Jump to content

Sizce Oyunda BOT var mı yok mu? Bknz.

afk bot

• Please log in to reply
28 replies to this topic

TankFatal #21 Posted 31 July 2020 - 10:31 PM

Sergeant

• Player
  • 28014 battles
  • 287
  • [MICRO] MICRO

Bu oyunda bot var mı sorusunu geçmek gerek. WG bile isteğe botlara müsade ediyor. Aksi halde oyunda MM bulamazsınız.

Kaldı ki önceden söylemiştim, player kökenli BOT sandığınız bir çok BOT bizzat WG in kendi BOTları bile olabilir.

Çok denk geldim, hiç bir cevap yok ama az çok oynuyor. Davranışları aynı (BERLİN YOLU) kipindeki gibi, karşıdan birisi açılana kadar kurgusal hareketler sergiliyor, açılan birisi olduğunda ona kilitleniyor ve çok fena vuruyor. (Dibimdeki) takımımdakini oturdum izledim, yani onun insan olma imkanı yok.

Spartiat777 #22 Posted 31 July 2020 - 10:48 PM

Brigadier

• Moderator
  • 51157 battles
  • 4,536
  • [CMPLX] CMPLX

View PostTankFatal, on 01 August 2020 - 12:31 AM, said:

...WG bile isteğe botlara müsade ediyor...

...bizzat WG in kendi BOTları bile olabilir...

Bunlar gerçek dışı şehir efsaneleri. WG'nin belirttiği sunuculara belirttiği şartlarda koyduğu botlar ve özel etkinliklerde ayan beyan belirttikleri botlar dışında oyuna kattığı kendisine ait bot yok. Gelecekte olabilir ama bunu koyduğu yerlerde nasıl alenen belirtip oyun içinde işaretliyorsa aynı şekilde yapar. Gizlemek-saklamak saçma. Bugüne kadar WG'nin oyuna bot koyduğunu dayanaksız olarak iddia eden çok oldu, ispat edebilen ya da ispat etmeye çalışan hiç olmadı. Hep basmakalıp iddia olarak kaldı. Dolayısıyla, düzeltilmiş haliyle "...WG bile isteye botlara müsade ediyor..." tamamen mesnetsiz itham ve zaten bu cümledeki kesinlik, sonraki cümledeki "olabilir" ifadesiyle de tezat oluşturuyor.

Şurada da konuyla ilgili bir WG çalışanının açıklaması var: https://cigulipaf.wo...vap-16-04-2020/

Block Quote

● 1. ve 5. seviyeler arasındaki botlar (özellikle de 1. seviyedekiler) en uygun çözümlerden biriydi. Bu karar oyuncuların savaş meydanlarındaki durumu veya dizilimi ne olursa olsun, oyuncuların savaşlara rahatça girmesini garanti ediyordu. Güney Amerika ve Avustralya’daki sunucularda az sayıda bot kullanıyoruz ama bunları başka bir sunucuda kullanmıyoruz, zaten an itibariyle diğer sunucularda kullanmak gibi bir planımız da yok. Şu anki durum gayet iyi.
● Botları başka sunucularda kullanmama sebebimiz ekonomik bir sebep. Botlar, bilgisayarların gücünü oldukça etkin bir şekilde kullanıyor, bu sebeple bizim için pahalı bir araç. Sırf bu yüzden botları en düşük seviyede bile oyuna eklemeyi planlamıyoruz.

Bu "WG botları" konusu, benzer birkaç konu gibi, "kendin söyle kendin inan" türünde konular.

L3GACY #23 Posted 01 August 2020 - 03:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28039 battles
  • 516
  • [_T-W_] _T-W_
Eklediğim tekrar ların indirilme sayısına baktığım da 3 kişinin izlediğini görüyorum. İzlemeden anlamanız biraz zor ayrıca bu tespit ettiğim olay oyunla alakalı değil bir oyuncuyla alakalı diye düşünüyorum artık. Bot lar en azından hareket ediyor bu AFK sabit duran yer doldurmaktan başka bir işe yaramayan etkisiz gereksiz eleman. 

Spartiat777 #24 Posted 01 August 2020 - 09:53 AM

Brigadier

• Moderator
  • 51157 battles
  • 4,536
  • [CMPLX] CMPLX

View PostL3GACY, on 01 August 2020 - 05:27 AM, said:

Eklediğim tekrar ların indirilme sayısına baktığım da 3 kişinin izlediğini görüyorum. ...

Video yapmak çözüm olabilir, o zaman izleyen sayısı kat kat artar. Açıkçası ben de replay izlemeye çok üşeniyorum. Oyunu kapatmadan oynatılabilse iyi de oyunu kapat, replay'iizlemek için tekrar başlasın, izle, kapat, tekrar aç sıkıntı. Artık oyun içinden izlenmeli, hem de belli bir zamanından başlayarak.

L3GACY #25 Posted 01 August 2020 - 10:54 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28039 battles
  • 516
  • [_T-W_] _T-W_

View PostSpartiat777, on 01 August 2020 - 09:53 AM, said:

Video yapmak çözüm olabilir, o zaman izleyen sayısı kat kat artar. Açıkçası ben de replay izlemeye çok üşeniyorum. Oyunu kapatmadan oynatılabilse iyi de oyunu kapat, replay'iizlemek için tekrar başlasın, izle, kapat, tekrar aç sıkıntı. Artık oyun içinden izlenmeli, hem de belli bir zamanından başlayarak.

