Jump to content

Wydarzenie specjalne Halloween: Walka z Nieznanym w Mirny-13

• Please log in to reply
101 replies to this topic

PanAmelinium #61 Posted 18 October 2020 - 08:50 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23093 battles
  • 407
  • [ACUCU] ACUCU

View PostJuzek_Trzeci, on 18 October 2020 - 02:27 AM, said:

Nie grałem w stare wyścigi, ale nowe były dla mnie mega nudne;

polegało to tylko na tym, żeby nauczyć się w których momentach (podczas skoku/różnicy terenu i między tymi czerwonymi "strefami" ) strzelać - i jak trafiło się jednego jesiotra w swojej drużynie lub drużynie przeciwnika - to już było wiadome kto wygrał (często było więcej jesiotrów);

poza tym 0 umiejętności, jedna mapa; tylko się zaznaczało prawym przyciskiem myszy przeciwnika - tego, którego mogliśmy trafić; a lewym się cały czas pykało (zależne od czołgów - z jaką częstotliwością).

Nie o tym rozmawiamy

Kot_04 #62 Posted 18 October 2020 - 09:21 AM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

View PostPanAmelinium, on 17 October 2020 - 11:34 PM, said:

I dlatego ten tryb byl O wiele lepszy? 

Przede wszystkim to, ponieważ jak się wygrindowało co tam było w wyścigach to można było się powygłupiać, a w takich trybach chodzi o zabawę. Byłem zawiedziony jak się okazało że pomiędzy torami jest niewidzialna ściana. :sceptic:

Poza tym sterowanie czołgami, a zwłaszcza Leopardem było bardzo trudne. Czołgi się strasznie ślizgały, nie raz nie dało się ich kontrolować, trzeba było bardziej walczyć ze skręcaniem nimi niż z przeciwnikami.

W dodatku strzelanie z wrogami na trasie było mocno utrudnione, prawie cały czas bariery zasłaniały ostrzał.

W wyścigach w 2014 r. tego nie było i dlatego ścigało się miło. W 2019 r. głównie się irytowałem. Mieli urozmaicić wyścigi, a zamiast tego je spłycili. Jedynie na plus było to, że dodali 3 różnych pojazdów i była bardzo fajna grafika, ale to nie równoważyło wprowadzonych wad. 

Edited by Kot_04, 18 October 2020 - 11:22 AM.

PanAmelinium #63 Posted 18 October 2020 - 05:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23093 battles
  • 407
  • [ACUCU] ACUCU

View PostKot_04, on 18 October 2020 - 10:21 AM, said:

Przede wszystkim to, ponieważ jak się wygrindowało co tam było w wyścigach to można było się powygłupiać, a w takich trybach chodzi o zabawę. Byłem zawiedziony jak się okazało że pomiędzy torami jest niewidzialna ściana. :sceptic:

Poza tym sterowanie czołgami, a zwłaszcza Leopardem było bardzo trudne. Czołgi się strasznie ślizgały, nie raz nie dało się ich kontrolować, trzeba było bardziej walczyć ze skręcaniem nimi niż z przeciwnikami.

W dodatku strzelanie z wrogami na trasie było mocno utrudnione, prawie cały czas bariery zasłaniały ostrzał.

W wyścigach w 2014 r. tego nie było i dlatego ścigało się miło. W 2019 r. głównie się irytowałem. Mieli urozmaicić wyścigi, a zamiast tego je spłycili. Jedynie na plus było to, że dodali 3 różnych pojazdów i była bardzo fajna grafika, ale to nie równoważyło wprowadzonych wad. 

Sam stwierdzasz ze :

- Sterowanie bylo trudne, i trzeba bylo skupiac sie na jezdzie. (Kto by sie spodziewal tego w wyscigu) (W 2014 czolgi byly przyklejone do powierzchni nie dalo sie ich w zaden sposob przewrocic)

- Strzelanie bylo utrudnione (tak i punktowalo to  odpowiednie strategie, a nie jak poprzednio strzelanie na calosci trasy przytrzymujac PPM.

