Jump to content

Gra nie jest dla nowych graczy!

• Please log in to reply
313 replies to this topic

Ichturiel #1 Posted 28 May 2020 - 01:03 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3382 battles
  • 76
Gram 6 poziomem nierozwiniętym czołgiem na 8 kierowane przez graczy co mają 50 tys. gier i średnio ponad 1 zniszczenie - ja mam ledwie 0,4 i tak na 10 gier 8 razy!!!

Edited by Ichturiel, 28 May 2020 - 01:25 AM.

wornock_ #2 Posted 28 May 2020 - 04:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 56943 battles
  • 960
  • [DSTAR] DSTAR

View PostIchturiel, on 28 May 2020 - 12:03 AM, said:

Gram 6 poziomem nierozwiniętym czołgiem na 8 kierowane przez graczy co mają 50 tys. gier i średnio ponad 1 zniszczenie - ja mam ledwie 0,4 i tak na 10 gier 8 razy!!!

szkoda ze nie widziales tej gry lat temu kilka - gdy nie miales eventow typu berlin typu battle pass typu linia frontu tank rewards - i wielu innych a takze bonusow jakie teraz na prawo i lewo sa rozdawane . Wtedy zaplakal bys sie ze musisz poswiecic kilka lat, tak kilka lat aby wbic np 5-6 perkowa zaloge :) w ostatnich 30 dniach rozegrales 0 walk.. Napisze tak - pocwicz na tym koncie strzelanie trafianie przebijanie czyli cala mechanike gry - pozniej zaloz nowe konto. i zobaczysz ze bedzie latwiej i lepiej.

Nie wielu jest grajkow co od razu sa mistrzami koloru zielonego badz wyzej - bardzo wielu robi resety konta badz gra nowymi kontami bo na starych im zwyczajnie nie szlo a pozniej chwala sie jakie to oni sa turbo kozaki:)

Kot_04 #3 Posted 28 May 2020 - 07:16 AM

Major General

• Player
  • 24300 battles
  • 5,035

View PostIchturiel, on 28 May 2020 - 01:03 AM, said:

Musisz być twardy a nie miętki.

domikw #4 Posted 28 May 2020 - 07:51 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20164 battles
  • 1,304
Zawsze możesz pograć niżej - IV-V to IMO bardzo przyjemne tiery obecnie i nie będziesz spotykać samochodów (poza AMD 178B, ale to pojazd kaleki) oraz niektórych przegiętych premek VIII.

wojtek_pl1 #5 Posted 28 May 2020 - 08:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2602 battles
  • 71
  • [PMS] PMS

Trochę jest problem dla nowych nawet na poziomie III, gdzie pojawiają się gracze z 30k bitew, zapewne wyperkowaną na maksa załogą i rozjeżdżają nowicjuszy.

I jeszcze narzekają na noobów...

To gdzie ci nowi mają się uczyć? Jak długo na poziome 3 trenuje się załogę z 75% do 100%? A potem jeszcze perki ? Wolno to idzie.

WoT jest grą dla wszystkich, również nowych a nie tylko dla weteranów.

Gram maksymalnie na VI poziomie gdzie już są fajne czołgi ale ten poziom i tak przekracza moje umiejętności, niemniej uczę się.

I proszę nie narzekać na nowych, bo na kim weterani będą zarabiać srebro ? ;)

Kot_04 #6 Posted 28 May 2020 - 08:09 AM

Major General

• Player
  • 24300 battles
  • 5,035

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 08:00 AM, said:

Gram maksymalnie na VI poziomie gdzie już są fajne czołgi ale ten poziom i tak przekracza moje umiejętności, niemniej uczę się.

Bardzo dobrze robisz.

Trochę jest problem dla nowych nawet na poziomie III, gdzie pojawiają się gracze z 30k bitew, zapewne wyperkowaną na maksa załogą i rozjeżdżają nowicjuszy.

To gdzie ci nowi mają się uczyć? Jak długo na poziome 3 trenuje się załogę z 75% do 100%? A potem jeszcze perki ? Wolno to idzie.

Narzekanie na graczy gorszych od botów jest dlatego, że wielu z nich idzie z załogą 75% bez perków na tiery VII-X, wydając pieniądze na wolne doświadczenie albo kupując czołgi premium. Zupełnie odwrotnie jak ty to robisz. Później psują grę takie kwiatki jak Skorpion G, który robi średnio 300 dmg.

Uwierz mi, weterani woleliby walczyć najsłabiej z graczami, którzy potrafią przynajmniej prawie spłacać swoje PW. I jednocześnie mieć w drużynie jakkolwiek ogarniętych sojuszników.
A nie O-Ho, który stoi obok artylerii i kręci wieżą. :facepalm:

Edited by Kot_04, 28 May 2020 - 08:09 AM.

domikw #7 Posted 28 May 2020 - 08:09 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20164 battles
  • 1,304

Tak było i będzie zawsze.

Sam obecnie grywam na tierze IV, wyciągając czarno-czerwono-pomarańczowe staty z początków kariery na nieco wyższe kolorki.

