Jump to content

Last dance - ostatni mistrzowski sezon Chicago Bulls

NBA MJ Chicago Bulls

• Please log in to reply
37 replies to this topic

TankerDomi #1 Posted 20 April 2020 - 01:33 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_

Jest temat o Gwiezdnych Wojnach, jest o Wiedźminie. 

To nadszedł czas krzyknąć "Hej tu NBA". Okazją ku temu jest teraz film dokumentalny o sezonie 97-98 Chicago Bulls (NBA), który dostępny jest na Netflixie. Wyjaśnienie dla młodszych, to ostatni sezon Micheala Jordana, Scotiego Pipena, Denisa Rodmana, Toniego Kukocza oraz trenera Phila Jacksona (i jeszcze paru innych) razem, który zakończył się ostatecznie zdobyciem 6 Mistrzostwa NBA. Po tym sezonie drużyna, która zdominowała ligę w latach 90 przestała istnieć. Wyjaśnienie jak do tego doszło, a przy okazji pokazanie jak wielkim koszykarzem był MJ i ile musiał wykonać pracy aby trafić na sam szczyt.

Żeby nie było, pierwsze dwa odcinki są jak dla mnie fantastyczne, i nie dotyczą tylko Jordana. Na podstawie tego filmu o Chicago Bulls można zobaczyć jak działają korporacje. Po pierwszych dwóch odcinkach (kolejne mają się ukazywać w odstępach tygodniowych) stwierdzam, że to nie jest dokument tylko o sezonie 97-98 ale ukazana jest cała historia sukcesu dynastii Byków i wszystkich zdarzeń które doprowadziły do ich upadku. I już nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.

muriceps #2 Posted 24 April 2020 - 05:34 PM

Major General

• Player
  • 31110 battles
  • 5,608
  • [UVC] UVC

Niestety nie mam Netflixa, ale przygryzam paznokcie kiedy pojawi się cały sezon, to wtedy po januszowemu wykupię i obejrzę na raz... Mam biografię Jordana w wersji elektronicznej, na czytnik, jak się spotkamy na piwko następnym razem to Ci "pożyczę". No chyba, że czytałeś...

Vnquish #3 Posted 24 April 2020 - 06:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38975 battles
  • 888
  • [ISOUL] ISOUL
Każdy fan kosmicznego meczu powinien zobaczyć ten serial!

TankerDomi #4 Posted 24 April 2020 - 09:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmuriceps, on 24 April 2020 - 05:34 PM, said:

Niestety nie mam Netflixa, ale przygryzam paznokcie kiedy pojawi się cały sezon, to wtedy po januszowemu wykupię i obejrzę na raz... Mam biografię Jordana w wersji elektronicznej, na czytnik, jak się spotkamy na piwko następnym razem to Ci "pożyczę". No chyba, że czytałeś...

Nie czytałem, chętnie poczytam. Chyba teraz Netflix można oglądać za darmo, ale pewności nie mam.

Yourny #5 Posted 25 April 2020 - 11:03 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 19121 battles
  • 337
  • [_CHS_] _CHS_
Obejrzałem dwa odcinki i cóż...powrócił wspomnień czar :) Moja młodość to ogromna miłość do koszykówki,w tym także do ligi NBA.Zarywane noce,żeby usłyszeć Szaranowicza witającego słowami : "Hej,hej-tu NBA",trzymanie kciuków za to,żeby Bullsi dokopali Utah Jazz,a w szczególności "Mailmanowi" i Stocktonowi,czy np. niedowierzanie jak MJ to zrobił.chociaż fizycznie było to absolutnie niemożliwe do wykonania :) Ale to także ogromny zastrzyk motywacyjny,bo dzięki tej lidze zainteresowałem się w ogóle koszykówką,a potem w pocie czoła każdego niemal dnia po 2-3 godziny klepałem piłkę ucząc się najpierw porządnego dwutaktu,potem starając się stawiać zasłony,ustawiać dobrze do zbiórki,czy wreszcie starając się włożyć piłkę do kosza.Frajda była ogromna,a satysfakcja jeszcze większa,bo wszystko to udało się osiągnąć,a ta dyscyplina tak mnie wciągnęła,że współorganizowałem turnieje triobasketu w swojej mieścinie,a także grałem w rozgrywkach amatorskiej ligi. Dla mnie więc ten serial to jak półmisek wypełniony frykasami :D Kawał świetnej historii pokazanej od kuchni,chociaż...mam mieszane uczucia co do sytuacji z Pippenem i Krause-kto ogladał,ten wie o co chodzi ;)

