Jump to content


Supertest - Zmiany na mapach Ruinberg oraz Granica Imperium


 • Please log in to reply
3 replies to this topic

parim1331 #1 Posted 17 June 2020 - 10:56 AM

  Polish Community Manager

 • WG Staff
 • 8325 battles
 • 2,509
 • Member since:
  05-11-2012

Witajcie Czołgiści!

 

Dziś zaprezentujemy Wam nowe zmiany na Ruinberg'u oraz Granicy Imperium

 

 

Ruinberg

Dlaczego wprowadzono zmiany:

Zauważyliśmy na mapie znaczną, stopniowo rosnącą nierównowagę na korzyść dolnej drużyny.
Po przeanalizowaniu statystycznych danych chcemy wypróbować następujące zmiany mające na celu wyrównanie szans dla górnej drużyny. Jednak chcemy zachować typowy schemat gry i nie wprowadzać do niego absolutnej symetrii.
Wszystkie zmiany będą miały wpływ na wygląd miasta.

 

Zmiany: 

 

Co zostało dodane:
 Po poprzednim teście, zmiany opisane w punktach 8.1 i 8.2 zostały wycofane, ponieważ nie sprawdziły się. Zachowaliśmy pozostałe zmiany. Miasteczko zostało oczyszczone z rozpraszających elementów i małych zniszczalnych przeszkód.
Do poprzednich zmian dodano też punkty 9 i 10.

 

Lista:

1. Otworzono obszar mieszkalny, aby wprowadzić więcej różnorodności w układzie ulic, ścieżek i pozycji dla dział samobieżnych górnej drużyny. Na otwartych terenach mieszkalnych podobne pozycje dostępne są dla dolnej drużyny. Dzięki temu uzyskano większą grywalną przestrzeń, a ślepe zaułki zniknęły z górnego lewego rogu mapy.
2. Zniszczone budynki z pozycjami strzelniczymi (podobne do tych w pobliżu dolnej bazy).
3. Centralny budynek świątyni zastąpiono dodatkowym przejściem z pozycjami dostępnymi dla górnej drużyny. Takie rozwiązanie daje więcej możliwości dla broniącej drużyny, aby wstrzymać atak przeciwnika na placu lub walczyć z pojazdami na odleglejszych pozycjach (poprzednia przeszkoda dla dolnej drużyny nie została usunięta z placu).
4. W tych miejscach, na obrzeżach budynków, dodano sterty gruzu. Pierwsza sterta na 4. miejscu może zostać wykorzystana przez graczy z obu drużyn.
5. Zmieniono obrys obszaru mieszkalnego, który teraz zyskał więcej wcięć. To pozwoli na zajmowanie liczniejszych pozycji w tym obszarze.
6. Dodana została pozycja strzelnicza w przejściu dla dolnej drużyny.
7. Pomniejsze zmiany. Przeszkoda w postaci wraku spalonego pojazdu została usunięta.
8. Otwory w ścianach zostały zamknięte. Pozostał jeden „balkon”.
9. Dodano kilka budynków, które dają osłonę w postaci balkonu na miejscu 8 i innych liniach ogniowych.
10. Mała sterta. Ryzykowna pozycja, która pozwala na ukrycie się za balkonem 8, ale jest jednocześnie odsłonięta dla innych linii i ostrzału z dział samobieżnych.
 + dla powiększonego obszaru mapy.
10.1 Mapa powiększona w górnym obszarze startowym. Głównym celem tej zmiany jest przesunięcie przejścia dalej od środka mapy na korzyść górnej drużyny, zmniejszenie wagi wykrywania w tych miejscach i utworzenie pozycji, które dają podobne możliwości dolnej drużynie. Teraz można płynnie przemieszczać się z miasta do zielonej strefy i z powrotem.

Przed/Po: 

 

Granica imperium

Dlaczego wprowadzono zmiany:

Korytarzowy układ mapy, kiepskie połączenia między liniami, brak możliwości manewrowania na mapie i nierównowaga na korzyść dolnej drużyny.

1. Linia dla średnich i lekkich czołgów została przeprojektowana, aby dać więcej możliwości manewrów. Zostało utworzone połączenie między bramami pośrodku mapy (strefa #4).

2. Pozycja niszczycieli czołgów została przeprojektowana tak, aby dać więcej kontroli nad przejściem ze strefy dla czołgów ciężkich (#5) i nowym otwartym terenem (strefa #6).

3. Zniwelowano róg, aby wyrównać czas, jaki zajmuje czołgom ciężkim dojechanie do strefy #5. 

4. Poszerzono bramę w centrum mapy. Obniżono teren pomiędzy strefami #4 i #5 (przy bramach). Góra jest teraz otoczona liniami ogniowymi skierowanymi na bojowy obszar dla czołgów ciężkich (strefa #5). Teren został zmodyfikowany dla podwyższenia komfortu gry. Dodano zasłonę ze strefy #1. 

5. Pole walki dla czołgów ciężkich zostało w całości przeprojektowane. Zniwelowano nierównowagę na korzyść dolnej drużyny. Teren został generalnie obniżony, aby wygodniej się po nim jeździło.

6. Linia w rogu mapy została całkowicie zmodyfikowana. Teraz łatwiej jest z niej przeprowadzać ataki oskrzydlające na strefę dla czołgów ciężkich (#5) i pozycje dla niszczycieli czołgów (#2 i #7). 

7. Pozycja niszczycieli czołgów została przeprojektowana tak, aby dać więcej kontroli nad przejściem ze strefy dla czołgów ciężkich (#5) i nowym otwartym terenem (strefa #6).

 

Screenshoty

 _Dark_Sandflame_ #2 Posted 17 June 2020 - 01:40 PM

  Private

 • Player
 • 13266 battles
 • 27
 • [GROCH] GROCH
 • Member since:
  03-11-2017

Ruinberg - fajnie, że mapa jest powiększona; może te zmiany zmienią to, że HT z dolnej bazy strzelają na środek w medy... Dobrze, że są dodatkowe nasypy w górnej części głównego placu...

 

Granica Imperium - ta południowo-zachodnie obszary otwarte są za duże... Trochę jak pola na Linii Zygfryda...

 

Czekam na zmiany!!! Mam nadzieję, że wejdą jeszcze w wakacje...wymiatacz01 #3 Posted 02 July 2020 - 06:22 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 19320 battles
 • 649
 • [_OF_] _OF_
 • Member since:
  08-08-2011
Granica Imperium w nowej odsłonie wygląda paskudnie. Tak jakby mapę z 2020 przetransformować w mapę z 2014. Zdecydowanie złe zmiany. Nowy Ruinberg natomiast może być ciekawy. 

wojtek_pl1 #4 Posted 03 July 2020 - 08:47 AM

  Corporal

 • Player
 • 2998 battles
 • 122
 • [PMS] PMS
 • Member since:
  05-02-2020
Na mapie Granica Imperium ubyło miejsc do chowania się przed artylerią. Jak rozumiem arty nie będzie na tej mapie ? ;)
1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users