Jump to content

M4A3E8 Thunderbolt VII je opravdu velmi děsivý

• Please log in to reply
25 replies to this topic

Community #1 Posted 07 July 2020 - 06:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,738
Přidejte do své garáže kousek historie a zároveň oblíbený tank legendárního velitele Creightona Abramse!

Úplný text položky novinek

marek_cepe #2 Posted 07 July 2020 - 07:26 AM

Corporal

• Player
  • 9605 battles
  • 105
  • [-EPG-] -EPG-
Už zase Sherman v jakékoliv podobě? 

elantra2001 #3 Posted 07 July 2020 - 07:30 AM

Warrant Officer

• Player
  • 61556 battles
  • 900
  • [ELLIE] ELLIE

View Postmarek_cepe, on 07 July 2020 - 06:26 AM, said:

Už zase Sherman v jakékoliv podobě? 

V té nejlepší co je. Ze všech šestkových prémijových Shermenů je tento nejlepší. Pancíř funguje. Dělo je super.

ondra_navratil7 #4 Posted 07 July 2020 - 08:02 AM

Private

• Player
  • 17229 battles
  • 5
Teď byl v tank rewards kdo by ho kupoval

Vapnomikus #5 Posted 07 July 2020 - 08:11 AM

Sergeant

• Player
  • 13360 battles
  • 220
  • [KRVT] KRVT
Díky nechci. Sice má pancíř,který bude proti vyšším tierům většinou nefunkční, ale zas má malou penetraci.

ymo_CZ #6 Posted 07 July 2020 - 08:14 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25179 battles
  • 377
  • [PERIG] PERIG

View Postelantra2001, on 07 July 2020 - 06:30 AM, said:

V té nejlepší co je. Ze všech šestkových prémijových Shermenů je tento nejlepší. Pancíř funguje. Dělo je super.

A proto jsi na něm odehrál celých 8 bitev... To co popisuje kolega platí pouze pro low tier (do 6) bitvy, ve kterých je člověk ve 20% případů. Tam se využije pancíř a dělo ještě stačí. Na vyšších tierech už nestačí aní pancíř ani dělo (pene a alfa), přesouvat se a flankovat moc nejde kvůli špatné mobilitě. Ale to platí asi pro všechny Shermany se 76mm dělem (kromě toho pancíře). Na tieru 6 jsou určitě lepší medka. Vyplatí se kupovat pouze kvůli posádce s BIA.

RozaMadMax #7 Posted 07 July 2020 - 08:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 80549 battles
  • 951
  • [MYGOD] MYGOD

View Postymo_CZ, on 07 July 2020 - 07:14 AM, said:

A proto jsi na něm odehrál celých 8 bitev... To co popisuje kolega platí pouze pro low tier (do 6) bitvy, ve kterých je člověk ve 20% případů. Tam se využije pancíř a dělo ještě stačí. Na vyšších tierech už nestačí aní pancíř ani dělo (pene a alfa), přesouvat se a flankovat moc nejde kvůli špatné mobilitě. Ale to platí asi pro všechny Shermany se 76mm dělem (kromě toho pancíře). Na tieru 6 jsou určitě lepší medka. Vyplatí se kupovat pouze kvůli posádce s BIA.

Krom OPMky na tom tieru moc lepší medka nejsou. Rozdíly tam jsou spíš playstylu + osádka jako pěkný bonus. Z prem. medek má krom tohodle smysl tak Bromwell, Sherman VC, nebo Panthery. Vše ostatní je výrazně horší.

ymo_CZ #8 Posted 07 July 2020 - 09:15 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25179 battles
  • 377
  • [PERIG] PERIG

View PostRozaMadMax, on 07 July 2020 - 07:36 AM, said:

Krom OPMky na tom tieru moc lepší medka nejsou. Rozdíly tam jsou spíš playstylu + osádka jako pěkný bonus. Z prem. medek má krom tohodle smysl tak Bromwell, Sherman VC, nebo Panthery. Vše ostatní je výrazně horší.

Takže to jen potvrzuje, co uvádím. K tomu seznamu bych ještě osobně doplnil Schmalturm a AC 4. I když nejsou populární, hrálo se mi s nima docela dobře. Oba mají o level vyšší děla, než to flusátko u Shermanů.

Jinak je třeba doplnit, že teď určitě není vhodná doba cokoliv kupovat a WG platit. Neřízený kindermanagement co o hře nic neví, chrlí jednu nesmyslnou změnu za druhou s jediným cílem - podojit hráče co to dá. Těžko říct, jak to bude celé vypadat na konci roku.

Edited by ymo_CZ, 07 July 2020 - 09:19 AM.

