Jump to content

Hra je rozbitá a už mě to fakt nebaví

feedback

• Please log in to reply
30 replies to this topic

tomzr #1 Posted 08 August 2020 - 11:33 AM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

Jelikož mě od updatu 1.0 ta hra už nebaví tak jako dřív a pořád čekám až to WG fixne a pořád se nic neděje, zahajuji sérii videí fixněte si to

Zkrácená verze je od 8'53"

Ps. posílám to sem opravdu jako feedback, protože vážně chci, abyste to opravili. Není to určeno jako komunitní video pro zábavu/learning/whatever.

Edited by tomzr, 08 August 2020 - 12:11 PM.

jirka_fajgl79 #2 Posted 08 August 2020 - 12:09 PM

Private

• Player
  • 10508 battles
  • 19
wg to neopraví nikdy spíše budou přidavat furt nové věci co jsou na [edited]. Wg chce více lidí a více peněz dokud se jim bude platit wg se hrou nic neuděla, K11 je příkladem furt že podvodnici budou dostavat ban nebo perma ban ale K11 si wg drží stále. Měly by se zamyslet nad sebou ale to neudělají vidí jen prachy prachy kdyby si všichni řekly že wg ani korunu tak pak by možná shrou něco začly dělat ale víme že to se nikdy nestane.

dajkins #3 Posted 08 August 2020 - 08:27 PM

Private

• Player
  • 67179 battles
  • 6

Taky to balim,hraju to cca 8 let,ale to co sem cpou za h....a místo aby tu hru osvěžily alespoň jednou za čas novou (funkční;),nebo jak už bylo psáno i starou smazanou mapou,to ne.

Kdysi psali jak se snaží držet reality.....100mm kanonem do plechovky na kolečkách a nic??

Arta ve městě,kde čumíš do zdi,nebo tě na příhodnějším místě přiletí rozsekat oplechovanej kompot?Pouze idiot by nesadil dělostřelectvo do města.

Dokážete si představit,že by WG koupilo CSko???

Hodně zdaru vám všem co máte pevnější nervy

tomzr #4 Posted 09 August 2020 - 06:52 PM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

To je skoro v každé bitvě nějaký takový nesmysl..

Mannanan #5 Posted 09 August 2020 - 07:47 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL
Není mi úplně jasné co mají opravit. Abys netrefil skálu když půlkou zaměřovače míříš na skálu? A abys netrefil nejspíš mantlet děla když míříš tak, že ho můžeš trefit?

tomzr #6 Posted 09 August 2020 - 10:55 PM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

View PostMannanan, on 09 August 2020 - 08:47 PM, said:

Není mi úplně jasné co mají opravit. Abys netrefil skálu když půlkou zaměřovače míříš na skálu? A abys netrefil nejspíš mantlet děla když míříš tak, že ho můžeš trefit?

treba abych:

1. probil tanky co nemaji zadny pancir (skoda 50t, amx1390, strv zboku)

2. neprobil persinga zepredu do veze

3. netrefil z pul kilometru snapshotem 1px

4. aby nedavali vsude ty nesmyslne skaly

a vsimni si ze tam nemam vycet sve neschopnosti ale jsou tam i veci, ktere me mohly sice v bitve potesit ale ve vysledku by je meli opravit

Leeroy_YOLO #7 Posted 09 August 2020 - 11:41 PM

Major General

• Player
  • 7322 battles
  • 5,018
Taky tam nevidím nic k opravě. A pokud to podáš navíc tak, že mají opravit to, aby nebyly všude skály, tak tímto docílíš spíše toho, že tvoje vlákno bude WG kompletně ignorovat a když sem dáš jednou něco, co by skutečně potřebovalo opravit, tak o tom nebudou vědět. No teda od tebe...on by to jistě nareportoval někdo další v příslušném vlákně hlášení chyb.
https://wiki.wargami...st_pancíře_(WoT)
https://wiki.wargami...Herní_mechanika
může pomoct...

