Jump to content

Gra nie jest dla nowych graczy!

• Please log in to reply
313 replies to this topic

HoHoLK44 #301 Posted 07 July 2020 - 01:19 PM

Major General

• Player
  • 21760 battles
  • 5,204

View Posttokszok111, on 07 July 2020 - 12:58 PM, said:

I czym się podniecasz? Że ktoś fioletowy kto zna zarówno mechanikę gry jak i rozwoju będzie w stanie kręcić wyniki na nowym koncie? Też kręciłem bo też robiłem rekruta. Ale co ma zrobić nowy gracz, który o niczym nie ma pojęcia. Nie dość że nic nie umie to jeszcze gra słabymi pojazdami.

Dwie sprawy.

Pierwsza, wpadasz i proponujesz żebyśmy sobie pograli i zobaczyli jak jest przyjemnie.

Wiec dostajesz odpowiedź że już graliśmy i było przyjemnie co dokumentują wyniki. 

Komentujesz że się podniecam.

Wiec druga sprawa, nie podniecam się. Zrobiłem ten poradnik po to właśnie żeby nowi gracze nie błądzili jak we mgle tylko uczyli się ode mnie.

Żeby udowodnić wszelkim niedowiarkom że można grac od zera i od tego zera można grać bardzo dobrze.

I wielu to zrobiło, nauczyło się, wystarczy poczytać komentarze na forum albo pod filmami.

Obecnie gra się jeszcze prościej niż wtedy gdy prowadziłem konto_pod_poradnik, mam kompetencje i odpowiednie doświadczenie by to oceniać.

Tak jak wielu przede mną tu pisało, nigdy nie było tak łatwo jak obecnie.

Ichturiel #302 Posted 07 July 2020 - 01:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3374 battles
  • 76

View PostHoHoLK44, on 07 July 2020 - 12:05 PM, said:

Co ty nie powiesz.

Wyobraź sobie że dokładnie to zrobiłem. 

Mało tego zrobiłem z tego poradnik.

Nagrałem cały proces rozwoju konta, każdą jedną z ponad 2340 bitew, które rozegrałem na konto_pod_poradnik.

Konto rozwijałem w 7 nacjach i 10 liniach, grając czołgami także spoza mety gry.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/342460-jak-i-z-czego-uczyc-sie-grac-zbior-poradnikow/page__st__180__pid__14932143#entry14932143

Zgadnij jak mi się grało ?

Spoiler

HoHoLK44 jesteś ogólnie spoko gość starasz się pomagać poświęcasz a właściwie poświęcałeś sporo czasu na stworzenie poradników itd. itp.

Ale ... jeśli posługujesz się terminami z psychologii to sam powinieneś się skupić na stosowaniu współczynnika humanistycznego i empatii dla nowych graczy bo tego Ci brakuje. Nie znosisz też krytyki nawet gdy akurat nie masz racji. Poza tym, Ty grę zaczynasz od nowa, ale nowy nie jesteś znasz mapy, pojazdy, mechanikę gry, jesteś przyzwyczajony do losowań czy ahistoryczności niektórych czołgów itd, itp.

ps. stawiam $ przeciw orzechom, że 99% graczy nie zaczynało gry od oglądania, czytania poradników i nie są gotowi, że tygrys ginie po 30 sek. gry i przejechaniu 10 metrów walcząc z czołgami z epoki wojny w Wietnamie!

HoHoLK44 #303 Posted 07 July 2020 - 01:31 PM

Major General

• Player
  • 21760 battles
  • 5,204

View PostIchturiel, on 07 July 2020 - 01:20 PM, said:

... sam powinieneś się skupić na stosowaniu współczynnika humanistycznego i empatii dla nowych graczy bo tego Ci brakuje. ..

Jestem genetycznie pozbawiony empatii. To fakt. Żona potwierdza.

Spoiler

Ichturiel #304 Posted 07 July 2020 - 01:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3374 battles
  • 76

View PostHoHoLK44, on 07 July 2020 - 01:31 PM, said:

Jestem genetycznie pozbawiony empatii. To fakt. Żona potwierdza.

