Jump to content

Pozycja zablokowanego pionka.

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Mik1984 #1 Posted 14 January 2021 - 01:52 AM

Private

• Player
  • 1215 battles
  • 5
  • [1SBPH] 1SBPH

Hej,

Jestem w tej grze w miarę nowy i zastanawia mnie jak radzicie sobie z sytuacją w grze losowej którą porównuję do sytuacji zablokowanego pionka w szachach.

Tak jak w szachach, zablokowany pionek jest z reguły również blokującym pionkiem.

To jest sytuacja, kiedy jesteś na solidnej obronnie i osłoniętej pozycji, która pozwala celować i szachować jakiś kierunek natarcia drużyny przeciwnej. Często nie jesteś sam. Problem w tym, że ani nikt się Tobie nie wychyli, ani sam nie możesz nic próbować, bo oberwiesz i nic nie wskórasz. I sytuacja jest taka, że Twoi się wiercą ale nie wychylają, przeciwnicy to samo, generalnie flanka w bitwie jest wzajemnie spatowana bez możliwości na nie-samobójczą akcję ofenzywną z żadnej strony.

I tu jest dylemat, bo być może blokowanie flanki drużynowo nie jest złe. W końcu inni członkowie drużyny mają wolną rękę. Fakt, że przeciwnik nie może się dostać w jakiś obszar może mieć korzystny wpływ na Twój zespół. Ale problem w tym, że sterczysz jak ten zablokowany pionek i w nic nie strzelasz, przez co nie nakręcasz ani XP ani kredytów ani misji. Nawet jeśli wygrasz bitwę, to i tak nic nie zrobiłeś w tej bitwie.

Czy zostawiacie solidnie obronne pozycje tylko dlatego, że gra pasywna nie pozwala na to, żeby działo żarło swoje DMG?

Bielug #2 Posted 14 January 2021 - 06:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35688 battles
  • 572
Kolega opisuje chyba typową sytuację gdzie jest "wojna nerwów" czyli kto pierwszy wyjedzie ten bot :) Z reguły wygrywa ten kto jest bardziej cierpliwy i dobrze zinterpretuje sytuację na minimapie, jak mawia @skill4Itu - patience is key (polecam jego kanał, jeżeli sie zna trochę english, to się dużo rzeczy można nauczyć, bo gościu cały czas mówi co robi i dlaczego. Nie pokazuje też samych M-kowych bitew tak jak np. DED87)

Ja oczywiście mam z tym nadal problemy, bo mój czołg zachowuje się jakby miał jakieś zmutowane owsiki co żrą metal i trudno mi właśnie ustać długo na jednym miejscu, przez co nadal sie wywalam bez sensu, ale jest lepiej (niewiele lepiej, ale lepiej - uwielbiam tego klasyka :D)

Edited by Bielug, 14 January 2021 - 06:04 AM.

klosiu_1 #3 Posted 14 January 2021 - 09:00 AM

Lieutenant General

• Player
  • 54641 battles
  • 6,183
  • [_CHS_] _CHS_

W wocie nie gra się tak, żebyś ty nie mógł czegoś zrobić, umożliwiając jednocześnie gry teamowi. Raz, że team nie dość że tego nie wykorzysta, ale nawet tego nie zauważy, a dwa, to ty na tym nic nie zyskujesz. Gra się, żeby samemu jak najwięcej zrobić.

Sytuacja jest prosta - jak się nikt nie wychyla po obu stronach, to ten pat najprawdopodobniej potrwa do samego końca, więc niezależnie od tego kto wygra nic nie nastrzelasz. Jednocześnie brak czołgu po jednej ze stron jest bez znaczenia. Więc trzeba zmienić flankę, wycofać się i bezpieczną trasą pojechać tam, gdzie coś się dzieje. Inaczej nie będziesz miał żadnego wpływu na wynik bitwy, i nie będziesz miał obrażeń na koncie.

Deleted243 #4 Posted 14 January 2021 - 09:47 AM

Major

• Player
  • 57143 battles
  • 2,969
  • [ROTTN] ROTTN

View Postklosiu_1, on 14 January 2021 - 10:00 AM, said:

W wocie nie gra się tak, żebyś ty nie mógł czegoś zrobić, umożliwiając jednocześnie gry teamowi. Raz, że team nie dość że tego nie wykorzysta, ale nawet tego nie zauważy, a dwa, to ty na tym nic nie zyskujesz. Gra się, żeby samemu jak najwięcej zrobić.

Sytuacja jest prosta - jak się nikt nie wychyla po obu stronach, to ten pat najprawdopodobniej potrwa do samego końca, więc niezależnie od tego kto wygra nic nie nastrzelasz. Jednocześnie brak czołgu po jednej ze stron jest bez znaczenia. Więc trzeba zmienić flankę, wycofać się i bezpieczną trasą pojechać tam, gdzie coś się dzieje. Inaczej nie będziesz miał żadnego wpływu na wynik bitwy, i nie będziesz miał obrażeń na koncie.

