Jump to content

Genel Geri Bildirim

1.10.1

• Please log in to reply
20 replies to this topic

vuque #1 Posted 21 September 2020 - 03:40 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19667 battles
  • 4,514
  • [TAF-G] TAF-G

Komutanlar, 

1.10.1 Güncellemesi Açık Testi. sürümü ile ilgili geri bildirimlerinizi bizlere bu başlık altında iletebilirsiniz. Lütfen aşağıda belirtilen konularla ilgili geri bildirimlerinizi belirtilen başlıklar altında paylaşın. 

Künyeler

Klan Görevleri

Orta Tank Yeniden Dengelemesi

Günlük Görevlerin Düzenlenmesi

Donanım 2.0 İyileştirmeleri

Harita Düzenlemeleri

Sıralamalı Savaşlar

Kişiselleştirme

Hata Bildirim

Teşekkürler,

lanlar #2 Posted 24 September 2020 - 07:47 PM

Sergeant

• Player
  • 42790 battles
  • 270
  • [MOCK] MOCK
121 e gelen ne kadar yetersiz amaçsız bir buff öyle

ProFighte #3 Posted 24 September 2020 - 07:52 PM

Major

• Player
  • 31068 battles
  • 2,515
  • [CMPLX] CMPLX

Oh hele şükür günlük görevler iyiye gitmeye başlıyor. Umarım kayda değer bir değerlenme vardır ödüllerde.

NukleerDasHackliDede #4 Posted 24 September 2020 - 07:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6073 battles
  • 79
Komarin  haritasının  halen oyuna   dahil edilmesini  bekliyoruz 

Ek2ooo #5 Posted 24 September 2020 - 08:34 PM

Corporal

• Player
  • 3823 battles
  • 108
  • [MOCK] MOCK
Selamlar. Öncelikle günlük görevler için tebrik ederim. Acaba test serverde modlar çalışıyor mu?

Ragnar_Odin #6 Posted 25 September 2020 - 04:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 24514 battles
  • 80
mermi dengelemesi bekleniyor yılan hikayesine dönmez umarım yazın yeniden mermi dengelemesi deniyordu. bence kışın en sonki ayarlanan sonra iptal olanlar çok iyiydi patlayıcı mermiler hariç. patlayıcı mermiler normal mermi hasarının yüzde 10-15i kadar vurmalı tanklarda. arty'lerde durum karışıyor tabi :D arty'lerde şok ve hasar için ayrı ayrı mermi yükleyerek değil ikisinin ortalaması baz alınarak yapılırsa hatta şok süresinden kırpılırsa biraz çok iyi olur. normal mermi çok hasarlı ortalama şoklu ve altın mermi  normal hasara az şoklu. 3.mermi tanklardakiyle aynı olabilir benim fikrim büyük geniş alana az hasar yüzde 10-15 veya yüzde 6-10 hasar gibi. günlük görevler iyi olmuş. 

Mr_Jago #7 Posted 25 September 2020 - 07:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 15994 battles
  • 73
  • [2-BE] 2-BE
140a yapilan buff 907 ye biraz daha yaklastirir umarim.

NukleerDasHackliDede #8 Posted 25 September 2020 - 07:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6073 battles
  • 79

mesaj  bildirim çanında  30 defa  reddettiğim   klan daveti gözüküyor

çözümünü bilen var mı ?  chrome kullanıyorum 

Edited by NukleerDasHackliDede, 25 September 2020 - 07:42 AM.

Slymn_71 #9 Posted 26 September 2020 - 12:16 PM

Private

• Player
  • 47138 battles
  • 4
  • [WHOME] WHOME

Oyundaki asıl sorunları sürekli görmezden gelip ,  kimsenin umursamadığı güncellemeler yapıyorsunuz.

Oyunda ne olduğu belli olmayan EBR ye hala çözüm bulunabilmiş değil. 1 dakikada tüm takımı spotlayıp 3 artyi alabiliyor ve buna karşı hiçbir şey yapmıyorsunuz. 

Haritaların %90'ı dengesiz .. bu güncellemde gelen harita güncellmeler sorun bile değildi.
       Fiyotlar tamamıyla haksız bir harita yukarıda doğan takım her şeyi kontrol ediyor , Ben de  harita engelleme geldiğinden beri engeli ve hala aynı .
       Kum Nehri 2. büyük sorunlu haritadır? G9 da doğanlar sol tarafdan karşı  alan kadar gidiyor . artyler bile vuramıyor . neden? oyunu bilen bire soldan rusha kalktığında 3 arty desteğiyle oyunu 2 dakikada bitiriyor.
       Redshire 3. büyük sorunlu haritada . K6 da doğanlar ağırlar çatışma bölgesine gidemeden sağ taraftaki td lerden direk ölüyor .. Neden  bir tarafın ağırları çatışma bölgesine korkarak gider ? Niye ???
       Ruinbergde asıl sorun A5'de doğanlar neden ortayı görebiliyorkan karşı taraf göremiyor ? Neden yaf bir açıklama yapın Bu haritada iyice çığırdan çıktı oyun süresi 3 dakika
       Buzul ağırlar için işkence  kendi çatışma bölgelerine gidip çatışmaya girmeye korkuyorlar ve haklılarda,
       Bozkırlarda G1 de neden çalı bulunur ve bu çalı neden sadece bir tarafta bulunur ? o bölgeye tren rayında doğanlar hiç bir şey yapamıyor ?
      Uçurum haritasında K3 de doğanlar orta bölgeye direk ele geçirip her yeri kontrol ediyor neden hala bir çözüm yok ?
      El haluf da J2 de doğanlar sağ tafafı durduramıyor çünkü öyle bir yol koymuşunuz ki J7'ye savunmya giden  spot yiyince  karşı taraftaki td den direk ölüyor
      İmparatorluk sınırında  K9 da doğanlar H4(ortayı)  ele geçiyor ve yukarıdan oyunu gene kontrol ediyor karşı tarafın hiç bir hamle şansı yok

