Jump to content

Charioteer

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Supplement_KEBAB #1 Posted 20 June 2020 - 07:08 PM

Lieutenant

• Player
  • 31564 battles
  • 1,512
  • [OMNI] OMNI

Selamlar, şöyle bir baktığımda bu tank için uzun süredir herhangi bir konu açılmamış,

Sizlere, (özellikle oynamamış olanlara) hatırlatmak isterim ki Kendi görüşümce Skorpıon'dan daha tatlı bir tank kendisi.

Olayı sizlere hızlıca anlatmak isterim;

Skorpion G tankını 14 gün kiralık süreçte 92 savaşta %95 MoE mark ile tamamladıktan sonra (bknz: http://forum.worldof...938-skorpion-g/) aşırı hoşuma gittiği için benzer bir tank arayışına girdim ve 3 hafta önce bu arayışım sonucu Charioteer tankını keşfedip 6 seviyesi de dahil serbest ile geçtim ve 7 seviyesini de oynadım (ki bu arada 7 seviyesi de aşırı hoş ve güzel) 

her neyse iyi ki böyle bir tank varmış ki kendisini yine 90 savaşta %95MoE ile tatlı bir 3 mark savaşı ile final yaptım.

Gerek oynamak isteyenlere bilgi, gerekse sıkılıp izlemek isteyenler için bir kaç örnek oynanış atmak istiyorum.

Chatioteer:

http://wotreplays.eu/site/5437558

http://wotreplays.eu...ebab-charioteer

Challenger:

http://wotreplays.eu...ebab-challenger

Donanım:

j.png

Sürgü + Havalandırma + Optik

Ben ön safta oynamayı tercih ettiği için optik kullandım ancak arkada oynarım derseniz optik yerine gelişmiş top yöneltme çok işinizi görecektir çünkü tankın nişan alma hızı biraz yüksek.

Mermi dizilimi, Mürettebat yetenekleri için buraya SS bırakıyorum.

Adsız.png

Şahsen iki mermi de HESH ise neden full gold yükleyip delişimi yüksek tutmuyim diyerekten 10 tane GOLD HESH Yükledim ve maç içinde Tier farketmeksizin zırhız tankların tabiri caizse içinden geçtim, ki 8 seviye ağırları bile ön, yan sorun çıkarmadan rahatlıkla delebiliyor.

Edited by Supplement_KEBAB, 20 June 2020 - 07:10 PM.

Ophelia_HMLT #2 Posted 21 June 2020 - 09:21 AM

Major

• Player
  • 43360 battles
  • 2,692
  • [3PX] 3PX
Skorpu iki kere marklamis birine onerir misin Batu?7 seviyesi de baya eglenceli biseye benziyor delistir,dpmdir,hizdir falan en onemlisi taretleri var benimde aklimda ne zamandir bu ikisi.Conway bunlardan daha yavas ve top egilmesi yok ona karsi biraz supheliyim.Fv yi zaten oynamam diye dusunuyorum.

NoVs54 #3 Posted 21 June 2020 - 10:21 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14766 battles
  • 52
Chorioteer RHM gibi güzel bir alet öncephe'de iyi gider.

HauleBirUsak61 #4 Posted 21 June 2020 - 12:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19585 battles
  • 672

View PostFar_Beyond_Driven, on 21 June 2020 - 11:21 AM, said:

Skorpu iki kere marklamis birine onerir misin Batu?7 seviyesi de baya eglenceli biseye benziyor delistir,dpmdir,hizdir falan en onemlisi taretleri var benimde aklimda ne zamandir bu ikisi.Conway bunlardan daha yavas ve top egilmesi yok ona karsi biraz supheliyim.Fv yi zaten oynamam diye dusunuyorum.

Conway de -10 derece top eğimi var. Daha ne kadar eğilsin?

Ama hareket halinde nişangah çok büyüyor o kadar.

