Jump to content

FAQ - Často kladené otázky

• Please log in to reply
23 replies to this topic

Sstyx #1 Posted 19 June 2020 - 04:12 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 20698 battles
  • 5,578
  • [WG] WG

V tomto tématu budou shromážděny nejčastěji kladené otázky. Tento post bude průběžně upravován.

Pokud se objeví otázky uvedené v FAQ, budou vlákna uzavřeny s odkazem na toto téma.

1. Omylem jsem propustil členy posádky, co teď?

Určitě kvůli tomu nepište na support, support pro hráče NEMŮŽE zpracovat žádosti o obnovení posádky. Můžete obnovit propuštěné členy posádky, kteří mají alespoň jednu schopnost či specializaci, nebo dostatek zkušeností na jejich získání skrze sekci „Propuštění“ v kasárnách. Ovšem má to podmínky:

• Prvních 48 hodin po propuštění je obnovení zdarma.
  • Po prvních 48 hod.: Cena obnovení je 60 000 kreditů **na jednoho člena posádky **.
  • Pokaždé, když propustíte člena posádky, budete informováni, zda je možné ho obnovit či nikoliv.

Dj_Ray_D #2 Posted 02 September 2020 - 07:35 AM

Corporal

• Player
  • 40786 battles
  • 174
  • [VOSY] VOSY
Ahoj. Nevím jestli se můžu ptát tady, ale podobné téma jsem nikde nenašel. Chtěl bych se zeptat jaké schopnosti výcviku posádky, chcete-li perky, použít na arty a v jakém pořadí. Díky za rady...

Mr_Missclick #3 Posted 02 September 2020 - 01:05 PM

Colonel

• Player
  • 15762 battles
  • 3,784
  • [DISS] DISS

Artynář zrovna nejsem, ale pokud bych byl, tak bych primárně šel po BiA, následně po žárovce a maskování.

BiA je snad jediný perk, který ti reálně tu artynu nějak boostne, žárovka a maskování ti pomůže jedině při Last man standing situacích. Pokud linií projel scout, popř. je nějaký flank nekrytý, tak by ses odtamtud měl klidit rovnou a nečekat, až se rozsvítí žárovka. Maskování by ti mělo pomoct se nerozsvítit na některých mapách, kde není základna schovaná za horizontem, např. Ledovec.

LietnautMilitary #4 Posted 02 September 2020 - 03:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10529 battles
  • 657

Žiarovka na artileriu? To sa používalo keď sa artilerie dali hrať ako TD, alebo hlavná obrana základne, keď mali ešte AP muníciu a nebol stun.

Lepšie je:

<Maskovanie> 1 "Výrazne navýši životnosť artilerie v bojoch."

<Bratia v zbraní> 2 "Trochu zlepší parametre všetkých členov posádky"

<Všetko do dohľadu a pokojná jazda> 3 "Toto som mal v mestách a na poliach keď, ide ľahký tank na vás máte "klidna jizda" bonus presnosťi pri otáčaní korbu, prípadne jazdy. A dohľad aby som si odhalil tank skôr než on mňa a dal mu prvý zásah za 1.460"

Ako 4 som dal žiarovku, ak som nedokázal niektoré tanky napriek všetkému odhaliť skôr ako oni mňa, tak ma upozornila žiarovka na hrozbu. Na druhú stranu, ak ste na tom tak zle že vám už zasvieti žiarovka a vy ste na pozícii odkiaľ ostrelujete tak je s vami koniec tak či tak. Treba napred než nepriateľ príde pripraviť jeho prepadnutie a útočiť prvý.

Leeroy_YOLO #5 Posted 02 September 2020 - 06:47 PM

Major General

• Player
  • 7406 battles
  • 5,558
Bratři ve zbrani > Žárovka + Jemné míření + Klidná jízda + Zoufalství > Maskování > Dohled + Profík + Zbrojíř > Král bažin + cokoliv dalšího

Edited by Leeroy_YOLO, 03 September 2020 - 06:38 AM.

mudinho #6 Posted 02 September 2020 - 08:21 PM

Private

• Player
  • 26823 battles
  • 39

View PostLeeroy_YOLO, on 02 September 2020 - 05:47 PM, said:

Bratři ve zbrani > Žárovka + Jemné míření (u SPG s věží ) + Kanonýr (u SPG bez věže) + Klidná jízda + Zoufalství > Maskování + Kanonýr (u SPG s věží ) > Dohled + Profík + Zbrojíř > Král bažin + cokoliv dalšího

Jak kanonýr, kanonýr přece u HE munice nefunguje a arty střílejí HEčky. A jemné míření podle mně funguje i u SPG bez věže.

