Jump to content

Sizce Oyunda BOT var mı yok mu? Bknz.

afk bot

• Please log in to reply
28 replies to this topic

L3GACY #1 Posted 27 July 2020 - 11:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_
Merhaba arkadaşlar,
Oyunda BOT var mı yok mu ? Üye kazandırma programında oyuna dahil ettiğim oyuncularla oyun oynamaya başladığımdan beri dikkatimi çekmeye başladı bu konu.
Paylaştığım resimdeki oyuncuyu tabii gerçekten oyuncuysa dün şikayet ettim. Bugün yine aynı takımdayız ve yine AFK/BOT istatistiklerine baktığımda da başka mantıklı bir açıklama bulamıyorum resmen BOT. 
Aynı tankla da denk gelmiyor bakın savaş sonuçları penceresinde farklı farklı tanklarla olduğunu göreceksiniz. Desteğe de mesaj attım bakalım cevap ne olacak.

Ben isim vermiyorum yorum yaparsanız siz de vermeyin lütfen. Serbest kamera modunda izlerseniz göreceksiniz.
Aldığım uyarı doğrultusunda tek başıma olduğum savaşları paylaşıyorum tekrarları izlediğiniz de anlayacaksınız toplam 6 adet fakat ben 4 ünü paylaşıcam.

İsmini gizledim İfşa sayılıyormuş...
[edited] 

Edited by L3GACY, 29 July 2020 - 03:46 PM.
ifşa

GHOST01_7_1 #2 Posted 27 July 2020 - 11:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19212 battles
  • 390
  • [HU-NI] HU-NI
Bu oyuna ilk başladığımda karşıdaki adamı bile vuramayıp ölüyordum. 0 hasar çekip çıktığım çok oldu. Hatta kardeşim dalga geçiyordu benimle. Arty filan oynuyorduk :D ama hakikaten bazı oyuncular sayıp sövsem bile hiç tepki vermiyor. Maçın başında gidip ölüyor. Anlam veremiyorum. 

L3GACY #3 Posted 27 July 2020 - 11:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_
Savaşarak ölse tamam ama bu paylaştığım oyunun sonuna kadar öyle bekliyor 1 mermi bile atmıyor.:izmena: Oyuna giremedi diyemiyorum çünkü 1 savaş arayla farklı tankla denk geliyor yine olduğu yerde bekliyor.

GHOST01_7_1 #4 Posted 27 July 2020 - 11:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19212 battles
  • 390
  • [HU-NI] HU-NI

View PostL3GACY, on 28 July 2020 - 12:36 AM, said:

Savaşarak ölse tamam ama bu paylaştığım oyunun sonuna kadar öyle bekliyor 1 mermi bile atmıyor.:izmena: Oyuna giremedi diyemiyorum çünkü 1 savaş arayla farklı tankla denk geliyor yine olduğu yerde bekliyor.

İnanılmaz derecede sorunlu veya gerçekten bottur o zaman. Bot'sa sıkıntı yok ama diğer seçenekse sorun büyük :D

L3GACY #5 Posted 27 July 2020 - 11:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_
Ben bu tip olayları hep şikayet ederim benim takımımda veya rakip takımda olması farketmez sonuçta oyunun dengesini bozuyor.

L3GACY #6 Posted 28 July 2020 - 01:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_
İfşa diye ismini gizledik ama bot hala benim takımımda bu sefer de farklı tank ve harita..:izmena:

Royal_Furkan #7 Posted 28 July 2020 - 08:32 AM

Sergeant

• Player
  • 5659 battles
  • 205

View PostL3GACY, on 27 July 2020 - 11:10 PM, said:

Merhaba arkadaşlar,
Oyunda BOT var mı yok mu ? Üye kazandırma programında oyuna dahil ettiğim oyuncularla oyun oynamaya başladığımdan beri dikkatimi çekmeye başladı bu konu.
Paylaştığım resimdeki oyuncuyu tabii gerçekten oyuncuysa dün şikayet ettim. Bugün yine aynı takımdayız ve yine AFK/BOT istatistiklerine baktığımda da başka mantıklı bir açıklama bulamıyorum resmen BOT. 
Aynı tankla da denk gelmiyor bakın savaş sonuçları penceresinde farklı farklı tanklarla olduğunu göreceksiniz. Desteğe de mesaj attım bakalım cevap ne olacak.

