Jump to content

Houfnice VK 30.01H

9 replies to this topic

Stevie_Zah #1 Posted 30 June 2020 - 05:32 PM

Private

• Player
  • 7014 battles
  • 13

Zdravím všechny,potřeboval bych poradit jak hrát s VK 30.01H německý střeďák.Chybí mi doexpit houfnici,ale netuším jak s ní hrát potažmo střílet.Doporučíte nějaké videjko,kde se na to můžu podívat?

Popřípadě rada jak na to,kam s tím jet aby se eliminovala ta dlouhá doba nabíjení?Všecky rady vítány.Rady typu:máš odehráno 6k bitev a nevíš co s houfnicí popřípadě s tvým WN bych radši šel hrát jinou hru už jsem dostal.

RagSalt #2 Posted 30 June 2020 - 06:26 PM

Captain

• Player
  • 24083 battles
  • 2,225
  • [ANV-V] ANV-V

Jestli chceš hrát s houfnicí, tak bych si raději vybral jiný tank. VK má dělo 7,5/5,5 s luxusní penetrací 157mm, na 5. tieru! Navíc docela přesné. U houfnice se těžko střílí na pohyblivé cíle a potřebuješ dlouho doměřovat (nebo to pálit rovnou a doufat, že to poletí zhruba správně )  . 

Samozřejmě chce to výbavu, nabiják a nejspíš pohon a k tomu dobrou osádku.

Hydroblast #3 Posted 30 June 2020 - 08:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36284 battles
  • 841
  • [KHIL] KHIL

Proč tam chceš dávat houfnici, když máš luxusní "könish", ta věc nemá na 5 tieru co dělat.

Na houfnici se vybodni, na pomalým tanku s ní moc srandy neuziješ.

19:14 Added after 0 minute
Jo kolega byl rychlejší.

ColonelKurtvonStrohm #4 Posted 30 June 2020 - 09:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 5899 battles
  • 1,735

View PostStevie_Zah, on 30 June 2020 - 05:32 PM, said:

Zdravím všechny,potřeboval bych poradit jak hrát s VK 30.01H německý střeďák.Chybí mi doexpit houfnici,ale netuším jak s ní hrát potažmo střílet.Doporučíte nějaké videjko,kde se na to můžu podívat?

Popřípadě rada jak na to,kam s tím jet aby se eliminovala ta dlouhá doba nabíjení?Všecky rady vítány.Rady typu:máš odehráno 6k bitev a nevíš co s houfnicí popřípadě s tvým WN bych radši šel hrát jinou hru už jsem dostal.

pravidlo č 1 : čím bližší cíl , tím lépe - i mušketa je přesnější a snajpřit se s neruským derpem nedá

pravidlo č 2 : poctivě doměřuj - není to kulomet a každá rána se počítá

pravidlo č 3 : nauč se weakspoty u těžkých tanků a na blízko se je snaž trefit - je lepší mlasknou tank za full než za pár HP ............

derpy na pětkových medkách ( top je asi Sherman ) jsou jen pro 2 typy hráčů 

1) neschopové co bez HE nedokážou dát DMG

2) visa trubky co spammují HEATy ( obvykle z KV-1 či KV-1s ) protože když postíš škváru máš Overkill dělo 

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 30 June 2020 - 09:14 PM.

Stevie_Zah #5 Posted 01 July 2020 - 08:15 AM

Private

• Player
  • 7014 battles
  • 13

Pánové,děkuji za názory.Momentálně mám dělo 7,5/5,5 je to fajn a myslel jsem,že houfnice mi bude víc platná.Když jsem si ubeknul v jiném vlaknu,že ta 30.01 nic moc tankbylo mi odpovězeno

cituji:Jo tak když ani nechápeš, jak fungují houfnice......

Rada nad zlato.....Tím jsem si domyslel,že si mám pořídit houfnici a dám větší damage,ale než to udělám,rád bych věděl jak se s tím hraje a střílí.Dle toho co říkáte Vy a co si myslím já, se domnívám,že momentálně mám to nejlepší dělo vhodmé pro VK 30.01H.Ještě jednou díky za Vaše připomínky,zatím jsem nenašel nějaké video,kde by bylo vidět jak se s houfnicí hraje.

Mr_Missclick #6 Posted 01 July 2020 - 10:15 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 14554 battles
  • 3,028
  • [DISS] DISS

Podle mě tady nezaznělo to nejdůležitější - derp guny (alias houfnice) se na seriózní hraní neberou. Tím seriózním hraním myslím, když chceš expit nebo něco vydělat.

Houfnice je založená na HE munici. U ní je výše uděleného poškození opravdu nepředvídatelná i pro zkušeného a znalého hráče, proto bys měl preferovat běžné dělo - hraní houfnic pro zábavu rozeberu ke konci postu.

