Jump to content

Savaş değil [edited] taktik değil şans oyunu World of Tanks

RNG MM MEKANİK SPOT AĞIR HAFİF MEDS ARTY MAPS equality

• Please log in to reply
5 replies to this topic

No_Name_V2____ #1 Posted 29 August 2020 - 07:14 AM

Private

• Player
  • 5306 battles
  • 3

2012 den yana bu oyunu oynarım ama artık öyle bir hal aldı ki durum içler acısı insan bir kaç maç attıktan sonra nerede o eski oyuncular nerede o eski oyun demeden edemiyor. Evet belki daha kötü grafikler vardı daha ketum bir oyun vardı ama güzeldi savaşıyorduk ve savaşlar bu aralar sürekli olduğu gibi 15-2 15-1 gibi saçma sapan sonuçlarla bitmiyordu oyunun gidişatı daha maçın başından belli olmuyordu maçın gidişatı her an lehinize yada aleyhinize değişebiliyordu. öyle ki saçma sapan uç Adaletsizlikler yoktu sadece basit bir örnek olması için söylüyorum bunu Ebr serisini ele alalım VIII ve sonrası için yüksek hıza çok saçma ama çelikten güçlü delinmeyen lastiklere ve diğer hatlarda ki hafiflere karşı üstün bir atış gücüne sahip hatta daha anlaşılır olması için de şunu ekleyeyim aynı ülke ağacından olan ve yine VIII tier bc-12t  lynx 6x6 için çerezdir niye diye bir bakacak olursak eğer amx-12t HE ile 38 deler ve ortalama 100 200 bir şey vurur ancak rakibe bakacak olursa 90 deliş gücüne sahip ki bu çoğu hafif tankı deleceği anlamına geliyor ve ortalama 300 350 arası bir hasar veriyor fransa ağacında bir avcıdan yola çıkacak olursak eğer AMX AC 48 HE mermi ile 65 deliyor ve yine kendisi yanda 55 arkada 40 mm zırha sahip dostlarım şimdi sen de kas sen de oyna diyecekler olacaktır illa ki anlıyorum lakin ne yapsın herkes hafif mi oynasın oyunun ne tadı kalacak bu şekilde tek bir ülke ağacından sadece basit bir örnekle oyunun genelini açıklamak istedim sizlere ve bu veriler somut basit herkesin görebileceği şeyler girin garajdan bakın. Peki bana burada dert olan ne mi hakkı yenen ezilen düzgün oyuncu bakıyorum maçta adam bir çalıya girip spot yapmak istiyor karşıda ebr allah ne verdiyse geliyor adamı spotlayıp geçip kmt lere gidiyor kmtler öldü tek bir tank en az 3 tankın oyununu bozuyor 3 tankın bir anda gitmesi bir takımın komple oyununun berbat olması demek yani dostlarım bu dengesizliği fark eden bir tek ben olamam peki soruyorum size neden buna karşı bir şey yapılmıyor ? Buraya kadar olan kısım başlıkta yazdığım gibi şans kısmı doğru takıma düşün isterseniz base de bekleyin ateş etmeyin kazanın zaten maçlar 15-1 gibi bittiği için bi çabaya gerek yok hani şuraya gideyim tutayım demeyin hiç gerek yok şansınız varsa maç sizin şimdi gelelim [edited] kısmına oyunda RNG var herkes biliyor zaten ama artık aşırı can sıkıcı bir hale büründü diyebilirim jg.pz E100 oynuyorum var sayalım 2o saniye bekleyip yükledin sonuçta 20 saniye uzun bir zaman iyice de nişan aldın karşın da obj 268 4 var 13 saniyede 650 vuran bir araç üstelik çevik hop attın derken mermi toprağa saplandı yazık gerçekten zaten şu var aranızda biraz mesafe varsa eğer nişan almakla vakit kaybetmeyin zaten nişan çemberi araçtan büyük olduğu için siz direk atın ya vurursa hadi diyelim ki isabet etti RNG oradan hemen devreye girip sizin bir zar atıyor sekti GG doğru garaja. Oyunu bırakanları çok iyi anlıyorum artık oyuna para akışını kestim sonuçta [edited] haram bro! Oyuna ilk başladığım zaman tecrübeli kişiler bizi alır eğitim verirdi altına at tankın bak burası zayıf noktası şu çalıya girip ateş etmeden saklanırsan spot olmazsın atıl yapmak için direk çıkma vs oyun böyleyken gayet güzeldi WoT u seviyor ve düzeleceğini umut ederek ederek sorunlarımızı dile getiriyoruz Ben o çekişmeli yenilirken bile keyif aldığımız maçları özledim bu haliyle gerçekten üzgünüm ama çöp bir oyun ucube tanklar çıkarmayı bırakıp gerçekten adil rekabetçi bir ortam yaratmanı içtenlikle diliyorum 10 yıl olmuş çok yaşa WoT lakin böyle giderse bir on yıl daha görebilir misiniz bilmiyorum ?