Žárovka, braři ve zbrani, jemné míření, profík a maskování

Edited by mudinho, 02 September 2020 - 09:07 PM.

Leeroy_YOLO #7 Posted 03 September 2020 - 06:38 AM

Major General

• Player
  • 7406 battles
  • 5,558

View Postmudinho, on 02 September 2020 - 09:21 PM, said:

Jak kanonýr, kanonýr přece u HE munice nefunguje a arty střílejí HEčky. 

Máš pravdu, pak tedy bez Kanonýra, díky za opravu

Kozelmara #8 Posted 03 September 2020 - 06:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 36576 battles
  • 797
Pokud vím, tak žárovka se rozsvítí o něco později a s artynou se nedá nijak rychle schovat, takže, už ti nějaká přiletí do kožichu a pak hned další = garáž.

mudinho #9 Posted 03 September 2020 - 07:26 AM

Private

• Player
  • 26823 battles
  • 39

View PostKozelmara, on 03 September 2020 - 05:58 AM, said:

Pokud vím, tak žárovka se rozsvítí o něco později a s artynou se nedá nijak rychle schovat, takže, už ti nějaká přiletí do kožichu a pak hned další = garáž.

Tak žárovka tě samozřejmě nespasí, ale když blikne tak okamžitě přesun hlavně kvůli protějším artynám. Je radost být v artyně a vidět rozsvícenou protější artynu která se nehýbe

Leeroy_YOLO #10 Posted 03 September 2020 - 07:36 AM

Major General

• Player
  • 7406 battles
  • 5,558
Žárovku bych jako první na artynu určitě nedával.

Ale tato diskuse by si zasloužila přesunout do vlastního vlákna, jelikož tyto příspěvky nenaplňují podstatu FAQ

Rakii #11 Posted 03 September 2020 - 03:15 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14541 battles
  • 1,086

Záleží na artyně, ale já mám na t92

všichni BIA

Velitel - žárovka, ostříží zrak (perky na dohled), všeuměl by taky šel

Střelec - jemné míření, pak asi zbrojíř

Řidič - profík, král bažin, kontrolovaný náraz proti ramování, ale to spíše jako poslední skil

Radista - prostorovou představivost; nevím jak moc jsou užitečné ty další schopnosti 

Nabíječ - Zoufalství, Bezpečné ukládání (nebylo co dát a mám dva nabíječe)

Maskování se hodí vždy, ale záleží na arty (T92 je velká jako stodola,..) u jiné bych ho dal klidně jako druhý/třetí skill (a perky na dohled až potom)

S binem a žrádlem jsem měl dohled nějak 430m, ale teď tam dám raději VoM

Edited by Rakii, 03 September 2020 - 03:26 PM.

LietnautMilitary #12 Posted 03 September 2020 - 06:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10529 battles
  • 657

View PostLeeroy_YOLO, on 02 September 2020 - 05:47 PM, said:

Bratři ve zbrani > Žárovka + Jemné míření + Klidná jízda + Zoufalství > Maskování > Dohled + Profík + Zbrojíř > Král bažin + cokoliv dalšího

Čo je to za schopnosti?

"Zbrojíž" schválne jak často má v hre artileria poškodené delo. To je zbytočne nadmerné expenie.

"Zúfalstvo" to mi pripomína jak raz jeden písal že či to má na artileriu dať a odpovedali mu. Dajte a potom každý boj požiadajte niekoho aby vám ubral 90% životov, že budete strieľať rýchlejšie.

"Jemné miženi" predsa nefunguje na tankoch bez veže, zlepšuje presnosť počas otáčania s vežou, ale nemôžu spraviť že posádka tu schopnosť mať nebude keď sa dá kedykoľvek dať preškoliť na napríklad HT.