Vapnomikus #9 Posted 07 July 2020 - 09:26 AM

Sergeant

• Player
  • 13360 battles
  • 220
  • [KRVT] KRVT
Schmalturm je bomba. Má asi nejlepší dělo z VI. medek, ale ani Strv 42-57 není špatný. Na to, že to je zásobník má taky parádní dělo.

BloodyFart #10 Posted 07 July 2020 - 09:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 46984 battles
  • 677
  • [LTPZ] LTPZ
Přišel mi docela zábavný. Samozřejmě Mko nebo pudel jsou mnohem lepší.
Šestky mám rád, ale už to pomalu přestávám hrát. Posledně jsem chtěl podpořit muzeum a koupil jsem Tigra 131. Je to skvělý stroj, ale ten MM je otrava. Dost často v osmickach a jako fakt proti progetu nemáte absolutně šanci.
Takže kupovat nedoporučuji nic. Už jen kvůli nevyváženému MM, artynam a koloběžkám.

kocour75 #11 Posted 07 July 2020 - 11:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 71615 battles
  • 1,196
  • [AV-M] AV-M

View Poststepan_lendak, on 07 July 2020 - 07:02 AM, said:

Teď byl v tank rewards kdo by ho kupoval

Ten kdo by chtěl goldy a k ním posádku s BIA a navíc nějaké míle do HR.

10:20 Added after 6 minute

V TR byl ten tank bez posádky s BIA tak asi tak.

10:22 Added after 9 minute
Kdybych mel k dispozici i slevový kupon tak bych do něj i šel.

SWAT0013 #12 Posted 07 July 2020 - 12:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35477 battles
  • 6,104
  • [KHIL] KHIL

View Postymo_CZ, on 07 July 2020 - 09:14 AM, said:

Jeho počet bitev nic nemění na tom, že Thunderbolt skutečně nejlepším Shermanem ve hře je ;)

Jenže T6 prémiáky se vyplatily hrát hlavně kvůli posádkám, což nyní díky posádkovým knihám (a relativnímu dostatku rozdávaných posádek s nultým perkem) značně odpadlo, takže se jedná spíše o kousek pro fandy historie, zejména díky tomu nyní značně podhodnocenému dělu (okamžitě by měly všechny ty T6 Shermany dostat buffy penetrace na hodnotu ostatních T6 MT - tzn. nějakých cca 145-150/190-200) - a to mám pocit, že zrovna T6 má relativně příznivý MM, ale tohle dělo je přesto dost slabé do stejných tierů, natož do vyšších...

Ono toho celkově na T6 moc není, zejména pokud chceš hrát na výsledky,  protože WG tehdy zcela nesmyslně bufflo T-34-85M a protože Type 64 nedostal žádný nerf, když docházelo k rebalancu LT, takže tyto dva tanky prakticky nemají konkurenci.

Ano, jsou tam pak i jiné hratelné tanky, ale prakticky všechny ty tanky jsou prostě slabší než T-34-85M a dost často i Type 64 zvládne tu MT roli minimálně stejně, ne-li lépe než ta další vozidla...

Hydroblast #13 Posted 07 July 2020 - 01:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37846 battles
  • 968
  • [KHIL] KHIL

View PostSWAT0013, on 07 July 2020 - 12:54 PM, said:

Jeho počet bitev nic nemění na tom, že Thunderbolt skutečně nejlepším Shermanem ve hře je ;)

Jenže T6 prémiáky se vyplatily hrát hlavně kvůli posádkám, což nyní díky posádkovým knihám (a relativnímu dostatku rozdávaných posádek s nultým perkem) značně odpadlo, takže se jedná spíše o kousek pro fandy historie, zejména díky tomu nyní značně podhodnocenému dělu (okamžitě by měly všechny ty T6 Shermany dostat buffy penetrace na hodnotu ostatních T6 MT - tzn. nějakých cca 145-150/190-200) - a to mám pocit, že zrovna T6 má relativně příznivý MM, ale tohle dělo je přesto dost slabé do stejných tierů, natož do vyšších...

Ono toho celkově na T6 moc není, zejména pokud chceš hrát na výsledky,  protože WG tehdy zcela nesmyslně bufflo T-34-85M a protože Type 64 nedostal žádný nerf, když docházelo k rebalancu LT, takže tyto dva tanky prakticky nemají konkurenci.

Ano, jsou tam pak i jiné hratelné tanky, ale prakticky všechny ty tanky jsou prostě slabší než T-34-85M a dost často i Type 64 zvládne tu MT roli minimálně stejně, ne-li lépe než ta další vozidla...

No nevím, za mě bylo mko před buffem, naprosto špatně. Bylo jak omezenec(všechno horší než normální 34, krom předního plátu), kterému ten mm zapomněli upravit. Že to je ode zdi ke zdi, už je věc druhá.