Spoiler

Zdradź sekret jak i co robić żeby żona pozwoliła zagrać w WOT ;) albo zrób poradnik na youtube będziesz miał baaardzo wysoka oglądalność ;)

Jerzoo108 #305 Posted 07 July 2020 - 02:16 PM

Private

• Player
  • 12502 battles
  • 17

Przyszedł nowy gracz, bo dostał wciry. Później jeszcze raz i jeszcze prosił o dokładkę. 

Przyszli starzy wyjadacze i mu powiedzieli, żeby się choć podstaw nauczył. 

Ba linków zatrzęsienie do filmików, poradników i wskazówek. 

Ale nie tego szukałeś? Chciałeś, żeby Cie kto po główce poklepał? 

Wlazłeś chłopie między wrony i ćwierkasz. Naszego krakania ni w ząb nie rozumiesz. 

Obrażasz ludzi i jeszcze się empatii domagasz? Masz kolego tupet nie ma co. 

WoT to gra wojenna, tacy jak Ty są tu żerem dla takich jak my. 

Adopt or die. 

Hieronim_Berbelek #306 Posted 07 July 2020 - 02:23 PM

Lieutenant

• WGL PRO Player
  • 24777 battles
  • 1,934
  • [_PIR_] _PIR_

View PostJerzoo108, on 07 July 2020 - 01:16 PM, said:

Przyszedł nowy gracz, bo dostał wciry. Później jeszcze raz i jeszcze prosił o dokładkę. 

Przyszli starzy wyjadacze i mu powiedzieli, żeby się choć podstaw nauczył. 

....

....

Adapt or die. 

muriceps #307 Posted 07 July 2020 - 02:50 PM

Major General

• Player
  • 31444 battles
  • 5,746
  • [UVC] UVC

View Posttokszok111, on 07 July 2020 - 01:58 PM, said:

I czym się podniecasz? Że ktoś fioletowy kto zna zarówno mechanikę gry jak i rozwoju będzie w stanie kręcić wyniki na nowym koncie? Też kręciłem bo też robiłem rekruta. Ale co ma zrobić nowy gracz, który o niczym nie ma pojęcia. Nie dość że nic nie umie to jeszcze gra słabymi pojazdami.

Hmm... nie wiem jak twoje stosunki damsko-męskie, ale z oceną podniecenia to zagrałeś mocno. 

A odpowiadając na pytanie to: uczyć się. Przecież Hohol, i jemu podobni, nie od razu był fioletowy. Zaczyna się od pomidora, przez cytrynę, po zielony groszek, aż do śliwki :). Dotyczy to prawie każdego, bo są pewnie bardzo zdolni ludzie, którzy od raz łapią co i jak.  Jednak uogólniając część graczy robi tak:

- o laboga biją mnie, gra ustawiona, spisek, nie da się grać, choć zagram sobie jeszcze 30k bitew, ale nie da się grać, gra to dno, gram od 6 lat i nigdy tak źle nie było choć WR mam 45%, to oczywiście nie moja wina to te drużyny mi losuje, same ameby, nie zakładam zestawu naprawczego bo zbieram na KV3, załogę przeniosłem z lajta na ciężkiego, siata i lorneta zrobią ze mnie fioleta. I lata mijają a płacz jak był, tak jest. Jest wielu graczy, także na tym forum, którzy lamentują/marudzą/narzekają bez względu na to czy uważają się za początkujących, czy mają już spore ilościowe, bo nie jakościowe, doświadczenie... co ciekawe nigdy nie pokusili się o analizę swojej gry. 

A znowu inni, tacy jak Hohol zadają pytanie:

- dlaczego? I co mam zrobić aby się to nie powtórzyło lub zrobić tak samo jak przeciwnik? I szukają odpowiedzi. 

Tylko tyle i aż tyle. Ale to chyba, jak z tym podnieceniem...