Tutaj się nie zgodzę do końca. Wszystko zależy od twojej "roli" w tej blokadzie. Nie tak rzadko z całej broniącej ekipy to jeden pojazd na idealnej pozycji dla niego jest powodem braku ruchu ze strony przeciwnika.

Nie tak dawno miałem tego bardzo ładny przykład na lotnisku. Mordor trzymały TD na skarpie przy bazie, medy na półce i kilka pojazdów na blisko, w tym Obj277 (topka na VIII). Najwyraźniej miał takie odczucie jak Ty, bo w pewnym momencie po prostu się zaczął wycofywać. Odwrócił się... po czym w momencie jak jego wieża przestała być widoczna wyjechała BuraSuka biorąc jeden wcześniej zraniony czołg na magazynek, za nim większość czołgów co tam była, ludzie z środka zostali odstrzeleni od pleców przez nich, a TD na górce i ten 277 zostali sami. (Powtórkę pewnie też dałoby się znaleźć)

A podsumowując moje pierniczenie: Nie zawsze sobrze jest opuszczać taką obronę, bo czasami to właśnie twój czołg na twojej pozycji ją trzyma w kupie :v

VillageGame #5 Posted 14 January 2021 - 10:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 18634 battles
  • 1,932
Jest lekarstwo na takie coś, a nazywa się SPG ;) A szczególnie brytyjskie działa mają właściwości lecznicze :)

plzNO #6 Posted 14 January 2021 - 10:47 AM

Captain

• Beta Tester
  • 30783 battles
  • 2,173
  • [_CHS_] _CHS_

View PostVillageGame, on 14 January 2021 - 10:25 AM, said:

Jest lekarstwo na takie coś, a nazywa się SPG ;) A szczególnie brytyjskie działa mają właściwości lecznicze :)

Dokładnie, arta przecież zapobiega kampieniu!

geohound #7 Posted 14 January 2021 - 11:16 AM

Major

• Beta Tester
  • 20241 battles
  • 2,601
  • [G-P-P] G-P-P

A jeszcze bardziej arta na goldzie. Wczoraj usilnie mojego Conwaya na plaży Overlorda skubał T92 na goldzie - żałosne, ale prawdziwe i częste.

McBonY #8 Posted 14 January 2021 - 11:36 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17259 battles
  • 622
  • [OWOLF] OWOLF
Czego jak czego, ale artowego golda to nie rozumiem, na papierze to ma 1 metr splasha wiecej i nic poza tym. To robi jakąś różnicę? Taką uzasadniającą wydatki?

virus_yabola #9 Posted 14 January 2021 - 11:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 47354 battles
  • 844
  • [KILL-] KILL-

Przestan trolowac.

W takiej sytuacji to uciecha 2-6 klikaczy, ale co tam was obchodzą inni, skoro WG ma w dupę to że bawi dobrze 6/30 osób to Wy tym bardziej macie wywalone. A dla WG, jak się kasa zgadza to i nawet padające serwery nie są problemem.

profes79 #10 Posted 14 January 2021 - 11:59 AM

Field Marshal

• Player
  • 27385 battles
  • 11,603
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMcBonY, on 14 January 2021 - 11:36 AM, said:

Czego jak czego, ale artowego golda to nie rozumiem, na papierze to ma 1 metr splasha wiecej i nic poza tym. To robi jakąś różnicę? Taką uzasadniającą wydatki?

Czasami tak. Na randomach z gry na goldzie się wyleczyłem bardzo szybko bo to prosta droga do bankructwa; zresztą widzę, jakie mam koszty grania artą w ramach CW. Natomiast ten metr więcej to czasami zahaczenie jakiegoś szybkiego czołgu (np. kołowca); sięgnięcie za jakąś osłonę itd. Niemniej jednak co do zasady obecnie gold na arcie to bardzo droga zabawka o niewielkim wpływie na randomową bitwę.

edit: natomiast co do samego tematu - czasami tak bywa, że mimo niewielkiego wyniku końcowego (bo ani się nie nastrzelało ani się nie naspotowało) to jednak człowiek ma świadomość, że zrobił kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty pilnując jakiegoś przejazdu.

Edited by profes79, 14 January 2021 - 12:00 PM.

