Jump to content

Wczesne pobranie aktualizacji 1.10.1 już dostępne!

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Community #1 Posted 16 October 2020 - 02:20 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 39,181
Ekscytuje Cię nasza najnowsza aktualizacja? Sprawdź jak możesz pobrać ją wcześniej!

Pełna treść wiadomości

Zibi_ST #2 Posted 17 October 2020 - 09:59 AM

Corporal

• Player
  • 47628 battles
  • 168
  • [FNPRO] FNPRO

Mam nadzieje że w końcu ograniczyliście możliwość zdobywania schematów w misjach dziennych  

w przepustce bitewnej tez by się przydało......

zamiast tego inne nagrody które faktycznie pomogą nowym graczom na przykład książeczki szkoleniowe a zamiast tych schematów na czołgi schematy na moduły (ale ten ostatni pomysł chyba nigdy nie przejdzie)     

wojtek_pl1 #3 Posted 17 October 2020 - 11:06 AM

Warrant Officer

• Player
  • 10345 battles
  • 859
  • [PMS] PMS
A ja chcę dostawać schematy.

Zibi_ST #4 Posted 17 October 2020 - 02:09 PM

Corporal

• Player
  • 47628 battles
  • 168
  • [FNPRO] FNPRO

View Postwojtek_pl1, on 17 October 2020 - 11:06 AM, said:

A ja chcę dostawać schematy.

Same schematy możne i nie są złe (podobnie jak z alkoholem) ale nadmiar już tak

co z tego ze za chwile za schematy będziesz miał OBJ 140 jak twoja "gra" na nim będzie frustrowała ogarniętych graczy a na większą skale ich odejście z gry sam mało gram na X bo to nie moja liga.   

proponuje abyś ogarnął grę na niższych tirach max 6-8 jak zaczniesz regularnie spłacać HP dopiero idź wyżej. 

Ilość nieogarniętych graczy na wysokich trierach jest bardzo duża i ciągle roście co totalnie rozwala rozgrywkę i przyjemność z grania w Wot'a.   

wojtek_pl1 proszę nie odbieraj tego wyłącznie osobiście to tylko przykład sam przez długi czas grałem bardzo słabo z racji nieznajomości zasad gry ale to było na niskich tierach lamiłem na tierze 3-max 6 aż trafiłem na graczy z którymi się nauczyłem choć trochę grać w te grę. 

Wiem ze taka sytuacja to w sporej częsci zasługa WG może chwilowo się sprawdza ale na dłuższą metę to jest lajtowa jazda po równi pochyłej niestety w dól....    

RadPodXD #5 Posted 17 October 2020 - 02:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43073 battles
  • 541
  • [OWCA] OWCA

View PostZibi_ST, on 17 October 2020 - 02:09 PM, said:

co z tego ze za chwile za schematy będziesz miał OBJ 140 jak twoja "gra" na nim będzie frustrowała ogarniętych graczy a na większą skale ich odejście z gry sam mało gram na X bo to nie moja liga.   

proponuje abyś ogarnął grę na niższych tirach max 6-8 jak zaczniesz regularnie spłacać HP dopiero idź wyżej. 

Ilość nieogarniętych graczy na wysokich trierach jest bardzo duża i ciągle roście co totalnie rozwala rozgrywkę i przyjemność z grania w Wot'a.   

wojtek_pl1 proszę nie odbieraj tego wyłącznie osobiście to tylko przykład sam przez długi czas grałem bardzo słabo z racji nieznajomości zasad gry ale to było na niskich tierach lamiłem na tierze 3-max 6 aż trafiłem na graczy z którymi się nauczyłem choć trochę grać w te grę. 

Wiem ze taka sytuacja to w sporej częsci zasługa WG może chwilowo się sprawdza ale na dłuższą metę to jest lajtowa jazda po równi pochyłej niestety w dól....    