Neyse daha fazla uzatmayacam çünkü siz gene kendi bildiğinizi okuyorsunuz. 7 yıldır oynuyorum gördüğüm şu;  bir kere bile oyuncuları dinlemediniz

Edited by Slymn_71, 26 September 2020 - 12:25 PM.

Spartiat777 #10 Posted 01 October 2020 - 09:21 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

2. testteki savaş dışı kalan tankların susturulması olayı iyi olmuş. 

Block Quote

• Players in destroyed allied vehicles won't be able to use in-battle communication for all types of battles, except for clan battles (Clan Wars, tournaments, Stronghold, etc.).

innocenT_deviL #11 Posted 02 October 2020 - 12:31 AM

Colonel

• Player
  • 42255 battles
  • 3,893
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 01 October 2020 - 11:21 PM, said:

2. testteki savaş dışı kalan tankların susturulması olayı iyi olmuş.

Buna pek emin değilim iyi mi olur kötü mü. Örneğin açılmayan tanktan (veya artyden) atış yiyerek öldün, takım arkadaşlarına atışın geldiği yeri işaretleyip önemli bir bilgi veriyordun. Ha sadece komutlar işaretlemeler vs için susturulacaksa sohbete gene yazabilecekse bi nebze ok ama o da sohbeti kapatanlar için gene bir işe yaramaz.

Spartiat777 #12 Posted 02 October 2020 - 09:15 AM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 02 October 2020 - 02:31 AM, said:

Buna pek emin değilim iyi mi olur kötü mü. Örneğin açılmayan tanktan (veya artyden) atış yiyerek öldün, takım arkadaşlarına atışın geldiği yeri işaretleyip önemli bir bilgi veriyordun. Ha sadece komutlar işaretlemeler vs için susturulacaksa sohbete gene yazabilecekse bi nebze ok ama o da sohbeti kapatanlar için gene bir işe yaramaz.

Ben onu sohbete yazamamak diye düşündüm. Bana kalırsa zaten sistem biraz daha gelişip sohbet tamamen kapatılmalı. Yine sohbete yazamayacaklar diye düşünerek, sen atışın geldiği yeri işaretliyorsun, ben beni yok edenin yerini işaretlemeden oyundan çıkmıyorum ama bu azınlık. Çoğunluk kalanları taciz etmek için iletişime devam ediyor. Bunun için kısa bir zaman aşımı konup, örneğin yok edilen tank 30 saniye kadar iletişim kurabilir, sonra durdurulabilir. Şart da değil tabii, sonuçta "bu savaş için sustur" seçeneği var ve kullanmaya hiç üşenmiyorum. 

onnoZZ #13 Posted 02 October 2020 - 11:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34008 battles
  • 950
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 02 October 2020 - 12:31 AM, said:

İlave olarak bazen sona kalan tecrübesiz oyuncuları yönlendirmek için de kullanılıyor. Oraya gitme, şura ya git, bekle, saldırma ya da şarjör yüklüyor saldırabilirsin vs. gibi yönlendirmelerle kazanılan maçlar gördüm. Biraz "backseat gaming" gibi oluyor ama faydalı olduğu oluyor.  Ya da xvm kullanmayanlar spotta olmayan  düşman araçlarının kalan can puanlarını sorabiliyorlar.  Ayrıca online oyunlarda oyuncuların, oyun içerisindeki etkileşimi önemli bir unsur bence. İyi/kötü yanları tartışılır ama bunu en aza indirgemek online oyun keyfini azaltabilir.

Spartiat777 #14 Posted 02 October 2020 - 01:27 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

View PostonnoZZ, on 02 October 2020 - 01:17 PM, said:

İlave olarak bazen sona kalan tecrübesiz oyuncuları yönlendirmek için de kullanılıyor. Oraya gitme, şura ya git, bekle, saldırma ya da şarjör yüklüyor saldırabilirsin vs. gibi yönlendirmelerle kazanılan maçlar gördüm. ...