caaara #8 Posted 10 August 2020 - 12:04 AM

Corporal

• Clan Commander
  • 37313 battles
  • 138
  • [CZTM] CZTM
Jedna stará mapa, kompletně přepracovaná, takže není stará. Možná jednou pochopím označování v bitvě, zatím v tom tápu a nevím kdo to vymyslel. Kolečka trošku omezily, ale přidaly další rychlíky (PL) a já s TDčkem si už nezahraju, protože střední tanky dnešní doby vydrží a nastřílí více než těžké tanky. Mluvím o devítkovém tieru vůči osmičkovému. Hra mi už nějak uniká a nebude dlouho trvat a skočím. Závody jezdit nechci, chci přemýšlet, chci hnát svou posádku do extrému a zkoušet, kdy herní mechanika mi dá za pravdu a kdy už ne, chci mít spotery, ktzeré nezabíjí heavyny na tři rány, chci mít chytré střední tanky, které ale nevydrží všechno a chci mít TD, které stojí v dáli a doufají, že mají vhodné místo. A chci mít SPG (artyny) které si vystřelí víckrát, než je zničí drzé kolečko v druhé minutě bitvy, nebo nemají město, kde se mohou umístit pouze na jednom místě, které ale zrovna nikdo nehlídá a kolečka jej okupují...Hra je jinde než jsem ji poznal, a přestává mě bavit. Zrychluje se a za nedlouho tu budou závody v rychlosti a kdo nejrychleji nasype munici do soupeře. Na to já kašlu.....

tomzr #9 Posted 10 August 2020 - 09:41 PM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

View PostLeeroy_YOLO, on 10 August 2020 - 12:41 AM, said:

Taky tam nevidím nic k opravě. A pokud to podáš navíc tak, že mají opravit to, aby nebyly všude skály, tak tímto docílíš spíše toho, že tvoje vlákno bude WG kompletně ignorovat a když sem dáš jednou něco, co by skutečně potřebovalo opravit, tak o tom nebudou vědět. No teda od tebe...on by to jistě nareportoval někdo další v příslušném vlákně hlášení chyb.
https://wiki.wargami...st_pancíře_(WoT)
https://wiki.wargami...Herní_mechanika
může pomoct...

no tebe asi taky bavi vic diskutovat na foru nez hrat tu hru..

ale kdyz uz to linkujes tak priklad: https://wiki.gcdn.co.../bd/Probití.jpg

teorie je to pekna, kdyby uz se mi nekolikrat nestalo ze jsem mel caru pres celou vez ikdyz do me strilel zespodu.. 

dalsi vec, presnost dela:

Cílová kružnice (nazývaná též disperzní kružnice, disperzní indikátor nebo mřížka) popisuje oblast 2 standardních odchylek (2σ;) od cíle. Na základě standardního klasického rozložení by to znamenalo, že 4,2% vašich výstřelů by padlo mimo cílový kruh. Od aktualizace 0.8.6 se všechny výstřely, které by měli padat mimo kruh, pohybují (odchylují;) od cíle směrem ven, tedy k okraji zaměřovacího kruhu, ale neměli by překročit okraje zaměřovacího kruhu.

Hodnota přesnosti pro dělo je udávána v metrech v rozsahu 100m. Čím nižší je hodnota, tím přesnější je vaše dělo. Hodnota popisuje 2 standardní odchylky σ od středu vašeho zaměřovače. Jinými slovy, pro dělo s účinnou přesností 0,32m na 100m se 95,45% všech výstřelu trefí do rozmezí 0,32m od středu vašeho zaměřovače v dané vzdálenosti. Hodnota disperze se zvyšuje lineárně se vzdáleností, tj. 0,32m efektivní přesnost na 100m se přepočítává na 0,64m při vzdálenosti 200m a 1.28m při vzdálenosti na 400m.

jinymi slovy kdyz vystrelis do oblasti ve vzdalenosti 100m s prumerem 0,64m mas 95% sanci ze se trefis ale od aktualizace 0.8.6 je ta sance 100% .. a ted dotaz, kam pada tech 5% strel co nespadne do tech puvodnich 95% ?

nicmene druhe video, cas 5:08, vzdalenost 317m, rozptyl 0.38 v zakladu, nebylo to domerene ale mam nejakou posadku, pocitejme 0.38, tj 95% strel spadne do oblasti s prumerem 1.92m -> [do the math] -> mas 2% sanci ze trefis presne tech 10cm uprostred jak se stalo

a tady ta 2% sance, ze se neco stane se proste deje az prilis casto..

Edited by tomzr, 10 August 2020 - 09:42 PM.

Leeroy_YOLO #10 Posted 10 August 2020 - 11:28 PM

Major General

• Player
  • 7322 battles
  • 5,018

View Posttomzr, on 10 August 2020 - 10:41 PM, said:

Spoiler

Velmi často jsem zde z telefonu a byť existuje GeForce Now, nemám takový datový limit. A nebo u toho dělám ještě jiné věci na PC, což se dá, ale věnovat se bitvě ne, takže hraji když mám čas a náladu konkrétně na WoT. To ale není nijak určující. Jinak mě spíše najdeš na SB/CT, jelikož na randomu, kde už nefunguje ani TR, to je takové nijaké...