View PostRakii, on 03 September 2020 - 02:15 PM, said:

Záleží na artyně, ale já mám na t92

všichni BIA

Velitel - žárovka, ostříží zrak (perky na dohled), všeuměl by taky šel

Střelec - jemné míření, pak asi zbrojíř

Řidič - profík, král bažin, kontrolovaný náraz proti ramování, ale to spíše jako poslední skil

Radista - prostorovou představivost; nevím jak moc jsou užitečné ty další schopnosti 

Nabíječ - Zoufalství, Bezpečné ukládání (nebylo co dát a mám dva nabíječe)

Maskování se hodí vždy, ale záleží na arty (T92 je velká jako stodola,..) u jiné bych ho dal klidně jako druhý/třetí skill (a perky na dohled až potom)

S binem a žrádlem jsem měl dohled nějak 430m, ale teď tam dám raději VoM

Maskovanie je na artilerii najdôležitejšie, mnoho krát to znamená rozdieľ medzi tým že vás ustrielaju, alebo medzi tým že vás obídu. Lepšie maskovanie aj na veľkej artilerii a byť odhalený na 200 metrov ako až na 300. Na 300 metrov neuvidíte ani HT ktorý po vás ide a nedáte mu zásah.

Na radistu by ste mali mať ešte "spojar" pretože niektoré prémiové tanky majú historické rádia a keď su na druhej strane mapy tak ich nevidíte ani ich spot (sú mimo dosah rádia)

Leeroy_YOLO #13 Posted 03 September 2020 - 06:34 PM

Major General

• Player
  • 7406 battles
  • 5,558

View PostLietnautMilitary, on 03 September 2020 - 07:15 PM, said:

Čo je to za schopnosti?

"Zbrojíž" schválne jak často má v hre artileria poškodené delo. To je zbytočne nadmerné expenie.

"Zúfalstvo" to mi pripomína jak raz jeden písal že či to má na artileriu dať a odpovedali mu. Dajte a potom každý boj požiadajte niekoho aby vám ubral 90% životov, že budete strieľať rýchlejšie.

"Jemné miženi" predsa nefunguje na tankoch bez veže, zlepšuje presnosť počas otáčania s vežou, ale nemôžu spraviť že posádka tu schopnosť mať nebude keď sa dá kedykoľvek dať preškoliť na napríklad HT.

Maskovanie je na artilerii najdôležitejšie, mnoho krát to znamená rozdieľ medzi tým že vás ustrielaju, alebo medzi tým že vás obídu. Lepšie maskovanie aj na veľkej artilerii a byť odhalený na 200 metrov ako až na 300. Na 300 metrov neuvidíte ani HT ktorý po vás ide a nedáte mu zásah.

Však jsou taky až jako několikáté skilly...pořád jsou lepší než např. opravy apod., něco se expit bude, tak je lepší tam dát něco, co se aspoň občas použije. Dnešní SPG se ne vždy zničí na první ránu, takže se ty skilly mohou hodit. Každopádně více než třeba hašení a mnoho dalších... Co bys tam vybral lépe?

Maskování na artilerii pro mě osobně nejdůležitější rozhodně není, nejdůležitější jsou pro mě veškeré skilly co mi umožní zasáhnout. Maskovat se nepotřebuji, protože stojím za spojenci. A pokud tam spojence nemám, s maskováním přežiji o kousek déle, ale pomůže mi to houby. Pokud si někdo vybírá místa na špatném flanku, pak ano, chápu, že to maskování využije. Já nepotřebuji ani žárovku, vím, kdy se můžu rozsvítit a kdy ne. A v takových případech mi maskování nepomůže. Ale je to každého volba jak to hraje a co potřebuje...

Rakii #14 Posted 03 September 2020 - 11:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14541 battles
  • 1,086

LietnautMilitary:  

T92 má camo faktor 17%(se 100% maskování na všech členech) a cca 9,8% (bez toho skilu)

spotting = efektivní dohled - (efektivní dohled - 50) x camo factor 

Uvažujme tank s efektivním dohledem třeba 500 m a artynou někde na pláni

Pak to bude vypadat takto

1) se skilem maskování na 100% (u všech členů) = 500 - (500 - 50) * 0.17 = 423.5 m

2) bez skilu na maskování                                      = 500 - (500-50) * 0.1     = 455 ---> 445m (tank nás spotne na maximální spotovací vzdálenost)

Rozdíl je 20-25m nikoliv 100m, ale samozřejmě pokud budeme stát v křoví tak bude výpočet jiný (ve prospěch skilu), ale jakmile vystřelíme tak nás ten skill stejně nezachrání (camo po výstřelu je minimální u této spg).