Kot_04 #308 Posted 07 July 2020 - 05:11 PM

Major General

• Player
  • 24300 battles
  • 5,035

View Posttokszok111, on 07 July 2020 - 11:10 AM, said:

Każdy agent mający kilkadziesiąt tysięcy bitew na koncie i moralizujących nowych graczy, jak im to teraz nie jest dobrze niech sobie zrobi rekruta i zobaczy jak to przyjemnie jest grać, bez załogi, zbierając ciągle na czołgi i na wyposarzenie, na stockowych niegrywalnych paź tierach.

View Posttokszok111, on 07 July 2020 - 12:58 PM, said:

To co, żeby poczuć to co nowi mamy sobie zresetować umiejętności czy skończysz się orać? :teethhappy:

Edited by Kot_04, 07 July 2020 - 05:15 PM.

Millennium_Falcon_ #309 Posted 07 July 2020 - 08:06 PM

Colonel

• Player
  • 61575 battles
  • 3,656
  • [_CHS_] _CHS_

View PostIchturiel, on 07 July 2020 - 01:20 PM, said:

jeśli posługujesz się terminami z psychologii to sam powinieneś się skupić na stosowaniu współczynnika humanistycznego i empatii dla nowych graczy bo tego Ci brakuje. Nie znosisz też krytyki nawet gdy akurat nie masz racji. Poza tym, Ty grę zaczynasz od nowa, ale nowy nie jesteś znasz mapy, pojazdy, mechanikę gry, jesteś przyzwyczajony do losowań czy ahistoryczności niektórych czołgów itd, itp.

ps. stawiam $ przeciw orzechom, że 99% graczy nie zaczynało gry od oglądania, czytania poradników i nie są gotowi, że tygrys ginie po 30 sek. gry i przejechaniu 10 metrów walcząc z czołgami z epoki wojny w Wietnamie!

Same bzdury. 

Empatię można mieć wobec nowego, który ma w sobie choć gram pokory i przychodzi o coś zapytać. Chce się czegoś nauczyć. Masz przykłady z tego wątku, że są osoby, które dostały porady i chętnie z nich korzystają. I nie spotkały ich jakiekolwiek przytyki.

A jak wyglądało twoje wejście w ten wątek? Jakbyś do sąsiada wszedł waląc z buta w drzwi i będąc wewnątrz zażądał trochę cukru, bo zabrakło go do ciasta. I jeszcze byłeś zdziwiony, że sąsiad zapodał ci w szczękę taboretem. Twoje ciągle narzekania, nie poparte jakimikolwiek powtórkami lub screenshotami są o kant tyłka. Wymyślasz bzdurne tłumaczenia byle tylko nie przyznać, że nie chce ci się uczyć. Niby obejrzałeś poradniki Hohoła, ale tylko dla świętego spokoju. Nie wyciągnąłeś z nich żadnych wniosków, nie zadałeś następnych pytań. I efektów jak nie było, tak nie ma. Dalej uprawiasz sabotaż w przekonaniu, że jesteś taki biedny i poniewierany. Ale nie przeszkadza ci to machnąć ponad 800 bitew w miesiącu,  co na pewno kosztowało sporo czasu. A wystarczyłoby zagrać ze 100 bitew mniej i w to miejsce dowiedzieć się czegoś więcej o podstawach tej gry. Istnieje niezerowa szansa, że następnych 700 walk byłoby na wyższym poziomie i mogłoby się to przerodzić w stałą tendencję. Ale nie, bo po co. Łatwiej i szybciej jest ponarzekać, nie?  

tokszok111, on 07 July 2020 - 12:58 PM, said:

Ale co ma zrobić nowy gracz, który o niczym nie ma pojęcia. Nie dość że nic nie umie to jeszcze gra słabymi pojazdami.

Połączę odpowiedź dla was obu.

Co ma zrobić nowy gracz? Pomyślmy... 

Może zrobić jak autor wątku. Zacząć grać i iść jak najszybciej w górę narzekając, że gra jest be, czołgi bez sensu, wszyscy dookoła są lepsi, u przeciwników ciągle fiolety, itp. W ten sposób niczego się nie nauczy i będzie wiecznie sfrustrowany.

Może też poczytać forum (nie jest tajne) i zapytać o różne aspekty gry.

Może wejść na YT i oglądać streamy oraz poradniki.

