Jump to content

Yatay geçiş hk.

• Please log in to reply
2 replies to this topic

awakeAND_alive #1 Posted 16 September 2020 - 05:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 13562 battles
  • 1,222

Bu sene yatay geçiş yapmak için 2 üni. başvuru yaptım ,1.ankara üni diğeri 2.eskişehir osman gazi. 

Osman gaziyi açıkta kalmamak için başvurdum asıl istediğim yer ankara idi. Eskişehir kabul edildim kayıt tarihlerinin son gününe kadar bekledim ama ankara sonuçları açıklamadı bende mecbur osman gazi kayıt yaptırdım.

Bu gün ankara da sonuçları açıkladı oraya da kabul edilmişim .

Ankaraya  geçmek istiyorum nasıl bir presedür isterler sizce?

Edited by awakeAND_alive, 16 September 2020 - 06:49 PM.

Bagora #2 Posted 16 September 2020 - 10:37 PM

Lieutenant General

• Player
  • 51943 battles
  • 7,643
  • [CMPLX] CMPLX

View PostawakeAND_alive, on 16 September 2020 - 04:27 PM, said:

Bu sene yatay geçiş yapmak için 2 üni. başvuru yaptım ,1.ankara üni diğeri 2.eskişehir osman gazi. 

Osman gaziyi açıkta kalmamak için başvurdum asıl istediğim yer ankara idi. Eskişehir kabul edildim kayıt tarihlerinin son gününe kadar bekledim ama ankara sonuçları açıklamadı bende mecbur osman gazi kayıt yaptırdım.

Bu gün ankara da sonuçları açıkladı oraya da kabul edilmişim .

Ankaraya  geçmek istiyorum nasıl bir presedür isterler sizce?

https://www.enesyalc...ali-nasil-olur/

İlgili yılda/dönemde yatay geçiş başvurusu kabul edilerek kayıt yaptıran ancak eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce yatay geçiş hakkından vazgeçen öğrencilerin yatay geçiş işlemleri iptal edilir. Bu öğrenciler yatay geçiş yapmış öğrenci kabul edilmez ve yatay geçiş başvurusu yaptıkları yükseköğretim kurumuna geri dönerler. Bu öğrenciler yatay geçiş kaydını iptal ettirdikleri yıl/dönemde başka bir yükseköğretim kurumuna yatay geçiş hakkı elde etmeleri durumunda yatay geçiş yapabilirler. Bu durumdaki öğrenciler de bu madde hükümlerine göre yükseköğretim öğrenci veri tabanına (YÖKSİS) işlenir.

Burada senin durumun net bir şekilde açıklanmış ,fakat NE OLUR NE OLMAZ bi öğrenci işlerine danışman faydalı olacaktır . 

awakeAND_alive #3 Posted 17 September 2020 - 04:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 13562 battles
  • 1,222

View PostBagora, on 16 September 2020 - 10:37 PM, said:

https://www.enesyalc...ali-nasil-olur/

İlgili yılda/dönemde yatay geçiş başvurusu kabul edilerek kayıt yaptıran ancak eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce yatay geçiş hakkından vazgeçen öğrencilerin yatay geçiş işlemleri iptal edilir. Bu öğrenciler yatay geçiş yapmış öğrenci kabul edilmez ve yatay geçiş başvurusu yaptıkları yükseköğretim kurumuna geri dönerler. Bu öğrenciler yatay geçiş kaydını iptal ettirdikleri yıl/dönemde başka bir yükseköğretim kurumuna yatay geçiş hakkı elde etmeleri durumunda yatay geçiş yapabilirler. Bu durumdaki öğrenciler de bu madde hükümlerine göre yükseköğretim öğrenci veri tabanına (YÖKSİS) işlenir.

Burada senin durumun net bir şekilde açıklanmış ,fakat NE OLUR NE OLMAZ bi öğrenci işlerine danışman faydalı olacaktır . 

Eyvallah :medal:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users