Zbytek souhlas.

SWAT0013 #14 Posted 07 July 2020 - 01:33 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35477 battles
  • 6,104
  • [KHIL] KHIL

View PostHydroblast, on 07 July 2020 - 02:17 PM, said:

No nevím, za mě bylo mko před buffem, naprosto špatně. Bylo jak omezenec(všechno horší než normální 34, krom předního plátu), kterému ten mm zapomněli upravit. Že to je ode zdi ke zdi, už je věc druhá.

Zbytek souhlas.

Já se nehádám v tom, že Mko bylo před buffem špatné a že nějaké změny potřebovalo :B

Jenže místo aby se WG vydalo cestou STA-2, (aspoň si myslím, že jestli si to pamatuji dobře, tak tam došlo k komplet rebalancu, který zahrnoval buffy i nerfy), tak došlo k čistým buffům, které z toho tanku udělaly suverénně nejlepší T6 MT, dost možná i T6 tank... Tahle změna bohužel prakticky zabila zbytek T6 prémiáků, respektive spíše T6 tanků...

Jediná klika je, že spousta hráčů je tak špatných, že prostě s těmi tanky nezahraje, ani kdyby ty tanky byly ještě silnější. Thunderbolt má své pancéřování vykoupené rychlostí - tedy je balancován přesně tak, jak by měl (kromě toho faktu, že by zasloužil lepší penetrace). Ovšem pokud tu máme MT s pancéřováním lepším jak většina HT stejného tieru, které přesto netrpí ani na pohyblivost, ani na výkonnost děla nebo DPM, někde je asi chyba... A projevuje se to i na MM - eMek, Type 64 a M44 je až přehnaně moc v bitvách...

Ithron_von_Kremsier #15 Posted 07 July 2020 - 02:46 PM

Lieutenant

• Player
  • 51845 battles
  • 1,535
  • [CRSGN] CRSGN
Problém s penetrací měl Sherman i v reálu, takže ve hře mi to nevadí že se drží aspoň v tomto trochu historie.

ymo_CZ #16 Posted 07 July 2020 - 03:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25179 battles
  • 377
  • [PERIG] PERIG

View PostSWAT0013, on 07 July 2020 - 11:54 AM, said:

To jistě je, ale kdo by taky dnes kupoval a hrál třeba Furyho? :trollface: Jinak musel jsem zareagovat. Když někdo tvrdí o tanku, že má fungující pancíř a super dělo /což fakt nemá/ a pak na tanku nahraje 8 bitev, tak nevím. Buď ho baví hrát ty špatné/horší tanky a nebo ten tank zase tak super není ;)

Edited by ymo_CZ, 07 July 2020 - 03:47 PM.

elantra2001 #17 Posted 07 July 2020 - 07:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 61556 battles
  • 900
  • [ELLIE] ELLIE

View Postymo_CZ, on 07 July 2020 - 07:14 AM, said:

To že ho nehraji a co jako???? To neznamená, že je špatný. Baví mě osmi a devítky. Ty hraji hodně. Toto je tank který jsem odehrál dal M ko a jde do "šupíku".  Mám více účtů se stejnými tanky...ale píši jen z tohoto.

To je zase argument hodný myslitele...každý tank něčím trpí proti vyžším tierům. Občas úřekvapí a podingá i osmi. Každý tank beru hodnotím vzhledem ke svému tieru! :facepalm:A srovnávám ho jen s dalšími šestkovými Shermeny. Přečti si to ještě jernou prosím...na co odpovídáš/reaguješ :trollface:

PS.: a šestkový MM je celkem fajn oproti osmičkovému. Osmi potkávám jen sporadicky.

Edited by elantra2001, 07 July 2020 - 07:51 PM.

SWAT0013 #18 Posted 07 July 2020 - 08:23 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35477 battles
  • 6,104
  • [KHIL] KHIL

View PostIthron_von_Kremsier, on 07 July 2020 - 03:46 PM, said:

Problém s penetrací měl Sherman i v reálu, takže ve hře mi to nevadí že se drží aspoň v tomto trochu historie.

To je hodně zajímavý pohled na tu nízkou penetraci. A kdyby ta hra byla historická, případně kdyby se obnovily historické bitvy, naprosto bych souhlasil - ale jelikož se tu spousta tanků prohání s děly, která leckdy ani experimentálně nebyla myšlena na daný tank (a to ani nemluvím o x vozidlech, kde by se o reálnosti dalo celkově pochybovat), tak já osobně prostě nemohu akceptovat špatnou penetraci jen protože ji v reálu měl...

