Jump to content

Ako interpretovat statistiky hraca?

• Please log in to reply
111 replies to this topic

Fieldpanzer #1 Posted 10 January 2012 - 03:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Snazil som sa pozriet na svoje statistiky a trochu ich porovnat s inymi hracmi ale niektore veci mi tam proste nedavaju zmysel.

http://worldoftanks....27-Fieldpanzer/

Damage 2,644,739 Place 46 133
Targets Destroyed 4,958 Place 22 039

Vsimol som si ze mnoho mojich znamych s ktorymi obcas hravam ma omnoho viac total dmg ktory sposobili, ale celkovo sa im podarilo znicit menej cielov. Tiez som si vsimol ze mnoho hracov ma presne opacny pomer dmg a destroyed nez ja. tj damage su okolo 22 000ceho miesta ale cielov znicili len tolko aby boli na 46000com mieste.

Osobne by som cakal ze budem mat na tento pomer znicenych tankov priblizne rovnaky pomer damage a obe hodnoty ma hodia na priblizne rovnake miesto.

Ako velmi toto moze suvisiet s mojim stylom hry? Hravam tank destorery. 7 killov v jednej hre su celkom bezna vec pre mna a to bez ohladu ci sa rozhodnem hrat defenzivne alebo ofenzivne. Skor sa snazim byt na tom mieste kde je ma najviac treba (mam oblubene miesta v mapach).

von_chom #2 Posted 10 January 2012 - 03:17 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17146 battles
  • 1,414
  • [_CALM] _CALM
no to mozna bude v tom ze radsi strelis po 4% tanku nez po 100% ....

dostavas XP hlavne za dmg a ne za kill, samozrejme das vic dmg 100% tanku nez 4%

XiTiX #3 Posted 10 January 2012 - 03:19 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Asi zalezi na tom, ake tanky hraju. Ja uz par dni hram iba tazke a zacina byt vidno ako mi stupa damage a klesa capture. Aj hraci s artinami maju silne kanony, takze maju velky damage. Pre mna je statistika v hre dvojsecna zbran. Mam zafixovane, ze vykony treba zvysovat a tak sa niekedy prichytim pri tom, ze si tu hru az tak neuzivam a statistiky sa sice lepsia ale pri takmer 4000 zapasoch budem musiet takto performovat velmi dlho, aby tam boli vyraznejsie zmeny. Potom pride den, ked to proste nepada ani za nic a prezitie, ktore som si vcera vylepsil o 0,1% mi zase padlo a som v haji :D A naopak su dni, ked si este aj prehrany zapas uzijem ako blazon. Vid vcerajsi v bazinach, ked som branil bazu este s jednym TDckom a bola to sranda aj ked nas potom rozstrielali na srot.

Fieldpanzer #4 Posted 10 January 2012 - 03:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Mno rozhodne nekradnem killy ako som si vsimol u niektorych spoluhracov. To sa pozna tak ze dotycny striela zasadne neskor nez ten co stoji hned vedla neho.
ak
Ale stava sa ze niekto vpredu zacne ziadat o pomoc, tak ten kto na neho utoci je oznaceny mnou Tckom a zniceny na dialku...

Je fakt jedna vec ktoru som si vsimol uz davnejsie. Ak dam 8 tankov na 5 percent HP stale musim bojovat proti 8 tankom. Ak vidim ze som niekoho tazko poskodil alebo je v tierovej nevyhode tak ho dorazim aby som zlepsil nase vyhliadky na vyhru. Predsalen aj ked so mnou idu mensie tiery tak skusim zamedzit tomu aby dostali zbytocny dmg a nenechavam ich samotnych ak nemam ine problemy.

Edit: a tiez sa snazim brat hru aj pozicne a netlacit sa niekam kde sa zle brani...

