Jump to content

Topçuların şok hasarı ve takım hasarı arasındaki ilişki için öneri

şok takım hasarı arty topçu şok hasarı

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Gelincik #1 Posted 23 June 2020 - 09:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32044 battles
  • 438

Merhabalar;

Takım hasarının kapatılmasından itibaren aklımda olan bir şey var. İki tank kafa kafaya kapışırken ortaya atılan topçu atışı, eskiden topçu korkudan sıkamazdı kendi adamıma vuracam diye, hatta arkadan delme ihtimali yüksek diye. ama şimdi koyver gitsin nolcak, hatta kendi adamından sektirip rakibi şoka sokup şok hasarı bile kasabilir. Bu sorunu düzeltmek için, tamam topçular için takım hasarını geri açmak olmaz. O zaman millet gıcıklığına topçu alıp kendi adamına hasar verir. 

Benim önerim ise, kendi adamımızı şoka sokarsak da kendi adamımız bizim attığımız şoktayken hasar yerse de bize eksi yazsın. Nasıl bi eksi mesela, dost hasarında olduğu gibi, savaş sonucunda bi alan olabilir, "şoka soktuğumuz dosta verilen hasar" gibi. Bu eksiler bize deneyim ve kredi yönünden de eksiye uğratacak.

Dolayısıyla topçular "şimdi buna atacam da, bizim adam da şoka girerse ve hasar yerse bana eksi yazcak" diyerekten öyle ortaya sıkamayacaklar. ve gıcıklığına yapmak isteyen için de etkili bir şey değil. Bu eksi, takım arkadaşımızı hiçbir şekilde etkilemiyor. Ayrıca topçu oynanma oranını da biraz azaltır.

Selametlen

bakidoruk #2 Posted 24 June 2020 - 12:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32252 battles
  • 1,111
Kafa kafaya girilen savaşlarda topçu destek vermeyi bırakır. Ya ölmeni ve atış yapmayı bekler, yada izler. :) Oyun zaten tamamen arcade oldu. Dost şoku iptal olsun konu kökünden çözülsün. :) 

KURALSIZ07 #3 Posted 25 June 2020 - 01:42 PM

Private

• Player
  • 8105 battles
  • 39
  • [TC-KD] TC-KD

View PostGelincik, on 23 June 2020 - 09:58 PM, said:

Merhabalar;

Takım hasarının kapatılmasından itibaren aklımda olan bir şey var. İki tank kafa kafaya kapışırken ortaya atılan topçu atışı, eskiden topçu korkudan sıkamazdı kendi adamıma vuracam diye, hatta arkadan delme ihtimali yüksek diye. ama şimdi koyver gitsin nolcak, hatta kendi adamından sektirip rakibi şoka sokup şok hasarı bile kasabilir. Bu sorunu düzeltmek için, tamam topçular için takım hasarını geri açmak olmaz. O zaman millet gıcıklığına topçu alıp kendi adamına hasar verir. 

Benim önerim ise, kendi adamımızı şoka sokarsak da kendi adamımız bizim attığımız şoktayken hasar yerse de bize eksi yazsın. Nasıl bi eksi mesela, dost hasarında olduğu gibi, savaş sonucunda bi alan olabilir, "şoka soktuğumuz dosta verilen hasar" gibi. Bu eksiler bize deneyim ve kredi yönünden de eksiye uğratacak.

Dolayısıyla topçular "şimdi buna atacam da, bizim adam da şoka girerse ve hasar yerse bana eksi yazcak" diyerekten öyle ortaya sıkamayacaklar. ve gıcıklığına yapmak isteyen için de etkili bir şey değil. Bu eksi, takım arkadaşımızı hiçbir şekilde etkilemiyor. Ayrıca topçu oynanma oranını da biraz azaltır.

Selametlen

sana katılmıyorum topçu umursamaz o zaman ne anlamı kaldı ki direk dost şoku iptal olmalı bakidoruğun dediği gibi

Gelincik #4 Posted 26 June 2020 - 02:18 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32044 battles
  • 438

View PostKURALSIZ07, on 25 June 2020 - 03:42 PM, said:

sana katılmıyorum topçu umursamaz o zaman ne anlamı kaldı ki direk dost şoku iptal olmalı bakidoruğun dediği gibi

dalga mı geçiyosunuz ya. ne demek dost şoku iptal olsun, asıl o zaman umursamaz topçu. iki adam kafa kafaya kapışıyor ve ben dostuma şok atamıyorsan hiç düşünmeden sallarım ortaya. böyle saçma şey mi olur. asıl sıkıntı burda zaten. ama en azından kendi dostuna attığı şoktan dolaylı olarak ceza yerse çekinir eskiden olduğu gibi. böylelikle kafa kafaya kapışırken rakip topçunun müdahale etme ihtimali azalır.

ankara1907 #5 Posted 26 June 2020 - 05:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11132 battles
  • 561
  • [SNAKY] SNAKY

View PostGelincik, on 26 June 2020 - 02:18 AM, said:

dalga mı geçiyosunuz ya. ne demek dost şoku iptal olsun, asıl o zaman umursamaz topçu. iki adam kafa kafaya kapışıyor ve ben dostuma şok atamıyorsan hiç düşünmeden sallarım ortaya. böyle saçma şey mi olur. asıl sıkıntı burda zaten. ama en azından kendi dostuna attığı şoktan dolaylı olarak ceza yerse çekinir eskiden olduğu gibi. böylelikle kafa kafaya kapışırken rakip topçunun müdahale etme ihtimali azalır.