Ponieważ były to setki bardzo słabych bitew potrzebuję trochę czasu, by staty poprawić. Załogi mam słabe, często są to zupełne gołodupce, których potem wykorzystam do kolejnych linii tankowania. Ot, po prostu więcej wiem o grze, znam miejscówki, znam zasady mechaniki i to wystarcza, by w sesji zrobić WN8 bliskie 4k.

tokszok111 #8 Posted 28 May 2020 - 08:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11829 battles
  • 631
  • [SLAY-] SLAY-
Od czasu wprowadzenia podręczników na kredyty, nie jeździ się z załogą bez co najmniej dwóch perków 

domikw #9 Posted 28 May 2020 - 08:29 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20164 battles
  • 1,304

View Posttokszok111, on 28 May 2020 - 08:22 AM, said:

Od czasu wprowadzenia podręczników na kredyty, nie jeździ się z załogą bez co najmniej dwóch perków 

Większą przyjemnością jest dla mnie szkolenie ekipy, niż kupowanie jej. Co kto lubi.

wojtek_pl1 #10 Posted 28 May 2020 - 08:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2602 battles
  • 71
  • [PMS] PMS

Podręcznik to 2 mln . Nie jest tak łatwo uzbierać tyle na niskim poziomie, będąc nowicjuszem. Można wygrać w Przepustce Bitewnej ale tam tylko czołgi od poziomu VI.

Są jeszcze te Misje Osobiste, gdzie dostaje się 200 czy 300 % więcej doświadczenia przez godzinę. Korzystam.

Trudno, będę się rozbijał trójkami bez perków.

domikw #11 Posted 28 May 2020 - 08:42 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20164 battles
  • 1,304

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 08:40 AM, said:

Podręcznik to 2 mln . Nie jest tak łatwo uzbierać tyle na niskim poziomie, będąc nowicjuszem. Można wygrać w Przepustce Bitewnej ale tam tylko czołgi od poziomu VI.

Są jeszcze te Misje Osobiste, gdzie dostaje się 200 czy 300 % więcej doświadczenia przez godzinę. Korzystam.

Mająć już czwórki, spokojnie możesz robić zadania z kampanii na Stuga IV. Misje są proste a za każdą wpada sporo extra grosiwa.

wornock_ #12 Posted 28 May 2020 - 08:54 AM

Warrant Officer

• Player
  • 56943 battles
  • 960
  • [DSTAR] DSTAR

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 07:00 AM, said:

Mysle ze sporym bledem nowych graczy jest brak wiedzy - skutkiem czego wybieraja niewlasciwe linie - i pra do przodu aby szybciej wskoczyc na 8-10 tiery- tyle ze tam zderzaja sie z czolgami premium , z doswiadczonymi osobnikami z 10 tierami, z pociskami gold, czolgami specjalnymi  i pozniej koncza z depresja w garazu.. (sa przyzwoite 5-6 tiery) na ktorych mozna zostac na dluzej pocwiczyc zaloge -pozarabiac (pograc twierdze) (zwlaszcza ze wg ulatwia zycie nowym graczom przez rozdawanie czolgow 6-7 tierowych)

Dantezpolski #13 Posted 28 May 2020 - 08:57 AM

Private

• Player
  • 5050 battles
  • 13

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 08:40 AM, said:

Zrób sobie unitarkę, po niej wpada Ci czołg 2 i 3 poziomu z załogą, która ma perki i dodatkowo bodajże skrzynkę z narzędziami w gratisie. Sam powróciłem do gry po ponad 8 latach nieobecności i wyciągam wyniki takimi czołgami jak PZ III E (genialny pojazd na te tiery) PZ 38T itp (miałem na nich czarne staty, takich pojazdów do wyciągnięcia mam multum).

wojtek_pl1 #14 Posted 28 May 2020 - 09:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2602 battles
  • 71
  • [PMS] PMS

Zrobiłem. Będąc nowicjuszem i nie znając forum ani poradników pograłem chwilę, jak zrobiłem nowe czołgi to stare wywaliłem razem z załogą... Nawet jeden był z żarówą... Też poszedł do piachu... :facepalm::facepalm::facepalm:

Spoko, dam sobie radę. Tylko nie narzekajcie za bardzo. Dla mnie to tylko gra a nie cel życia.

tokszok111 #15 Posted 28 May 2020 - 10:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11829 battles
  • 631
  • [SLAY-] SLAY-

@wojtek musisz sobie porobić tank rewards po czołgi premium, masz czołgi premium => uczysz się gry, robisz załogę, masz kasę na czołgi i podręczniki, dodatkowo wpadają bonusy i konto premium z rewards. na tych szóstkach się po prostu narazie zatrzymaj i ogarnij mechanikę, twój styl gry etc, wtedy wybierasz sobie świadomie linie które cię interesują.

