Jump to content

WOT Yönetici ve Yapımcılarına..

Şikayet Öneri wot world of tanks lütfen oyuncu gamer

• Please log in to reply
4 replies to this topic

_TC_prof #1 Posted 20 May 2020 - 12:38 AM

Private

• Player
  • 23237 battles
  • 9
  • [IP-TR] IP-TR

Sayın WOT Yönetici ve Yapımcıları;

Oyunda ki dengesizlik ve haksızlıkları göz önüne alarak bu şikayetleri dile getiriyorum.

1-) Tekerlekli tankların hız,nişan ayarlarının yapılmasını, süspansiyondan hasar almasını,
ve bir takıma 1 den fazla tekerlekli tank verilmemesini rica ediyorum. Bir çok oyuncunun 
şikayeti bu yöndedir.
2-) Bir haritaya 3 tane KMT verildiği takdirde ağırlar ve yavaş olan tüm araçlar isyan etmektedir.
deyim yerindeyse adım atmak imkansızlaşmakta, performans göstermek olanaksızlaşmaktadır.
KMT leri 1 yada 2 Tane ile sınırlandırmak herkesin yararına olacaktır.
3-) Type 5 Heavy tankını nerfle parçaladınız. Oyun da en nadir görülen ve artık kasılmamaya başlanan
bir tank halini aldı gerek zırhı gereksi yüksek patlayıcılı topunu yerle bir ettiniz her yerinden aldınız
ve hiç bir artı bırakmadınız. Type 5 Heavy ile ilgilenmenizi gold mermi deliciliğini minumum 300 e çıkarmanızı
2.topundaki yüksek patlayıcı hasarını ve deliciliğini arttırmanızı ve ayrıca zırhında iyileştirme yapmanızı Eski
bir Type 5 Heavy oyuncusu olarak rica ediyorum.
4-) T-34-3 premium tankının ana mermisinin delişinin düşüklüğünü yükseltmenizi rica ediyorum. 187 delişle 
8 tier bir premium tanka yakışmıyor. Yükleme süresi yüksek zırhıda idare eder ama odağı da çok geç alması 
delişte yapacağınız yükseltmeyi kapatıcaktır.
5-) Bence en önemli sorun bu olmalı. Haksız takım dağılımı. Ben win8 e yada reytinge aldırış eden bir oyuncu değilim
Ancak 15-0 biten bir maçta da sorumluluk benim değildir. Bu sizin haksızlığınızdır. Üstü üste yenilgilerin olması
takımların adaletsiz dağıtılıyor olmasındandır. Bir çok oyuncu bu yüzden oyunu bırakmakta ve bırakıcak ta birçok oyuncu
olduğunu görüyorsunuzdur. Takımların dağılımını dengeli yapmanız oyuncuları oyunda tutmak adına en büyük olumlu gelişme 
olacaktır.
6-) Oyuncuların şikayetleri hep havada kalmaktadır. Şikayetler ve öneriler kesinlikle dikkate alınmamaktadır. İnsanlar 
oyun içinde birbirlerine küfür etmekte tankları blocklamakta hatta 1 tankı 2 tank yada 1 tank durduğu yerden düşmanın önüne 
sürükleyerek yok olmasına sebep olmaktadır. Şikayet edildiğinde de bir ceza uygulanmamaktadır. Uygulanan cezalar yetersiz
basit ve olsa da olmasa da olacak cinsten komik cezalardır. Olan o savaşta tankı yok olmuş haksızlığa uğramış oyuncuya olmaktadır.
Bunun önüne geçmek için daha katı kurallar ve caydırıcılığı fazla cezalar uygulanmalıdır.
7-) 10.yıl kutlamalarında dişe dokunur hiç bir şeyiniz yok. Oyunu ticarete tamamen dökmüş durumdasınız. Olmasın demiyorum. 
tabi ki bu güzel oyun için paralar kazanacaksınız. Ancak 10.Yıl kutlamalarında 9 tier teknoloji ağacında olan ve 10tieri açılınca genelde
garajdan kaldırılan t30 a skill vermek adına 10.yılınızı traji komik bir hale soktunuz. Hele hele biriken puanlarla alınabilecek neredeyse
hiç bir şeyiniz yok. Bu 10.yıl kutlaması tam bir fiyaskodur. Önerim daha kalifiye hediyeler (kredi,tank,kesit) vb şeyleri hediye olarak
vermenizdir.uzun yıllardır bu oyunun oyuncusuyum ve oyuna ciddi anlamda para yatırmış biriyim. Ama 10.yıl etkinliğiniz zerre keyifli değil. 
Bir çok oyuncunun benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.
8-) Klan savaşı veya Özel tanklara bir lafım yok. Hak edilmiş kazanılmış canavarlar onlar. Ancak bu tanklara normal tankları harcattığınız zaman
işin rengi değişiyor.karşıya takıma fv95  veriyorsanız bizim takıma da verin ki denge olsun aksi taktirde dengesizlik oluyor ve zevki kaçıyor. 
Mücadele ruhu olmuyor ve takım dağılıyor.
9-) oyun içinde hile olmadığını söyleyenlerin yanında bizzat yasadığım bir çok olaydan yola çıkarak söylüyorum ki hileler kullanılmakta. Ve şikayet 
olsa bile umursanmamaktadır. Aimbot özellikle çok denk geliyoruz. Bunun yanı sıra çalı çırpı yıkıp dökünce karşı taraf nereden geldiğimizi bilerek 
ona göre pozisyon olmakta. Bu normal gibi durabilir ancak fake attığımız takdirde düşmanın beni orda bana bakarak bekliyor olması medyumluk gerektirir.
Medyum değilse hiledir. Bu tarz hilelere engel olmak için ne gerekiyorsa yapmanızı rica ediyorum.
10-) Bu söylediklerime katılan bir çok oyuncu olacağı gibi katılmayan oyuncularda olacaktır. Ben kendi nazarımda gerekli gördüğüm noktaları dile getirdim
Bu oyunu seviyorum. Ancak ne yazık ki bu söylenenler boşa gidince bir çok oyuncu gibi oyundan soğuyorum. Oyuncu kaybınızın önüne geçmek için bir an önce 
birşeyler yapmak zorundasınız. Aksi takdirde desteklediğiniz oyuncular dışında sadece yeni başlayan ve çabuk bırakan oyuncularla daha çekilmez bir oyun 
halini alacaksınız. 

