mají některé tanky vyzkoumané. Dojde ke změnám a přesunům ve stromě způsobem, který umožní snadněji tyto tanky získat. V tom se asi shodneme. Nicméně hráči, kteří tyto tanky, které budou změněny už mají, mohli je hrát a využívat již dříve.  Takže těch se změna jako taková nedotkne. Hráli/mohli hrát již dříve.

Pak je tady skupina hráčů, kteří ty tanky zkoumali teď, protože je chtěli koupit ve slevě. Používali plánky, volné zkušenosti atd. Ti si ty tanky  pořídili se slevou, takže ušetřili. Opět o nic nepřišli. A pak je tady skupina hráčů, kteří tak nějak hrají a na některé taky, které budou přesunuty mají nějaké plánky. V okamžiku, kdy k přesunu dojde, ztratí plánky, které na oněch tancích byly. takže WG se rozhodl, že tuto ztrátu nahradí tím, že plánky rozloží a vrátí. 

Takže vlastně nikdo o nic nepřišel. Z mého pohledu je to OK.

Jak jsem psal, pokud někdo onen tank má a má ho za plánky nebo volné zkušenosti může ho používat dříve než ostatní. 

Hakanan #247 Posted 25 March 2020 - 04:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52337 battles
  • 552

View PostJmeno1, on 25 March 2020 - 02:39 PM, said:

Já už to neřeším. WG EU stejně nic neví, zpětná vazba z EU se stejně nepoužívá (potvrdil Kája), takže počkáme co s tím udělá RU osazenstvo. Tanky mám stejně všechny, takže je mi jedno jak to ve finále dopadne. Sice to navozuje pocit úmyslné mystifikace v EU, ale co už. A co se týče posádek, tak si asi budu muset vzít celodenní volno, abych nahazoval všechny skilly/perky jako mám teď (přes 100 posádek 3-6 skilů/perků); no a nebo taky může dojít na unistal po 8 letech. Stejně už nemám co expit.

Také mám všechny zmíněné Xtier tanky a troufám si říct, že i 90% ostatních tanků, kterých se patch týká, takže v tomhle ohledu je mi úplně jedno co se s nimi stane. Já z principu řeším jen to, jek se WG chová právě k nám, co jsme s touto hrou od úplných začátků v porovnání s novými hráči a těch X milionů skušeností na těch 92 tanků jsme si museli poctivě odjezdit za úplně jiných podmínek než jsou dnes. Jo vlastně díky tomu máme plno nezapomenutelných zážitků vlastně a hmmmm proč tedy o tyto zážitky chce WG ochudit nové hráče teda? Toto mi prostě nepříjde fér. Ať si ty tanky dají bokem když chtějí ve hře hráče co v tech tree nedovedou jít po šipce mezi dvěma čtverečky s obrázkem tanku, ať se zřídí nové zkušenostní konto kde si daný tank můžu koupit, jakmile na něj najezdím skušenosti s tankém stejné třídy stejného tieru a národu, nebo ať jsou v prodeji za bony prostě aby pro to musel hráč něco udělat. Jinak ohledně posádek jsem na tom podobně jak ty, no hodné WG jak už bylo zmíněno nám to ulehčí a bude stačit ve finále jedna posádka na větev (ruku na srdce kdo hraje víc regulérních tanků, než 4 z každé linie?) a tím pádem zase jen my ostrouháme všechny ostatní posádky co jsme najezdili můžeme hodit do kanálu.  

