Jump to content

Pribeh pribehov... a mozno poucenie pre ostanych.

• Please log in to reply
161 replies to this topic

ALOKART #1 Posted 09 January 2021 - 12:21 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 57911 battles
  • 593
  • [UNDER] UNDER
1. Prvy kontakt: 

ja: 

Dobry den.
Dneska pri nahodnej kontrole emailu som zistil.. ze nejaky rusky haj... si nakupil gift balicky cez moj wot ucet a poslal je sebe.. Vsetky balicky kupene od 2.1.2021
(9 roznych balickov ) a jeden kupil este aj vcera, 4.1 2021, teda spolu kupil hrac s nickom Qq_I_am_RUSSIA 10 balickov cez moj ucet a odoslal ich sebe na svoj ucet. Prosim vas o stornovanie tych nakupov a vratenie penazi za tie balicky.

Nechapem ako sa to mohlo stat.. mam zavedene dokonca aj sekundarnu autentifikaciu cez mobil na sms. Heslo k uctu som si uz zmenil. Podobny incident sa mi stal uz raz v minulosti a preto som mal dojem, ze po zlepseni ochrany sa uz nieco taketo nemoze opakovat :(
Dokopy sa jedna o sumu 751,90 € ak som to spravne spocital. 

odpoved od WG support:  UZAVŘENÝ Tento incident jste stornoval a proto byl uzavřen.

2. Druhy pokus: 
ja:

Dobry den.
Dneska pri nahodnej kontrole emailu som zistil.. ze nejaky rusky haj... si nakupil gift balicky cez moj wot ucet a poslal je sebe.. Vsetky balicky kupene od 2.1.2021
(9 roznych balickov ) a jeden kupil este aj vcera, 4.1 2021, teda spolu kupil hrac s nickom Qq_I_am_RUSSIA 10 balickov cez moj ucet a odoslal ich sebe na svoj ucet. Prosim vas o stornovanie tych nakupov a vratenie penazi za tie balicky.

Nechapem ako sa to mohlo stat.. mam zavedene dokonca aj sekundarnu autentifikaciu cez mobil na sms. Heslo k uctu som si uz zmenil. Podobny incident sa mi stal uz raz v minulosti a preto som mal dojem, ze po zlepseni ochrany sa uz nieco taketo nemoze opakovat :(
Dokopy sa jedna o sumu 751,90 € ak som to spravne spocital.

Podavam tento incident znova hoci som ho uz raz podal... Pretoze mi nan predtym prisla nepochopitelne debilna odpoved , ze vraj som ho stornoval..
Do..... nic som nestornoval a chcem naspet svoje penieze co mi boli ukradnute !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpoved WG support : Dobrý den ALOKART,

děkujeme za kontaktování Wargaming hráčské podpory.

Je mi líto, že platby byly provedeny bez Vašeho vědomí. 

V tomto případě je zde možnost refundace Vámi nepovolených plateb, které jsme Vám vrátili, jelikož se jedná o velkou částku. Nicméně to vyústí v blokaci tohoto účtu, dokud nebude částka opět uhrazena.

Je to z toho důvodu, že zakoupené zboží již bylo použito a tak nemůže být odebráno. Proto po refundaci peněz účet zůstane uzamčen až do té doby, než neuhrazené zboží bude opět zaplaceno v hodnotě 751,90 €

https://eu.wargaming.net/shop/wot/gold/2966/

Děkujeme Vám za pochopení.

Budeme se těšit na Vaši odpověď.