A na koniec podsumowujesz to tym ze zostaly splycone.  :teethhappy:

Kariskir #64 Posted 18 October 2020 - 05:23 PM

Corporal

• Player
  • 24266 battles
  • 153
Domniemuje skoro nie ma lamentu, że nagrody jeszcze nie  ogłoszone.

TalkToTheHoof #65 Posted 18 October 2020 - 06:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11033 battles
  • 1,285
  • [R3B3L] R3B3L

View PostKariskir, on 18 October 2020 - 05:23 PM, said:

Domniemuje skoro nie ma lamentu, że nagrody jeszcze nie ogłoszone.

Jakie nagrody? Przecież tu nie oto chodzi. Liczy się sam fakt że tryb po dwóch latach wrócił.:bush:

Kot_04 #66 Posted 18 October 2020 - 07:55 PM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

View PostPanAmelinium, on 18 October 2020 - 05:20 PM, said:

Sam stwierdzasz ze :

- Sterowanie bylo trudne, i trzeba bylo skupiac sie na jezdzie. (Kto by sie spodziewal tego w wyscigu) (W 2014 czolgi byly przyklejone do powierzchni nie dalo sie ich w zaden sposob przewrocic

Przyklejone już nie były, trochę ci się epoki mylą. Natomiast w 2019r. wywracanie nie było żadnym problemem, w zasadzie to się prawie nie zdarzało. Problemem było to że czołgi się nierealistycznie ślizgały, co nie urozmaicało wyścigów tylko było irytujące i bezsensowne. 

View PostPanAmelinium, on 18 October 2020 - 05:20 PM, said:

Strzelanie bylo utrudnione (tak i punktowalo to  odpowiednie strategie, a nie jak poprzednio strzelanie na calosci trasy przytrzymujac PPM.

A na koniec podsumowujesz to tym ze zostaly splycone. 

Jakie niby strategie? Nic się nie zmieniło poza tym że były krótsze momenty w których klikałeś myszką, trzymając kogoś na auto-aim. To samo pod względem starych wyścigów z tym że mniej miejsc do ostrzału i do tego źle zrobionych, bo jak RNG zniosło odrobinę pociski w dół to uderzały w barierkę. 

PanAmelinium #67 Posted 18 October 2020 - 09:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23093 battles
  • 407
  • [ACUCU] ACUCU

View PostKot_04, on 18 October 2020 - 08:55 PM, said:

Przyklejone już nie były, trochę ci się epoki mylą. Natomiast w 2019r. wywracanie nie było żadnym problemem, w zasadzie to się prawie nie zdarzało. Problemem było to że czołgi się nierealistycznie ślizgały, co nie urozmaicało wyścigów tylko było irytujące i bezsensowne. 

Nic sie nie pomylilo. Smialo mozesz obejrzec na yt. Utrudnienia sa dla ciebie splyceniem, do tego juz doszedlem post wyzej, nie musisz sie powtarzac.

View PostKot_04, on 18 October 2020 - 08:55 PM, said:

Jakie niby strategie? Nic się nie zmieniło poza tym że były krótsze momenty w których klikałeś myszką, trzymając kogoś na auto-aim. To samo pod względem starych wyścigów z tym że mniej miejsc do ostrzału i do tego źle zrobionych, bo jak RNG zniosło odrobinę pociski w dół to uderzały w barierkę. 

Takie ze nie przytrzymwalo sie ppm, jak w 2014. Jadac w odpowiedni sposob wyrabialo sie przewage stopniowo na calym odcinku wykorzystujac mniejsza ilosc miejsc do ostrzalu.  Jak pociski uderzaly ci w barierke to znaczy ze zle strzelales, celnosc czolgow na to nie pozwalala. 

Ale tak to jest jak utrudniaja tryb ktory do tej pory nie wymagal myslenia.

Kot_04 #68 Posted 18 October 2020 - 09:31 PM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

View PostPanAmelinium, on 18 October 2020 - 09:08 PM, said:

Nic sie nie pomylilo. Smialo mozesz obejrzec na yt.