bcstano #248 Posted 25 March 2020 - 04:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29352 battles
  • 76
Zjednodusenie stromov principialne vitam a je mi jedno ze ci to urychli postup novacikov mozno aj dobre ze sa aspon na tier 8 dostanu rychlejsie. Hru hra kadekto starsi, mladsi, sikovnejsi, ci menej, niekto sa len bavi druhi to beru ako vyzvu a sutaz. To vask nema nic s tym ze strom bude jednoduchsi, prehladnejsi a bez zbytocnych paralelnych vetiev. Som hrac ktory pri hre stravil nemalo casu a cosi do hry aj investoval ale uz som v stave ze sa hrou chcem len obcasne zabavit. Teda som v stave ze uz v podstate neexpim ale len hram tanky ktore ma bavia i som za nich nieco musel zaplatit za realne prachy. V tomto stave by som tiez uvital keby sa vyradene tanky zo stromu nejak refundovali na volne skusenosti ktore by som mohol vyzit na vyexpenie tankov ktore este nemam bez toho aby som tomu musel venovat cas ktory som v podstate venoval niecomu co sa zo stromu teraz vyradil a comu novacikovaia cas venovat nemusia. Nejde o zavist vocoi novacikom ale skor za zadostucinnie hracom ktory hre venovali kvantum svojho volneho casu vjak v horsich tak lepsich casoch. To by snad hracom vetranom WG mohol dat ako podakovanie za ten spolocne straveny cas. Urcite by potesilo.

zuu_2016 #249 Posted 25 March 2020 - 04:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12493 battles
  • 394

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 04:22 PM, said:

WG změní nějakým způsobem hru. Některé tanky přesune atd... Posádky teď neřeším.  Tato změna se de facto nedotkne těch, kteří ji hrají déle. Jinými slovy mají některé tanky vyzkoumané. Dojde ke změnám a přesunům ve stromě způsobem, který umožní snadněji tyto tanky získat. V tom se asi shodneme. Nicméně hráči, kteří tyto tanky, které budou změněny už mají, mohli je hrát a využívat již dříve.  Takže těch se změna jako taková nedotkne. Hráli/mohli hrát již dříve.

Pak je tady skupina hráčů, kteří ty tanky zkoumali teď, protože je chtěli koupit ve slevě. Používali plánky, volné zkušenosti atd. Ti si ty tanky  pořídili se slevou, takže ušetřili. Opět o nic nepřišli. A pak je tady skupina hráčů, kteří tak nějak hrají a na některé taky, které budou přesunuty mají nějaké plánky. V okamžiku, kdy k přesunu dojde, ztratí plánky, které na oněch tancích byly. takže WG se rozhodl, že tuto ztrátu nahradí tím, že plánky rozloží a vrátí. 

Takže vlastně nikdo o nic nepřišel. Z mého pohledu je to OK.

Jak jsem psal, pokud někdo onen tank má a má ho za plánky nebo volné zkušenosti může ho používat dříve než ostatní. 

Psal jsem to už minimálně jednou. Sběratelské tanky jsou pro mě zajímavé jen s volným přesunem posádky. Protože byl v plánu, expil jsem je. Jinak bych na ně ani nesáhl. Takže se  cítím podvedený.

Karaya12 #250 Posted 25 March 2020 - 04:33 PM

Brigadier

• Player
  • 19650 battles
  • 4,210
  • [SVINE] SVINE

View PostJmeno1, on 25 March 2020 - 04:39 PM, said:

A co se týče posádek, tak si asi budu muset vzít celodenní volno, abych nahazoval všechny skilly/perky jako mám teď (přes 100 posádek 3-6 skilů/perků); 

Neboj se nic. Na těch pár velitelů co zbudou to naházíš za pět minut a zbytek expů půjde tam, kde budou expy za sběratelské tanky :trollface::D

rejnok1 #251 Posted 25 March 2020 - 04:39 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24169 battles
  • 3,437
  • [PRASE] PRASE

View Postzuu_2016, on 25 March 2020 - 04:33 PM, said:

Psal jsem to už minimálně jednou. Sběratelské tanky jsou pro mě zajímavé jen s volným přesunem posádky. Protože byl v plánu, expil jsem je. Jinak bych na ně ani nesáhl. Takže se  cítím podvedený.

Zkoumal jsi je a mohl hrát. Kde je onen podvod?

V podstatě došlo jen k zjednodušení stromů. Takže pokud budeš chtít nějaký tank, budeš expit posádku do něj.

Ale jinak se hrozně bojém toho, co nastane s posádkami 2,0. Viděl bych to tak, že to bude další krok, který si hráči po změně stromů "vyžádali" v rámci zjednodušení hry a postupu v ní. 

zuu_2016 #252 Posted 25 March 2020 - 04:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12493 battles
  • 394

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 04:39 PM, said:

Zkoumal jsi je a mohl hrát. Kde je onen podvod?