Haklısın o oyundan gir çık olayı caydırıcı oluyor. Video iyi çözüm ama araya tatil giriyor yoksa onu da yapacaktım neyse artık başka ilginç olaylar da yaparız;)

BuTankTeneke #26 Posted 01 August 2020 - 12:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4470 battles
  • 53
  • [CMPLX] CMPLX
Bottan kastın şu ise evet var ama ben bilmiyor da olabilirim. Dün gece yeni tank aldım 1 tier matilda ya gelene kadar her oyunda QUIDRAS232 tarzında böyle saçma sapan nicklerde tanklar tren gibi sadece mapin ortasından yürüyorlar ateş karşıdan da geliyor ve birbrilerine ateş ediyorlar rastgele 

Spartiat777 #27 Posted 01 August 2020 - 07:53 PM

Brigadier

• Moderator
  • 51157 battles
  • 4,536
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBuTankTeneke, on 01 August 2020 - 02:05 PM, said:

Bottan kastın şu ise evet var ama ben bilmiyor da olabilirim. Dün gece yeni tank aldım 1 tier matilda ya gelene kadar her oyunda QUIDRAS232 tarzında böyle saçma sapan nicklerde tanklar tren gibi sadece mapin ortasından yürüyorlar ateş karşıdan da geliyor ve birbrilerine ateş ediyorlar rastgele 

"QUIDRAS232" niye saçma?

BOZO6464 #28 Posted 01 August 2020 - 08:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3685 battles
  • 362
Oyunda Bot var ama Wotun oyuna sürdüğü botlar değil. Bazı oyuncuların illegal olarak kullandığı botlar var ama bunlarda her zaman kötü oynamıyor ben tank ası alan bir maç biliyorum çook eskiden eski hesaplarımda bir klandayken birisi kullanıyordu rahmetli tank ası almış benim bot diyordu gece bir gibi kuruyordu sabaha kadar para kasıyordu tank kasıyordu botu sonra bir gün bir açmaya çalıştı hesabı team spektan bize hesap açılmıyor sizde bir deneyin dedi sonra uyarı yazısını gördü hesabınız kalıcı olarak banlanmıştır diye rahmetli çok iyi kasardı :playing: her neyse işin özü botdan daha berbat oyuncular var ve evet bende deliriyorum bazen özelden yazasım geliyor sövüp sayasım geliyor yazmamak için hemen ALT+F4 yapıp çıkıyorum geçende bir Türk oyuncu geldi baya kötüydü ratingi maç sonrası sıfır damage ve hiç bir icraat yok özelden yazdım olmuyorsa zorlama kendinide insanlarıda strese sokma yazdım bana cevabı şuydu tek elle oynuyorum . Muhtemelen engelli ya insan evet üzülüyor ama 15k maç yapıp ortalama 300 avarage damage ile % 42 Winrate le oynanıyorsa olmuyordur belliki tek elle  olmuyor o zaman zorlamayacaksın bende özürlüyüm iki defa bel fıtığı ameliyatı oldum Futbol hastasıyım işyerinde her gün halısahaya çıkıyor arkadaşlar ve ben sadece seyrediyorum çünkü yasak olmuyor engelliyim küçük gördüğüm için değil kimseyi zaten göremem çünkü bende engelliyim insan sınırını bilecek bu tabi ekstrem bir örnek birde  gerçekten kafa olarak engelliler var  asıl onlar problem  ışığı görünce ölmeye giden kelebekler gibi rakibi görüp direk rakip mermilerine kafa atan dakika 1 de ölen düşünmekten aciz engelliler var işte onlar sıkıntı benim her zaman savunduğum birşey var WOT gerçekten beceri düşünce ve teknik bilgi isteyen bir oyun öngürü gücün fazla olacak satranç oynamayı iyi bileceksin strateji bileceksin oynaması zor bir oyunu 1 saatlik eğitimle ne kadar öğretebilirsin o yüzden baraj kuralı lig usülü olmalı 3k rating barajı altındakileri bir serverda 3k üstünü bir serverda oynatacaksın ne alttakiler ewzilecek özellikle oyuna yeni başlayan oyuncular oyunu iyi bilen oyuncuların tecrübesi altında ezilmeyecek kendi sikletinde oyuncularla oynayacak hemde ratingi yüksek oyuncular böyle stres olmayacak iki tarafada adalet gelmiş olur maçlar daha adaletli ve uzun süreli devam eder diye düşünüyorum. Birde alt klasmandaki oyuncular hırs yapar üst klasmana geçmek için oyunu öğrenmek için çaba sarfeder .

anonym_bv0edoLa9ttl #29 Posted 03 August 2020 - 01:12 AM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 9
Oyunda oynamayı bilmeyen o kadar çok bot var ki bunlar tüm oynayanların %80 ine yakin. Hal böyleyken oyunda bot var mı diye bir soru sormak çok gereksiz olmuş

Also tagged with afk, bot

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users