Jump to content

Odkrywajcie Berlin w bitwach losowych!

• Please log in to reply
33 replies to this topic

Community #1 Posted 22 May 2020 - 02:04 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,886
Przedstawiamy Wam nową, klimatyczną mapę dla bitew losowych.

Pełna treść wiadomości

wymiatacz01 #2 Posted 22 May 2020 - 02:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18920 battles
  • 545
  • [_OF_] _OF_
Kiedy dacie jakąś azjatycką mapę? Jakiś Sajgon, Singapur, Manila, Tokio? Ile można patrzeć na te europejskie i rosyjskie lokacje. Dajcie w końcu coś egzotycznego. (Granicy imperium nie liczę, bo na serwerze chińskim była już od 4-5 lat). Co roku powinno wychodzić przynajmniej 4-5 nowych map, ale zamiast tego WG woli robić jakieś nowe czołgi, które istniały tylko na serwetkach Breżniewa. Więcej map, mniej czołgów! 

1Jurko #3 Posted 22 May 2020 - 03:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32867 battles
  • 515
za czołgi płacisz, za mapy nie, jakby mapa była płatna np. 10 groszy za bitwę i od razu kupujesz pakiet dostępu do mapy np 100 bitew to miałbyś 1-2 mapy tygodniowo :)

Weles_z_Nawii #4 Posted 22 May 2020 - 03:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40893 battles
  • 405

View Postwymiatacz01, on 22 May 2020 - 01:59 PM, said:

Kiedy dacie jakąś azjatycką mapę? Jakiś Sajgon, Singapur, Manila, Tokio? Ile można patrzeć na te europejskie i rosyjskie lokacje. Dajcie w końcu coś egzotycznego. (Granicy imperium nie liczę, bo na serwerze chińskim była już od 4-5 lat). Co roku powinno wychodzić przynajmniej 4-5 nowych map, ale zamiast tego WG woli robić jakieś nowe czołgi, które istniały tylko na serwetkach Breżniewa. Więcej map, mniej czołgów! 

Masz Miasto Duchów, Paryż a będziesz jeszcze miał Rzekę Perłową. Nie jest tak źle. :sceptic:

Xaveco #5 Posted 22 May 2020 - 04:18 PM

Private

• Player
  • 11133 battles
  • 18
Petarda, postarali się chłopaki, nie ma co. Berlin znam od dziecka, pamiętam jak wyglądały ulice niedługo po obaleniu muru, dopiero wtedy część jeszcze zniszczonych rzeczy zaczęto odbudowywać. Muzyka  też świetna. Super! 

Może rozwieje smród Paryża :trollface:

parim1331 #6 Posted 22 May 2020 - 04:37 PM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 8177 battles
  • 2,335

View Postwymiatacz01, on 22 May 2020 - 02:59 PM, said:

W swoim czasie powinniśmy zobaczyć powrót Perłowej Rzeki.

Wracając na temat, co sądzicie o nowej mapie Berlin? Według Was jak sprawdzi się ona na randomkach?

wymiatacz01 #7 Posted 22 May 2020 - 06:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18920 battles
  • 545
  • [_OF_] _OF_

View Post1Jurko, on 22 May 2020 - 02:12 PM, said:

za czołgi płacisz, za mapy nie, jakby mapa była płatna np. 10 groszy za bitwę i od razu kupujesz pakiet dostępu do mapy np 100 bitew to miałbyś 1-2 mapy tygodniowo :)

To niech tak zrobią. Tylko nie na ileś bitew, a na stałe. 20 ziko i na stałe odblokowana nowa mapa. Sądzę, że większość wolałaby to niż tę posuchę gdzie wychodzi jedna mapa na rok.

Albo niech chociaż przywrócą stare mapy, nawet bez remaku. Wystarczy, żeby dali opcję w ustawieniach (obok szturmu, spotkaniówki i wielkiej bitwy) również stare mapy. Po włączeniu tej opcji miałbyś w puli map również te stare. Jakbyś nie chciał ich grać, to byś po prostu sobie wyłączał tę opcję.