V podstatě došlo jen k zjednodušení stromů. Takže pokud budeš chtít nějaký tank, budeš expit posádku do něj.

Ale jinak se hrozně bojém toho, co nastane s posádkami 2,0. Viděl bych to tak, že to bude další krok, který si hráči po změně stromů "vyžádali" v rámci zjednodušení hry a postupu v ní. 

A to je právě přístup WG. Hrají? Hrají, tak co furt chtějí?

rejnok1 #253 Posted 25 March 2020 - 04:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24169 battles
  • 3,437
  • [PRASE] PRASE

Ale zrovna tohle je za mě OK.

Když si koupíš mobil mezi prvními, taky za něj dáš víc než ten, který si ho pořídí o půl roku později. Tys ten tank měl a mohl hrát. 

Já spíše považuji tu změnu za zbytečnou a opravdu se děsím těch posádek. A vadí mi ten způsob nekomunikace ze strany WG, ale toto přesunutí je ve srovnání s jinými věcmi ještě slabý čajíček...

Jmeno1 #254 Posted 25 March 2020 - 04:49 PM

Field Marshal

• Player
  • 50933 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

View PostHakanan, on 25 March 2020 - 04:22 PM, said:

...Já z principu řeším jen to, jek se WG chová právě k nám, co jsme s touto hrou od úplných začátků v porovnání s novými hráči a těch X milionů skušeností na těch 92 tanků jsme si museli poctivě odjezdit za úplně jiných podmínek než jsou dnes. Jo vlastně díky tomu máme plno nezapomenutelných zážitků vlastně a hmmmm proč tedy o tyto zážitky chce WG ochudit nové hráče teda? ...

WG se chová tak, že moji štafetu platícího hráče převezme někdo z těch nových. Easy a gl! A nezapomenutelné zážitky dle vyjádření nového CM skutečně mám a jsem za ně upřímně rád, a jsem rád, že jsem zažil dobu, když ještě WoT byla skutečně zábavná, založená na logice, píli a zkušenostech. To co přichází pod novými "perspektivními" mladými vývojáři evidentně směřuje k AW, a přeji jim, se smutkem v duši, dopředu hodně štěstí. Myslím, že ho budou potřebovat pokud vážně udělají to co chtějí...

PS: Jeden návrh jako zpětná vazba pro CM; co kdyby jste zrušili spot systém? Ušetříte spoustu výkonové kapacity a rajčata vám přestanou psát, že je střílí neviditelný nepřítel. Hra se zase o něco víc zpřístupní nováčkům, co o mechanice nic neví...

Hakanan #255 Posted 25 March 2020 - 04:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52337 battles
  • 552

View PostJmeno1, on 25 March 2020 - 03:49 PM, said:

PS: Jeden návrh jako zpětná vazba pro CM; co kdyby jste zrušili spot systém? Ušetříte spoustu výkonové kapacity a rajčata vám přestanou psát, že je střílí neviditelný nepřítel. Hra se zase o něco víc zpřístupní nováčkům, co o mechanice nic neví...

Na tom už se pilně pracuje. Začalo to ukazateli aby věděli z jakého křovíčka tě kdo střílí, za chvíli přijdou už xkrát zmiňované automatické žárovky a čekám kdy příjde nějakej automatickej aimbot co jim bude sám zaměřovat a střílet otázka času.

Schmudla #256 Posted 25 March 2020 - 05:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40843 battles
  • 1,412
  • [BIA] BIA

View PostJmeno1, on 25 March 2020 - 05:49 PM, said:

WG se chová tak, že moji štafetu platícího hráče převezme někdo z těch nových. Easy a gl! A nezapomenutelné zážitky dle vyjádření nového CM skutečně mám a jsem za ně upřímně rád, a jsem rád, že jsem zažil dobu, když ještě WoT byla skutečně zábavná, založená na logice, píli a zkušenostech. To co přichází pod novými "perspektivními" mladými vývojáři evidentně směřuje k AW, a přeji jim, se smutkem v duši, dopředu hodně štěstí. Myslím, že ho budou potřebovat pokud vážně udělají to co chtějí...