Teorie to pěkná je a je taky funkční. Dvě věci - nezapomeň na pravidlo trojnásobné ráže - automatická penetrace bez ohledu na úhel. Dále nezapomeň na to, že ta teorie odkazuje na model tanku, který ty ve hře nevidíš, ty vidíš texturu tanku. A pokud mají model granátu o nějakém průměru + trefí ti nějaký vystouplý plát věže + pokud se dočteš dál, kam až granát po nárazu tanku letí, tak zjistíš, že ta čára přes věž není až tak zvláštní. Víc ti k tomu bez konkrétního záznamu nepovím, toto uvedené popisuji vzhledem k situaci toho Pershinga z prvního videa, nevím, zda jsi myslel toto.

K dotazu kam padá těch cca 5 % odpovím citací anglické verze wiki, která je v tomto o větičku podrobnější než český překlad:

Block Quote

Since version 0.8.6 any shots falling outside the circle get a second roll with a flat distribution to place them within the circle (prior to this they were placed on the perimeter). The shots move (deviate) away from your aim point, outwards toward the edge of the circle, but never shoot past its edge.

střela, která by měla vyletět ven z kruhu by měla získat druhý RNG roll, přičemž dříve před tímto patchem by měla střela být umístěna přímo na okraj kružnice. Případně se můžeš zkusit zeptat Sstyx zda by ti to mohla od někoho z WG nechat ověřit.

Ohledně toho videa v čase 5:08, nevím, zda chápu správně, ale... ve wiki se píše, že WoT používá normální rozdělení pravděpodobnosti, viz tento diagram https://wiki.gcdn.co/images/4/4f/Standard_deviation_diagram.png zde vidíš rozdělení pravděpodobností, nejedná se o rovnoměrné rozdělení pravděpodobností, takže pravděpodobnost výstřelu v okolí určitého výchozího místa je vyšší než v okolí toho místa. Jinak jsi první, kdo si stěžuje na to, že mu až často vychází snapshoty :) V jiném vlákně jsem psal, že hra ti nedá to, co nezkusíš. Sám to občas zkusím, někdy to vyjde, jindy ne. Že bych měl pocit, že je to až podezřele často, to ne. Proti tobě stála škoda, to je papír, stačilo ti prostě jen trefit a to se povedlo. Jindy vystřelíš z blízka, výstřel půjde na kraj kruhu, ale proto, že je to z blízka a tedy stejně to padne zhruba do slabého místa tanku a probije, tak to nemusíš tolik vnímat a pak ti vyjde dobré RNG na dálku kde je to vidět více. Ale to není chyba, viz diagram a můžeme být za to rádi, rovnoměrné rozdělení pravděpodobností nechceme, opravdu ne, to bychom měli ještě šílenější rolly :)

Dále je třeba nezapomínat na další věc - zaměřovač co vidíš není skutečný, je hrou dopočítávaný, aby se pohyboval plynule. Hra se ale odvíjí od serverového zaměřovače - tedy od vektoru, kam míříš, jehož informaci vyšleš na server. Jak to zhruba vypadá na serveru můžeš zjistit když si v nastavení zapneš serverový zaměřovač. Ten není tak plynulý a rovněž není 100 % přesný, protože než ti přijde do PC a než se vykreslí, na serveru už mohou být zase odeslána jinačí data.

Hru ovlivňuje spousta věcí, které je nutno znát a dát si do souvislostí.

tomzr #11 Posted 11 August 2020 - 07:49 PM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

ad1) jestli cara pres celou vez neni az tak zvlastni tak at to opravi.. realne je to nesmysl

ad2) vsak jsem pocital normalni rozdeleni, je to skutecne sance 2%, nic o rovnomernym jsem nepsal, spocitej si to sam, to zvladnes ;) (a kdyz ne tak na netu je kalkulacka)

ad3) serverovy je jasny ale ten rozdil neni tak velky, navic by si se dostal k jeste horsim cislum nez jsem zde prezentoval..

ad4) 7k bitev za 9 let a 4.5k prispevku, (nahodne, koukal jsem jestli nahodou nehrajes sarvatky ale ne), opravdu si radsi jenom pises nez hrajes, a jako ze neni chut na to hrat wot, vsak o tom to cele je

Leeroy_YOLO #12 Posted 11 August 2020 - 10:16 PM

Major General

• Player
  • 7322 battles
  • 5,018
1) od kdy je hra simulátor reality?
2) omlouvám se, maestro
4) no to víš, musím poučit ty, kteří mají 30+k her a nemají přesto ještě takový přehled, že si pak myslí, že trefení skály přes půl zaměřovače je chyba WoT určená k opravě, a přes to vaše poučování pak nemám čas si hrát :child:

Mannanan #13 Posted 12 August 2020 - 09:22 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL
To jsi ale spočítal pravděpodobnost, že tank trefíš jakoby zkrz 10 cm okno. V kruhu jsi ale měl celý tank. Ani nevíš kam jsi ho trefil - zobrazená.střela a zásah můžou být jen aproximací. A ani nevíš jestli to bylo 10cm nebo 20, 50 nebo víc. A nevíš to ani u těch případů, které pocitově zahrnuješ do toho "příliš často".