Krisna #5 Posted 10 January 2012 - 03:36 PM

Extra Hardware

• Clan Commander
  • 43075 battles
  • 443
  • [EHW] EHW
Statistiky ve hře nejsou moc vypovídající. Navíc ty hraješ malé tiery, ale pouze hodně nadprůměrné tanky. Kvůli malým tierům máš malý damage a díky zkušenostem (s každým tankem máš strašně moc bitev), kvalitám tanků, tvojim hráčským kvalitám máš hodně zničených tanků. (Samozřejmě to ovlivňuje víc věcí, ale tyto jsou vidět ze tvých statistik)
Osobně moc na statistiky nehledím, hru hraju tak aby mě bavila (banzai styl). Útočím za každou cenu, moc bitev nepřežiju, statistiky mizerné, ale aspoň se mi vyhýbá nudné kempení.

Můžu se zeptat proč si nevyexpíš aspoň JagdTigra?

Crabtr33 #6 Posted 10 January 2012 - 03:50 PM

Major General

• Player
  • 20458 battles
  • 5,834
  • [MEOOW] MEOOW

View PostFieldpanzer, on 10 January 2012 - 03:10 PM, said:

Snazil som sa pozriet na svoje statistiky a trochu ich porovnat s inymi hracmi ale niektore veci mi tam proste nedavaju zmysel.

http://worldoftanks....27-Fieldpanzer/

Damage 2,644,739 Place 46 133
Targets Destroyed 4,958 Place 22 039

Vsimol som si ze mnoho mojich znamych s ktorymi obcas hravam ma omnoho viac total dmg ktory sposobili, ale celkovo sa im podarilo znicit menej cielov. Tiez som si vsimol ze mnoho hracov ma presne opacny pomer dmg a destroyed nez ja. tj damage su okolo 22 000ceho miesta ale cielov znicili len tolko aby boli na 46000com mieste.

Osobne by som cakal ze budem mat na tento pomer znicenych tankov priblizne rovnaky pomer damage a obe hodnoty ma hodia na priblizne rovnake miesto.

Ako velmi toto moze suvisiet s mojim stylom hry? Hravam tank destorery. 7 killov v jednej hre su celkom bezna vec pre mna a to bez ohladu ci sa rozhodnem hrat defenzivne alebo ofenzivne. Skor sa snazim byt na tom mieste kde je ma najviac treba (mam oblubene miesta v mapach).

ja se radeji orientuju podle Efficiency ratingu, ktery vyhodnocuje prumery bojovych aspektu (zniceno, dmg, spot, obsazeni, obrany)

Player statistics Fieldpanzer

Tvoje hodnota je 1241.9, coz znamena, ze patris do skupiny dobrych hracu.

Table of efficiency rating values
less than 600 - Bad players (~ 6%)
600 - 900 - Players below average (-25%)
900-1200 - Average players (~ 43%)
1200-1500 - Good players (~ 22%)
1500-1800 - Great players (~ 3%)
more 1800 - Unicums (~ 0,5%)

Sam se muzes podivat zde http://wot-news.com/...p/stat/calc/en/

XiTiX #7 Posted 10 January 2012 - 03:54 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
To je zaujimava stranka, este tam vidno aj vsetky moje t.j. jednu medailu :D ts ts.

Fieldpanzer #8 Posted 10 January 2012 - 04:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
To je zase vec toho aky tank mi "sadne". Od zaciatku som sa specializoval na nemecke tank destroyery. Vyskusal vela roznych ekvipmentov aby som nasiel nastavenie ktore mi vyhovovalo.

Marder II - Moj najuspesnejsi tank ak ide len o cisla. Obecne ho hravam menej pretoze mi pride nefer v nom zuzitkovavat skusenosti ktore mam proti hracom nizkych tierov ktory hraju par dni.
Hetzer - milovany a nenavideny. Nikdy som nemal dojem ze tento tank je extremne presileny. Jeho vlastnosti som sa ale naucil vyuzit bezozbytku - plizenie, utok zo zalohy, krytu na kratku vzdialenost. Az po Jagdpantera to bol moj hlavny tank a stale ho mam nastaveny ako primarny.