Może wejść na stronę WOT i znaleźć filmy wyjaśniające podstawy rozgrywki.

Jak widać jest wybór. 

I na koniec krótkie podsumowanie tego co sprawia, że dzisiaj nowi gracze mają dużo łatwiej:

- konta startowe (z dniami premium, czołgiem premium i kredytami)

- książki szkoleniowe

- schematy

- misje dzienne, tygodniowe, itp.

- TankRewards (co miesiąc możliwość zdobycia darmowego czołgu premium za darmo + dni premium, schematy, miejsca garażowe, itp.)

- misje osobiste (pełno kasy i innych dodatków + czołgi specjalne oraz członkowie załóg z 1-3 perkami)

- czołgi do wypożyczenia (zostają po nich załogi 100%)

- częstotliwość różnych zniżek i promocji (dawniej było tego dużo mniej)

Pewnie da się wymienić więcej. Nie można też pominąć MM, który jest najłatwiejszy w historii. I jeszcze ciekawostka. Pamięta ktoś czasy, że do założenia plutonu potrzebne było konto premium? :) 

I na koniec jeszcze takie coś. Gracz, który gada do czołgu, a potem wyjeżdża jak ameba i pewnie do dzisiaj nie rozumie, jak ta arta go zlikwidowała. Legenda głosi, że wciąż podskakuje.

Edited by Millennium_Falcon_, 07 July 2020 - 10:30 PM.

Ichturiel #310 Posted 08 July 2020 - 11:02 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3374 battles
  • 76

View PostMillennium_Falcon_, on 07 July 2020 - 08:06 PM, said:

Same bzdury. 

Empatię można mieć wobec nowego, który ma w sobie choć gram pokory i przychodzi o coś zapytać. Chce się czegoś nauczyć. Masz przykłady z tego wątku, że są osoby, które dostały porady i chętnie z nich korzystają. I nie spotkały ich jakiekolwiek przytyki.

A jak wyglądało twoje wejście w ten wątek? Jakbyś do sąsiada wszedł waląc z buta w drzwi i będąc wewnątrz zażądał trochę cukru, bo zabrakło go do ciasta. I jeszcze byłeś zdziwiony, że sąsiad zapodał ci w szczękę taboretem. Twoje ciągle narzekania, nie poparte jakimikolwiek powtórkami lub screenshotami są o kant tyłka. Wymyślasz bzdurne tłumaczenia byle tylko nie przyznać, że nie chce ci się uczyć. Niby obejrzałeś poradniki Hohoła, ale tylko dla świętego spokoju. Nie wyciągnąłeś z nich żadnych wniosków, nie zadałeś następnych pytań. I efektów jak nie było, tak nie ma. Dalej uprawiasz sabotaż w przekonaniu, że jesteś taki biedny i poniewierany. Ale nie przeszkadza ci to machnąć ponad 800 bitew w miesiącu,  co na pewno kosztowało sporo czasu. A wystarczyłoby zagrać ze 100 bitew mniej i w to miejsce dowiedzieć się czegoś więcej o podstawach tej gry. Istnieje niezerowa szansa, że następnych 700 walk byłoby na wyższym poziomie i mogłoby się to przerodzić w stałą tendencję. Ale nie, bo po co. Łatwiej i szybciej jest ponarzekać, nie?  

Połączę odpowiedź dla was obu.

Co ma zrobić nowy gracz? Pomyślmy... 

Może zrobić jak autor wątku. Zacząć grać i iść jak najszybciej w górę narzekając, że gra jest be, czołgi bez sensu, wszyscy dookoła są lepsi, u przeciwników ciągle fiolety, itp. W ten sposób niczego się nie nauczy i będzie wiecznie sfrustrowany.

Może też poczytać forum (nie jest tajne) i zapytać o różne aspekty gry.

Może wejść na YT i oglądać streamy oraz poradniki.

Może wejść na stronę WOT i znaleźć filmy wyjaśniające podstawy rozgrywki.

Jak widać jest wybór. 