OzzfanKa #6 Posted 26 April 2020 - 10:41 AM

General

• Clan Commander
  • 13980 battles
  • 9,541
  • [_COM] _COM

Ach NBA. Odkąd zaczęłam oglądać to od zawsze wierna jestem LAL. Serialu nie obejrzę, bo też nie mam Netflixa, ale jak gdzieś kiedyś się złapie to oczywiście dorwę.:)

I aż boli teraz, że nie ma jak wyjść porzucać sobie na boisku...:(

AdanTeam #7 Posted 26 April 2020 - 03:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41048 battles
  • 832
  • [_SOW_] _SOW_

Pierwszy miesiąc Netflixa jest za darmo: trzeba oczywiście zarejestrować się i podpiąć kartę, ale pierwsza płatność jest dopiero za miesiąc i można w dowolnym momencie się wypisać.

Tak więc trzeba się okazać wyjątkowym leniem, żeby ominąć taki rarytas koszykarski :)

Zresztą usługa jest bardzo elastyczna: można ją wykupywać na dowolny czas (miesiące), np. na wakacje czy zimowe wieczory. 

Za 38 zł/mies  utworzyłem 4 konta w rodzinie a jednocześnie filmy mogą oglądać 2 osoby jednocześnie. IMHO to optymalne rozwiązanie. Wiem, że Janusze składają się w ten sposób i obniżają koszty. W sumie na spółkę z sąsiadem to jest jakieś rozwiązanie.

Filmy/seriale możesz patrzeć na dowolnym urządzeniu z netem - działa mi na lapku, tablecie, smartfonie. I pewnie na tv też, ale mój kilkunastoletni egzemplarz się buntuje. Zresztą tv praktycznie nie oglądam.

PS. Nie pracuję w Netflix i nie mam żadnej korzyści z reklamy. Ot, marketing szeptany.

muriceps #8 Posted 26 April 2020 - 08:07 PM

Major General

• Player
  • 31110 battles
  • 5,608
  • [UVC] UVC
Jak Janusz biznesu, stroniący od seriali, zaczekam aż pojawi się cała seria i wtedy wezmę ten miesiąc za friko :) Idę zaparzyć herbatę w wodzie po parówkach :)

TankerDomi #9 Posted 27 April 2020 - 07:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_

Mały update zawartości odcinków - What time is it? Game time

1. Michel Jordan jego historia

2. Scotti Pippen

3. Denis Rodman - barwny gość, a teraz zostało wyjaśnione czemu tak się zachowywał

4. niby o Philu Jacksonie ale jakoś tak nie do końca

Jakoś brak wzmianek jak na razie o Tonym Kukocu, za to pojawia się Madonna i Carmen Electra

Edited by TankerDomi, 27 April 2020 - 09:37 PM.

Millennium_Falcon_ #10 Posted 28 April 2020 - 04:19 PM

Colonel

• Player
  • 60472 battles
  • 3,520
  • [_CHS_] _CHS_
Intro do meczów Bulls z tamtych lat do teraz przyprawia mnie o ciarki. Coś fantastycznego. Zawsze będę żałować, że nie było mi dane przeżyć tego tam na miejscu w United Center. Uwtór "Sirius" jako podkład do galopujących po Chicago byków oraz głos Tommy Edwarda z jego słynnym "and now..." prezentującego poszczególnych zawodników. GENIALNE! Żadna drużyna wcześniej i żadna później nie miała czegoś na podobnym poziomie.

