Jump to content

Polonya Tankları

• Please log in to reply
6 replies to this topic

TERMINATOR_v2_hero #1 Posted 17 October 2020 - 07:44 AM

Private

• Player
  • 3856 battles
  • 25
dostlar merhaba, az önce başıma ilginç bir olay geldi. Şimdi El halluf haritasında 40 TP ile gidiyordum. Varacağım yere geldim nişan aldım hop ordan IS-3A şak diye bir ammorack attı bana, nolduğunu anlamadım. Bu polon tanklarının ammo rack yemesi bu kadar normal mi? Hani mühimmat çok göz önünde bir yerde mi? Çok fazla ammo rack yemiyorum hatta neredeyse hiç yemiyorum ama böyle birden olunca şaşırdım. Birde tankımın iç parçalarını hangi siteden görebilirim? Örneğin mühimmat nerde, komutan nerde gibisinden. Şimddiden teşekkür ederim. :)

iwanttoplaythisgamewell #2 Posted 17 October 2020 - 07:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6280 battles
  • 67
  • [I_Q] I_Q

View PostTERMINATOR_v2_hero, on 17 October 2020 - 07:44 AM, said:

dostlar merhaba, az önce başıma ilginç bir olay geldi. Şimdi El halluf haritasında 40 TP ile gidiyordum. Varacağım yere geldim nişan aldım hop ordan IS-3A şak diye bir ammorack attı bana, nolduğunu anlamadım. Bu polon tanklarının ammo rack yemesi bu kadar normal mi? Hani mühimmat çok göz önünde bir yerde mi? Çok fazla ammo rack yemiyorum hatta neredeyse hiç yemiyorum ama böyle birden olunca şaşırdım. Birde tankımın iç parçalarını hangi siteden görebilirim? Örneğin mühimmat nerde, komutan nerde gibisinden. Şimddiden teşekkür ederim. :)

tankların modüllerini bu siteden öğrenebilirsiniz. https://armor.wotinspector.com/?targetVehicleId=2449,3730,3475,4244&mode=xray.modules&platform=pc

ve evet is3 gibi yüksek kalibreli 390 alfa hasarı olan bir ağır tankın 40TP'ye ilk atışta ammo atabilmesi mümkün.

https://prnt.sc/v10mjx

Gelincik #3 Posted 17 October 2020 - 08:22 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32332 battles
  • 461

aynen arkadaşın attığı site parça ve mürettebatın konumları için çok güzel. ama ayrıca mermi ammo'ya isabet etse bile tankı patlatabilmesi için bir kaç farklı kural daha var. en önemlisi ammo'nun canı. mesela https://tanks.gg/tank/40tp burdan bakarsan 40TP'nin ammo'sunun canı 140, IS-3A'nın modüllere verdiği hasar ise https://tanks.gg/tank/is-3a burda sol altta "Damage vs. modules"te 165 olduğu görülüyor. bu sayede tek atışta ammo'nun tüm canını götürdüğünden patlatıyor. bu şekilde tanks.gg 'den diğer tankların da ammo canlarını ve modüllere verdikleri hasarları incelersen kimin kimden tek yiyebileceğini öğrenebilirsin.

ayrıca bir kural daha var modül ve mürettebat hasarıyla ilgili. bu oyunda "saving throw" diye bi mekanik var. her modülün, isabet aldığında canının gitmesinin belli bi şansı var. mesela ammo'nun %27'dir. yani ilk önce mermi ammo'ya isabet edecek, sonra %27 ihtimalle hasar verecek, sonra da modül hasarı ammo'nun canından fazla olacak ki patlatacak.

N0Funny #4 Posted 17 October 2020 - 03:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21662 battles
  • 372
  • [PATRN] PATRN

View PostTERMINATOR_v2_hero, on 17 October 2020 - 09:44 AM, said:

o tankı oyuna eklediklerinde tanıtım videosunda her 10 saniyede 1 bak mühimmatı önde filan milan filan milan bak ama mühimmatı önde ona göre diyip duruyodu :):justwait:

Edited by N0Funny, 17 October 2020 - 03:44 PM.

importal52 #5 Posted 17 October 2020 - 06:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3807 battles
  • 51
  • [CMPLX] CMPLX
Ben 6. Seviye hafif tank ile full canlı tiger 2 ye tek atmıştım. Bazen oluyor böyle şeyler demekki.

Jarnnac #6 Posted 17 October 2020 - 06:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30618 battles
  • 671
  • [I_Q] I_Q

View PostN0Funny, on 17 October 2020 - 05:43 PM, said:

o tankı oyuna eklediklerinde tanıtım videosunda her 10 saniyede 1 bak mühimmatı önde filan milan filan milan bak ama mühimmatı önde ona göre diyip duruyodu :):justwait:

Caernarvon, Conqueror serilerinde böyle uyarmalarına gerek yok. Her mermide mühimmatın nerede olduğunu sana hatırlatıyorlar. :facepalm:

N0Funny #7 Posted 18 October 2020 - 01:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21662 battles
  • 372
  • [PATRN] PATRN

View PostJarnnac, on 17 October 2020 - 08:06 PM, said:

Caernarvon, Conqueror serilerinde böyle uyarmalarına gerek yok. Her mermide mühimmatın nerede olduğunu sana hatırlatıyorlar. :facepalm:

Haklısın :playing:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users