S pozdravem a přáním krásného dne

ja:
 Dobry den..
To si ako robite srandu, ze mna niekto okradne, vy mi to vratite ked to nahlasim a zaroven mi zablokujete moj ucet kym vam to znova nezaplatim ak to spravne chapem ? To ako vazne, a to za to, lebo ten zlodej to este stihol aj pouzit co ma okradol ? Vy si uvedomujete co ste zablokovali za ucet ? Hram to od bety, mam tam takmer vsetky tanky a aj vsetky premijove tanky a vy mne zablokujete ucet za to , ze mna niekto okradol ????????????? Vy ste normalni ?
Skor by som uvital este nejaku kompenzaciu za to, ze tu musim riesit taketo s......., a nie ze mne date ban. To akoze zaco ? Vam pride v pohode okradnut vasho okradnuteho zakaznika este o vacsiu hodnotu nez mu bola predtym ukradnuta ?

znova ja: 
Okamzite mi ten ucet prosim vas odblokujte, mna to absolutne nezaujima, ze zlodej ktory ma okradol tym, ze si cez moj ucet naposielal krabicky ich este aj nejako uzil za tie dva dni kym sa na to prislo... To si rieste s tym jedincom. Ja som tu bol okradnuty a nebudem do...... este aj o ucet okradnuty samotnym wargamingom.. do toho uctu som za roky co hram nasypal tisice € mnoho z vas ma aj vdaka mojej podpore tejto hry pracu.. Tak by som cakal troska iny pristup. 

odpoved od WG support: 
Dobrý den,

děkujeme za odpověď.

Bohužel mě to mrzí, také bych Vás chtěla upozornit, abyste s námi jednal slušně, jelikož Vaše sprosté chování nebudeme tolerovat. 

Peníze jsme Vám vrátili ale oba účty uzamkli kvůli těchto důvodů. 

Když se Vám podobný incident stal již předtím, tak jste si měl pořídit lepší bezpečnost účtu a zkontrolovat veškeré účty a mobilní telefon, jelikož útočník si mohl vytáhnout Vaše informace z Vašeho telefonu.

Prosím postupujte podle poskytnutých pokynů. Po uhrazení dlužné částky bude Váš účet odemknut během přibližně dvou hodin.

Je nám velice líto, že došlo k tomuto podvodu, bohužel v rámci zachování ekonomické a herní rovnováhy ve hře je zapotřebí, aby i podvodně získané dárky byly uhrazeny.

Děkujeme za pochopení.

Přeji hezký den.

S pozdravem,

ja:
 Dobry den znova..
Ja sa snazim byt slusny, lenze je to dost tazke ked vas niekto okradne najprv o peniaze a nasledne na to vas niekto okradne este aj o ucet ktory ma mnoho nasobne vyssiu hodnotu, nez dana ciastka ktoru vam nikto neukradol len ste ju museli vratit mne , povodnemu majitelovi.
Neviem ako dlho tam pracujete na tomto mieste, ale mam pocit, ze moc dlho nie, no v prvom rade skor ako vymyslite taketo hlupe riesenie, si pozrite co ste to zablokovali za ucet.
A robit tu chytreho , ze co som mal a co som nemal spravit to dokaze kazdy... vy by ste si mohla napriklad tiez pozret logy, ze skutotocne tam niekto pristupil z nejakeho prdelakova a skutocne ma okradol..
A za druhe skor nez niekoho zacnete takto sprosto vydierat aby si v hodnote ktora mu bola ukradnuta u vas nakupil, si aspon pozrite co to je za ucet... To je ucet na ktory uz v tom vasom premijum shope nemate co predat... takze asi tak. 

Dalsia odpoved, tentokrat uz od ineho cloveka z WG podpori hracov:

UZAVŘENÝ

Dobrý den ALOKART​,

děkujeme za Vaši odpověď.

Je mi líto, ale my se Vám snažíme pomoct, ale vy nespolupracujete. Tím pádem Vám pomoct nemůžeme. Tento incident Vám již byl několikrát vysvětlen, a jelikož nemáte další otázky tak incident uzavírám.

Je to z toho důvodu, že zakoupené zboží již bylo použito a tak nemůže být odebráno. Proto po refundaci peněz účet zůstane uzamčen až do té doby, než neuhrazené zboží bude opět zaplaceno v hodnotě 751,90 €

https://eu.wargaming.net/shop/wot/gold/2966/

Kontaktujte nás pokud dlužnou částku uhradíte. Pokud ji neuhradíte tak účet bude permanentně uzamčen.