OzzfanKa #11 Posted 28 April 2020 - 08:45 PM

General

• Clan Commander
  • 13980 battles
  • 9,541
  • [_COM] _COM

View PostAdanTeam, on 26 April 2020 - 04:01 PM, said:

Pierwszy miesiąc Netflixa jest za darmo: trzeba oczywiście zarejestrować się i podpiąć kartę, ale pierwsza płatność jest dopiero za miesiąc i można w dowolnym momencie się wypisać.

Tak więc trzeba się okazać wyjątkowym leniem, żeby ominąć taki rarytas koszykarski :)

Zresztą usługa jest bardzo elastyczna: można ją wykupywać na dowolny czas (miesiące), np. na wakacje czy zimowe wieczory. 

Za 38 zł/mies  utworzyłem 4 konta w rodzinie a jednocześnie filmy mogą oglądać 2 osoby jednocześnie. IMHO to optymalne rozwiązanie. Wiem, że Janusze składają się w ten sposób i obniżają koszty. W sumie na spółkę z sąsiadem to jest jakieś rozwiązanie.

Filmy/seriale możesz patrzeć na dowolnym urządzeniu z netem - działa mi na lapku, tablecie, smartfonie. I pewnie na tv też, ale mój kilkunastoletni egzemplarz się buntuje. Zresztą tv praktycznie nie oglądam.

PS. Nie pracuję w Netflix i nie mam żadnej korzyści z reklamy. Ot, marketing szeptany.

Leniem nie jestem, siedzę w domu teraz z dwójką dzieciaków, więc nawet nie miałabym jak obejrzeć. I tak jak Muri, jak będzie całość to wtedy będzie sens w moim przypadku.:)

A jak działa Netflix to wiem, dziękuję.;) Chwilowo mamy jeszcze w umowie z tv HBO GO i tylko czasem poleci jakaś bajka dla dziecka albo film...

muriceps #12 Posted 29 April 2020 - 07:39 AM

Major General

• Player
  • 31110 battles
  • 5,608
  • [UVC] UVC
Obejrzałem wczoraj fragment pierwszego odcinka. Na razie fragment, bo dorwałem się po nocy i tak chciałem zerknąć chociaż... Jest moc i magia. Jedna taka myśl mnie naszła. Drobna i banalna, ale zawsze mi przychodzi do głowy, gdy widzę MJ w garniturze. Czy Wy też tak macie, że nie widzieliście, bo ja nie widziałem ani razu, Jordana w dobrze skrojonym garniturze? Zawsze jakby miał worek po kartoflach na sobie. I nie mam namyśli tylko lat 80tych, czyli solidnych dwurzędowych marynarek, szerokich spodni. Także i w obecnych czasach... Rozumiem, że wzrost i sylwetka ale inni gracze są wyżsi i mocniej zbudowani np Garnett, Le Bron i "stać" ich na dobrego krawca. Takie spostrzeżenie mnie zawsze nachodzi. Koleś mógłby kasą palić w piecu a wygląda jakby garnitury oddawał mu O'Neil. Wiem, głupotka, ale jakoś rzuca mi się w oczy.  

AdanTeam #13 Posted 29 April 2020 - 08:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41048 battles
  • 832
  • [_SOW_] _SOW_

View PostOzzfanKa, on 28 April 2020 - 07:45 PM, said:

Leniem nie jestem, siedzę w domu teraz z dwójką dzieciaków, więc nawet nie miałabym jak obejrzeć. 