[edited] 

Ben düşünmüyorum çünkü benimde 0 hasar attığım maçlar oluyordu mausla açık haritada oynayıp 3 artyden atış yiyip birde orta tanklardan mantlete gold yediğimi düşününce bot olmaya gerek yok oyun zaten oynatmıyor beni ki diyorum 

Bagora #8 Posted 28 July 2020 - 10:15 AM

Lieutenant General

• Player
  • 51054 battles
  • 7,451
  • [CMPLX] CMPLX

bu adamlar muhtemelen birinin üye davet botları olabilir yani adam kendine 2 hesap açar bunları bota bırakır tamamlanınca tankı alır bu hesaplar banlansa bile adama koymaz , ya da başka brilerine para ile bu şekilde tank aldırıyo olabilirler bence oyun bu hesapları banlarken biri davet etmişmi kontrol etmeli .tabi bu şu demek değil bunları davet eden hesapta banlansın vs. , şöyleki belki davet eden adamın olaydan haberi bile yoktur ondan ip ye göre işlem yapılsa yani aynı adamın açıp açmadıgı kontrol edilse daha iyi olur

Mellqart #9 Posted 28 July 2020 - 11:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 3718 battles
  • 652
  • [SADCR] SADCR
wot replays e yukleyın lınkını paylasın hep beraber böyleleri şikayet edelim hem böylece ifşa kuralınıda bypass etmiş olurus :trollface: 10 15 kişi aynı yakın zaman aralıklarıyla şikayet ederse incelrler hesabı bence

KutuKoala #10 Posted 28 July 2020 - 12:00 PM

Corporal

• Player
  • 11726 battles
  • 122
  • [H-0-F] H-0-F

View PostL3GACY, on 27 July 2020 - 11:10 PM, said:

Merhaba arkadaşlar,

[edited] 

soruna cevap vermek gerekirse oyunda bot hem var hem yok :)

nasıl oluyor dersen şöyle oluyor. oyun resmen bot basmıyor. oyunun resmi bot makine oyuncuları yok. (wg bu konuya değinirken servera bot basmanın aşırı masraflı olduğuna değinerek açıklamıştı gerçekten ikna edici bir gerekçe benim için)

ama para ile yasaklı bot satın alanlar var. parası sanırım uygun bir meblağ olduğundan pek çok oyuncu da bu bot modunu kullanıyor. kullananlara bir zat şahit oldum gerekçeleri ise kredi kastırıyormuş yada istediğin tankı sen zahmet çekmeden bot kasıyormuş. yani adamların win yada wn8 derdi yok istatistik derdi yok tek dertleri zaman. bırakıyorlar botlara oyunu. botlarda öl çık yapıyor oradan 2 bin kredi gelse kar sayıyorlar :D

report sisteminin çalışmadığını sanan arkadaşlar varsa mutlaka bu tarz hesapları report etsinler.  öyle 1-2 kişinin reportuyla kimsenin hesabını incelemeye almazlar bol bol report edin ki belli sayıya ulaşınca değerlendirmeye alıyorlar. 

ben bu botlardan rakipte bile olsa lehime bile olsa report ediyorum. bot mot hileci hesaplar istemeyenler temiz oyun isteyenler bir zahmet report edecekler aga

MrBotosh #11 Posted 28 July 2020 - 12:17 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 48035 battles
  • 4,400
ben varim ya :child:

Mellqart #12 Posted 28 July 2020 - 12:24 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3718 battles
  • 652
  • [SADCR] SADCR

View PostMrBotosh, on 28 July 2020 - 02:17 PM, said:

ben varim ya :child:

hani nerdesin yayın açtıgın mı var ki

L3GACY #13 Posted 28 July 2020 - 02:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_

View PostRoyal_Furkan, on 28 July 2020 - 08:32 AM, said:

Ben düşünmüyorum çünkü benimde 0 hasar attığım maçlar oluyordu mausla açık haritada oynayıp 3 artyden atış yiyip birde orta tanklardan mantlete gold yediğimi düşününce bot olmaya gerek yok oyun zaten oynatmıyor beni ki diyorum 

Oyun başından sonuna kadar hiç kıpırdamadan duruyor musun peki ? 