Bir kusurum olmuşsa affola, çok doldum yazmak istedim belki benim gibi düşünen bir kaç kişi daha varsa sesleri olmak istedim. Herkese iyi oyunlar iyi formlar dilerim.

Edited by Spartiat777, 29 August 2020 - 10:35 AM.
uygunsuz/mensetsiz itham

Royal_Furkan #2 Posted 29 August 2020 - 07:54 AM

Sergeant

• Player
  • 6224 battles
  • 228

View PostNo_Name_V2____, on 29 August 2020 - 07:14 AM, said:

2012 den yana bu oyunu oynarım ama artık öyle bir hal aldı ki durum içler acısı insan bir kaç maç attıktan sonra nerede o eski oyuncular nerede o eski oyun demeden edemiyor. Evet belki daha kötü grafikler vardı daha ketum bir oyun vardı ama güzeldi savaşıyorduk ve savaşlar bu aralar sürekli olduğu gibi 15-2 15-1 gibi saçma sapan sonuçlarla bitmiyordu oyunun gidişatı daha maçın başından belli olmuyordu maçın gidişatı her an lehinize yada aleyhinize değişebiliyordu. öyle ki saçma sapan uç Adaletsizlikler yoktu sadece basit bir örnek olması için söylüyorum bunu Ebr serisini ele alalım VIII ve sonrası için yüksek hıza çok saçma ama çelikten güçlü delinmeyen lastiklere ve diğer hatlarda ki hafiflere karşı üstün bir atış gücüne sahip hatta daha anlaşılır olması için de şunu ekleyeyim aynı ülke ağacından olan ve yine VIII tier bc-12t  lynx 6x6 için çerezdir niye diye bir bakacak olursak eğer amx-12t HE ile 38 deler ve ortalama 100 200 bir şey vurur ancak rakibe bakacak olursa 90 deliş gücüne sahip ki bu çoğu hafif tankı deleceği anlamına geliyor ve ortalama 300 350 arası bir hasar veriyor fransa ağacında bir avcıdan yola çıkacak olursak eğer AMX AC 48 HE mermi ile 65 deliyor ve yine kendisi yanda 55 arkada 40 mm zırha sahip dostlarım şimdi sen de kas sen de oyna diyecekler olacaktır illa ki anlıyorum lakin ne yapsın herkes hafif mi oynasın oyunun ne tadı kalacak bu şekilde tek bir ülke ağacından sadece basit bir örnekle oyunun genelini açıklamak istedim sizlere ve bu veriler somut basit herkesin görebileceği şeyler girin garajdan bakın. Peki bana burada dert olan ne mi hakkı yenen ezilen düzgün oyuncu bakıyorum maçta adam bir çalıya girip spot yapmak istiyor karşıda ebr allah ne verdiyse geliyor adamı spotlayıp geçip kmt lere gidiyor kmtler öldü tek bir tank en az 3 tankın oyununu bozuyor 3 tankın bir anda gitmesi bir takımın komple oyununun berbat olması demek yani dostlarım bu dengesizliği fark eden bir tek ben olamam peki soruyorum size neden buna karşı bir şey yapılmıyor ? Buraya kadar olan kısım başlıkta yazdığım gibi şans kısmı doğru takıma düşün isterseniz base de bekleyin ateş etmeyin kazanın zaten maçlar 15-1 gibi bittiği için bi çabaya gerek yok hani şuraya gideyim tutayım demeyin hiç gerek yok şansınız varsa maç sizin şimdi gelelim [edited] kısmına oyunda RNG var herkes biliyor zaten ama artık aşırı can sıkıcı bir hale büründü diyebilirim jg.pz E100 oynuyorum var sayalım 2o saniye bekleyip yükledin sonuçta 20 saniye uzun bir zaman iyice de nişan aldın karşın da obj 268 4 var 13 saniyede 650 vuran bir araç üstelik çevik hop attın derken mermi toprağa saplandı yazık gerçekten zaten şu var aranızda biraz mesafe varsa eğer nişan almakla vakit kaybetmeyin zaten nişan çemberi araçtan büyük olduğu için siz direk atın ya vurursa hadi diyelim ki isabet etti RNG oradan hemen devreye girip sizin bir zar atıyor sekti GG doğru garaja. Oyunu bırakanları çok iyi anlıyorum artık oyuna para akışını kestim sonuçta [edited] haram bro! Oyuna ilk başladığım zaman tecrübeli kişiler bizi alır eğitim verirdi altına at tankın bak burası zayıf noktası şu çalıya girip ateş etmeden saklanırsan spot olmazsın atıl yapmak için direk çıkma vs oyun böyleyken gayet güzeldi WoT u seviyor ve düzeleceğini umut ederek ederek sorunlarımızı dile getiriyoruz Ben o çekişmeli yenilirken bile keyif aldığımız maçları özledim bu haliyle gerçekten üzgünüm ama çöp bir oyun ucube tanklar çıkarmayı bırakıp gerçekten adil rekabetçi bir ortam yaratmanı içtenlikle diliyorum 10 yıl olmuş çok yaşa WoT lakin böyle giderse bir on yıl daha görebilir misiniz bilmiyorum ?