HE granát má na těch nízkých tierech penetraci lehce nad 50 mm myslím, s čím probiješ jen největší papír. Jenže pokud neprobiješ, automaticky se ti to potenciální dmg o polovinu sníží. Do toho ti ještě část uzme RNG a samotná tloušťka pancíře. V konečném výsledku pak místo kýžených 410 dáš třeba 70. Jestliže chceš expit, tím pádem potřebuješ vyhrávat, a tím pádem potřebuješ nastřílet co nejvíc. To se ti samozřejmě skrz HE mockrát nepodaří. Značnou část poškození navíc může pohltit vnější modul (pásy nebo dělo). Stačí, abys špatně mířil nebo ti to neletělo, kam má, a rázem odejdeš s prázdnou.

Proto hráči, kteří derp guny na těch nízkých tierech hrají, je často hrají skrz gold munici HEAT. Její penetrace u houfnic obvykle stačí na pohodlné probití papírového cíle, takže se ti relativně daří využívat potenciál té alfy. Jenže je drahá. Dávat 4 tisíce za výstřel, to u pětkového tanku není zrovna to, co chceš, když nemáš ekonomicky silný účet - tzn. osmičkové prémiáky, se kterými aktivně jezdíš a prémiový účet ideálně k tomu. Některé houfnice ještě nabízejí třetí typ munice - AP. AP ale do houfnic nikdy nepatří! Spousta nováčků z houfnic střílí AP granáty, jejichž průbojnost je tak mizerná, že ani zdaleka nestačí. U HE když neprobiješ, pořád dáváš nějakou dmg, jenže u AP ani ň. Buď tedy riskovat s HE nebo u papírových cílů sázet na jistotu s HEAT, nicméně proti obrněným cílům ti ani HEAT na houfnici stačit nebude. Ten je vysoce efektivní pouze na běžných dělech.

Jak jsem tedy psal - derp guny hraj jedině pro zábavu - pro ten krásný moment, kdy někomu lupneš za 400 nebo i víc a pošleš ho rovnou do garáže. Ale vždy musíš počítat s tím, že tomuhle jednomu krásnému momentu bude předcházet 10 ne už tak krásných. A vol si k tomu taky vhodné tanky. Ideálně aspoň trochu pohyblivé, abys mohl nepřítele objíždět a střílet mu do slabě chráněných boků nebo zadku. Tady akorát pozor, aby ta rána nešla do pásů. Pokud vidíš z boku podvozku takovou část, kde jsou spíš pásy než cokoliv jiného, tak je lepší mířit na věž... když teda není otočená zrovna na tebe. Osobně bych hrál houfnice pouze na těchto tancích:

• M4A1 Sherman
  • Pz. IV H
  • M4A3E2 Sherman Jumbo
  • Hetzer by taky ještě šel

A z těžkých tanků

• KV-1
  • KV-2

Speciálním případem jsou pak italské tanky P26/40 a P43. Sice nedávají za 400, ale 175 je na IV. a V. tier pořád docela šlupka, i po nedávném zvýšení HP na lowtierech.  Situace, kdy ti soupeř dá za 100 a ty jemu za 200, nebudou tak vzácné. Navíc nějakým zázrakem jejich pancíř dokáže někdy zafungovat, obzvlášť u té pětky.

Některé tanky z toho seznamu už máš, takže je to už jenom o tom je dobře uchopit. To už je ale zase věc znalosti map a obvyklého průběhu bitvy, správné osádky, vybavení... Kdysi byly králi derpu ještě japonské HT nebo FV4005, ale ty časy jsou nejspíš pryč. Po těch nerfech bych do nich nešel.

RagSalt #7 Posted 01 July 2020 - 11:33 AM

Captain

• Player
  • 24083 battles
  • 2,225
  • [ANV-V] ANV-V
Krásné shrnutí. Asi ti to, s dovolením, ukradnu a ve spoileru doplním do Hráčského návodu ....   :)

Hydroblast #8 Posted 01 July 2020 - 05:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36284 battles
  • 841
  • [KHIL] KHIL
Spoiler

No já bych si ty AP v houfnici klidně dovolil rozporovat, protože zapomínáš na docela zajímavý faktor, kterým je overmatch. Střechy, naúhlované boky, tam všude má ta 105 možnost overmatche, pokud teda chceš šetřit a nehodíš tam heat jak říkáš, ale podle mě se těch pár AP neztratí, jen to chce přemýšlet kdy a jak je nabít a kam mířit.

Edited by Hydroblast, 01 July 2020 - 05:47 PM.

guthas #9 Posted 02 July 2020 - 11:35 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 39298 battles
  • 3,260
  • [BIA] BIA
AP na Kv2 je super, když jsi jako top tier proti lehce opancéřovaným cílům, potom si užiješ docela srandy.

Proti tankům s armorem, už nabít HEčka.

ColonelKurtvonStrohm #10 Posted 02 July 2020 - 09:41 PM

Lieutenant

• Player
  • 5899 battles
  • 1,735

View PostMr_Missclick, on 01 July 2020 - 10:15 AM, said:

Podle mě tady nezaznělo to nejdůležitější - derp guny (alias houfnice) se na seriózní hraní neberou. Tím seriózním hraním myslím, když chceš expit nebo něco vydělat.

Houfnice je založená na HE munici. U ní je výše uděleného poškození opravdu nepředvídatelná i pro zkušeného a znalého hráče, proto bys měl preferovat běžné dělo - hraní houfnic pro zábavu rozeberu ke konci postu.