13:34 Added after 6 minute

View PostMellqart, on 28 July 2020 - 11:42 AM, said:

wot replays e yukleyın lınkını paylasın hep beraber böyleleri şikayet edelim hem böylece ifşa kuralınıda bypass etmiş olurus :trollface: 10 15 kişi aynı yakın zaman aralıklarıyla şikayet ederse incelrler hesabı bence

Mantıklı tekrarları izleyip bulayım paylaşıcam.

Lona_ #14 Posted 28 July 2020 - 02:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3867 battles
  • 529
  • [KHYA] KHYA
Legacy sen moderatör müsün veya oyun içi game master benzeri değilsin. Neden uğraşıyorsun. Para almıyorsun bu iş karşılığında. Para alanlar bunu yapsın. Sonra hileyi engelledik botları banladık gibi başlık açarlar. Biz yaptık derler. Adın bile geçmeyecek hiç bir şeyde. Boş ver varsa var. Bu iş için para alanlar onunla uğraşsın. Sen şuan yaptığın. Tabiri caizse "hamallık" oluyor. Ne dediğimi anladın mı ?
13:48 Added after 8 minute
Ve varsa bir iki tane yoktur. Senin banlatabileceğin rakam sınırlı. Denizde bir avuç su misali kalır. Bunun için uğraştığına değmez. Oyununu oyna keyif almaya bak. Oyunu kendine zehir etme.

L3GACY #15 Posted 28 July 2020 - 04:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_
Ben neden uğraşıyorum açıklayım.
Bu birilerinin yan hesapları mıdır makro mudur bilmiyorum ama oyuncu olmadıkları belli.
Benim takımıma geldiğinde kazanmama engel oluyorlar. -1 -2 oyuncu eksik başlıyorsun bunlar yüzünden.
Rakip takıma geldiğinde aynı şekil onların kazanmasına engel oluyorlar. Adil değil..
Ayrıca bunlardan bir iki tane yok ama inan benim gibi oyunculardan da az yok ben ve benim gibiler yapması gerekeni yaparsa en azından çoğalmalarını engelleriz.

Mellqart #16 Posted 28 July 2020 - 05:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3718 battles
  • 652
  • [SADCR] SADCR
Spoiler

L3GACY #17 Posted 28 July 2020 - 06:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_

View PostMellqart, on 28 July 2020 - 05:08 PM, said:

Spoiler

Aynen öyle :great:

17:47 Added after 5 minute
@Spartiat777 replay eklemem de ifşa sayılacak mı? Ona göre hareket edeyim...:unsure: Tek başıma olduğum tekrarları yükledim eğer kural ihlali olmayacaksa linklerini paylaşıcam arkadaşlar izleyip ne demek istediğimi anlasın diye.

Spartiat777 #18 Posted 28 July 2020 - 07:02 PM

Brigadier

• Moderator
  • 49665 battles
  • 4,170

View PostL3GACY, on 28 July 2020 - 08:41 PM, said:

@Spartiat777 replay eklemem de ifşa sayılacak mı? Ona göre hareket edeyim...:unsure: Tek başıma olduğum tekrarları yükledim eğer kural ihlali olmayacaksa linklerini paylaşıcam arkadaşlar izleyip ne demek istediğimi anlasın diye.

Özel olarak net birini suçlamadıktan sonra replay eklemekte sorun yok. Gören kim olduğunu anlar herhalde.

