Jump to content

"Glacier" Haritasının Ağır Tanklar için Mantıksızlığı

glacier map harita ağır tank ht heavy heavy tank

• Please log in to reply
6 replies to this topic

RegalRaptor #1 Posted 28 August 2020 - 07:07 PM

Private

• Player
  • 21438 battles
  • 19

Selam. "Glacier" haritasında gerçekten ağır olan ağır tanklar ile ( Mauschen, Type4, vb...) oynanabilirliğinin zulüm olduğunu benden başka düşünen arkadaşlar var mı acaba? Henüz oyun başında haritanın orta yerine geçen şarjörlü ve hızlı tanklar, özellikle ağır tankların genellikle tercih ettiği haritanın doğu kısmına karşı adaletsiz bir konuma sahip olmuyorlar mı sizce de? Ya haritada konumunuza ulaşmaktan vazgeçiyorsunuz ya da HP'nizin %60-%80'ini kaybederek oyuna başlamaya çalışıyorsunuz. Ben özellikle doğu kısmı için sürekli böyle bir tecrübe yaşıyorum fakat hız olarak gerçekten ağır olan tanklar için kuzey batı tarafındaki dağ yamacına gidişte de hemen hemen aynı şey olabilir. Harita (bana göre) mantıksız derecede geniş düz alanlara sahip. Diğer tanklar ile oynarken benim için de sorun yaratmamakla beraber, XXL ağırlar için adaletsizlik yarattığını düşünmekteyim. Bununla ilgili herhangi bir yere başvuruda bulunabiliyor muyuz?

İlgilenen ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi oyunlar. 

Spartiat777 #2 Posted 28 August 2020 - 07:20 PM

Major General

• Moderator
  • 52988 battles
  • 5,127
  • [CMPLX] CMPLX

View PostRegalRaptor, on 28 August 2020 - 09:07 PM, said:

...Bununla ilgili herhangi bir yere başvuruda bulunabiliyor muyuz?...

Her sürümün güncel Geri Bildirim konusu bu amaç için: http://forum.worldof...-geri-bildirim/

Konu ilgili bölüme taşındı ( Oynanış --> Oyun Rehberleri > Haritalar )

KutuKoala #3 Posted 28 August 2020 - 08:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12355 battles
  • 463

bu başlığa kesinlikle katılıyorum. mesela birisi maus yada o tarz yavaş bir ağır tank seçtiyse ve tesadüf o ki 2 yada 3 arty varsa tamam geçmiş olsun .

hakkaten bu haritaya sağlam bir el atılması gerekiyor. çok sıkıntılı çoook. şimdi 2 arty var adam maus almış ağır hattına geçmek istemiyor ve haklı! çünkü aynı durumda geçen seferde ulaşamadan ölmüştü yolda şimdi adam ne yapsın baseye yatmasında!!

bu haritada ağırların gidiş yoluna korunacak olacak bi kaç büyük kaya eklenmeli

not: baseye yatılmasına hatta ne olursa olsun yatılmasına aranızda en fazla ben karşıyım sadece durumun vehametini anlatmaya çalışıyorum.

IRONCL4W #4 Posted 28 August 2020 - 08:51 PM

Private

• Player
  • 9232 battles
  • 38
  • [MD6] MD6
Çok doğru katılıyorum Maus la daha ağır tankların gittiği yere gidene kadar medler lightlar artyler hepsi sana geçiriyorlar. Kesinlikle değişiklik alması lazım.

Semih_Dellal #5 Posted 29 August 2020 - 08:10 PM

Corporal

• Player
  • 9276 battles
  • 195

View PostRegalRaptor, on 28 August 2020 - 07:07 PM, said:

Selam. "Glacier" haritasında gerçekten ağır olan ağır tanklar ile ( Mauschen, Type4, vb...) oynanabilirliğinin zulüm olduğunu benden başka düşünen arkadaşlar var mı acaba? Henüz oyun başında haritanın orta yerine geçen şarjörlü ve hızlı tanklar, özellikle ağır tankların genellikle tercih ettiği haritanın doğu kısmına karşı adaletsiz bir konuma sahip olmuyorlar mı sizce de? Ya haritada konumunuza ulaşmaktan vazgeçiyorsunuz ya da HP'nizin %60-%80'ini kaybederek oyuna başlamaya çalışıyorsunuz. Ben özellikle doğu kısmı için sürekli böyle bir tecrübe yaşıyorum fakat hız olarak gerçekten ağır olan tanklar için kuzey batı tarafındaki dağ yamacına gidişte de hemen hemen aynı şey olabilir. Harita (bana göre) mantıksız derecede geniş düz alanlara sahip. Diğer tanklar ile oynarken benim için de sorun yaratmamakla beraber, XXL ağırlar için adaletsizlik yarattığını düşünmekteyim. Bununla ilgili herhangi bir yere başvuruda bulunabiliyor muyuz?

İlgilenen ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi oyunlar. 

Söylediklerinde haklılık payı var sevgili kardeşim...ama kısmen

Öncelikle şunu dile getirmek lazım burada...Oyuna özellikle 'tekerlekli ucubeler' giriş yaptıktan sonra maçların 'temposu' tamamen değişti...Daha doğrusu 'bozuldu.' diyelim...

Senin söylediğin gibi Maus, Type4, Type5 ve akla gelen diğer ağır tanklar, (burada ağır derken gerçekten hız olarak 'ağır' tanklar demeye çalışıyorum.) sadece Glacier değil diğer açık ve büyük haritalarda da aynı sorunu yaşıyor...(Malinovka, Murovanka, Prokhorovka gibi)

Hele ki 3 arty var ise Maus ile base'de oturup çay içsen daha iyi :D

Buradaki mesele 'harita'ların mantıksızlığı' değil dolayısıyla bana göre...Oyunun TEMPO'sunun çok yükselmesi ve bundan dolayı gerçekten 'yavaş' olan tankların meta dışında kalması...Konu bundan ibaret

Örnek olarak bir Obj. 277 Glacier'da maça çıktığında karşısında 3 arty'yi görse bile fazla moralsiz maça başlamaz...Neden ? Çünkü tank neredeyse orta tank ayarında hızlı...Nispeten T-10, IS-7 gibi tanklar da fazla problem yaşamayabilirler...(Burada MrBotosh'un arkadaşıyla Obj. 277 ve IS-7 alıp Arty'li Glacier haritasında neler neler yaptığını da aşağıdaki link'ten izleyebilirsin...Güzel bir örnek)

https://www.youtube.com/watch?v=tZuZwtCaH_U

Diyeceğim o ki...WOT maceranıza devam ederken 'uzun vadede' 'hantal' tanklarınıza yavaş yavaş veda etmeye hazırlanın bence...Çünkü bu tanklarla oynamanın ızdırabı giderek büyüyecek diye düşünüyorum...

Psikolojinize yazık etmeyin arkadaşlar :D

Edited by Semih_Dellal, 24 September 2020 - 12:16 AM.

mirhan3547 #6 Posted 06 September 2020 - 04:17 PM

Private

• Player
  • 27349 battles
  • 4
acil bi çözüm bulmaları lazım hangi heavy tankı alırsanız alın sonuç aynı yarı yolda % 50  can gidiyo bazen tamamen gidiyo. oyun adminleri ya bazı şeyleri görmüyo yada görüyolarda işlerine gelmiyo  haritanın bu dezavantajı düzelene kadar hangi tankı alırsam alıyım dağ yolunu tercih etcem başka seçenek yok çünkü

N0Funny #7 Posted 22 October 2020 - 09:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23885 battles
  • 455
  • [PATRN] PATRN

View Postmirhan3547, on 06 September 2020 - 06:17 PM, said:

acil bi çözüm bulmaları lazım hangi heavy tankı alırsanız alın sonuç aynı yarı yolda % 50  can gidiyo bazen tamamen gidiyo. oyun adminleri ya bazı şeyleri görmüyo yada görüyolarda işlerine gelmiyo  haritanın bu dezavantajı düzelene kadar hangi tankı alırsam alıyım dağ yolunu tercih etcem başka seçenek yok çünkü

aslında oyuncular heavy line ı geminin altı yerine başka biyer olarak tercih etse problem çözülürmü diye içimden geçirmiyo değilim. çözülür demedim yanlış anlamayın

Also tagged with glacier, map, harita, ağır tank, ht, heavy, heavy tank

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users