Jagdpanter - moj oblubeny TD. Aktualne jazdim s 88mm delom uz dlhsi cas a pochvalujem si vyvazenost poskodenia, kadencie a ceny striel s vcelku velkou rychlostou obratnostou a vyvazenym prednym pancierom. Jak obrana postaveni, tak rush. Neviem o ucele na ktory by nesiel pouzit.

Momentalne vlastnim aj Ferdinanda. tento TD mi proste nesadol. Nie potom co som si zvykol na podvozok panthera. Obecne mi pride velmi tazkopadny. Preto nepredpokladam ze v TD linii budem pokracovat dalej. Ako T-25 naznacuje skorej ma to taha k medium tankom, konkretne Pantherom.

Rozhodne pokial ide o Jagdpanthera a T-25 nemam pocit ze by slo o nejak extremne nadpriemerne vozidla (ak porovnavam s KV, Type 59, ale aj VK 3601), ale rozhodne niesu podpriemerne.

Rainhard #9 Posted 10 January 2012 - 05:15 PM

Sergeant

• Player
  • 33971 battles
  • 222
  • [ATARI] ATARI
Fieldpanzer vdaka za takych hracov ako si ty... zo zmyslom pre team hru. Bavit sa a byt prospesny sa nevylucuje...
Crabtr33 dakujem za link

Zo statistiky je mozne citat mnohe... a idealne je urobit si prehlad podla konkretnych tankov. Strohy pohlad je niekedy zavadzajuci. Osobne si myslim ze % vitaznych bitiek je velmi precenovany parameter, a naopak DMG vyjadruje skor prinos hraca pre team. Opat plati porovnavat pri konkretnych tankoch. Tak ako pri ostatnych parametroch i pri DMG existuju zvyhodnenia zapricinene volbou tanku, pocetnostou pouzitia, atd.
Pohlad na statistiku byva niekedy prijemny, ale i zvazujuci... idealne je zazit skvele pocity z vydarenej hry, napr. otocit priebeh bitky, spolupraca v random, zazitu obetavost spoluhracov... a statistikou sa nezaoberat. A nie kazdy dokaze identifikovat kde je priestor na zlepsenie, a nie kazdy ma takuto ambiciu... Mam v zozname priatelov i "lamy" ale zmyslom pre team hru i ked neobdareny bunkami taktickeho myslenia su pre mna TOP.

LiannaSilverwind #10 Posted 10 January 2012 - 06:19 PM

Veteran

• Veteran
  • 5460 battles
  • 957
  • [JOKE] JOKE

View PostCrabtr33, on 10 January 2012 - 03:50 PM, said:

ja se radeji orientuju podle Efficiency ratingu, ktery vyhodnocuje prumery bojovych aspektu (zniceno, dmg, spot, obsazeni, obrany)

Player statistics Fieldpanzer

Tato formula delsi dobu vyvolava rozruch v ruske komunite, nekteri ji povazuji za nekonecne spravnou, ve skutecnosti ma vsak hromady nedostatku.

Napriklad, zkuste tyhle hrace, kteri se zucastnili souteze v RU sekci fora: Varfolomej (2885), Massazh (5677).

Formula nebere zadny ohled na pomer vitezstvi, na prumerny xp, na presnost tanku. Zvyhodnuje hrace nizkych urovni, zvyhodnuje zabirani zakladen/shazovani bodu za obsazeni zakladny.
Farmete tyto body na tancich nizkych urovni a snadno ziskate neuveritelna hodnoceni. :)

Derp_Trollington #11 Posted 10 January 2012 - 07:01 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostKrisna, on 10 January 2012 - 03:36 PM, said:

Statistiky ve hře nejsou moc vypovídající.
To bych netvrdil. Statistiky samozřejmě poví hodně, ale ne v takové podobě, v jaké jsou teď.

Všechno je potřeba brát s ohledem na to, co dotyčnej hraje za linie a celkově to posuzovat podle konkrétních tanků, jejich tierů...