11-) Oyunda kredi kasmak için premium tank alıyoruz ama öyle zamanlar oluyor ki resmen para kazanmak yerine kaybediyoruz. 10 tier savaşlarda özellikle 3-4 tane gold attıktan sonra sürekli eksilerle kapatıyoruz 

maçları. Kredilerde dengeleme lazım. Bunun için Ya premium tankların kredilerini arttırın yada tier 9-10 ile yapılan maçların kredi kazanımlarını arttırın ya da mermi fiyatlarını ve ya kit fiyatlarını düşürün.

12-) Bir diğer önemli husus ta maç eşleştiricisinin 2 seviye farklı veriyor olması. hemen açıklıyım. 8 tier tankla 10 tier tank karşılaşınca hoş olmuyor. Bunun düzeni çok basit aslında. eşleştirmede 8 tier 9 u yada 7 yi görebilir. Yani sadece 1 seviye aşağısı ve yukarısı olursa dengelemeyi sağlamış olursunuz. 
Saygılarımla teşekkür ederim. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Herkese iyi oyunlar dilerim

Edited by _TC_prof, 20 May 2020 - 12:45 AM.

PurpleNoob_TR #2 Posted 20 May 2020 - 01:04 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 9699 battles
  • 1,318
  • [CURE] CURE

View Post_TC_prof, on 20 May 2020 - 12:38 AM, said:

4-) T-34-3 premium tankının ana mermisinin delişinin düşüklüğünü yükseltmenizi rica ediyorum. 187 delişle 
8 tier bir premium tanka yakışmıyor. Yükleme süresi yüksek zırhıda idare eder ama odağı da çok geç alması 
delişte yapacağınız yükseltmeyi kapatıcaktır.

Canını yerim

Mutlu oluyorum ben böyle

SupremeMaster #3 Posted 21 May 2020 - 12:37 AM

Lieutenant

• Player
  • 48649 battles
  • 1,909
  • [EDBFE] EDBFE
Hacım bari başlıkları renkli yazsaydın bakamıyorum o ne öyle.

ankara1907 #4 Posted 21 May 2020 - 03:48 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9589 battles
  • 496
Bazı yazdıklarının cevapları soru cevaplarda mevcut o yüzden çokta umursancağını sanmıyorum

Jarnnac #5 Posted 21 May 2020 - 04:47 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27984 battles
  • 337
  • [CYLK] CYLK
Yeni bir şeyler söylememiş arkadaş. Herkes tarafından bilinen ve dillendirilen şeyler.

Also tagged with Şikayet, Öneri, wot, world, of, tanks, lütfen, oyuncu, gamer

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users