Gram w wota 8 lat i nie uważam że schematów jest nadmiar,kolekcjonuję sobie 8,ot fanaberia i dla mnie to jest super że mogę pominąć jakiś czołg.Mógłbym sobie do nich dojść na luzie kupując podręczniki dla załogi i waląc goldem,kredyty też problemem nie są ale zwyczajnie nie chce mi się grać pewnymi pojazdami żeby mieć 8 która będzie tylko stać w garażu,schematy są super i zdania nie zmienię ;)

Zibi_ST #6 Posted 17 October 2020 - 02:36 PM

Corporal

• Player
  • 47628 battles
  • 168
  • [FNPRO] FNPRO

View PostRadPodXD, on 17 October 2020 - 02:22 PM, said:

Gram w wota 8 lat i nie uważam że schematów jest nadmiar,kolekcjonuję sobie 8,ot fanaberia i dla mnie to jest super że mogę pominąć jakiś czołg.Mógłbym sobie do nich dojść na luzie kupując podręczniki dla załogi i waląc goldem,kredyty też problemem nie są ale zwyczajnie nie chce mi się grać pewnymi pojazdami żeby mieć 8 która będzie tylko stać w garażu,schematy są super i zdania nie zmienię ;)

w twoim wypadku to może być ten wyjątek który potwierdza regułę....

wojtek_pl1 #7 Posted 17 October 2020 - 07:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10345 battles
  • 859
  • [PMS] PMS

View PostZibi_ST, on 17 October 2020 - 02:09 PM, said:

Specjalnie dla ciebie wy-ekspię dziesiątkę i będę lamił. Specjalnie to zrobię ! :playing:

Co ma jedno do drugiego ? Znaczy poziom grania do schematów ? :confused:

Cieszę się, że mając schematy mogę pominąć badziewne czołgi, którymi nie chcę grać. Nie mam ambicji mieć w garażu wszystkiego i na wszystkim 100% MoE. Chcę grać fajnymi pojazdami i nie męczyć się z niefajnym złomem.

Zibi_ST #8 Posted 17 October 2020 - 08:41 PM

Corporal

• Player
  • 47628 battles
  • 168
  • [FNPRO] FNPRO

View Postwojtek_pl1, on 17 October 2020 - 07:11 PM, said:

Specjalnie dla ciebie wy-ekspię dziesiątkę i będę lamił. Specjalnie to zrobię ! :playing:

Co ma jedno do drugiego ? Znaczy poziom grania do schematów ? :confused:

Cieszę się, że mając schematy mogę pominąć badziewne czołgi, którymi nie chcę grać. Nie mam ambicji mieć w garażu wszystkiego i na wszystkim 100% MoE. Chcę grać fajnymi pojazdami i nie męczyć się z niefajnym złomem.

problem polega na tym ze ich nie wyekspisz rozgrywając po kilkanaście bitew na 8-9 tierze....

i to nie jest twoja wina ze korzystasz z tego co gra oferuje tylko WG ze na coś takiego pozwoliło  

MeatGun #9 Posted 17 October 2020 - 09:09 PM

Captain

• Player
  • 90507 battles
  • 2,113
  • [-SJD-] -SJD-

View PostZibi_ST, on 17 October 2020 - 09:59 AM, said:

Mam nadzieje że w końcu ograniczyliście możliwość zdobywania schematów w misjach dziennych  

w przepustce bitewnej tez by się przydało......

zamiast tego inne nagrody które faktycznie pomogą nowym graczom na przykład książeczki szkoleniowe a zamiast tych schematów na czołgi schematy na moduły (ale ten ostatni pomysł chyba nigdy nie przejdzie)     

Zgadzam się. Nie powinno się zbytnio ułatwiać przeskakiwania pojazdów w drzewku.

:B

SirBushman #10 Posted 17 October 2020 - 10:06 PM

General

• Player
  • 64458 battles
  • 8,655
  • [ROTTN] ROTTN
Za późno.
To jak z nerfieniem premek, spróbuj to choćby zaproponować a Cię zjedzą. ;)

MeatGun #11 Posted 18 October 2020 - 10:01 AM

Captain

• Player
  • 90507 battles
  • 2,113
  • [-SJD-] -SJD-

Jeśli pojazdy są uważane za kiepskie i ludzie chcą je omijać to znak, że powinny być zbalansowane.

Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem wydają mi się wymagania na "M"-kę, które można znaleźć w WOT replays.

Jeśli odstają od innych pojazdów w takiej samej kategorii i poziomie, to znak, że trzeba coś zmienić.

I tu nie trzeba nawet specjalnie kombinować - np. skracamy reload o 5% i czekamy do następnego patcha.

Jeśli nie pomogło - skracamy o kolejne 5%.

Oczywiście powinno być też odwrotnie - jeśli wymagania na "M"-kę są wysokie, to znak że należy się nerf i wydłużamy o 5% reload.

Zamiast zmniejszenia dpm może być też pancerz zmniejszony o 5%, albo moc silnika.

I w ten sposób w ciągu roku ulepszamy balans wszystkich pojazdów.

Bez żadnego śmiesznego podziału - że teraz tylko niemieckie i amerykańskie ciężkie - w następnym tylko chińskie medy.

Edited by MeatGun, 18 October 2020 - 10:09 AM.

Msciboj #12 Posted 18 October 2020 - 10:10 AM

Major

• Player
  • 22000 battles
  • 2,956

View PostSirBushman, on 17 October 2020 - 09:06 PM, said:

Za późno.
To jak z nerfieniem premek, spróbuj to choćby zaproponować a Cię zjedzą. ;)

Problemem nie jest samo nerfienie premek. A to co w efekcie przyniesie, czyli robienie za pomoca nerfu miejsca wśród starszych premek na nowy op pojazd premium.

Spowolnienie grindu mogą zrobić ale pociągnie za sobą odpływ części graczy przyzwyczajonych do stanu obecnego (spadek zysków).

Juzek_Trzeci #13 Posted 18 October 2020 - 11:06 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15651 battles
  • 744
  • [ACR11] ACR11

View PostMeatGun, on 18 October 2020 - 10:01 AM, said:

Jeśli pojazdy są uważane za kiepskie i ludzie chcą je omijać to znak, że powinny być zbalansowane.

Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem wydają mi się wymagania na "M"-kę, które można znaleźć w WOT replays.

Jeśli odstają od innych pojazdów w takiej samej kategorii i poziomie, to znak, że trzeba coś zmienić.

I tu nie trzeba nawet specjalnie kombinować - np. skracamy reload o 5% i czekamy do następnego patcha.

Oczywiście powinno być też odwrotnie - jeśli wymagania na "M"-kę są wysokie, to znak że należy się nerf i wydłużamy o 5% reload.

Zamiast zmniejszenia dpm może być też pancerz zmniejszony o 5%, albo moc silnika.

Bez żadnego śmiesznego podziału - że teraz tylko niemieckie i amerykańskie ciężkie - w następnym tylko chińskie medy.

Szczerze, to głupota (bez urazy).

Wymagania na M-kę na wielu czołgach są kosmiczne (w porównaniu do jakości czołgu) - a wcale te czołgi nie są jakieś super dobre, szczególnie można tutaj przytoczyć słabe i średnie premki; jak np. T23E3 czy Strv m/42-57;

a na czołgach, którymi gra mnóstwo graczy, a które są dobre - wymagania są śmiesznie małe; jak np. ruska linia ciężkich czy medów.

Kariskir #14 Posted 18 October 2020 - 05:30 PM

Sergeant

• Player
  • 32299 battles
  • 254
  • [OLD1] OLD1
Ale myśliciele. Jak czytam te wypociny to wychodzi, że najlepiej jakby wszystkie tanki były identyczne. Ale zaraz znowu byłby lament. Mnie tam zwisają Wasze wynurzenia a co WG kręci no cóż do pogody też trza się dostosowywać. Aktualnie mam 108 maszyn w garażu, głównie 8-9-10. Staty mam gdzieś. Liczy się zabawa.

