Jump to content

Yeni bir oyuncuyu oyunda nasıl tutabilirim?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Ek2ooo #1 Posted 16 September 2020 - 05:24 PM

Private

• Player
  • 1970 battles
  • 7
Merhabalar. Oyunun düşük tier savaşları için bir sorunu dile getirmek istiyorum. Bu güne kadar oyuna hangi arkadaşımı başlattıysam, daha tier 3' e geçmeden oyunu bıraktı. Sürekli karşıda iyi oyuncular oluyor ve "benim tankım 30 vuruyor adam 150 vurdu" veya "adamın tanka bak makineli tüfek gibi" tarzı şeyler söylüyorlar. Ben de çok iyi bir oyuncu sayılmam 1500 savaşım var. Acaba ben mi yanlış şekilde öğretiyorum arkadaşlarıma oyunu? Aranızda yeni başlayıp da tarz sorunlar yaşayan veya yaşamayan oldu mu?

BOZO6464 #2 Posted 16 September 2020 - 06:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3485 battles
  • 351
  • [FRTNA] FRTNA

View PostEk2ooo, on 16 September 2020 - 05:24 PM, said:

Merhabalar. Oyunun düşük tier savaşları için bir sorunu dile getirmek istiyorum. Bu güne kadar oyuna hangi arkadaşımı başlattıysam, daha tier 3' e geçmeden oyunu bıraktı. Sürekli karşıda iyi oyuncular oluyor ve "benim tankım 30 vuruyor adam 150 vurdu" veya "adamın tanka bak makineli tüfek gibi" tarzı şeyler söylüyorlar. Ben de çok iyi bir oyuncu sayılmam 1500 savaşım var. Acaba ben mi yanlış şekilde öğretiyorum arkadaşlarıma oyunu? Aranızda yeni başlayıp da tarz sorunlar yaşayan veya yaşamayan oldu mu?

Bu oyunun en büyük sorunlarından birisi baraj sistemi getiririlmemesi ve özellikle 3 seviyelerde sırf VN8 kasmak için eski oyuncuların bolca maç yapması ve haliyle oyunda hiç bir eğitimi bilgisi yeterli parası yeterli donanımı yeterli tecrübeli personeli olmayan yeni oyuncuların daha başında haklı şekilde pes edip bırakmalarıdır . donanım konusunda bir güzellik yaptılar  son güncellemede 5-6 seviye altı tanklarda donanım adaletsizliğini az da olsa donanım slotlarını eksilterek kısmen şartları daha makul seviyelere çektiler ama bu çok birşey ifade etmiyor. Ben nacizane şöyle bir şey yapabilir diye düşünüyorum Wot için eğitim aşamasında botlarla yapılan eğitim savaşlarının sayısını çoğaltmak ve bütün tank çeşitlerinin oynanış tarzını 4. seviyeden itibaren  belirlenmesi ve ona uygun tankların sınıflarının çeşitlendirilmesi lazım burayı açayım isterseniz   4 seviyede fransız hafif tankı var AMX 40 , bu tank yavaş , zırhlı yani Hafif tank sınıfına neresiyle giriyor ben hala anlayabilmiş değilim 4 seviyede herkes oynayabileceği karakterislik tank çeşidini görmesi lazım hafifse hafif tank gibi orta tanksa orta tank gibi olması lazım ve 4. seviyede tank çeşitliliğine göre ödüllü eğitim görevleri olmalı yani orta tanka onun yapabileceği görev verilmeli hafif tanka spotlama veya ne bileyim daha agresif görevler veya pasif görevler verilmeli ki yeni oyuncular arty ile spota gitmesin hafif tankla kendi base sinde  snipe yatmasın bu daha eğitimli olabilecek ve bilgili oyuncular olacağı gibi oyunun mantalitesini çözüp eğlenmelerinide sağlayacaktır.

Spartiat777 #3 Posted 16 September 2020 - 07:54 PM

Brigadier

• Moderator
  • 50502 battles
  • 4,390

"Yeni bir oyuncuyu oyunda nasıl tutabilirim?" sorusunun cevabı kişinin kendine soracağı "ben niye bu oyunu oynuyorum?" sorusunun cevabıyla o kişinin zevklerinin kıyaslanmasında saklı. Arada çok fark varsa o oyuncuyu oyunda tutmak kolay olmaz. Zaten isteyerek oynamıyorsa oynamaması kendisi dahil herkes için daha iyi.

Mesela biz bu oyuna oğlumla beraber başladık, o çoktan bıraktı. Şimdi sadece arada bir beni görüp gaza gelerek birkaç savaş yapıyor, en geç 3. savaşta bağrınmaya başlıyor, sonra en az 1 ay dokunmuyor. 

SENTENCED_ #4 Posted Yesterday, 04:07 PM

Corporal

• Player
  • 43780 battles
  • 195
  • [THYKE] THYKE
Bu soruyu bence wg'nin sorması lazım. Oyuna yeni başlamış bir oyuncu küçük tierlerdeki op premium tankları (lefh arty gibi) gördükten ve bunlara ezildikten sonra oyunu bırakmaması için hiçbir sebep yok.
Veya da bir ara satılmaz veya satılırsa çok az satılır denen e25'in sonrasında defalarca kez satılması.
Oyun kendi ayağına kendi sıkıyor. Hiç kimsenin firmanın çıkarını düşünmesiyle bir derdi yok elbette çıkarını düşünecek ama kullandığı yöntemler kısa vadeli.
Belli bir seviyeye gelen oyuncu zaten para vermiyor çünkü keyif almıyor oyundan.
Bir sürü sorun var herkesin dile getirdiği. Oyuncusunun sevdiği ve para harcamaktan gocunmadığı "adaletli" bir oyun kazandırır asıl hem oyuncuyu hem parayı.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users