View PostWeles_z_Nawii, on 22 May 2020 - 02:57 PM, said:

Masz Miasto Duchów, Paryż a będziesz jeszcze miał Rzekę Perłową. Nie jest tak źle. :sceptic:

Paryż - nic nie ma wspólnego z egzotyką przynajmniej dla mnie. Plus został dodany dawno temu jeszcze w 2k16. Miasto Duchów to sztuczna pustynia stworzona przez komunistów niszczących wszystko na swojej drodze (w tym wypadku jezioro). Też egzotyką mi nie pachnie. A Rzeka Perłowa strzelam, że wyjdzie na gwiazdkę albo później. 

Co do Berlina. Grało się tę mapę fajnie na botach. Oby na randomkach też tak było. Choć wolałbym sobie popatrzeć na azjatycko/amerykańsko-południowe widoki, niż na gruzy i beton... 

Edited by wymiatacz01, 22 May 2020 - 06:11 PM.

Upupork #8 Posted 22 May 2020 - 06:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7527 battles
  • 672
  • [63DCH] 63DCH

Ja się tylko wyrażę co do tempa tworzenia map. Wymyślenie projektu to jedno, ale najbardziej czasochłonne jest stworzenie i oteksturowanie modeli. Aktualnie mapy są naprawdę ładne i szczegółowe i stworzenie czegoś takiego to jest kwestia tygodni czy miesięcy, a nie dni, nawet dla studia mającego spore zasoby (też nie można zbyt wielu ludzi przydzielać do jednego projektu, choć tu rozwiązaniem byłoby tworzenie kilku map na raz).

Problem w tym, że nawet uwzględniając długi czas tworzenia nowej mapy te i tak wychodzą rzadziej, niż by mogły.

greony12 #9 Posted 22 May 2020 - 06:50 PM

Private

• Player
  • 9727 battles
  • 31
  • [N-O-Z] N-O-Z
akurat popieram @wymiatacz01 nudzą mnie powoli europejskie i ruśkie miasta, pominę ameryke (wysokie budynki) ale dalibyście azjatyckie w końcu, dla mnie granice jest nudna i monotonna ta mapa jest dla mnie meh, czekam na perłową, ale jedna (ew 2) mapa pośród serii ruskich i europejskich to prawie nic, wiec oczekuje ze zrobicie więcej takich 
a co do mapy berlina to mnie ciekawi dalej, za mało ją widziałem więc czekam z niecierpliwością 

pumbelix #10 Posted 23 May 2020 - 12:24 PM

Sergeant

• Member
  • 24115 battles
  • 237
  • [FR102] FR102

Stworzenie mapy jest czasochłonne. Wystarczy spojrzeć na mapę Studzianki, gdzie pierwsze wzmianki były w 2015 roku a wprowadzono dopiero w 2018. Ale zastanawia mnie czemu nadal nie ma mapy Smocza Grań( została usunięta w 2012 roku [https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/server-patch-monday-9th-dragon-ridge-map-temporarily-withdrawn/] a kolejna wzmianka o powrocie była w 2018 lub 2019. Mapa była już przystosowana w wersji HD. Były screeny z tej mapy, ale widocznie coś poszło nie tak i zostało to odłożone w czasie. Berlin było łatwiej skonstruować, ponieważ większość tekstur wzięto z innych map - Stacja z Himmelsdorfu chociażby. 

Perłowa rzeka z pewnością będzie ciekawa w powrocie do gry.

Czekam jednak na powrót map:

• Komaryn

Spoiler

• Północny Zachód

Spoiler

• Smocza Grań

Spoiler

• Bagna

Spoiler

• Stalingrad

Spoiler

• Siewierogorsk,

Spoiler

• Port

Spoiler

• Ukryta Wioska,

Spoiler

• Święta Dolina

Spoiler

• Południowe Wybrzeże

Spoiler

• Wichura

Spoiler

Kto pamieta te mapy?

Edited by pumbelix, 23 May 2020 - 12:49 PM.