Bir kusurum olmuşsa affola, çok doldum yazmak istedim belki benim gibi düşünen bir kaç kişi daha varsa sesleri olmak istedim. Herkese iyi oyunlar iyi formlar dilerim.

Dostum sana katılıyorum  ama şu var wg nin politkası nasıl ona bakmak lazım wg eskiye de dönebilirdi ama bu çift namlulu tanklar yenş başlayan oyuncular için çekicilik unsuru adam bakıyor reklamı görüyor "çift namlulu tank da mı var falan tekerlekli tank mı varmış falan bu ilgi çeken şeyler sen eski oyuncu olduğun için bu tadı vermiyor çoğu kişinin forumda şikayet etmesi de bu yüzde adamların istatistiklerine bakarsan çoğu kişinin forumda 15.000den fazla maçı var çoğu eski oyuncu burda önemli olan şikayet etmemek tekerlekli tank mı geldi gelsin deneyelim bakalım neymiş diceksin çünkü bu bir oyun adamlar isteseler ms1 e 300mm zırh 750 alfa verip tier 1 de de savaştırır bende başta rng  den milliyetçilikten çok şikayet ediyordum ama sonradan oyuna bakış açımı değiştirdim artık zevk almaya bakıyor reyting meyting umrumda değil zaten bu istatistiklere dikkat eden insanları sinir eder bu oyun  

No_Name_V2____ #3 Posted 29 August 2020 - 08:39 AM

Private

• Player
  • 5306 battles
  • 3

View PostRoyal_Furkan, on 29 August 2020 - 07:54 AM, said:

Dostum sana katılıyorum  ama şu var wg nin politkası nasıl ona bakmak lazım wg eskiye de dönebilirdi ama bu çift namlulu tanklar yenş başlayan oyuncular için çekicilik unsuru adam bakıyor reklamı görüyor "çift namlulu tank da mı var falan tekerlekli tank mı varmış falan bu ilgi çeken şeyler sen eski oyuncu olduğun için bu tadı vermiyor çoğu kişinin forumda şikayet etmesi de bu yüzde adamların istatistiklerine bakarsan çoğu kişinin forumda 15.000den fazla maçı var çoğu eski oyuncu burda önemli olan şikayet etmemek tekerlekli tank mı geldi gelsin deneyelim bakalım neymiş diceksin çünkü bu bir oyun adamlar isteseler ms1 e 300mm zırh 750 alfa verip tier 1 de de savaştırır bende başta rng  den milliyetçilikten çok şikayet ediyordum ama sonradan oyuna bakış açımı değiştirdim artık zevk almaya bakıyor reyting meyting umrumda değil zaten bu istatistiklere dikkat eden insanları sinir eder bu oyun  

