Jump to content

birisi bana bunu açıklayabilir mi?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

Balerion01 #1 Posted 17 December 2020 - 09:39 PM

Private

• Player
  • 9778 battles
  • 20
  • [ALTIN] ALTIN
aynı maçta bende leo ile ben 3200 hasar atıyorum 2 kill alıyorum is4 400 hasar 490 zırhla engelleme ve 257 asist hasarı ile benden çok deneyim alıyor bu ne saçmalık?

Kumursga #2 Posted 17 December 2020 - 09:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11592 battles
  • 524
  • [CMPLX] CMPLX
Spoiler

https://wiki.wargaming.net/en/Battle_Mechanics

Spartiat777 #3 Posted 17 December 2020 - 09:56 PM

Major General

• Player
  • 57993 battles
  • 5,865
  • [CMPLX] CMPLX

Böyle durumlarda replay her zaman daha iyi sonuca ulaştırır ama sık sık benzerleri açıldığında paylaşıldığı gibi özetle şöyle:

Öncelikle kaynak: https://wiki.wargami...nce_and_Credits

- Deneyim kazanmak sadece hasar ve yardıma bağlı değil. Yukarıdaki linkte uzun bir liste var, bütün parametrelere bakmak gerekir. Tespit, kritik hasar, işgal, işgal engelleme, mürettebata zarar verme, ölüm vuruşunu yapma v.b. bir sürü ek puan getiren konu var

- Kendi spotuna hasar vermek başkasının spotladığına hasar vermekten 2 kat fazla deneyim getirir.

- Engellemenin deneyime etkisi yok

- Yakından verilen hasar uzaktan verilen hasardan daha fazla deneyim kazandırır

- Yüksek seviye tanklara hasar vermek daha fazla deneyim getirir

bunun gibi diğer konular yukarıdaki linkte.

Bagora #4 Posted 17 December 2020 - 10:18 PM

General

• Player
  • 55723 battles
  • 8,417
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 17 December 2020 - 08:56 PM, said:

Böyle durumlarda replay her zaman daha iyi sonuca ulaştırır ama sık sık benzerleri açıldığında paylaşıldığı gibi özetle şöyle:

- Deneyim kazanmak sadece hasar ve yardıma bağlı değil. Yukarıdaki linkte uzun bir liste var, bütün parametrelere bakmak gerekir. Tespit, kritik hasar, işgal, işgal engelleme, mürettebata zarar verme, ölüm vuruşunu yapma v.b. bir sürü ek puan getiren konu var

- Kendi spotuna hasar vermek başkasının spotladığına hasar vermekten 2 kat fazla deneyim getirir.

Replay şart ama arkadaşın durumunda büyük bir saçmalık var gibi, is-4 o hasar ile 3200 vurup 2 kill almış birini tüm bonusları alarak bile çok zor geçer. Ya söylenmeyen başka bir şey var ya da bilmediğim bir şey.

Spartiat777 #5 Posted 17 December 2020 - 10:27 PM

Major General

• Player
  • 57993 battles
  • 5,865
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBagora, on 18 December 2020 - 12:18 AM, said:

Replay şart ama arkadaşın durumunda büyük bir saçmalık var gibi, is-4 o hasar ile 3200 vurup 2 kill almış birini tüm bonusları alarak bile çok zor geçer. Ya söylenmeyen başka bir şey var ya da bilmediğim bir şey.

O yüzden de replay şart işte. Henüz replayi olup da açıklanamayan, en azından bakılarak birkaç ihtimalden birinin gerçekleştiği söylenemeyen bir durum görmedim.

Balerion01 #6 Posted 17 December 2020 - 11:54 PM

Private

• Player
  • 9778 battles
  • 20
  • [ALTIN] ALTIN
replayı atmak isterdim ama son savaşı kaydediyorum sadece ve çoktan maç girmiştim yine de yani 400 hasar atmış ab

View PostSpartiat777, on 17 December 2020 - 09:56 PM, said:

dediklerinizi tamamen anladım ama caple kazanmadık adam zaten 400 hasar atmış 1 mermi demek yani is4 için onu da bin metreden falan vurdu heralde başka türlü anlayamıyorum 

SupremeMaster #7 Posted 18 December 2020 - 12:46 AM

Captain

• Player
  • 61123 battles
  • 2,328
  • [USAGI] USAGI
sonuç ekranının senin ce adamın atış istatistiğinin resmini koyarsan da  yeterli yorum yapabiliriz

Bagora #8 Posted 18 December 2020 - 07:27 AM

General

• Player
  • 55723 battles
  • 8,417
  • [CMPLX] CMPLX

View PostBalerion01, on 17 December 2020 - 10:54 PM, said:

replayı atmak isterdim ama son savaşı kaydediyorum sadece ve çoktan maç girmiştim yine de yani 400 hasar atmış ab

dediklerinizi tamamen anladım ama caple kazanmadık adam zaten 400 hasar atmış 1 mermi demek yani is4 için onu da bin metreden falan vurdu heralde başka türlü anlayamıyorum 

Kısa bir bilgi : Yakından vurmak daha fazla deneyim kazandırır.Yani 50 mt den vurduğun hasar 500mt den vurduğundan çok deneyim verir.