Jak czołgi miały być przyklejone do ziemi i jednocześnie przelatywać sobie nad przepaściami oraz wyskakiwać z pagórków? Lepiej sobie sam obejrzyj. Czołgi były przyklejone jeszcze wcześniej, jak każdą skarpę blokowała niewidzialna ściana.

Edited by Kot_04, 18 October 2020 - 10:21 PM.

Polish_Badger #69 Posted 18 October 2020 - 09:49 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26515 battles
  • 1,069
  • [_PWD_] _PWD_

View PostFatalSkullOfTheDeath, on 16 October 2020 - 05:58 PM, said:

Oczami wyobraźni widzę już fabułę.

Przystojny Parim zostaje pojmany w Strefie M-13 przez siły Ciemności.

Wraz z nowym sojusznikiem daje dzielny odpór Namolnym i Marudnym Forumowiczom.

Dzielni Forumowicze oblegają Strefę M-13 i mimo zadawanych im Banów oraz gęsto padającyh Ostrzeżeń

w końcu pokonują Siły Ciemności i odbijają Przystojnego Parima z ich rąk,

który okazuję się Złym Bratem Bliźniakiem, naszego Poczciwego i Miłego Parima z Forum

(dalsza część fabuły za rok).

Koniec.

Oczywiście za całą tą intrygą schowane są Apokaliptyczne Płatki :D

Wszystko ładnie i pięknie ale mogłeś obsadzić w scenariuszu Alę :girl:

Kot_04 #70 Posted 18 October 2020 - 09:57 PM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

Takie ze nie przytrzymwalo sie ppm, jak w 2014. Jadac w odpowiedni sposob wyrabialo sie przewage stopniowo na calym odcinku wykorzystujac mniejsza ilosc miejsc do ostrzalu.

Ciekawie musiało ci się kiedyś grać w ten sposób. Ja tam zawsze jak załączałem auto aim to klikałem jeden raz. ;)

20:59 Added after 1 minute

Jak pociski uderzaly ci w barierke to znaczy ze zle strzelales, celnosc czolgow na to nie pozwalala. 

Uderzały nie jeden raz, nawet przy strzelaniu przez ten prosty odcinek zaraz po starcie.

Kot_04 #71 Posted 18 October 2020 - 10:09 PM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

Utrudnienia sa dla ciebie splyceniem, do tego juz doszedlem post wyzej, nie musisz sie powtarzac.

Coś ci się nogi plączą przy tym dochodzeniu, nie przewróć się. :child:

Powtórzyć się muszę, są utrudnienia które rozgrywkę urozmaicają, a są utrudnienia które tego nie dają, a jedynie robią ją mniej atrakcyjną.

Ani jedne, ani drugie wyścigi myślenia nie wymagały myślenia, a jedynie zręczności. I to nie była ich wada. Te nowsze miały być rozwinięciem, a w praktyce nie wprowadziły do rozgrywki nic nowego, za to zmniejszyła się ich grywalność.

Edited by Kot_04, 18 October 2020 - 10:12 PM.

FatalSkullOfTheDeath #72 Posted 19 October 2020 - 01:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28772 battles
  • 717
  • [SHEOL] SHEOL

View PostPolish_Badger, on 18 October 2020 - 09:49 PM, said:

Wszystko ładnie i pięknie ale mogłeś obsadzić w scenariuszu Alę :girl:

Jakoś nie widzę Naszej Ali w tej roli :(

Chyba żeby zagrała tak dobrze jak bohaterka Sputnika (film SF z 2020 roku), to może wtedy...

A Parim na codzień dobrze gra :D

PanAmelinium #73 Posted 19 October 2020 - 08:53 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23093 battles
  • 407
  • [ACUCU] ACUCU

View PostKot_04, on 18 October 2020 - 11:09 PM, said:

Coś ci się nogi plączą przy tym dochodzeniu, nie przewróć się. :child:

Powtórzyć się muszę, są utrudnienia które rozgrywkę urozmaicają, a są utrudnienia które tego nie dają, a jedynie robią ją mniej atrakcyjną.