Edited by Rakii, 04 September 2020 - 11:36 PM.

mudinho #15 Posted 06 September 2020 - 07:41 PM

Private

• Player
  • 26823 battles
  • 39

View PostLietnautMilitary, on 03 September 2020 - 05:15 PM, said

Ale funguje, ale u TD nebo SPG bez otočné věže se efekt skillu jemné míření projevuje pouze při pohybu dělem v daném rozsahu

JEMNÉ MÍŘENÍ

[Skill] Zvyšuje přesnost během otáčení věží až o 7.5%. Efekt se zvyšuje s úrovní specializace (0.075% x úroveň). Pokud má specializaci více střelců, pak se uplatňuje pouze u člena s vyšší hodnotou. Kombinovatelnost: Vertikální stabilizátor. Poznámka: U vozidel bez otočné věže se efekt projevuje pouze při pohybu dělem v daném rozsahu.

Více zde: https://9td.webnode.cz/vzdelavaci-centrum-wot/skilly-a-perky/

Edited by mudinho, 06 September 2020 - 07:47 PM.

embamex #16 Posted 17 October 2020 - 09:55 AM

Corporal

• Player
  • 26693 battles
  • 116
Zdravím všechny a mám dotaz ohledně člena posádky získaného v "Battle Passu", mám ruského velitele který má naučené, pro mě úplně blbé schopnosti, je možné je přeučit za 200 Goldů, nebo jsou tam napevno a když dám obnovit schopnosti, nechá mě to tam dát zase jen ty původní? Díky všem za rady!

Sstyx #17 Posted 20 October 2020 - 05:25 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 20698 battles
  • 5,578
  • [WG] WG

View Postembamex, on 17 October 2020 - 09:55 AM, said:

Zdravím všechny a mám dotaz ohledně člena posádky získaného v "Battle Passu", mám ruského velitele který má naučené, pro mě úplně blbé schopnosti, je možné je přeučit za 200 Goldů, nebo jsou tam napevno a když dám obnovit schopnosti, nechá mě to tam dát zase jen ty původní? Díky všem za rady!

Pokud dáš obnovit, zůstane ti šestý smysl (žárovka) a zbytek si budeš moci sám navolit. Tedy ty další dva perky.

miru3 #18 Posted 10 November 2020 - 02:28 PM

Private

• Player
  • 32004 battles
  • 37

Zdravím, 

mám dotaz, přesunul jsem posádku z amr 35 do Elc seven dva členy a doplnil z kasáren jednoho, protože nehraji t2,  na elcu jsem dal překolení všech a přeškolil se je jeden z kasáren.  Dále svítí na tanku Elc  seven dva členové posádky z amr 35 a jen jeden elc seven a nedá se pro vyškolení na perky použít knihy posádek. 

13:30 Added after 1 minute

Nevíte co s tím?

Dík za odpovědi 

Ferenc96 #19 Posted 11 November 2020 - 07:56 PM

Sergeant

• Player
  • 53564 battles
  • 249

1. nemá cenu na prémiový tank školit posádku. tam se cvičí posádky z jiných tanků stejnýho národa a kategorie

2. kniha posádek se dá použít, jen pokud je posádka na tanku pro který je vycvičena

UMB0 #20 Posted 16 November 2020 - 09:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 21727 battles
  • 62
Caute
Pri verbovani zenskeho clena posadky som omylom zvolil iny narod ako som zamyslal. Je mozne dodatocne urobit zmenu naroda, ak som s danym clenom este neodohral ziadnu bitku? Technická podpora ma odkázala sem na fórum. Takze predpokladám že už dodatočná zmena nebude možná. Alebo možno ešte skúsiť podporu angličtine?
Dakujem.

Edited by UMB0, 16 November 2020 - 09:18 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users