KutuKoala #9 Posted 18 December 2020 - 09:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14105 battles
  • 618

View PostSpartiat777, on 17 December 2020 - 09:56 PM, said:

abi kesinlikle bu yazına katılıyorum ama 3200 hasara karşı 400 hasar yani neresinden tutarsam tutayım çok acayip bir durum olmuş burada.

aklıma geln tek ihtimal şu bu arkadaş hep 500 metreden başkasının spotuna atış yapmış killini öyle almış ve aksiyona hiç girmemiş. ıs4 de tam tersi hep aksiyon içinde olmuş hasar atamasa da rakibe alan kazandırmamış direnmiş. başka bir ihtimal aklıma gelmiyor ki bu durumda dahi çok mantıklı gelmedi bana :D

BlackLycan #10 Posted 18 December 2020 - 09:42 AM

Colonel

• Veteran
  • 51923 battles
  • 3,876
  • [FATIH] FATIH
bence bilgilerde yanlışlık var

Spartiat777 #11 Posted 18 December 2020 - 09:58 AM

Major General

• Player
  • 57993 battles
  • 5,865
  • [CMPLX] CMPLX

View PostKutuKoala, on 18 December 2020 - 11:28 AM, said:

abi kesinlikle bu yazına katılıyorum ama 3200 hasara karşı 400 hasar yani neresinden tutarsam tutayım çok acayip bir durum olmuş burada.

aklıma geln tek ihtimal şu bu arkadaş hep 500 metreden başkasının spotuna atış yapmış killini öyle almış ve aksiyona hiç girmemiş. ıs4 de tam tersi hep aksiyon içinde olmuş hasar atamasa da rakibe alan kazandırmamış direnmiş. başka bir ihtimal aklıma gelmiyor ki bu durumda dahi çok mantıklı gelmedi bana :D

Peki bu karşılaştırmaları / ihtimal düşünmeyi / teori üretmeyi nereye bakarak yapıyoruz? Elde hiçbir şey yok, hatırlananın aktarılması dışında. 

Balerion01 #12 Posted 18 December 2020 - 10:30 AM

Private

• Player
  • 9778 battles
  • 20
  • [ALTIN] ALTIN
resim atmayı bilmiyorum

View PostSpartiat777, on 18 December 2020 - 09:58 AM, said:

Peki bu karşılaştırmaları / ihtimal düşünmeyi / teori üretmeyi nereye bakarak yapıyoruz? Elde hiçbir şey yok, hatırlananın aktarılması dışında. 

arkadaşlar bu hatırlanan bi şey değil.Nasıl resim atıcağımı bimlediğim için atamadım ama savaş ekranından sonra açıp baktım en başa yazdığım değerler bakarak geçirdiğim değerlerdi. Cevaplarınız için teşekkür ederim ama harbiden çok saçma geldi hala da anlayamıyorum.

09:32 Added after 1 minute

View PostBlackLycan, on 18 December 2020 - 09:42 AM, said:

bence bilgilerde yanlışlık var

yanlışlık yok hocam bakarak yazdım yahu telefonda da en son hasar ekranının resmi var 3200e 400 yazıyor is4e girip baktığımda da yukarıda yazdığım asist ve block değerleri vardı onları aynen yazdım zaten yanlışlık olduğunu düşündüğüm için konu açtım buraya çok saçma geldi.

Rs_8 #13 Posted 18 December 2020 - 01:07 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 44027 battles
  • 498
  • [PATRN] PATRN

Hazır konu var :) 

Oyunda olanlar görebilir sanırım kuzen mesaj attı oyunda şuan altın vs görünmüyor.

Cüzdan eşitlendi vs mesajlar almış.

Klan sohbeti ve arkadaşlar bölümü yok :)

Biri bana bunu açıklayabilir mi ?

Edit:Son yarım saat foruma ve siteye giriş yapamadım.

Son edit; Kusura bakmayın konuyu bozduk.

açıklama geldi; https://worldoftanks...-ingame-issues/

Edited by Konigjaeger, 18 December 2020 - 01:21 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users