Ani jedne, ani drugie wyścigi myślenia nie wymagały myślenia, a jedynie zręczności. I to nie była ich wada. Te nowsze miały być rozwinięciem, a w praktyce nie wprowadziły do rozgrywki nic nowego, za to zmniejszyła się ich grywalność.

Dobra skoncz. XD. Juz zrozumialem swoj blad. Zmniejszyla sie grywalnosc wyscigow, bo w niewielkim stopniu utrudnili strzelanie i prowadzenie pojazdu, przez co 'gracze' sobie z tym nie radzili. Pozdrawiam

Kot_04 #74 Posted 19 October 2020 - 09:14 AM

Major General

• Player
  • 25705 battles
  • 5,826

View PostPanAmelinium, on 19 October 2020 - 08:53 AM, said:

Juz zrozumialem swoj blad. Zmniejszyla sie grywalnosc wyscigow, bo w niewielkim stopniu utrudnili strzelanie i prowadzenie pojazdu, przez co 'gracze' sobie z tym nie radzili. Pozdrawiam

Poniekąd tak. Utrudnili w debilny sposób, czyli ten drugi z dwóch typów, które wymieniłem. Generalnie nie jest to prawda objawiona, a jedynie moje odczucia z rozgrywki, które uzasadniłem. Nie pisałem nic o tym że gracze sobie z tym nie radzili, nie pisałem nic o jakimś wywracaniu się czołgów, w dodatku wytaczasz pierdoły o fizyce sprzed lat której nie było już w tamtych wyścigach i mylą ci się klawisze myszki.

Ogólnie widać od dwóch stron że nie za bardzo cię interesuje co ty tam sobie wypisujesz, tak byle tylko napisać coś, żeby wyśmiać w jakiś sposób albo udowodnić że nie mam w czymś racji. W czym konkretnie, to bez różnicy, żeby tylko wyśmiać. Słabo ci to wytykanie wychodzi, więc lepiej się już schowaj, misiu aluminiowy. :child:

Edited by Kot_04, 19 October 2020 - 09:30 AM.

Polish_Badger #75 Posted 19 October 2020 - 10:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26515 battles
  • 1,069
  • [_PWD_] _PWD_

View PostFatalSkullOfTheDeath, on 19 October 2020 - 01:11 AM, said:

Jakoś nie widzę Naszej Ali w tej roli :(

Chyba żeby zagrała tak dobrze jak bohaterka Sputnika (film SF z 2020 roku), to może wtedy...

A Parim na codzień dobrze gra :D

Sputnik dobry film - Polecam Wszystkim. Ostatnimi czasy Ruskie potrafią zrobić dobry film SF

parim1331 #76 Posted 19 October 2020 - 11:06 AM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 8782 battles
  • 2,736
  • [INVIL] INVIL

View PostPolishBastionOfEurope, on 16 October 2020 - 03:20 PM, said:

Założenie jest b.proste (matematyczne). 50% ze wydarzenie się pojawi i 50% że wydarzenie się nie pojawi. 

To takie proste, ja nie wiem, jak dzieciom w podstawówce trzeba wykładać.

P.s WG jest jak Polskie PKP. Jak tylko wchodzę na peron to już słyszę jak w głośnikach przepraszają :)

Więc jako to będzie? Będziemy przepraszać czy jednak damy w coś pograć? Hmmm?

Masz rację, z perspektywy gracza tak to właśnie wygląda.