Mannanan #14 Posted 12 August 2020 - 09:54 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL

Rozdělení pravděpodobnosti v disperzním kruhu  je podobné normálnímu rozdělení se zhoršenou pravděpodobností ve středu kruhu. Kruh je rozdělen na 10 zón a středová má rovnoměrně rozdělenou pravděpodobnost 10% (měla by to být díra na vrcholu s rovným dnem). Prvních 5 zón má celkovou pravdëpodobnost 70%. Pokud se to nezměnilo od patche 9.6.

Pro disperzi 0.38 bude mít kruh průmēr 2.4m. Středová zóna zóna bude 24cm s pravděpodobností 10%. Pravděpodobnost trefit kruh 10cm by tedy měla být 4.2%.

Pravděpodobnost, že v tom videu trefíš tank je o dost vyšší. To vše mínus šance na neprobití, ricochet a krity.

Edited by Mannanan, 13 August 2020 - 11:56 AM.

tomzr #15 Posted 12 August 2020 - 09:59 PM

Corporal

• Player
  • 33161 battles
  • 133
  • [666CS] 666CS

View PostLeeroy_YOLO, on 11 August 2020 - 11:16 PM, said:

1) od kdy je hra simulátor reality?
2) omlouvám se, maestro
4) no to víš, musím poučit ty, kteří mají 30+k her a nemají přesto ještě takový přehled, že si pak myslí, že trefení skály přes půl zaměřovače je chyba WoT určená k opravě, a přes to vaše poučování pak nemám čas si hrát :child:

1) jako neni, ale uplne unreal fakt hrat nechci

4) no hlavne ty si to myslis, je tu skutecne spousta lidi co treba nevi jak co funguje, ja treba taky neco nevim, ale kdyz neco vim a neprijde mi to normalni tak ano, chci to nechat opravit (viz neprostreleni skodovky o kterem tu nekdo tvrdil ze jsem trefil mantlet dela (za mne to musi projit i tam nebo ma mit ten tank jine parametry..)). Ja ti tady taky muzu psat jak co funguje, ale o tom to neni, ja chci aby to fungovalo jinak.. aby i ty si proste mel pocit ze si tu hru chces zahrat..

View PostMannanan, on 12 August 2020 - 10:22 PM, said:

To jsi ale spočítal pravděpodobnost, že tank trefíš jakoby zkrz 10 cm okno. V kruhu jsi ale měl celý tank. Ani nevíš kam jsi ho trefil - zobrazená.střela a zásah můžou být jen aproximací. A ani nevíš jestli to bylo 10cm nebo 20, 50 nebo víc. A nevíš to ani u těch případů, které pocitově zahrnuješ do toho "příliš často".

nn, tech 10cm podle odhadu velikosti toho jednoho pixelu, kterym sel oznacit ten tank, ano strela mohla padat takze oblast mohla byt vetsi to muzu uznat (asi bych ocenil nejake podokno kde by bylo videt kam se ten tank trefil (neco jako ma konkurence, ale stacilo by mi jenom misto trefeni tanku..))

Mannanan #16 Posted 12 August 2020 - 10:50 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL

Technicky jediný co víš je, že střela zasáhla tank a probila. Kam to bylo nevíš a nemůžeš tedy spočítat pravděpodobnost toho zásahu. A například pokud se klientovi zpozdí data ze serveru o směru střely tak ji začne prediktivně kreslit na střed kruhu a už ji nezmění a zásah vykreslí tam kam jsi mířil i když jsi na serveru trefil druhou stranu tanku, protože byla v kruhu. To ti s vnímáním pravděpodobností taky zamíchá.

Můžeš použít battlehits mod.

Mannanan #17 Posted 12 August 2020 - 11:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL

I kdyby se zásahy vykreslovaly vždy správně tak nevěřím že v bitvě poznáš zásah na 300 metrů na pixel přesně. A pokud vezmu tvou míru 1px je 10cm tak se ti při chybě o 1px pravděpodobnost skoro zdvojnásobí. Vnímané "příliš často" se mi tedy zdá dost na vodě.