HE granát má na těch nízkých tierech penetraci lehce nad 50 mm myslím, s čím probiješ jen největší papír. Jenže pokud neprobiješ, automaticky se ti to potenciální dmg o polovinu sníží. Do toho ti ještě část uzme RNG a samotná tloušťka pancíře. V konečném výsledku pak místo kýžených 410 dáš třeba 70. Jestliže chceš expit, tím pádem potřebuješ vyhrávat, a tím pádem potřebuješ nastřílet co nejvíc. To se ti samozřejmě skrz HE mockrát nepodaří. Značnou část poškození navíc může pohltit vnější modul (pásy nebo dělo). Stačí, abys špatně mířil nebo ti to neletělo, kam má, a rázem odejdeš s prázdnou.

Proto hráči, kteří derp guny na těch nízkých tierech hrají, je často hrají skrz gold munici HEAT. Její penetrace u houfnic obvykle stačí na pohodlné probití papírového cíle, takže se ti relativně daří využívat potenciál té alfy. Jenže je drahá. Dávat 4 tisíce za výstřel, to u pětkového tanku není zrovna to, co chceš, když nemáš ekonomicky silný účet - tzn. osmičkové prémiáky, se kterými aktivně jezdíš a prémiový účet ideálně k tomu. Některé houfnice ještě nabízejí třetí typ munice - AP. AP ale do houfnic nikdy nepatří! Spousta nováčků z houfnic střílí AP granáty, jejichž průbojnost je tak mizerná, že ani zdaleka nestačí. U HE když neprobiješ, pořád dáváš nějakou dmg, jenže u AP ani ň. Buď tedy riskovat s HE nebo u papírových cílů sázet na jistotu s HEAT, nicméně proti obrněným cílům ti ani HEAT na houfnici stačit nebude. Ten je vysoce efektivní pouze na běžných dělech.

Jak jsem tedy psal - derp guny hraj jedině pro zábavu - pro ten krásný moment, kdy někomu lupneš za 400 nebo i víc a pošleš ho rovnou do garáže. Ale vždy musíš počítat s tím, že tomuhle jednomu krásnému momentu bude předcházet 10 ne už tak krásných. A vol si k tomu taky vhodné tanky. Ideálně aspoň trochu pohyblivé, abys mohl nepřítele objíždět a střílet mu do slabě chráněných boků nebo zadku. Tady akorát pozor, aby ta rána nešla do pásů. Pokud vidíš z boku podvozku takovou část, kde jsou spíš pásy než cokoliv jiného, tak je lepší mířit na věž... když teda není otočená zrovna na tebe. Osobně bych hrál houfnice pouze na těchto tancích:

• M4A1 Sherman
  • Pz. IV H
  • M4A3E2 Sherman Jumbo
  • Hetzer by taky ještě šel

A z těžkých tanků

• KV-1
  • KV-2

Speciálním případem jsou pak italské tanky P26/40 a P43. Sice nedávají za 400, ale 175 je na IV. a V. tier pořád docela šlupka, i po nedávném zvýšení HP na lowtierech.  Situace, kdy ti soupeř dá za 100 a ty jemu za 200, nebudou tak vzácné. Navíc nějakým zázrakem jejich pancíř dokáže někdy zafungovat, obzvlášť u té pětky.

Některé tanky z toho seznamu už máš, takže je to už jenom o tom je dobře uchopit. To už je ale zase věc znalosti map a obvyklého průběhu bitvy, správné osádky, vybavení... Kdysi byly králi derpu ještě japonské HT nebo FV4005, ale ty časy jsou nejspíš pryč. Po těch nerfech bych do nich nešel.

ze začátku se pětková medka s 105 mm derpem doporučovaly jako free varianta oproti PT na vydělávání a i teď mají pořád slušný poměr cena munice / dmg / opravy abys si za bitvu něco vydělal .......btw 105 mm HE má pokud mě paměť neklame 64 mm pene což na tieru 5 stačí prakticky na cokoliv krom HT 

View Postguthas, on 02 July 2020 - 11:35 AM, said:

AP na Kv2 je super, když jsi jako top tier proti lehce opancéřovaným cílům, potom si užiješ docela srandy.

Proti tankům s armorem, už nabít HEčka.

jo AP na KV-2 je prasárna :-) , doteď si pamatuji jak jsem ( tuším že loni o vánocích ) najel na Dolech na rajče v KV-2 .....povídám si , mám VK 3002M to bude na pohodu - buď mě netrefí ( otáčel na mě věž ) a nebo mě dá max za půlku a já ho rozlouskám .....

jenže klasika ruská přesnost u derpů ...z otočky mě trefil LFP ( což je jediné místo kde má AP šanci a i tam malou ) a prošlo to ....a mě zbylo 90 hp ......no tak jsem zas zajel a preventivně ho ustřílel z hulldownu - naštěstí to byl fakt protlak a pořád po mě pálil AP , přebít na HE tak by mě smáznul na ránu ať by se trefil kamkoliv .............

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 02 July 2020 - 09:43 PM.

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users