vždycky sem razil tvrzení že hrát to bez PÚ je ztráta (mého) času, ale fakt je že WG dělá co může abych si to vyzkoušel ...

mezi mé nezapomenutlené zážitky patří i přeexpení Churchill Gun Carrier a dost mě se*e že teď když mé utrpení, krev, pot a slzy mělo dojít odměny že ta příšera bude reward tank a já do ni budu moct v garáži posměšně šťouchat prachovkou (nechávám si všechny reward a premium tanky co sem i dostanou do pazour), tak z toho udělaj obyč řadovku co může mít každej Lojza (bez urážky ke všem Aloisům :), to mě fakt štve

s tím spot systémem neblbni, poslední věc co odděluje métřesoucí se ruce a želví reflexy od běžného průměru a on mi ji chce sebrat !! :facepalm:

SRudolf #257 Posted 25 March 2020 - 05:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 37506 battles
  • 1,535

mozno by to bolo lepsie napisat jednoduchou vetou,

vyexpene tanky = ziadna kompenzacia

nevyexpene tanky = vratenie pouzitych planov,expov

vsetci viete co znamena vyexpene, je to forma zivota ktoru trebe uz len kupit za kredit

hadr_cz #258 Posted 25 March 2020 - 05:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 39092 battles
  • 366
  • [MACHR] MACHR

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 03:36 PM, said:

Plánek dostaneš zpátky, protože jsi ho získal ve hře a nevyužil. Jinými slovy hra ti něco dala, ty jsi to nevyužil, protože se hra změnila, tak ti to nějakým způsobem vrací.

Za mě je to v pořádku. A slevy na tanky? Chtěl jsi ten tank? Ok, koupil sis ho. Nechtěl jsi ho? Proč by sis ho kupoval? Tady lze spekulovat, ale myslím, že WG udělalo mnohem horší věci, které by měly hráčům vadit mnohem více než tohle.

Více se děsím toho, co bude s posádkami než tady, kde jde o stříbrné, které lze získat hrou, která by měla hráče bavit, jinak by ji asi nehrál ne?

edit: Toto není reakce na SniperKitten

Tak jinak. Já měl doexpenou a koupenou o-140, honil jsem se s t-54, abych dojel t-62a. Možná padly nějaké plány. Hnal jsem se za Amx 30b. Nějaké plány padly. Dojel, koupil. Doexpil jsem 113. Koupil. Vše za plnou cenu. Kdybych jel větve na baťáka a 111-5, mám v klidu o 3 desítky více. Jak mám být v klidu? Je neuvěřitelné jak vždy zvolí řešení, které zvedne ze židle ten největší počet hráčů

xxviktor #259 Posted 25 March 2020 - 05:14 PM

Major

• Player
  • 18318 battles
  • 2,731
  • [PRASE] PRASE

View Postrejnok1, on 25 March 2020 - 04:39 PM, said:

Popravdě posádky a vybavení potřebují přepracovat už dlouho. Jde o to, že máš pár skillů/výbavy, které se dávají prakticky všude a zbytek je víceméně zbytečnej...

16:18 Added after 3 minute

View Posthadr_cz, on 25 March 2020 - 05:08 PM, said:

Tak jinak. Já měl doexpenou a koupenou o-140, honil jsem se s t-54, abych dojel t-62a. Možná padly nějaké plány. Hnal jsem se za Amx 30b. Nějaké plány padly. Dojel, koupil. Doexpil jsem 113. Koupil. Vše za plnou cenu. Kdybych jel větve na baťáka a 111-5, mám v klidu o 3 desítky více. Jak mám být v klidu? Je neuvěřitelné jak vždy zvolí řešení, které zvedne ze židle ten největší počet hráčů

Ale tohle všechno jsi dělal na základě informací ze sandtestu, kde se vše může měnit. Víc ti k tomu WG asi neřekne.

SRudolf #260 Posted 25 March 2020 - 05:27 PM

Lieutenant

• Player
  • 37506 battles
  • 1,535

nechapem. preco stale este chodite na ten sandbox,

je to server ktory ma pripravit dusevne aj fyzicky slabsich jedincov na novinky v hre,

ale asi to tentokrat wg prehnalo. a dotklo sa priemernych hracov

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users