Buradan anladığım kadarıyla kafa kafaya çarpışırken arty araya muhalefet olmasın bende o ara hasarımı atayım diyorsun. bakidoruk arkadaşın dediği gibi en iyisi dost şok süresi kaldırılsın. Senin açından bakılacak olursa bunun da senin için zararlı durumu olur. Şöyle takımındaki arty senin yanına atar mermiyi ve sen şok süresiyle tankı sürmeye devam ettirirsin tabi bütün değerler azalınca o ara düşman tanklardan kimse ateş etmediği zaman sana zulüm olur.

Gelincik #6 Posted 27 June 2020 - 07:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32044 battles
  • 438

View Postankara1907, on 26 June 2020 - 07:35 PM, said:

Buradan anladığım kadarıyla kafa kafaya çarpışırken arty araya muhalefet olmasın bende o ara hasarımı atayım diyorsun. bakidoruk arkadaşın dediği gibi en iyisi dost şok süresi kaldırılsın. Senin açından bakılacak olursa bunun da senin için zararlı durumu olur. Şöyle takımındaki arty senin yanına atar mermiyi ve sen şok süresiyle tankı sürmeye devam ettirirsin tabi bütün değerler azalınca o ara düşman tanklardan kimse ateş etmediği zaman sana zulüm olur.

ben tam anlatamadım galiba ne demek istediğimi. benim önerimde kafa kafaya çarpışan tanklar için hiçbir değişiklik olmayacak. sadece topçu için değişiklik olacak. ya aslında sadece kafa kafaya çarpışanlarla da alakalı değil. genel olarak kendi takımını şoka sokan topçular için geçerli sadece. topçular kendi dostlarına şoka soktuklarında ceza alacaklar ki daha dikkatli sıksınlar. dosta şoku kaldırmak çözüm değil. tam tersine daha da kötü etki yapar. topçu daha da fütursuzca sıkar, ne de olsa kendi dostuna bırak hasar vermeyi şoka sokma ihtimali bile yok. o yüzden kafa kafaya çarpışanlara da rahat rahat sıkar. bu sebeple dosta şoka ceza işlemeli bence.

iarmolenkho #7 Posted 27 June 2020 - 09:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17500 battles
  • 1,429
  • [CMPLX] CMPLX

http://wotreplays.eu...nkho-charioteer

Maçı izlemek istemeyenler için özet geçeyim. 

Bizim takımdaki M44, bana ve Chimera'ya maç boyu düzenli ve seri bir şekilde atış yaparak stun attı. Sebebini bilmiyorum ama düşman topçusundan yemediğim atışı kendi takım arkadaşımdan yedim. Bu maçı izlerseniz belki konu hakkında daha mantıklı yorumlar yapabilirsiniz.

Gelincik #8 Posted 28 June 2020 - 12:16 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32044 battles
  • 438

View Postiarmolenkho, on 27 June 2020 - 11:21 PM, said:

http://wotreplays.eu...nkho-charioteer

Maçı izlemek istemeyenler için özet geçeyim. 

Bizim takımdaki M44, bana ve Chimera'ya maç boyu düzenli ve seri bir şekilde atış yaparak stun attı. Sebebini bilmiyorum ama düşman topçusundan yemediğim atışı kendi takım arkadaşımdan yedim. Bu maçı izlerseniz belki konu hakkında daha mantıklı yorumlar yapabilirsiniz.

maçı izledim. bu tip adamlar hâlâ var demek. normal tanklarla iterek gıcıklık yapanlar topçu ile de sürekli şoka sokarak gıcıklık yapmaya devam ediyorlar. şimdi bu sorunu çözümü için tabii ki dosta şoku kaldırmak da bi çözüm. ama daha uygun olan çözüm dosta şoka ceza vermek. çünkü eğer dosta şoku kaldırırsan kafa kafaya çarpışmalarda rakip topçu hiç düşünmeden ortaya sıkar. bu çok saçma bi durum. sen düşmanla kafa kafaya girerek düşmanın arkasında tüm tanklara karşı siper almış rakip topçunun hiç bir siper, engel dinlemeden seni vurabilmesi hiç hoş bi durum değil. o yüzden kendi adamına şok atma, hatta o attığı şok ile rakibin kendi adamına hasar vermesi cezalandırılmalı. dolayısıyla topçu "benim adam da şoka girerse, bi de vurulursa tonla para ve deneyim kaybedecez" deyip hiç değilse kendi adamını şoka sokmayacak şekilde uzağa falan sıkar. ayrıca bu replay'deki gibi gıcıklık yapanlar da durduk yere ceza yememek için sıkmazlar.

Also tagged with şok, takım hasarı, arty, topçu, şok hasarı

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users