Alpa_Chino #11 Posted 23 May 2020 - 12:55 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34743 battles
  • 3,330
Ciekawe jak będzie się na tym grało. Oczywiście przekonamy się dopiero na live serwerze, bo w WG nikt nic testuje, a testerami jesteśmy my :bajan:

Aniasli #12 Posted 23 May 2020 - 01:28 PM

Corporal

• Player
  • 12634 battles
  • 103
To jest logika: usprawniać jedną mapę 8 lat, a w tym czasie zrobić nowe. Ja już nie chcę się domyślać jakie były oficjalne komunikaty dot. likwidacji reszty map. Jeśli ta firma traktuje takie podejście na poziomie to nie dziwcie się, że średnia ilość graczy się zmniejsza co roku. To jest kolejny moment kiedy muszę przecierać oczy ze zdumienia co ta firma ma do zaoferowania. A co do powrotu perłowej rzeki. Przez 8 lat jej nie było. To znaczy, że ci którzy już prawie zapomnieli jak się na niej porusza, bo przez 8 lat WG nic nie robiło w tej sprawie, to teraz stało się coś co spowoduje, że ta mapa powróci ? Ja sam nie wierzę już w to co piszę

Iudex_Inhabilis #13 Posted 23 May 2020 - 01:46 PM

Private

• Player
  • 20480 battles
  • 5
a mapa Warszawy - początki II Wojny Światowej?

pumbelix #14 Posted 23 May 2020 - 03:18 PM

Sergeant

• Member
  • 24115 battles
  • 237
  • [FR102] FR102

View PostIudex_Inhabilis, on 23 May 2020 - 01:46 PM, said:

Byłaby bardzo podobna do Berlina, Himmelsdorfu czy innych miejskich map. Tych jest już sporo. Europejskich jest za dużo. Czas na Azję, Amerykę Północną i Południową. W grze mamy nawet Afrykę (Lotnisko, El Haluf, Piaszczysta rzeka)

Edited by pumbelix, 23 May 2020 - 03:19 PM.

Kot_04 #15 Posted 23 May 2020 - 03:39 PM

Brigadier

• Player
  • 23810 battles
  • 4,850

View Postpumbelix, on 23 May 2020 - 03:18 PM, said:

Byłaby bardzo podobna do Berlina, Himmelsdorfu czy innych miejskich map. Tych jest już sporo. Europejskich jest za dużo. Czas na Azję, Amerykę Północną i Południową. W grze mamy nawet Afrykę (Lotnisko, El Haluf, Piaszczysta rzeka)

A co to za różnica, jaki to kontynent? Dla mnie się liczy, by to były mapy nawiązujace do historycznych starć, tak jak Charków, czy Malinówka. Albo żeby miały dobry klimat wojenny, jak np. Łuk ognia.

pumbelix #16 Posted 23 May 2020 - 03:52 PM

Sergeant

• Member
  • 24115 battles
  • 237
  • [FR102] FR102

View PostKot_04, on 23 May 2020 - 03:39 PM, said:

A co to za różnica, jaki to kontynent? Dla mnie się liczy, by to były mapy nawiązujace do historycznych starć, tak jak Charków, czy Malinówka. Albo żeby miały dobry klimat wojenny, jak np. Łuk ognia.

Powiadasz do historycznych starć? Czy w Warszawie brały udział bitwy pancerne? No raczej nie. Zanim odpowiesz to przeczytaj uważnie co pisałem wcześniej.

wymiatacz01 #17 Posted 23 May 2020 - 05:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18920 battles
  • 545
  • [_OF_] _OF_

View PostIudex_Inhabilis, on 23 May 2020 - 12:46 PM, said:

To ja poproszę Falklandy :)

View PostKot_04, on 23 May 2020 - 02:39 PM, said:

Część graczy lubi różnorodność. Granie ciągle na mapach z klimatu umiarkowanego lub pustyniach jest nudne. Dżungla oraz klimaty śródziemnomorskie to są moje ulubione miejsca w każdej grze :)

Edited by wymiatacz01, 23 May 2020 - 05:57 PM.

slawi111 #18 Posted 23 May 2020 - 11:42 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 30287 battles
  • 1,049

W nawiązaniu do tematu: Berlin mi się podoba. Na razie nie zagłębiałem się w kwestię na ile mapa jest historyczna, natomiast jak na mapę "miejską" jest dość otwarta i powinna dawać dość szerokie pole manewru mniej opancerzonym maszynom. Zobaczymy w praktyce.