S tím mantletem mi to přijde jako odvážná myšlenka odstraňovat v tankové hře pancíř. Spíš bys měl příště do míření započítat dobu letu střely a kolik za ní ten tank ujede a zamířit tak aby ti do ní vjel předkem a ne mantletem.

Edited by Mannanan, 12 August 2020 - 11:16 PM.

Leeroy_YOLO #18 Posted 13 August 2020 - 07:06 AM

Major General

• Player
  • 7322 battles
  • 5,018

View Posttomzr, on 12 August 2020 - 10:59 PM, said:

ja chci aby to fungovalo jinak..

A v tom je ten problém. Ty chceš něco, WG chce něco jiného. A třeba jiní hráči by chtěli zase ještě něco jiného. To, že někdo chce něco jiného neznamená, že je to rozbité a má se to opravit. Hlavní problém nastává v tom, že ty chceš po hře, která nějak funguje od svého vydání v roce 2010, aby fungovala jako jiná hra, která tak taky už dobrých pár let funguje. Každá z těch her má své hráče v určitém množství a holt této hře vyhovují její počty a zmenšovat je nechce, byť pro to dělá hodně pod kódovým označením 2.0. Takže jednodušší pro tebe by bylo buď hrát tu druhou hru, kde to funguje dle tvých požadavků a nebo si zvyknout na to, že to v této hře je jinak, pokud ti u konkurence nevyhovuje něco jiného, že upřednostníš WoT. WG zrovna tohle nemá v plánu měnit, je na tom postavená.

Já bych raději uvítal skutečný rebalanc tanků a tím nemyslím to, že se E100 zvedne pancíř o 20 mm a to by ji jakože mělo spasit, aby byla hratelná. :(

P.S., ano, neboj, vím že je tu spousta lidí, co neví, jak co funguje. Přece jen už tu jsem nějaký ten pátek a vidím, jak si tu hráči např. stěžují na podvodníky v neviditelných tancích, co je z 20 metrů střílí, aniž by byli vidět :) ale to neznamená, že je to rozbité a má se to opravit, to znamená, že se ti hráči musí naučit, jak to funguje a případně jak se s tím vypořádat při vlastním hraní.

Edited by Leeroy_YOLO, 13 August 2020 - 07:17 AM.

Mannanan #19 Posted 13 August 2020 - 10:13 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 33138 battles
  • 3,498
  • [KHIL] KHIL

View PostLeeroy_YOLO, on 10 August 2020 - 11:28 PM, said:

...pravidlo trojnásobné ráže - automatická penetrace bez ohledu na úhel.

To se sice traduje, ale aby se někdo nedivil když ve hře na trojnásobnou ráži neprobije tak bych upozornil, že to není automatická penetrace. Trojnásobná se počítá stejně jako dvojnásobná jenom s tím rozdílem, že se střela nemůže automaticky odrazit pod vysokým úhlem. Pokud tedy zasáhne pod vysokým úhlem a nemá dost penetrace proti efektivnímu pancíři tak neprobije. Na vysokých tierech k tomu z důvodu vysokých penetrací asi nemůže prakticky dojít. Na středních a nízkých tierech se takové případy najdou. Pravděpodobnost, že se tak ve hře stane sice není vysoká, ale stát se to může a není to bug.

Příklad:
KV-85 122mm APCR 217mm pen
Impacted armor: 40mm
Original hit angle: 85
Overmatch normalization: 2*1.4*122/40 = 8.54 (shell_normalization*1.4*caliber/impacted_armor)
Effective angle: 85 - 8.54 = 76.46
Effective impacted armor: 170.84 (impacted_armor / cos(effective_angle))
Min pen roll: 162.75 (217*0.75)

PS: Pokud mi tedy neunikla změna mechaniky.

Edited by Mannanan, 13 August 2020 - 10:14 AM.

Mr_Missclick #20 Posted 13 August 2020 - 12:07 PM

Colonel

• Player
  • 15250 battles
  • 3,669
  • [DISS] DISS

View PostLeeroy_YOLO, on 13 August 2020 - 07:06 AM, said:

Já bych raději uvítal skutečný rebalanc tanků a tím nemyslím to, že se E100 zvedne pancíř o 20 mm a to by ji jakože mělo spasit, aby byla hratelná. :(

Dingání s E100 bude vždy o tom sledovat reload nepřátel a podle toho úhlovat věž. 

Also tagged with feedback

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users