Děkujeme Vám za pochopení.

Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo pochybností.

S pozdravem, 

Komentar zaverom uz mimo incident ktory WG podpora pre hracov spokojne uzavrela

Nakopiroval som vsetko, lebo o niecom takom som doteraz este ani nikde v ziadnej inej firme ani nepocul, To je proste nonses co tito cirkusanti z cz/sk podpori pre hracov WOT spatlali a ako ma okradli o ucet.. Ano o tento ucet z ktoreho aj toto pisem, ale do hry sa s nim neprihlasim.. Tazka tragikomedia a zufalost zaroven.

23:28 Added after 7 minute
Schvalne som neuviedol mena danych pracovnikov, aby tento prispevok neporusoval pravidla a zaroven som zeditoval moje vlastne neslusne vyrazi, kedze minimalne sem urcite nepatri.

Edited by ALOKART, 09 January 2021 - 12:25 AM.

J_C_H #2 Posted 09 January 2021 - 12:39 AM

Captain

• Player
  • 24848 battles
  • 2,140
Teda chlape,je mi tě fakt líto,to je fakt jednání loupežníků. Držím palce,ať ti to dobře dopadne.

MichalKlein #3 Posted 09 January 2021 - 12:46 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7675 battles
  • 405
  • [CECH] CECH
Tohle MUSÍ řešit podpora, protože tohle je jeden z mála důvodů proč existuje.

ALOKART #4 Posted 09 January 2021 - 12:55 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 57911 battles
  • 593
  • [UNDER] UNDER
no v podstate tu pri mojom nicku je vidno kedy som s WoT zacal, a pravdepodobne tymto ako ma WG okradlo o ucet uz aj po mnohich rokoch koncim..
V podstate podpora to vyriesila tak, ze ma okradla viac nez samotny zlodej :teethhappy:
A s argumentom v style, ze zlodej ukradnute auto uz pouzil, tak mu ho vraj nemozu odobrat a ja ak si chcem zahrat tak musim zaplatit skodu ktoru on sposobil :D

Edited by ALOKART, 09 January 2021 - 01:02 AM.

MichalKlein #5 Posted 09 January 2021 - 01:39 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7675 battles
  • 405
  • [CECH] CECH
Je fuk kdy kdo začal. Podpora se evidentně snaží najít si důvod proč nic neřešit, a tím spíše by bylo vhodné nedat jim jakoukoli záminku. Nicméně mluvíme zde o československé podpoře, a čechoslováci jsou obecně WG pro smích. Moje vlastní zkušenost s WG je, že dokud píšete česky, je to každému úplně u prdele, ale jakmile začnete psát anglicky, tak jste vážený zákazník.

ALOKART #6 Posted 09 January 2021 - 01:47 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 57911 battles
  • 593
  • [UNDER] UNDER

Bohuzial pre mna som osobne v anglictine mierne slabsi.. :/

Schlagen #7 Posted 09 January 2021 - 02:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16554 battles
  • 664
  • [SUP] SUP
Bez legrace... tohle je mozna na pravnika a zalobu. A soud. Nebo to minimalne hnat vys a vys. Protoze to, ze to nejaky lempl na podpore uzavre jako hotove, neni reseni.

Edited by Schlagen, 09 January 2021 - 02:00 AM.

MichalKlein #8 Posted 09 January 2021 - 02:08 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7675 battles
  • 405
  • [CECH] CECH

View PostSchlagen, on 09 January 2021 - 02:00 AM, said:

Bez legrace... tohle je mozna na pravnika a zalobu. A soud. Nebo to minimalne hnat vys a vys. Protoze to, ze to nejaky lempl na podpore uzavre jako hotove, neni reseni.