Supplement_KEBAB #5 Posted 21 June 2020 - 12:44 PM

Lieutenant

• Player
  • 31564 battles
  • 1,512
  • [OMNI] OMNI

View PostFar_Beyond_Driven, on 21 June 2020 - 09:21 AM, said:

ben zaten sırf 8 seviyesi için açtım bu hattı, soruna da şöyle bir yanıt veriyim;

7 seviyesinin kule dönüş açısı 90 derece yani chari gibi full dönmüyor o kötü yanı var bir de hasar ort. düşük kalıyor, 7 seviye de aşırı güzel delişi iyi, yükleme normal, hızı, top eğimi iyi ama chari kesinlikle daha iyi, ha bi de 7 seviyesi az wn8 veriyor:trollface:

conway'e gelecek olursak efsane DPM var tankta maç içinde işe yarar gibi duruyor ama hızı yok, ben de daha almadım ama seferlerden sonra düşünüyorum.

Edited by Supplement_KEBAB, 21 June 2020 - 12:45 PM.

Ophelia_HMLT #6 Posted 21 June 2020 - 01:11 PM

Major

• Player
  • 43360 battles
  • 2,692
  • [3PX] 3PX

View PostHauleBirUsak61, on 21 June 2020 - 12:23 PM, said:

Conway de -10 derece top eğimi var. Daha ne kadar eğilsin?

Ama hareket halinde nişangah çok büyüyor o kadar.

Sakin ol champ 5 derece diye aklimda kalmis 

View PostSupplement_KEBAB, on 21 June 2020 - 12:44 PM, said:

ben zaten sırf 8 seviyesi için açtım bu hattı, soruna da şöyle bir yanıt veriyim;

7 seviyesinin kule dönüş açısı 90 derece yani chari gibi full dönmüyor o kötü yanı var bir de hasar ort. düşük kalıyor, 7 seviye de aşırı güzel delişi iyi, yükleme normal, hızı, top eğimi iyi ama chari kesinlikle daha iyi, ha bi de 7 seviyesi az wn8 veriyor:trollface:

conway'e gelecek olursak efsane DPM var tankta maç içinde işe yarar gibi duruyor ama hızı yok, ben de daha almadım ama seferlerden sonra düşünüyorum.

Wn8 i napim olum forum imzamdan bakiyom sadece dikkat bile etmiyom kac zamandir :trollface:Charide full taret donusu iyiymis ben onuda challanger gibi tam donmuyor saniyordum.Ya boyle degisik tanklar guzel oluyor mesela ben isu ve obj 704 u baya sevmistim taretsiz olsalar bile on ve orta hatta baya is yapiyorlardi ayni sekilde skorp da oyle 

Cigulipaf #7 Posted 22 June 2020 - 08:32 AM

Second Lieutenant

• Community Contributor
  • 30842 battles
  • 1,289
  • [CMPLX] CMPLX
Charioteer = Fakir Skorpion'u :trollface:

KuroShiro #8 Posted 29 July 2020 - 10:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26206 battles
  • 332

Bu tankla oynamayı bir türlü beceremedim, bunu beceremeyince conway riskinede girmedim direk FV4005 i açtım FV yi almak içinde bunu sattım. Çok ümitlerim vardı bu tankı açmadan önce satmam RHM gibi sürekli oynarım diye ama olmadı. Eline hakim yedeği ile oynadığımda daha düzgün işler çıkarıyordu ama yinede "Hilmi bunu beğenmedi". 

View PostCigulipaf, on 22 June 2020 - 07:32 AM, said:

Charioteer = Fakir Skorpion'u :trollface:

Skorpion G yi kiralayıp  denediğimde skorpiyonuda becerememiştim.

ikiside benim gözümde bi RHM etmez 15lik topuyla en önde oynamak ayrı bir zevk.

Cigulipaf #9 Posted 03 August 2020 - 03:59 PM

Second Lieutenant

• Community Contributor
  • 30842 battles
  • 1,289
  • [CMPLX] CMPLX

View PostKuroShiro, on 30 July 2020 - 12:12 AM, said:

Bu tankla oynamayı bir türlü beceremedim, bunu beceremeyince conway riskinede girmedim direk FV4005 i açtım FV yi almak içinde bunu sattım. Çok ümitlerim vardı bu tankı açmadan önce satmam RHM gibi sürekli oynarım diye ama olmadı. Eline hakim yedeği ile oynadığımda daha düzgün işler çıkarıyordu ama yinede "Hilmi bunu beğenmedi". 