Nejpodstatnější je asi dmg/bitva v případě heavy/TD/arty (asi bez komentáře), xp/bitva a % výher v případě light/med (spotují cíle, po kterých ostatní pálí, sem tam si něco přizobnou, ale takový dmg/bitva jako TD na stejném tieru dá těžko + tím, že jsou na "správném místě" přispívají k tomu, že zbytek týmu ví, kam jít) s přihlédnutím k tieru daného tanku. Tyhle globální stats jsou o ničem, protože chtějí spotnuté cíle po heavy tanku, cap pointy po TD/arty, ...
Nejmíň vypovídá asi xp/bitva, protože nějak není poznat, jestli (a případně kolik bitev) měl dotyčnej premium + jeho vliv na xp celkově...
A že win ratio nemá v hodnocení smysl, bych taky netvrdil. Všechno souvisí se vším. Vyšší dmg/bitva => větší vliv na její zdárný konec => projev na % vítězství. A kdo tomu nevěří, ať si projde stats různých hráčů (podrobné v profilu ve hře, ne ten výtah na webu) u jednotlivých tanků a srovná si dmg/bitva a % výher.

Jinak já těch killů taky moc nemám, spíš se snažím hrát na dmg, než na kredity. Samozřejmě, když se ke mně žene hejno meďáků, tak po nich budu střílet, i kdyby měli 30 hp. O jeden střílející tank míň, o něco vyšší šance přežití a tedy možnosti nasázení dalšího dmg :)

@Fieldpanzer:
JgPanther byl super, ale jak jsem jednou ochutnal 128mm dělo na Ferdovi, tak už ho i přes absenci mobility nechcu :) Ve stocku je to dost hrůza, ale jak to plně vylepšíš, tak je to veget. Ani s tím není problém vydělat přes 20k bez premia... :D Netrpělivě čekám na JgPanthera II, kterej by mohl být ještě rychlejší.  :Smile_great:

Rainhard #12 Posted 10 January 2012 - 07:31 PM

Sergeant

• Player
  • 33971 battles
  • 222
  • [ATARI] ATARI
Suhlas... TOP killer moze byt "vizirka" z nizkym DMG.
Iba doplnim, aby som bol pochopeny. % vitaznych bitiek... priklad... hrac hrajuci prevazne caty v zlozeni nadpriemernych hracov vz. hrac samotar. Cata je odolna voci retard teamu, jednotlivec moze byt poloboh a neuspeje. Suhlasim ak ostatne ukazovatele ma zodpovedajuce. Su precenovane, nie nevypovedajuce. A uplny extrem je unikatny tank s/bez goldovou municiou, nizsieho tieru. Tam je boh a v inom priemer...
Ako som spomenul, Statistiku treba citat podrobne, triedy-druh tanku, ucel, sposob boja...

Crabtr33 #13 Posted 10 January 2012 - 08:23 PM

Major General

• Player
  • 20458 battles
  • 5,834
  • [MEOOW] MEOOW

View PostLiannaSilverwind, on 10 January 2012 - 06:19 PM, said:

Tato formula delsi dobu vyvolava rozruch v ruske komunite, nekteri ji povazuji za nekonecne spravnou, ve skutecnosti ma vsak hromady nedostatku.

Napriklad, zkuste tyhle hrace, kteri se zucastnili souteze v RU sekci fora: Varfolomej (2885), Massazh (5677).

Formula nebere zadny ohled na pomer vitezstvi, na prumerny xp, na presnost tanku. Zvyhodnuje hrace nizkych urovni, zvyhodnuje zabirani zakladen/shazovani bodu za obsazeni zakladny.
Farmete tyto body na tancich nizkych urovni a snadno ziskate neuveritelna hodnoceni. :)

prumer XP ovlivnuje prmeium ucet, ktery kazdy nema, proto je tento udaj zavadejici. Stejne tak pomer vyher. snadneji se honi procenta u par bitev nez u stovek. presnost tanku je dana, proto a jeho vysledek se promitne v DMG.

Nerikam, ze je to na 100% presne, ale je to proste urcity ukazatel, ktery napovi, ovsem nerekne.