No i oglądaj dobrych graczy, od siebie polecam skill4ltu po kilku dniach oglądania z 2k wn'a wskoczyłem na 2,5-2,4 a czasami i wyżej robię 

jaxo #16 Posted 28 May 2020 - 10:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 57381 battles
  • 980
  • [_CHS_] _CHS_

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 09:13 AM, said:

Spoko, dam sobie radę. Tylko nie narzekajcie za bardzo. Dla mnie to tylko gra a nie cel życia.

Większość normalnych osobników nie będzie.

Niektórzy "weterani" robią się nieco zgryźliwi bo mając doświadczenie widzą kiedy akcja podjęta przez nowicjusza skończy się kompletną klapą. Zazwyczaj jest to 9 na 10 przypadków.

Nie przejmuj się i graj dalej. Wraz ze wzrostem doświadczenia zaczniesz dostrzegać błędy robione przez innych, zacznie Cię to irytować i przejdziesz na ciemną stronę mocy. Bylebyś tylko zbyt głęboko w niej nie zatonął.

Taka dodatkowa porada. Powinieneś wiedzieć, że jest program nagród w zasadzie za samo granie.

https://tankrewards.eu

Możesz wygrać sprzęt, czy nawet czołg premium 6 poziomu, który będzie już w miarę dobrze zarabiał

wornock_ #17 Posted 28 May 2020 - 10:57 AM

Warrant Officer

• Player
  • 56943 battles
  • 960
  • [DSTAR] DSTAR

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 08:13 AM, said:

Dla mnie to tylko gra a nie cel życia.

Napisze tak - mam nadzieje ze nie jestes i nie bedziesz ktory bedzie ta gre traktowal for fun. Dlaczego - bo najczesciej takie osoby malo przykladaja sie do wyniku jaki oni zrobia, jaki zrobi druzyna - dla nich liczy sie wejsc pojechac pobawic sie a cos moze samo wpadnie sie zrobi- z takim podejsciem bedziesz zawsze daleko daleko w kolorze czerwonym moze pomaranczowym. Dla wielu osob w tej grze i sensem tej gry jest bycie coraz lepszym - osiaganie pewnych wynikow statystyk. for fun to mozna isc sobie pograc w cs go, gta czy inne cos gdzie nie wazne jest jaki osiagniesz wynik.

wojtek_pl1 #18 Posted 28 May 2020 - 11:10 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2602 battles
  • 71
  • [PMS] PMS

Dopiero zacząłem. Wyżej VI poziomu nie podskoczę bo to kompletnie nie ma sensu.

Do gier przykładam się w miarę moich możliwości a czasem po prostu nie wiem co robić. Znaczy za mało umiem i tyle. Można na czacie zapytać "gdzie jechać" Czy wyśmieją mnie od razu ? Jak wysłać komunikat do konkretnego gracza ?

Jak na razie mój największy sukces to gdy zostałem sam a wróg miał dwa HT i dwa TD i był remis.:hiding:

wornock_ #19 Posted 28 May 2020 - 11:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 56943 battles
  • 960
  • [DSTAR] DSTAR

View Postwojtek_pl1, on 28 May 2020 - 10:10 AM, said:

Dopiero zacząłem. Wyżej VI poziomu nie podskoczę bo to kompletnie nie ma sensu.

Do gier przykładam się w miarę moich możliwości a czasem po prostu nie wiem co robić. Znaczy za mało umiem i tyle. Można na czacie zapytać "gdzie jechać" Czy wyśmieją mnie od razu ? Jak wysłać komunikat do konkretnego gracza ?

Jak na razie mój największy sukces to gdy zostałem sam a wróg miał dwa HT i dwa TD i był remis.:hiding:

Pisanie na czacie raczej nie ma sensu - lepiej juz jechac tam gdzie jada inne pojazdy twojego 'gatunku' czyli np TDki

najlepiej jakbys znalazl klan - tak sa klany ktore przyjmuja nawet nowicjuszy, zrobil pluton z ludzmi z klanu, i na tsie byscie sie komunikowali - wspolpraca teamu plutonu to polowa sukcesu:)

szkoda ze jako nowy gracz zaczynajacy przygode wpakowales juz pieniazki w czolgi premium ktore sa troche szrotem - a nawet jesli niektore z nich nie sa- to na obecnym etapie nie jestes w stanie wykorzystac ich potencjalu - np superpersing.lepiej bylo pograc bez premek - i pozniej jak juz pisalem zalozyc nowe konto..

Jezeli od poczatku by ci szlo tak jak z ostatnich 24godzin to nie wygladalo by to najgorzej ..

Edited by wornock_, 28 May 2020 - 11:25 AM.

wojtek_pl1 #20 Posted 28 May 2020 - 11:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2602 battles
  • 71
  • [PMS] PMS

Taaa... Superpershing to pomyłka. Ale się naczytałem, że preferencyjny MM i "dobrze zarabia". :D

Poszedł do rezerwy aż się nauczę.

Jechanie za innymi doświadczonymi graczami już wykombinowałem. Ale w niektórych lokalizacjach jest tylko jedno miejsce dla TD na przykład, dwa są tam niepotrzebne.

Z tymi klanami dla nowicjuszy to ciekawe. Poszukam, dzięki za pomysł.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users