Pustulka #15 Posted 18 October 2020 - 06:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12392 battles
  • 423

View PostMeatGun, on 18 October 2020 - 10:01 AM, said:

A teraz z punktu widzenia WG:

1. "Jeśli pojazdy są uważane za kiepskie i ludzie chcą je omijać to znak, że powinny być zbalansowane." - otóż nie, ponieważ kiepskie pojazdy motywują graczy do przepalania wolnego expa, szybszego trenowania załogi, czy wykupu konta premium dla przyspieszenia postępów. Ergo - opłaca się trzymać w liniach czarne owce.

2. "Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem wydają mi się wymagania na "M"-kę, które można znaleźć w WOT replays." - nie są, co napisał już Juzek_Trzeci. Poza tym nawet jeśli by były - WG na 99,99% dysponuje kompletnymi statystykami prosto z serwerów. Który czołg, kiedy, jak, gdzie i przeciw komu wygląda dobrze, a przeciw komu źle. Nie chcę wierzyć, że są takimi idiotami, by tych danych nie zbierać.

3. Sposób balansowania, o którym piszesz jest dla mnie słuszny, małymi kroczkami do celu + dobre zbieranie tzw. feedback'u i gotowe.

Niestety złudzenia co do takich mechanizmów były możliwe najpóźniej parę lat temu, kiedy WG jeszcze zależało na jakości produktu (bo nie mieli ani takiej kasy, ani wyrobionej marki). Wtedy prem ammo tylko za czyste złoto, konto premium dawało o wiele mniej korzyści, słabsze premki, coś tam grzebano przy czołgach, chociaż wad było sporo. Ale gra odniosła sukces, rozrosła się, WoT z projektu stał się globalną, potężną marką, a WG kawałkiem porządnej korporacji. Pewnie zatrudniono mądre głowy, które są rozliczane z zysku, a nie jakości produktu. One wiedzą, że w XXI wieku dbałość o jakość i hasło "dobra gra się obroni" jest przestarzałe. Obecnie nie odpowiada się na potrzeby konsumenta, tylko je tworzy, zgadzać mają się cyferki, niezależnie od etycznej strony tych poczynań.

I WG zaczęło swój sukces spieniężać. Mocne premki? Proszę bardzo - gracze się na nie rzucają, płacą. Przegięte nowe drzewka? Kasa z ich szybkiego grindu płynie szerokim strumieniem! Więcej korzyści z premium, zakręcenie korka ze złotem etc. etc. Przy okazji - tworzy się potrzeby, np. nowe tryby i skrzynki. Czy na forum było "dajcie nam skrzynki!"? Nie, było "dajcie nam balans". Ale za balans nie ma kasy, za skrzynki kasa już jest. Skoro jest kasa, to się w to idzie.

A gdzie w tym wszystkim jest balans? Otóż na szarym końcu w szafce o nazwie "uwaga, niedochodowe". Co jakiś czas pozoruje się działania, nerfem oberwali Włosi, po wielu latach wzmocniono E-50M ale to zwykłe pudrowanie. W tej samej chwili na randomach grasują gangi kołowców, z EBR 75 jako duchowym nastepcą Type-59 i pompowaniem włoskich HT na superteście, które miażdżą konkurencję.

Oczywiście nadmierne psucie własnego produktu wydaje się szkodliwe ale neokapitalizm pokazuje, że marketing oraz inżynieria konsumencka są w stanie temu zaradzić. Przykładem jest Apple czy współczesne samochody.

Generalnie zastąpienie odpowiadania na potrzeby konsumentów,  tak elastycznym i świadomym tworzeniem ich oraz zmienianiem jest jedną z największych przemian cywilizacyjnych XXI wieku.

PS Żeby nie było - mam do tego dystans ale górnolotne przemyślenia w doborowym gronie panów po filozofii to moje hobby i mógłbym tak godzinami.

Edited by Pustulka, 18 October 2020 - 06:36 PM.