Hod mi sem prosim linky na profil tech hracu, nebo jejich presne nicky. potrebuju je v azbuce, pokud jsou na ru serveru, abych na ne mohl kuknout.

View PostMornix, on 10 January 2012 - 06:25 PM, said:

Souhlasím s Liannou. Hned jak jsem zjistil, že jsem podle Efficiency ratingu podprůměrný hráč, tak mi bylo jasné, že je tam něco špatně.  :-D

pockej, vsak toho moc najezdeno nemas. tak pak tu neco nesedi :).

Fieldpanzer #14 Posted 10 January 2012 - 09:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Neukazuje to správne niektoré ocenenia. Napr Reaper, Kamikadze a podobne

Obecne pokial to beriem z pohladu udelených medailí... Boetlerove medaily... 6x. Vsetky s jagdpanthrom. Nie raz sa mi stalo že som z dobrej streleckej pozície dostal väčšie množstvo M3 Lee tankov. V jednej hre rovno štyri naraz. Úprimne si ich velmi necením. Bolo to dosť nefér...

Halonenova medaila - 2x s hetzrom. 2x s Marderom.

Kolobanov. 1x s Marderom, 1x s Hetzrom. Pri tom mardrovi si ju velmi cením pretože som bol proti presile tankov Panzer III a dvoch artilerii. To bol malý zázrak a velmi lutujem že vtedy neboli replaye.

Jediné čo lutujem je že nieje nijaký spôsob ako oceniť tých čo mi k tomu výkonu pomohli. Napríklad aj preto že rozumeli anglicky aby sa presunuli od niekam niekam a robili prieskum. Alebo boli ochotný risknúť neoverenú taktiku... Už sa o tom viackrát diskutovalo aj v hlavnej časti fóra...

Velmi sa cudujem preco napríklad nemám Fadins medal. Urcite aspon raz som s hetzrom vystrielal vsetky náboje okrem jedného a dorazil som s ním Tigra ako posledný nepriatelský tank...

Toto sú veci ktoré sa nedajú vyčítať v štatistikách. aspon nie v tých ktoré sú na weboch...

LiannaSilverwind #15 Posted 12 January 2012 - 10:55 AM

Veteran

• Veteran
  • 5460 battles
  • 957
  • [JOKE] JOKE

View PostCrabtr33, on 10 January 2012 - 08:23 PM, said:

Hod mi sem prosim linky na profil tech hracu, nebo jejich presne nicky. potrebuju je v azbuce, pokud jsou na ru serveru, abych na ne mohl kuknout.

V RU sekci byla soutez na tema "kdo ziska nejvetsi zmenu efektivity za mesic". Dva novacci z RU serveru si udelali ucet na EU a ziskali silena cisla, jelikoz pouzili mozek a znalost slabin teto formuly.

EU hraci: Varfolomej, Massazh. Jejich ucty na RU neznam, ale mrknete na cisla, ktera dava formule na jejich EU ucty. :)

XiTiX #16 Posted 12 January 2012 - 11:03 AM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Tak ale drzat tieto vysledky konzistentne a pocas stoviek, ci tisicov subojov znamena, ze hrac naozaj dobry je. Napriklad Lia kazi normy na VK3601 pre cely server :)

Crabtr33 #17 Posted 12 January 2012 - 12:00 PM

Major General

• Player
  • 20458 battles
  • 5,834
  • [MEOOW] MEOOW

View PostLiannaSilverwind, on 12 January 2012 - 10:55 AM, said:

V RU sekci byla soutez na tema "kdo ziska nejvetsi zmenu efektivity za mesic". Dva novacci z RU serveru si udelali ucet na EU a ziskali silena cisla, jelikoz pouzili mozek a znalost slabin teto formuly.