View Postymo_CZ, on 07 July 2020 - 04:45 PM, said:

To jistě je, ale kdo by taky dnes kupoval a hrál třeba Furyho? :trollface: Jinak musel jsem zareagovat. Když někdo tvrdí o tanku, že má fungující pancíř a super dělo /což fakt nemá/ a pak na tanku nahraje 8 bitev, tak nevím. Buď ho baví hrát ty špatné/horší tanky a nebo ten tank zase tak super není ;)

Ale já neříkám, že by ho někdo měl kupovat a hrát - jen jsem reagoval na to, že Thunderbolt skutečně je nejlepší Sherman, který je ve hře (ještě by se trochu dalo polemizovat o Firefly VC, ale to je spíše TD než MT...) ;)

Že má pár bitev, neznamená vůbec nic - WG totálně rozhodilo ekonomiku (upřímně sám se nestačím divit, kolik vydělávám, aniž bych poslední cca půl rok hrál T8 prémiáky - a to fakt nemám problém střílet goldy a jezdit se žrádly), stejně tak značně zmenšilo smysl hraní prémiáků nižších tierů než T8 (kromě těch, které člověka skutečně baví - ať již kvůli hernímu stylu, nebo kvůli síle), protože nyní máš lepší utratit pár milionů a pořídit si posádkovou knihu.

Asi se shodneme, že třeba Progetto patří mezi nejlepší T8 prémiáky - já na něm mám možná 50 bitev? Protože ho prostě hrát nepotřebuji... S LT-432 budu mít cca polovinu bitev co s M41 90 GF nebo FCM 50t - přesto by se asi nikdo neodvážil tvrdit, že LT-432 z těchto vozidel není nejlepší prémiák. BTW i na T92 mám více bitev než na LT-432 :trollface: S T71 CMCD mám přes 300 her - přesto ten tank považuji za jeden z nejhorších T7 LT. Na Lansenovi C mám taky asi 20 bitev - přesto je to jeden z nejlepších prémiáků (ale opět jsme u toho, že ho nepotřebuji hrát). Burák je také jedním z nejlepších prémiáků - přesto na něm mám 4 hry...

Ale já ty prémiáky prostě hrát nepotřebuji - vylepšil jsem všechna bounty vybavení, jezdím se žrádly skoro všechno (a nekupuje je do zásoby), goldy rozhodně nešetřím - přesto mám stále více a více kreditů na účtu, protože tuhle mise na kredity, tuhle spotřebáky nebo vybavení na prodej z různých misí - a prostě to neustále přibývá, že už pomalu ani nevím, do čeho bych ty kredity měl strkat... :trollface:

ymo_CZ #19 Posted 07 July 2020 - 08:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25179 battles
  • 377
  • [PERIG] PERIG

View Postelantra2001, on 07 July 2020 - 06:49 PM, said:

To že ho nehraji a co jako???? To neznamená, že je špatný. Baví mě osmi a devítky. Ty hraji hodně. Toto je tank který jsem odehrál dal M ko a jde do "šupíku".  Mám více účtů se stejnými tanky...ale píši jen z tohoto.

To je zase argument hodný myslitele...každý tank něčím trpí proti vyžším tierům. Občas úřekvapí a podingá i osmi. Každý tank beru hodnotím vzhledem ke svému tieru! :facepalm:A srovnávám ho jen s dalšími šestkovými Shermeny. Přečti si to ještě jernou prosím...na co odpovídáš/reaguješ :trollface:

PS.: a šestkový MM je celkem fajn oproti osmičkovému. Osmi potkávám jen sporadicky.

Takhle hysterčíš normálně, nebo jen kvůli virtuálním pixelům? ;) Já si to pozorně přečetl a přesně na to, co si napsal, jsem zareagoval. Ale bláboly typu "Dělo je super" má někdo brát vážně? Co má jako bejt super na alfě 115 a penetraci 128/177? Sám by ses měl řídit svými radami a nejdřív si přečíst co ostatní píšou.

Mimochodem, mít víc účtů se stejnými premium tanky, to je taky na diagnózu, pokud to teda není jen další výmysl, jak s tím super dělem ;)

MakeMeSweat #20 Posted 08 July 2020 - 09:08 AM

Lieutenant General

• Player
  • 34004 battles
  • 6,174
  • [KHIL] KHIL
Ten tank je naozaj desivý. Dostal som ho ani neviem odkiaľ, pár krát vytiahol a teraz sa ho desím.

Celkovo nechápem politiku WG. Rozdávajú low tier črepy zadarmo v TR alebo v krabičkaes. Čo je OK. Aj tak sú zbytočné a aspoň slúžia ako motivácia ku hraniu. Ale koho napadlo ich následne predávať za také ceny s bombastickymi reklamnými sloganmi? A čo iné ako výsmech môžu dosiahnuť?

Edited by MakeMeSweat, 08 July 2020 - 09:10 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users