MeatGun #16 Posted 18 October 2020 - 07:35 PM

Captain

• Player
  • 90507 battles
  • 2,113
  • [-SJD-] -SJD-

View PostPustulka, on 18 October 2020 - 06:33 PM, said:

2. "Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem wydają mi się wymagania na "M"-kę, które można znaleźć w WOT replays." - nie są, co napisał już Juzek_Trzeci. Poza tym nawet jeśli by były - WG na 99,99% dysponuje kompletnymi statystykami prosto z serwerów. Który czołg, kiedy, jak, gdzie i przeciw komu wygląda dobrze, a przeciw komu źle. Nie chcę wierzyć, że są takimi idiotami, by tych danych nie zbierać.

Ciekawa logika. Obiektywne statystki z wielu bitew nie są dość dobre, bo subiektywna opinia jednego gracza jest bardziej miarodajna.

Oczywiście - WG może zbierać lepsze dane - ale jakoś nie widać by potrafili z nich korzystać.

Można na przykład exp z każdej bitwy na danym czołgu dzielić przez średni exp gracza.

Wówczas uzyskamy dane uwzględniające jakość graczy.

W podobny sposób można uwzględnić jakość załogi, modułów, ilość użytego golda.

Aczkolwiek w takim przypadku trzeba by jakieś współczynniki przyjąć a priori.

Edited by MeatGun, 18 October 2020 - 07:39 PM.

Pustulka #17 Posted 18 October 2020 - 07:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12392 battles
  • 423

View PostMeatGun, on 18 October 2020 - 07:35 PM, said:

Ciekawa logika. Obiektywne statystki z wielu bitew nie są dość dobre, bo subiektywna opinia jednego gracza jest bardziej miarodajna.

Oczywiście - WG może zbierać lepsze dane - ale jakoś nie widać by potrafili z nich korzystać.

Można na przykład exp z każdej bitwy na danym czołgu dzielić przez średni exp gracza.

Wówczas uzyskamy dane uwzględniające jakość graczy.

W podobny sposób można uwzględnić jakość załogi, modułów, ilość użytego golda.

Aczkolwiek w takim przypadku trzeba by jakieś współczynniki przyjąć a priori.

A tak się rozpisałem w swoim poprzednim poście... Jak krew w piach. To w skrócie. WG ma te dane i świetnie je wykorzystuje, tylko nie do balansowania pojazdów, a napędzania zysków. WG nie chce dążyć do zbalansowania poszczególnych maszyn. Najwyżej to pozorują.

MeatGun #18 Posted 19 October 2020 - 06:32 AM

Captain

• Player
  • 90507 battles
  • 2,113
  • [-SJD-] -SJD-

View PostPustulka, on 18 October 2020 - 07:50 PM, said:

A tak się rozpisałem w swoim poprzednim poście... Jak krew w piach. To w skrócie. WG ma te dane i świetnie je wykorzystuje, tylko nie do balansowania pojazdów, a napędzania zysków. WG nie chce dążyć do zbalansowania poszczególnych maszyn. Najwyżej to pozorują.

Ja nie podejmuję spekulacji na temat taktyki finansowej WG, bo o tym już napisano setki postów.

Interesuje mnie w tej chwili - jak obiektywnie należałoby podchodzić do balansu czołgów.

A czy WG to zrobi czy nie - to już oddzielna sprawa.

Edited by MeatGun, 19 October 2020 - 06:37 AM.

Big_Uncle_Sam #19 Posted 20 October 2020 - 09:37 AM

Private

• Player
  • 6764 battles
  • 40

Parim,

czy wiesz może, kiedy nastąpi przymusowa aktualizacja dla wszystkich graczy (czyli dosięgnie również tych, którzy nie skorzystają z możliwości wcześniejszego pobrania aktualizacji)? Wydaje mi się, że tego typu aktualizacje mają miejsce w piątek rano, mam rację?

Dzięki z góry za odpowiedź.

MeatGun #20 Posted 20 October 2020 - 09:51 AM

Captain

• Player
  • 90507 battles
  • 2,113
  • [-SJD-] -SJD-

Aktualizacje zwykle wgrywają we wtorki lub środy.

Czyli wypadałoby, że jutro, skoro dziś nie wgrali.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users