EU hraci: Varfolomej, Massazh. Jejich ucty na RU neznam, ale mrknete na cisla, ktera dava formule na jejich EU ucty. :)

Player statistics Varfolomej
Player statistics Massazh

jeeee, ale vsak jeden ma 8 bitev a druhy 2. Na takovm poctu bitev zadna statistika nefunguje, to je snad jasne, ne. Stats funguji jen na hlavnich uctech, kde clovek prochazi stejnym prostredim jako jini a velkym mnozstvim bitev.

Tyhle dva hraci nejsou zadnym dukazem, ze zminena kriteria nejsou spravna. Az uhraji na tom samem hernim uctu 1000, 2000, 5000 bitev a pokud si efficiency udrzi, pak jsou opravdu vyjimecni.

By snad nikdo soudny nepovazoval hrace do 10 bitev za nejake ultramegatopskillery, ne :D

kuchy #18 Posted 12 January 2012 - 12:19 PM

Lieutenant

• Player
  • 59071 battles
  • 1,539
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostCrabtr33, on 12 January 2012 - 12:00 PM, said:

Player statistics Varfolomej
Player statistics Massazh

jeeee, ale vsak jeden ma 8 bitev a druhy 2. Na takovm poctu bitev zadna statistika nefunguje, to je snad jasne, ne. Stats funguji jen na hlavnich uctech, kde clovek prochazi stejnym prostredim jako jini a velkym mnozstvim bitev.

Tyhle dva hraci nejsou zadnym dukazem, ze zminena kriteria nejsou spravna. Az uhraji na tom samem hernim uctu 1000, 2000, 5000 bitev a pokud si efficiency udrzi, pak jsou opravdu vyjimecni.

By snad nikdo soudny nepovazoval hrace do 10 bitev za nejake ultramegatopskillery, ne :D

Absolutne suhlasim s tym , co si tu napisal.

Kaindra #19 Posted 12 January 2012 - 12:24 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21712 battles
  • 528
  • [_UPG_] _UPG_
Dik za link, aspon se mi potvrdilo, ze sem skvely hrac  :lol:

Blue_S #20 Posted 12 January 2012 - 12:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32262 battles
  • 302
můj názor na statistiky je asi tento ...... určitě něco vypovídaj o skillu hráče ale určitě neřeknou uplně vše,protože fakt záleží jak je ten hráč vyjížděl....
je rozdíl když hráč může být opravdu dobrý ale nejezdí třeba s premkem  a musí aby dosáhl topového tanku ve své třídě vyjezdit každý tank od základu....snad každý mi dá zapravdu že stockovej tank se skoro nedá srovnat s tim když ho máte potom full (takže nejdříve si ty statistiky strašně sprasíš než si každej tank naexpíš  na full výbavu)....jako kdybych chtěl se tedka mít accont s vyhoněnejma statistikama a chtěl bych se třeba dostat k pirátům tak bych udělal asi toto ...založil bych si novej accont koupil bych si typ-59 napřiklad (dobrej OP stroj dokud ho zase nenerfnou jako Lowe)najezdil bych si free expy  samozřejmě že nejlépe v nějaké T8rotě a DMG se dobře zase vyjíždí v platoonách(dá se v poho vždy sehnat nějaká skill rota)přeskákal bych moje méně oblíbené tanky potom bych si nakoupil třeba vždy až T8 tank na full a zase bych si vyjezdil v rotách %vítězství a v platooně DMG potom bych koupil T9 tank zase za freeexpy překonvertovaný bych si ji hodil na FUll a s těma se jezdí už jedna báseň :D a je to takhle se dá dosáhnout DOST slušnejch statistik uplně v pohodě ......
potom když jezdíš třeba s E-100 tak záleží jestli třeba střílíš pořád goldama nebo ne a s těma goldama se dá tak strašně zvednout statistiky že je to až neuvěřitelný a celkově s T10 tankama se daj fakt vyhonit statistiky uplně v poho i třeba v randomech když si hodíte s kámošema v klanu platoonu 3 T10 tanky tak takřka se fakt špatně prohrává :D a DMG tam nastřílíš větší než někde v rotách nebo CW a 1/2 tanku tě tam skoro neprostřělí :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users