View PostKot_04, on 23 May 2020 - 03:39 PM, said:

To ja bym poprosił Falaise. Ale jest już Normandia, więc raczej nie dadzą. Zresztą czy Charków w ogóle wygląda jak Charków? Ten plac zdaje się jest historyczny, reszta to raczej wymysł WG.

View Postwymiatacz01, on 23 May 2020 - 05:53 PM, said:

Część graczy lubi różnorodność. Granie ciągle na mapach z klimatu umiarkowanego lub pustyniach jest nudne. Dżungla oraz klimaty śródziemnomorskie to są moje ulubione miejsca w każdej grze :)

A ja najbardziej lubię zimowe mapy, szczególnie te subarktyczne. W sumie WoT nigdy nie był grą historyczną (pod względem map jak i czołgów) i mi nie zależy mi zbytnio żeby lokacje oddawały miejsca prawdziwych walk. Aczkolwiek zawsze da się zrobić tak, żeby np. dodać jakąś tropikalną mapę i dać jej nazwę jakiejś filipińskiej wyspy na której naprawdę walczyły czołgi.

View Postpumbelix, on 23 May 2020 - 12:24 PM, said:

Kto pamieta te mapy?

Wszystkie poza Smoczą Granią. Komaryn był trochę bez sensu (ten ostatni, wcześniejszych nie pamiętam), ale reszta nie odstawała balansem od innych. Przynajmniej ja tego nie zauważałem. Na dzień dzisiejszy pula map jest wciąż bardzo wąska w porównaniu z tym co było 3-4 lata temu. Stworzenie mapy od zera jest na pewno o wiele trudniejsze niż konwersja do HD gotowych tekstur. Nie rozumiem czemu WG nie przerobi ich do HD a potem się zająć dopracowaniem paru miejsc, które zaburzały balans. Też jestem zdania, że mapy są ważniejsze niż nowe czołgi.

Poza tym, jeszcze jedno. Nawet bardziej od nowych czy nowych-starych map, chciałbym zobaczyć zmienne pory dnia i nocy i/lub warunki pogodowe. To pierwsze już nawet było, dobre 2 lata temu kiedy zrobili "upiorną" wersję Nebelburga na Halloween. Po drobnych modyfikacjach można byłoby dodać to do puli MM. Piaszczysta Rzeka o zachodzie Słońca, Malinówka czy Dębina w nocy z Księżycem w pełni. Przy pogodzie byłoby więcej kombinacji, ale jeśli idzie o pory dnia to nawet nie potrzeba nowych tekstur, wystarczy pogrzebać trochę w parametrach oświetlenia, co to za filozofia?

Kot_04 #19 Posted 24 May 2020 - 08:43 AM

Brigadier

• Player
  • 23810 battles
  • 4,850
Mi się Komaryn bardzo podobał. Wjeżdżałeś tam na ten środek, lałeś się z HT, a potem byłeś w takiej obleżonej twierdzy z fosą.
07:47 Added after 4 minute

View Postpumbelix, on 23 May 2020 - 03:52 PM, said:

Powiadasz do historycznych starć? Czy w Warszawie brały udział bitwy pancerne? No raczej nie. Zanim odpowiesz to przeczytaj uważnie co pisałem wcześniej.

Ja nie odnosiłem sie do Warszawy (słaby pomysł), tylko do tego że chcesz Azję i obie Ameryki. Ja nie potrzebuję jakichś tropików, pięknych plaż i łąk z kwiatkami, tylko zgliszcza i pobojowisko, aby był jakiś klimat wojny.

Widząc Berlin podczas szturmu na niego, jestem dość optymistycznie nastawiony. Mapa ma ten klimat.

Edited by Kot_04, 24 May 2020 - 08:50 AM.

Filowirus_made_in_china #20 Posted 24 May 2020 - 09:12 AM

Corporal

• Player
  • 18124 battles
  • 177
  • [DEAF-] DEAF-

Na co nowe/przywracanie starych map skoro i tak losuje danego dnia kilka wybranych mapek cały czas?

No i ten mm gdzie przy zablokowaniu mapy która występuję w różnych trybach - natychmiast i z automatu dana mapa będzie losowana w trybie spotkaniowym/szturm/obrona.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users