Tak jak wspominałem już wyżej, z naszej strony wszystko wskazuje na to, że tryb jest w grywalnym stanie.:)

View PostTalkToTheHoof, on 16 October 2020 - 03:56 PM, said:

Żeby troszeczkę zrównoważyć te ochy i achy to ja powiem, że mi się to wcale nie podoba. Kolejna bajka ze smokami i innymi skrzatami. Ktoś powie zaraz, ale człowieku czekaj to przecież halloween., to musi być coś magicznego i nieziemskiego. I rzeczywiście kilka lat temu ten tryb na pewno by mi się spodobał ale współcześnie gdy co miesiąc prawie, WG robi jakieś tryby "fantasmagoryczne", pełne dziwnych czołgów , kolorowych naklejek, zielonych gnomów na pancerzach to kolejny taki tryb po prostu mnie męczy. Szkoda że WG całkiem już zapomniało że to gra o bitwach pancernych maszyn, że to miał być świat czołgów. Czas chyba zmieniać tytuł tej produkcji.

Stalowy Łowca, Ostatni Waffentrager oraz Halloween posiadają wspólny mianownik, dlatego też wydarzenia te są wypuszczane w podobnym oknie czasowym. 

View PostOnizukaSensi, on 16 October 2020 - 06:39 PM, said:

To chyba ostatecznie zrezygnowano ze współpracy z Masahiro Ito, bo spodziewałem się jakichś krwawiących czołgów, czołgów-upiorów, psychodelicznej atmosfery z oniryczną nutką w tle, czy niepokojąco brzmiącego radia, a tu póki co Ostatni Waffentrager 2.0:hiding: Nie żeby mi to przeszkadzało, byle nagrody się zgadzały.

Wydaje mi się, że zmienisz zdanie po spróbowaniu tego trybu. ;)

View Post0ritfx, on 17 October 2020 - 10:02 AM, said:

Czy Wargaming byłaby skłonna udostępnić ścieżkę dźwiękową? Dobry to jest towar.

Podrzucę prośbę komu trzeba, zobaczymy co da się zrobić. :bush:

View Postsmorker83, on 18 October 2020 - 06:17 AM, said:

Dla mnie stare były lepsze, bo były czymś "nowym" na dany czas, potem to już odgrzewane kotlety...

Dotyczy to również FL (LF - jak to woli) oraz SH (Stalowego) - pierwsza iteracja to "cos nowego", a w kolejnych latach to tylko grind..

Co do zwiastuna - kiedy do kin trafi film o WoT made by WG :hiding: Jest potencjał, moze nawet na nominacje do jakieś nagrody starczy :trollface:

Wydaje mi się, że swoiste podobieństwa trybów dzieją się z bardzo prostego powodu, mianowicie dość ciężko jest tworzyć wydarzenia od zera, z kompletnie nowym konceptem oraz mechanikami rozgrywki.

Jakby nie patrzeć to poprzez "odgrzewanie" starych i lubianych mechanik, nasi devowie są w stanie stworzyć coś, w co po prostu dobrze będzie się grało. Żeby nie było, to moje zdanie. :)

smorker83 #77 Posted 19 October 2020 - 12:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 41817 battles
  • 1,318
  • [FNPRO] FNPRO

View Postparim1331, on 19 October 2020 - 11:06 AM, said:

[...]

Wydaje mi się, że swoiste podobieństwa trybów dzieją się z bardzo prostego powodu, mianowicie dość ciężko jest tworzyć wydarzenia od zera, z kompletnie nowym konceptem oraz mechanikami rozgrywki.

Jakby nie patrzeć to poprzez "odgrzewanie" starych i lubianych mechanik, nasi devowie są w stanie stworzyć coś, w co po prostu dobrze będzie się grało. Żeby nie było, to moje zdanie. :)

Zgadzam się, że na nie jest to łatwe, ale z drugiej strony jakoś dawniej było to możliwe :hiding:

Dla mnie "Ostatni Waffel" był na początku czymś fajnym, a stał się jedynie przez resztę graczy, którzy nie sa wstanie grać inaczej jak z czerwonej linii, grindem pod sam koniec, jak mi brakujących elementów nie losowało.

Ja nie mam nic przeciwko starym mechaniką, jedynie to ze WG nieraz ma cały rok na stworzenie cos dodatkowego, a jedyne co sie zmieniło w LF to doszła nowa mapa, to ze działa spotowały oraz ograniczenia używek (bardziej jako balans).