Farklı bir platform da iyi anlaştığım bir arkadaşımı WoT başlatmak istedim önce oyunun öğrenene kadar biraz zor olduğunu başlıca taktikleri öğrenene kadar zorlanacağını söyledim ama bak oyunda şöyle tanklar var diye biraz anlatayım dedim (olum lan bak sen seri hareket etmeyi seviyorsun tez canlısın oyunda hızlı tanlar var 80le gidiyor hava da adam vursun  çift namlu tanklar var dedim tabi daha çok şey de anlattım) çok saçma la öyle şey mi olur sekiz yaşında ki yeğenim seviyor öyle şeyleri  dedi güldü :(  ben de sana katılıyorum evet bu bir oyun istenirse tanklar uçar bile ancak bizler birer oyuncu  olmanın yanı sıra birer müşteriyiz. Tanıtım videolarını falan izlersen göreceksin ki gerçekçi mekaniklerden adil oyundan stratejiden bahsediyor ama son zamanlarda bunlar yok daha doğrusu az. Ebr yalnızca bir örnekti demek istediğim şey şuydu bu oyunda ciddi paralar dönüyor en azından bizim için şunu demek istiyorum ben para verip aldığım   amx elc even 90 nın aynı seviyede aynı sınıftan bir tanka karşı bariz aşağı olmasını kabul edemem çünkü bu kerizlik olur daha da önemlisi oyunda ki herhangi bir tank diğer araçlarının oynanırlığını önemli derecede etkilememeli diye düşünüyorum yani bu WG nin oyun polikatısına(adil oyun) ters düşüyor herhangi bir hafif tankın HE mermisinin 80 90 delmesi büyük bir adaletsizliktir misal sen ona 5 saniyede 100 200 vururken birinin aynı sınıftan ve seviyeden bir tankla aynı sürüde sana 400 vurması hiç doğru değil eğer senin aracının onun vuruş gücüne karşı bir artısı yoksa tabi ancak böyle bir durum söz konusu değil  ben ebr düşmanı değilim sonuç olarak istersem bende kasıp alabilirim sorun olmaz ama herkes keyif alsın çeşitlik olsun tekillikle sıkıcı oluyor 

No_Name_V2____ #4 Posted 29 August 2020 - 11:50 AM

Private

• Player
  • 5306 battles
  • 3

[edited]

Edited by Spartiat777, 29 August 2020 - 11:55 AM.
moderasyonun tartışılması

Spartiat777 #5 Posted 29 August 2020 - 11:54 AM

Brigadier

• Moderator
  • 50575 battles
  • 4,406

View PostNo_Name_V2____, on 29 August 2020 - 01:50 PM, said:

...

Forum kurallarını incelemenizde fayda var:

Block Quote

• Moderasyon ve cezaları tartışmayın

Paylaşımınızın neden modere edildiğini öğrenmek için Forum Kuralları’nı okuyun.

- Sözlük maddesi paylaşmak bir şeyi değiştirmiyor. Oradaki tanım ile bu oyunun mekanikleri arasında bir ilgi yok. 

- İddia ettiğiniz gibi siz müşteri ve moderatörler müşteri temsilcisi değil, siz forum kullanıcısı ve biz moderatörler de forumda kuralları uygulayan görevlileriz. 

kilic222 #6 Posted 01 September 2020 - 12:30 AM

Brigadier

• Player
  • 44181 battles
  • 4,086

WOT u çok sevdiğim halde tümden bırakalı 1-2 sene oldu, çünkü doyuyosun bi süre sonra, herkesin bırakma nedenide budur bence.

WOT sonrası gördüğüm ünlü oyunlarda hilelerin dibine vurulmuş durumda. Hani biz forumda başlık açar ve bi videoda hile olup olmadığını filan tartışırdık ya. Diğer oyunlarda böyle bişey yok. Tartışmaya gerek yok. Dibine kadar, heryer apaçık görünür hile zaten.

İş öyle noktalardaki,

1-bi videoda yayıncılar tartışıyordu. ""Yav kardeşim yayın sırasında hile açarsak, oyun yönetimi banlıyor. Ama bakın xx oyununa ( en çok oynanan oyun şu anda sanırım), hiçbi yayıncıyı hileden banlamazlar. Önemli olan yayıncının oyunu oynaması ve izleyicidir. Bu ne biçim oyun yönetimi, hileyi yayında açamıyoruz!!""

2- Oynadığım oyunda parayla satılan bişey, bug nedeniyle 2 hafta kullanılamadı, süreyse işledi.Foruma sürenin durdurulması yada paranın geri verilmesini yazdım, benden başka yazan yok. Millet alışmış. Oyun yönetimi cevap bile veren yok.

WOT beni, bakıma girince Premium süresi uzatmaya alıştırmıştı. Girdiklerimde öyle bişey görmedim, belki bazılarında vardır.

WOT oynamış biri olarak, diğer oyunlara gidince, kalitesizlik aşırı rahatsız ediyor. Sadece oyun kalitesizliği değil, oyuncu kalitesizliğide.

RNG dediğiniz şey, oyunun en zevkli ve heyecan verici bir kısmı bu arada, gerçek hayattaki şans faktörüylede uyumsuz değil. Eğer WOT ta doygunluğa ulaşmadıysanız, keyif almaya bakın. Çünkü bence tüm diğer oyunlar biraz çöp ve birbirinin kopyası canavarlar vs:)

Also tagged with RNG, MM, MEKANİK, SPOT, AĞIR, HAFİF, MEDS, ARTY, MAPS, equality

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users