Skorpion G yi kiralayıp  denediğimde skorpiyonuda becerememiştim.

ikiside benim gözümde bi RHM etmez 15lik topuyla en önde oynamak ayrı bir zevk.

Ben Charioteer'ı tank avcısı - orta tank karışımı bir stille oynuyorum, gayet güzel bir tank aslında ama tabi ben bu tankı seviyorum diye herkes benimle aynı görüşte olacak diye bir şey yok :teethhappy:

hi_im_kalenji #10 Posted 20 August 2020 - 09:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10127 battles
  • 388
  • [SFFA] SFFA
Pek beğenemedim, Leopard 1 neyse Charioteer de aynısı. Sadece daha yüksek oranla ıskalıyor. Her oyun attığım 25 merminin sadece 10 tanesi istediğim yerin yakınına gidiyor. 250 metrenin sonrasında ya mermiyi yukarıdan yuvarlıyor ya da yere sıkıyor. 300 metre üstünden 2-3k hasar attığım zamanlar oldu ancak 100 oyunda bir tane keskin nişancı madalyası alamadım. Bilmiyorum ben beğenemedim fazla çayını ıvır zıvırını koymama rağmen hala dağa bayıra atmaya devam ediyor. Harici olarak, 105mm hesh gayet harika, yerine uygun kullanıldığı zaman kısa mesafeden inanılmaz derece hasar atıyor, top eğimi harika overlord gibi boş maplarda iş yapmasını çok kolaylaştırıyor ve son olarak mobilitesi kısa süre içinde olman gereken yerde olmanı sağlıyor. Tek sorunu isabet, sanırım o kadar artıyı dengelemek için bu yolu mantıklı buldular da pek mantıklı gelmiyor avcı yapıp ateş gücünü diğer özelliklerini dengelemek için saçma sapan yapmaları.

Edited by hi_im_kalenji, 20 August 2020 - 09:03 PM.

kalashnikov_tr #11 Posted 09 April 2021 - 05:44 PM

Private

• Player
  • 37180 battles
  • 1
İsabet başarımı açıklanan verilere göre gerçekten zayıf. İyice nişan almazsanız mermi yolda buharlaşıyor sanki! Anlık atışlar büyük oranda ıskalıyor. Çok zorunda olmadıkça, TD olduğunu unutup, MED gibi davranmamak gerek. 210 delişli HESH mermi de çok şakacı. 3-4 kez hafifler üzerinde denedim. Yan ve arkadan delmedi. Tesadüf de olsa, tedirgin edici. Bununla birlikte, hareketliliği, kamuflajı, top eğimi, delişi falan sözedildiği gibi gerçekten iyi.

ProFighte #12 Posted 10 April 2021 - 05:53 PM

Major

• Player
  • 34057 battles
  • 2,638
  • [CMPLX] CMPLX

View Postkalashnikov_tr, on 09 April 2021 - 07:44 PM, said:

İsabet başarımı açıklanan verilere göre gerçekten zayıf. İyice nişan almazsanız mermi yolda buharlaşıyor sanki! Anlık atışlar büyük oranda ıskalıyor. Çok zorunda olmadıkça, TD olduğunu unutup, MED gibi davranmamak gerek. 210 delişli HESH mermi de çok şakacı. 3-4 kez hafifler üzerinde denedim. Yan ve arkadan delmedi. Tesadüf de olsa, tedirgin edici. Bununla birlikte, hareketliliği, kamuflajı, top eğimi, delişi falan sözedildiği gibi gerçekten iyi.

İyi de nişan almadan atılan atışlardan ne hayır bekleniyor ki. Bütün tanklarda öyle. O tür atışlarda RNG'ye kendini emanet ediyorsun ben mermiyi yolladım nereye gideceğini sen belirle diyorsun :D

Bu seride odaklanmadan atış yapmak = boşa atış yapmak.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users