Ja ten tryb w tym roku traktowałem jako źródło dochodów a nie jako odskocznia od randomów, bo patologia byla ta sama: pusta strefa a reszta drużyny nie zajmuje bazy aby zdobyć sektor lub niszczenie dział, jak zostalo jeszcze 7 min do końca.

To już SH miało lepiej - nowa mapa i dwa nowe czołgi, oraz dodanie nowych dział (np. dwu rurka na ruskim).

Moim zdaniem, lepiej by było mieć "kilka" nowych małych eventów, o podobnej mechanice, niż wałkować to samo co miesiąc lub co miesiąc dodawać jakieś nowe elementy do istniejących trybów, aby ludzie nie uważali to za odgrzewane kotlety.

Dla mnie pierwszy odcinek SH w tym roku był czymś "nowym" ze względu na wyżej wymienione nowości, niestety po trzecim juz mam dość :(

PanAmelinium #78 Posted 19 October 2020 - 12:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23093 battles
  • 407
  • [ACUCU] ACUCU

View PostKot_04, on 19 October 2020 - 10:14 AM, said:

Poniekąd tak. Utrudnili w debilny sposób, czyli ten drugi z dwóch typów, które wymieniłem. Generalnie nie jest to prawda objawiona, a jedynie moje odczucia z rozgrywki, które uzasadniłem. Nie pisałem nic o tym że gracze sobie z tym nie radzili, nie pisałem nic o jakimś wywracaniu się czołgów, w dodatku wytaczasz pierdoły o fizyce sprzed lat której nie było już w tamtych wyścigach i mylą ci się klawisze myszki.

Ogólnie widać od dwóch stron że nie za bardzo cię interesuje co ty tam sobie wypisujesz, tak byle tylko napisać coś, żeby wyśmiać w jakiś sposób albo udowodnić że nie mam w czymś racji. W czym konkretnie, to bez różnicy, żeby tylko wyśmiać. Słabo ci to wytykanie wychodzi, więc lepiej się już schowaj, misiu aluminiowy. :child:

To niezle.  To ja na sile staram sie cos udowodnic. PO TYM JAK PRZYZNALEM RACJE :D

Tez wypisywalem czesciowo  swoje odczucia, a ty starasz sie w jakis sposob udowodnic ze nie mam w czyms racji. 

Moze nie wchodz w dyskusje jezeli na jej koncu zamierasz probowac  obrazic, piszac ze twoj rozmowca cie wysmiewa

View PostKot_04, on 19 October 2020 - 10:14 AM, said:

w dodatku wytaczasz pierdoły o fizyce sprzed lat której nie było już w tamtych wyścigach

Pierwszy wyscig 2014.

Zmiana fizyki. 2016.

Drugi wyscig 2019.

To akurat FAKT. a nie moje czy twoje odczucia.

Poza tym tak uparcie pisales o tym slizganiu ze postanowilem sam poogladac filmy z 2014. I juz przy pierwszym patrze a tu takie cos

https://youtu.be/DIso63kOHmg?t=156

Edited by PanAmelinium, 19 October 2020 - 12:39 PM.

Sculptorex #79 Posted 19 October 2020 - 05:15 PM

Colonel

• Player
  • 69947 battles
  • 3,886
  • [_X_X_] _X_X_
Wszedłem poczytać o Halloween i czytam o wyścigach. Hmmm...
16:16 Added after 1 minute

View PostNeoPOLAND, on 16 October 2020 - 02:43 PM, said:

Coraz lepiej robią im wychodzą te filmiki to trzeba im przyznać +

No nie wiem... te "nie wiem... nie wiem... nie wiem..." mnie zirytowało dosyć mocno. Ale co ja tam wiem :-D

Starytrampek #80 Posted 19 October 2020 - 06:08 PM

Private

• Player
  • 633 battles
  • 16
A w zeszłym roku to  nie zapowiadali nie wiadomo jakiego ,,show" i w końcu je odwołali?

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users