To tak jak ja. Widocznie moje są starsze i już mniej absorbujące :)

View Postmuriceps, on 29 April 2020 - 06:39 AM, said:

Obejrzałem wczoraj fragment pierwszego odcinka. Na razie fragment, bo dorwałem się po nocy i tak chciałem zerknąć chociaż... Jest moc i magia. Jedna taka myśl mnie naszła. Drobna i banalna, ale zawsze mi przychodzi do głowy, gdy widzę MJ w garniturze. Czy Wy też tak macie, że nie widzieliście, bo ja nie widziałem ani razu, Jordana w dobrze skrojonym garniturze? Zawsze jakby miał worek po kartoflach na sobie. I nie mam namyśli tylko lat 80tych, czyli solidnych dwurzędowych marynarek, szerokich spodni. Także i w obecnych czasach... Rozumiem, że wzrost i sylwetka ale inni gracze są wyżsi i mocniej zbudowani np Garnett, Le Bron i "stać" ich na dobrego krawca. Takie spostrzeżenie mnie zawsze nachodzi. Koleś mógłby kasą palić w piecu a wygląda jakby garnitury oddawał mu O'Neil. Wiem, głupotka, ale jakoś rzuca mi się w oczy.  

Zwróciłem na to uwagę, ale oddaliłem od siebie tę myśl zrzucając to właśnie na karb bufiastych strojów lat 80-tych.

W ostatnich latach jednak prezentuje się lepiej niż wcześniej :)

muriceps #14 Posted 29 April 2020 - 08:35 AM

Major General

• Player
  • 31110 battles
  • 5,608
  • [UVC] UVC
Nieznacznie. Nadal marynarka jak po starszym bracie. Za długa, za szeroka w barkach/ramionach, za szerokie rękawy. No ale ja się nie znam. Po prostu rzuca mi się to w oczy w kontraście do możliwości finansowych MJa oraz tego, że w zasadzie żyje z ciuchów. 

TankerDomi #15 Posted 29 April 2020 - 09:50 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmuriceps, on 29 April 2020 - 08:35 AM, said:

Nieznacznie. Nadal marynarka jak po starszym bracie. Za długa, za szeroka w barkach/ramionach, za szerokie rękawy. No ale ja się nie znam. Po prostu rzuca mi się to w oczy w kontraście do możliwości finansowych MJa oraz tego, że w zasadzie żyje z ciuchów. 

Może ma taki styl

AdanTeam #16 Posted 29 April 2020 - 11:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41048 battles
  • 832
  • [_SOW_] _SOW_

No cóż.... klasa była tylko jedna.

OzzfanKa #17 Posted 29 April 2020 - 03:19 PM

General

• Clan Commander
  • 13980 battles
  • 9,541
  • [_COM] _COM

View PostAdanTeam, on 29 April 2020 - 09:13 AM, said:

To tak jak ja. Widocznie moje są starsze i już mniej absorbujące :)

Zbuntowany 3-latek i 9-miesięczna przylepa. Zainteresowanie 24h, nawet spać za bardzo nie dają ;)

Ech Kobe... do tej pory nie mogę w to uwierzyć. 
a mieliśmy z mężem w planach polecieć na jakiś konkretny mecz LAL na 10 rocznicę ślubu (z nadzieją, że Kobe z Gigi się na nim znajdą...) :(

TankerDomi #18 Posted 02 May 2020 - 12:14 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_
Jak głosi jeden z komentarzy pod tym filmem, 
To koncert, na który Karl Malone nigdy by nie przyszedł.

Milenium możesz teraz krzyknąć "and now"

muriceps #19 Posted 02 May 2020 - 06:39 PM

Major General

• Player
  • 31110 battles
  • 5,608
  • [UVC] UVC
Da się zrobić z tego dzwonek do tel?

TankerDomi #20 Posted 02 May 2020 - 10:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32417 battles
  • 1,379
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmuriceps, on 02 May 2020 - 06:39 PM, said:

Da się zrobić z tego dzwonek do tel?

https://sirius.mp3quack.com/

i już tylko trzeba początek przyciąć (pierwsze 10 sek)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users