I na koniec krótkie podsumowanie tego co sprawia, że dzisiaj nowi gracze mają dużo łatwiej:

- konta startowe (z dniami premium, czołgiem premium i kredytami)

- książki szkoleniowe

- schematy

- misje dzienne, tygodniowe, itp.

- TankRewards (co miesiąc możliwość zdobycia darmowego czołgu premium za darmo + dni premium, schematy, miejsca garażowe, itp.)

- misje osobiste (pełno kasy i innych dodatków + czołgi specjalne oraz członkowie załóg z 1-3 perkami)

- czołgi do wypożyczenia (zostają po nich załogi 100%)

- częstotliwość różnych zniżek i promocji (dawniej było tego dużo mniej)

Pewnie da się wymienić więcej. Nie można też pominąć MM, który jest najłatwiejszy w historii. I jeszcze ciekawostka. Pamięta ktoś czasy, że do założenia plutonu potrzebne było konto premium? :) 

I na koniec jeszcze takie coś. Gracz, który gada do czołgu, a potem wyjeżdża jak ameba i pewnie do dzisiaj nie rozumie, jak ta arta go zlikwidowała. Legenda głosi, że wciąż podskakuje.

Przepraszam ale ja nie pisałem do szanownego "kolegi"!!!

R_P_Chuck #311 Posted 08 July 2020 - 11:45 AM

Corporal

• Player
  • 26174 battles
  • 115
  • [_GV_] _GV_

View PostIchturiel, on 08 July 2020 - 10:02 AM, said:

Przepraszam ale ja nie pisałem do szanownego "kolegi"!!!

To niech kolega w takim razie pisze w prywatnych wiadomościach, a nie na forum. 

Xwoknaj #312 Posted 08 July 2020 - 01:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12903 battles
  • 1,272
Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jak zaczynałem przygodę w WoTcie to szło mi oczywiście słabo.. Ale zacząłem oglądać najpierw filmy Hallacka, Multiego (jego filmy mnie zaciekawiły wtedy na tyle by pograć), Hohołka i później streamerów (dalej oglądam). Jako tako z tego wszystkiego nauczyłem się grać, dodam do tego, że przed każdym zakupem nowego czołgu czytam sobie na forum temat poświęcony tej maszynie, bo jestem ciekaw jak się kiedyś sprawował i jaką opinię mają obecnie gracze na temat tego czołgu. Pomaga i to bardzo ;)

Millennium_Falcon_ #313 Posted 08 July 2020 - 01:39 PM

Colonel

• Player
  • 61575 battles
  • 3,656
  • [_CHS_] _CHS_

View PostXwoknaj, on 08 July 2020 - 01:35 PM, said:

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jak zaczynałem przygodę w WoTcie to szło mi oczywiście słabo.. Ale zacząłem oglądać najpierw filmy Hallacka, Multiego (jego filmy mnie zaciekawiły wtedy na tyle by pograć), Hohołka i później streamerów (dalej oglądam). Jako tako z tego wszystkiego nauczyłem się grać, dodam do tego, że przed każdym zakupem nowego czołgu czytam sobie na forum temat poświęcony tej maszynie, bo jestem ciekaw jak się kiedyś sprawował i jaką opinię mają obecnie gracze na temat tego czołgu. Pomaga i to bardzo ;)

Ale Ty chcesz grać lepiej i coś robisz w tym kierunku. Inni wolą natłuc 500 bitew więcej na poziomie rośliny doniczkowej, a później przyjść i narzekać na wszystko co się da.

Revanche25 #314 Posted 08 July 2020 - 09:40 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41813 battles
  • 6,987
  • [FNPRO] FNPRO

View PostMillennium_Falcon_, on 08 July 2020 - 01:39 PM, said:

Ale Ty chcesz grać lepiej i coś robisz w tym kierunku. Inni wolą natłuc 500 bitew więcej na poziomie rośliny doniczkowej, a później przyjść i narzekać na wszystko co się da.

Wydaje mi się że przeceniasz ich możliwości, choćby taki filodendron jak by go postawić nad klawiaturą to swoimi odnogami korzeniowymi jest w stanie wciskać kilka klawiszy.:P

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users