Hazır yazmışken diğer birkaç mesajdaki konularla ilgili görüşlerimi yazayım:

Sorunlu olduğunu gördüğünüz kişileri bildirin. Olur da "otomatik sistem buluyor zaten" diye ya da başka bir anlamsız cevap gelirse, ticket sonuç anketinde öyle olmaması gerektiğini yazın. O bildirimler sonradan işleniyor. Neyde sorun olduğu, müşteri hizmetlerinin ne cevap verdiği analiz ediliyor, o anda doğru şekilde yaklaşılamamış bile olsa sonra ona göre düzeltme yapılabiliyor. Yani sen de Mellqart da haklısınız. Ne burada ne hayattaki başka alanlarda boş vermemeli, doğruya yaklaşmak için bireysel olarak ne yapabiliyorsak yapmalıyız.

View PostLona_, on 28 July 2020 - 04:39 PM, said:

Legacy sen moderatör müsün veya oyun içi game master benzeri değilsin. Neden uğraşıyorsun. Para almıyorsun bu iş karşılığında. Para alanlar bunu yapsın. Sonra hileyi engelledik botları banladık gibi başlık açarlar. Biz yaptık derler. Adın bile geçmeyecek hiç bir şeyde. Boş ver varsa var. Bu iş için para alanlar onunla uğraşsın. ...

Forumdaki hiçbir sorumlunun oyun içindeki konularla hiçbir ilgisi yok. Dolayısıyla moderatörlerin konuyla ilgisi yok, oyunda da zaten bu tarz işlere bakan "game master" ya da oyun polisi benzeri kişiler yok. Bu tür sorunları analiz eden yazılımsal sistemler ve tabii ki o sistemleri yöneten ya da sonuçlarına karar veren kişiler var. Oyuncular kendi çabalarıyla bu sürece katkıda bulunabildikleri sürece bulunmalı. Her katkı, daha iyi bir oyun deneyimi demek.

L3GACY #19 Posted 28 July 2020 - 07:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27247 battles
  • 390
  • [_T-W_] _T-W_

View PostSpartiat777, on 28 July 2020 - 07:02 PM, said:

Özel olarak net birini suçlamadıktan sonra replay eklemekte sorun yok. Gören kim olduğunu anlar herhalde.

Hazır yazmışken diğer birkaç mesajdaki konularla ilgili görüşlerimi yazayım:

Sorunlu olduğunu gördüğünüz kişileri bildirin. Olur da "otomatik sistem buluyor zaten" diye ya da başka bir anlamsız cevap gelirse, ticket sonuç anketinde öyle olmaması gerektiğini yazın. O bildirimler sonradan işleniyor. Neyde sorun olduğu, müşteri hizmetlerinin ne cevap verdiği analiz ediliyor, o anda doğru şekilde yaklaşılamamış bile olsa sonra ona göre düzeltme yapılabiliyor. Yani sen de Mellqart da haklısınız. Ne burada ne hayattaki başka alanlarda boş vermemeli, doğruya yaklaşmak için bireysel olarak ne yapabiliyorsak yapmalıyız.

Forumdaki hiçbir sorumlunun oyun içindeki konularla hiçbir ilgisi yok. Dolayısıyla moderatörlerin konuyla ilgisi yok, oyunda da zaten bu tarz işlere bakan "game master" ya da oyun polisi benzeri kişiler yok. Bu tür sorunları analiz eden yazılımsal sistemler ve tabii ki o sistemleri yöneten ya da sonuçlarına karar veren kişiler var. Oyuncular kendi çabalarıyla bu sürece katkıda bulunabildikleri sürece bulunmalı. Her katkı, daha iyi bir oyun deneyimi demek.

Eyvallah :honoring:
Tekrar linklerini ekleyerek güncelledim.

Edited by L3GACY, 28 July 2020 - 07:30 PM.

Yellow_Canary #20 Posted 29 July 2020 - 12:56 AM

Private

• Player
  • 21487 battles
  • 31
  • [RED_T] RED_T
Oyunda bot var mı? . Oyunda artık gerçek oyuncular  var mı?

Also tagged with afk, bot

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users