Tecrübesiz oyuncu durumdan hoşnutsa, yönlendiren haklıysa, oyuncu yönlendirmeye uyuyorsa, her kafadan başka ses çıkmıyorsa, oyuncunun kafası karışmıyorsa öyle.

onnoZZ #15 Posted 02 October 2020 - 02:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34008 battles
  • 950
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 02 October 2020 - 01:27 PM, said:

Tecrübesiz oyuncu durumdan hoşnutsa, yönlendiren haklıysa, oyuncu yönlendirmeye uyuyorsa, her kafadan başka ses çıkmıyorsa, oyuncunun kafası karışmıyorsa öyle.

Genelleme olarak söylemedim bazı maçlarda dedim. Rahatsız olan için  "Müttefiklerle sohbeti kapat " seçeneği bunu çözmez mi? Hiç kullanmadım ama anladığım kadarı ile maç içi sohbeti kapatıyor. Dediğin durumları kişisel ayarlar ile ekarte edebiliyorsan, tek tıkla rahatsızlıklardan kurtulabiliyorsan gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ama pasif spotta iken maçtaki müttefik artynin üzerime "T" tuşu ile nişan alarak taciz etmesini engelleyecek bir seçenek yok oyunda mesela.

Spartiat777 #16 Posted 02 October 2020 - 03:35 PM

Major General

• Moderator
  • 53200 battles
  • 5,209
  • [CMPLX] CMPLX

View PostonnoZZ, on 02 October 2020 - 04:10 PM, said:

Genelleme olarak söylemedim bazı maçlarda dedim. Rahatsız olan için  "Müttefiklerle sohbeti kapat " seçeneği bunu çözmez mi? Hiç kullanmadım ama anladığım kadarı ile maç içi sohbeti kapatıyor. Dediğin durumları kişisel ayarlar ile ekarte edebiliyorsan, tek tıkla rahatsızlıklardan kurtulabiliyorsan gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ama pasif spotta iken maçtaki müttefik artynin üzerime "T" tuşu ile nişan alarak taciz etmesini engelleyecek bir seçenek yok oyunda mesela.

O durum da "Bu savaş için sustur" kişisel ayarıyla ekarte edilebildiğinden seçenek olarak sunulmamış olabilir.

KutuKoala #17 Posted 02 October 2020 - 03:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12420 battles
  • 481

ölen tankın susturulma olayı çok iyi olmuş harika bir fikir.

tabiki de olumlu ve olumsuz yanları olacak tümüne katılıyorum ama olumsuz yanı daha fazla olduğundan susturulmaları daha mantıklı.

oyunun birinde durum kritik maçı almak üzereyiz ama tek atışlık canı olan td yi spotlayamıyoruz onu bir alsak yerini bir bulsak maç bitecek. bizimkilerden acemi bir tanesi yolo yapıyor tdyi spotlayamadan ölüyor. hepimiz çette soruyoz where td diye adam dakikalarca bize sövüyor ama yerini söylemiyor gelde sinir olma ve oyun bu yüzden berabere bitiyor. sırf o oyuncunun yaptığının yanlış olduğunu anlayıp sinir olmayı bir kenara bırakıp bir saniye sürmez td nin yerini söylemesi oyunun win olması anlamına gelir ama anlamıyor anlamadığı gibi garaja da dönmüyor dakkalarca da sövüyor bizim konsantrasyonumuzu bozuyor.

gerek yok abicim kimseden kordinattta istemiyorum yardım da hiç bişey istemiyorum ben tek başıma çaresine bakarım yeter ki sövmesinler yazamasınlar. ölüp taciz eden söven çok bu oyunda gerek yok yani. yararlı oyuncu o kadar az ki ...

Edited by KutuKoala, 02 October 2020 - 04:00 PM.

onnoZZ #18 Posted 02 October 2020 - 04:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34008 battles
  • 950
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 02 October 2020 - 03:35 PM, said:

O durum da "Bu savaş için sustur" kişisel ayarıyla ekarte edilebildiğinden seçenek olarak sunulmamış olabilir.

"T" tuşu ile nişan aldığı noktayı bildirimi o şekilde engellenebiliyorsa  kullanırım tabii,  bilmiyordum. .Kişisel ayar olarak olması da yeteli  geliyor bana tıpkı genel sohbetin de hali hazırda kişisel olarak kapatılabilmesi gibi. 

_GooDeR_ #19 Posted 02 October 2020 - 08:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5463 battles
  • 502
Ölen tankların işaretleri, komutları vs. kullanamaması benim için çokta sorun etmez bu gerçekçiiliği de arttırır. Tabii ki Innocent'in dediği gibi bazı durumlarda o işaretlerin çok önemi olabiliyor (artylerin yerini belirtmek gibi) ama adam öldükten sonra da sohbeti kullanabilecekse böyle bir şeyin gelmesinin çokta esprisi yok.

Edited by _GooDeR_, 02 October 2020 - 08:49 PM.

ProFighte #20 Posted 03 October 2020 - 11:37 AM

Major

• Player
  • 31068 battles
  • 2,515
  • [CMPLX] CMPLX
WZ-120 sanki hiç ellenmemiş ne buff almış ne nerf. O ağaçta 7, 8 ve 10 seviyeler güzel buff alırken wz-120 hafif dpm buff almış o kadarla yetinmiş

Also tagged with 1.10.1

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users