Bohužel jak žaloba, tak právník nepřichází v úvahu, když si přečtete EULA kterou musíte odsouhlasit pokud chcete hrát. Pokud bych mohl poradit, nechal bych to týden, možná dva uležet, a potom bych komunikoval s anglickou zákaznickou podporou. Pokud byste chtěl, ALOKART, kontaktujte mne v soukromé zprávě, velice rád Vám poskytnu své znalosti angličtiny, práva, a právnické angličtiny :great: Správně zvolená a oficiálně znějící slova dělají mnohokrát divy se zákaznickou podporou :trollface:

Edited by MichalKlein, 09 January 2021 - 02:16 AM.

ALOKART #9 Posted 09 January 2021 - 02:17 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 57911 battles
  • 593
  • [UNDER] UNDER

View PostMichalKlein, on 09 January 2021 - 01:08 AM, said:

Bohužel jak žaloba, tak právník nepřichází v úvahu, když si přečtete EULA kterou musíte odsouhlasit pokud chcete hrát. Pokud bych mohl poradit, nechal bych to týden, možná dva uležet, a potom bych komunikoval s anglickou zákaznickou podporou. Pokud byste chtěl, ALOKART, kontaktujte mne v soukromé zprávě, velice rád Vám poskytnu své znalosti angličtiny, práva, a právnické angličtiny :great: Správně zvolená a oficiálně znějící slova dělají divy se zákaznickou podporou :trollface:

Dakujem a ak sa tam skor niekto neuvedomi, tak urcite budem velmo rad za kazdu pomoc.. Pretoze tejto hre som venoval spustu casu a aj napriek vsetkemu ma stale bavi.

Leeroy_YOLO #10 Posted 09 January 2021 - 02:40 AM

Major General

• Player
  • 7570 battles
  • 5,940
Jednoduchá rada - vykašli se na WoT, začni hrát WoW. Tam, když se ti dostane někdo cizí na účet, automaticky ho zablokují, aby mohl napáchat co nejméně škod, pokusí se obnovit na tvém účtu co nejvíce provedených změn, a následně ti účet opět předají - o všem tě informují sami od sebe.
Tady, jak je vidět, je přístup jiný - neumí nebo nechtějí odebrat věci, které na účtu jsou, jako např. tank, goldy, PÚ, ozdoby atd. a ještě podkopají svoji důvěryhodnost tím, že zpochybňují zabezpečení, když máš i sms. To je k smíchu a k pláči zároveň.
Další rada pro tebe - vypínej si na telefonu přístup k internetu v době, co ho aktivně nevyužíváš.
Jen by mě zajímalo, jak se mu povedlo odčerpat ti takovou částku? To trošku nechápu.
Očekával bych od WG aspoň nějaké prošetření toho připojení, ale to by museli mít logy a na to si zřejmě na východě nehrají, protože to je práce navíc a i k tomu jsou potřeba trošku znalosti, které jak víme, ve WG nejsou.
Za takové služby si platit opravdu nezaslouží.

MichalKlein #11 Posted 09 January 2021 - 02:44 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7675 battles
  • 405
  • [CECH] CECH

View PostALOKART, on 09 January 2021 - 02:17 AM, said:

Dakujem a ak sa tam skor niekto neuvedomi, tak urcite budem velmo rad za kazdu pomoc.. Pretoze tejto hre som venoval spustu casu a aj napriek vsetkemu ma stale bavi.

Tohle pošlete na anglickou podporu:

Block Quote

Hello,
several days ago I was checking my email, and I have discovered that player Qq_I_am_RUSSIA bought gift packages for himself using my email address. It was 9 various packages, and one more yesterday (1. 4. 2021), so 10 packages in total.

I don't understand how it could've happen, since I'm using the two-factor authentication (SMS). I have already changed my password since. I was led to believe that two-factor authentication is secure, but in my case it clearly wasn't.

The total cost is 751,90 EUR.

I would like to cancel the orders, and request a full refund.

Thank you,
ALOKART

01:53 Added after 8 minute

View PostLeeroy_YOLO, on 09 January 2021 - 02:40 AM, said:

Jednoduchá rada - vykašli se na WoT, začni hrát WoW.

To je absolutní pitomost, a to říkám jako bývalý admin WoW TBC serveru (Warzone) který jsem provozoval čtyři roky. S WoW jsem prošel téměř všechno co se dalo, a dneska už bych ho nikomu nedoporučil. Dokonce i Activision Blizzard si uvědomil, že už nemají co nabídnout, proto se snaží prodat tu samou hru znova - proto začali s WoW Classic, a další na ráně je TBC. Zkrátka zkouší prodat tu samou, patnáct let starou hru znovu, protože za tu dobu  tu hru absolutně podělali. Od roku 2008 (Wrath of the Lich King - WotLK, poslední dobrá expanze) kdy Activision koupil Blizzard šlo WoW kvalitativně dolů tak brutálně, že to lze vysvětlit jenom nenažraností podílníků Activision.

Edited by MichalKlein, 09 January 2021 - 03:01 AM.

Leeroy_YOLO #12 Posted 09 January 2021 - 03:11 AM

Major General

• Player
  • 7570 battles
  • 5,940
Nevytrhávej z kontextu, děkuji. Zbytek ponechám bez komentáře, protože taková diskuse patří do jiného vlákna, navíc jde o subjektivní pohled.

MichalKlein #13 Posted 09 January 2021 - 03:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7675 battles
  • 405
  • [CECH] CECH
Nejenom, že nevytrhávám z kontextu, naopak: snažím se poskytnout tolik kontextu aby to bylo relevantní i přes to, že je to off-topic. K tomu "subjektivnímu" pohledu se nehodlám vyjadřovat, a tím bych tuhle OT diskusi uzavřel.

Edited by MichalKlein, 09 January 2021 - 03:20 AM.

Koggli #14 Posted 09 January 2021 - 07:45 AM

Brigadier

• Player
  • 14424 battles
  • 4,297
  • [NGBP] NGBP

Přes policii přes útvar pro kyberkriminalitu by to řešit nešlo? Je to přeci jen krádež reálných peněz a myslím si, že by pak i WG mohlo lépe spolupracovat.

E: Mě se před pár dny stalo v jiné hře, že jsem si registroval nový účet a když jsem hrál tak mě to vykopávalo, že už je přihlášen někdo jiný, bylo to na android platformě. Tak jsem raději účet přestal hrát a registroval si další nový. Naštěstí jsem si tam nic nekoupil, takže jsem nemohl přijít o peníze jen o pár hodin zbytečného hraní.

Edited by Koggli, 09 January 2021 - 07:57 AM.

snipst6 #15 Posted 09 January 2021 - 08:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 5471 battles
  • 1,924
  • [DF-CZ] DF-CZ
Já by jsem určitě kontaktoval Sstyx, třeba muze pomoct. Ale rozhodně to nenechat být, to je blbost.
Je to podvod, krádež.
Opravdu je to několik trestných skutků dohromady. A to musí řešit.

bigdragonAF #16 Posted 09 January 2021 - 08:32 AM

Colonel

• Clan Commander
  • 64544 battles
  • 3,974
  • [_AF_] _AF_
Určitě bych kontaktoval sstyx a pokud by to nepomohlo minimálně bych po poradě poradě s právníkem podal TO na neznámého pachatele za podvod. 

snipst6 #17 Posted 09 January 2021 - 09:14 AM

Lieutenant

• Player
  • 5471 battles
  • 1,924
  • [DF-CZ] DF-CZ
A popřípadě medializovat.
Protože jak kolega psal, má to zabezpečené i přes mobilní telefon, respektive číslo.
To znamená, že něco je špatně u nich.
Autorizace sms se běžně užívá. To znamená, že jejich systém ochrany nefunguje.I takováhle firma MUSÍ dodržovat určitý kodex slušnosti a ferovosti.
Pakliže doložil důkaz, že se někdo naboural do jeho účtu a manipuloval s ním, nemůže se firma vzdát odpovědnosti a házet to na majitele, že si měl dát lepší pozor, to je prostě nesmysl.
Tohle musí dotáhnout do zdárného konce.
Hlavně se nevzdat. Protože na to oni hrají.
A je to varování pro VŠECHNY hráče. Tohle se v podstatě v dnešní době může stát každému.

Orchid_ #18 Posted 09 January 2021 - 09:26 AM

Lieutenant

• Player
  • 12790 battles
  • 1,984
  • [G-UP] G-UP

Ja trosku odbocim.

Rozumim tomu kam bys to rad dotahnul. Trosku chapu i reakci podpory, a uprimne - mohli byt i daleko prisnejsi, a primejsi. Zazil jsem podporu hry, ktera dala IP BAN (vcetne pristupu na jejich homepage) jen proto, ze si hrac zmenil HW komponentu v pocitaci, a herni ucet odblokovali az po 14 dnech (dokazovani vlastnictvi uctu atd). Tady se jedna o castku 20000+ korun nebo kolik, takze zablokovani uctu naprosto chapu, Oni se tim i krejou pro pripad dalsiho zneuziti tohoto uctu nez se to vyresi.

Co mne na tomhle zarazi, a pro mne je hlavni pointa pribehu - NEUMIS si zabezpecit internet/mobil/platebni metody alepson minimalnimi bezpecnostnimi mechanikami. Stalo se ti to uz podruhy a to je proste tvuj problem, tva chyba. (jestli je to problem sdileni pocitace/mobilu, ci zlinkovane platebni udaje k uctu, nebo jen velmi slaba ochrana pocitace proti utokum, vis ty sam)

Nicmene GL ti preji.

PS: Velmi doporucuju NEMIT nic v polozce "linked payment methods" ve WOT profilu:

(timto eliminujete 99% vsech moznych problemu spojenych s nechtenym placenim, vcetne kradeze uctu/udaju k uctu WOT)

Edited by Orchid_, 09 January 2021 - 11:22 AM.

Ragyinar #19 Posted 09 January 2021 - 09:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 56887 battles
  • 361
  • [R_-_R] R_-_R

Ja po tomto hneď som vymazal kartu a už len cez paypal. Tam ti musia vrátiť peniaze.

A možno,že ti Wg strhlo peniaz lebo málo krabičiek sa predalo. Máš zadanú kartu a vytvorili jeden účet a nakúpili si za tvoje sebe. :hiding:

Ináč rada všetkým. Zablokujte si nákupy na internete v IB a máte pokoj. Keď niečo kupujete vtedy si to odblokujete.

08:43 Added after 5 minute

View Postsnipst6, on 09 January 2021 - 10:14 AM, said:

A popřípadě medializovat.
Protože jak kolega psal, má to zabezpečené i přes mobilní telefon, respektive číslo.
To znamená, že něco je špatně u nich.
Autorizace sms se běžně užívá. To znamená, že jejich systém ochrany nefunguje.I takováhle firma MUSÍ dodržovat určitý kodex slušnosti a ferovosti.
Pakliže doložil důkaz, že se někdo naboural do jeho účtu a manipuloval s ním, nemůže se firma vzdát odpovědnosti a házet to na majitele, že si měl dát lepší pozor, to je prostě nesmysl.
Tohle musí dotáhnout do zdárného konce.
Hlavně se nevzdat. Protože na to oni hrají.
A je to varování pro VŠECHNY hráče. Tohle se v podstatě v dnešní době může stát každému.

Ináč u WG nefunguje žiadne SMS alebo 3D secure.

Tu keď sa niekto nabúra na tvoj účet a máš zadanú kartu tak nakupuje veselo až kým máš peniaze na účte.

almandr #20 Posted 09 January 2021 - 10:24 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 36620 battles
  • 1,101
Taky jsem byl při kupování 75 krabiček letos překvapený. Platbu kartou ve všech e-shopech musím potvrzovat kódem z sms. Také u WG jsem bral automaticky mobil do ruky, ale místo políčka pro vložení kódu na mě vyskočilo potvrzení o dokončení platby. Nelíbí se mi tenhle postup, který používá WG.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users