Kot_04 #11 Posted 14 January 2021 - 12:11 PM

Lieutenant General

• Player
  • 27193 battles
  • 6,757

View PostMik1984, on 14 January 2021 - 01:52 AM, said:

To jest sytuacja, kiedy jesteś na solidnej obronnie i osłoniętej pozycji, która pozwala celować i szachować jakiś kierunek natarcia drużyny przeciwnej. Często nie jesteś sam. Problem w tym, że ani nikt się Tobie nie wychyli, ani sam nie możesz nic próbować, bo oberwiesz i nic nie wskórasz. I sytuacja jest taka, że Twoi się wiercą ale nie wychylają, przeciwnicy to samo, generalnie flanka w bitwie jest wzajemnie spatowana bez możliwości na nie-samobójczą akcję ofenzywną z żadnej strony.

Staram się unikać jak ognia takich sytuacji, bo ich nienawidzę. W takich przypadkach kombinuję by pojechać na jakieś inne miejsce na mapie. Bywało że nawet czołgiem ciężkim na Karelii opłaciło się wracać z przepychacza do bazy i przez kilka minut objeżdżać całą mapę dookoła z drugiej strony, zamiast stać cały czas w tym samym miejscu, bo na flance nasi nie dawali rady lub w ogóle nikogo nie było, a nikomu z naszych i tak nawet przez myśl nie przeszło spojrzeć na minimapę mimo pingania. I się spotkało tam jakieś MT, ratując w ten sposób bazę lub okazywało się że nikogo tam nie było i zajeżdżało się przepychacz od tyłu. ;)

Czas w bitwie ciągle leci i jest ograniczony.

Edited by Kot_04, 15 January 2021 - 12:59 AM.

knurzy #12 Posted 14 January 2021 - 10:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24472 battles
  • 604

W moim teście na M53/M55 wyszło, że średnio daje o trochę ponad 200 DMG więcej na całą bitwę. Moim zdaniem jest to przepłacanie. Ale kto bogatemu zabroni.

VillageGame #13 Posted 16 January 2021 - 09:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 18634 battles
  • 1,932

08:26 Added after 1 minute

View Postknurzy, on 14 January 2021 - 10:53 PM, said:

W moim teście na M53/M55 wyszło, że średnio daje o trochę ponad 200 DMG więcej na całą bitwę. Moim zdaniem jest to przepłacanie. Ale kto bogatemu zabroni.

Tak to mniej więcej wygląda. Jak mam aktywną Premkę, to czasami załaduje Golda i widać te różnice. Myślę, że nie chodzi tylko o zasięg ale o "moc" pier#@$@, choć trudno mi to wytłumaczyć.

Przeczytałem temat/test @knurzego i zrobiło się jaśniej ;)

Edited by VillageGame, 16 January 2021 - 09:49 AM.

VillageGame #14 Posted 16 January 2021 - 10:22 AM

Lieutenant

• Player
  • 18634 battles
  • 1,932

View PostplzNO, on 14 January 2021 - 10:47 AM, said:

Dokładnie, arta przecież zapobiega kampieniu!

W sytuacjach takich jak opisał autor i podciągając to pod "kampienie", to i owszem.

Millennium_Falcon_ #15 Posted 16 January 2021 - 03:28 PM

Brigadier

• Player
  • 67616 battles
  • 4,518
  • [_CHS_] _CHS_

View Postgeohound, on 14 January 2021 - 11:16 AM, said:

A jeszcze bardziej arta na goldzie. Wczoraj usilnie mojego Conwaya na plaży Overlorda skubał T92 na goldzie - żałosne, ale prawdziwe i częste.

Nie rozumiem waszego zdziwienia. Takie samo strzelanie goldem jak z innych pojazdów. Na arcie nawet bardziej uzasadnione, bo większy zasięg splasha nawet o metr często decyduje o zrobieniu bądź nie jakiejś misji, a poza tym ile tak naprawdę oddacie strzałów w bitwie na X tierach? Na pewno nie więcej niż 10, a często mniej. Dodając do tego pudła i niedoloty wychodzi, że zupełnie nie opłaca się grać standardowymi pociskami.

View Postknurzy, on 14 January 2021 - 10:53 PM, said:

Mówienie o przepłacaniu jest trochę bez sensu. Nie ma czegoś takiego. Każdy gra tak, jak go stać. Poza tym w Twoim teście wyszło, że dmg+stun na goldzie daje ponad 33% większy efekt, więc jest się o co bić ;)

View PostVillageGame, on 16 January 2021 - 10:22 AM, said:

W sytuacjach takich jak opisał autor i podciągając to pod "kampienie", to i owszem.

Dlatego uważam, że jedna arta na drużynę byłaby jak najbardziej wskazana.

PL_Robson #16 Posted 16 January 2021 - 04:53 PM

Brigadier

• Player
  • 21732 battles
  • 4,587
  • [KKM] KKM

Miałem kiedyś bardzo zbliżoną sytuację na Prochorovce. Górny start, typowa sytuacja w okolicach słynnej drogi. Jechałem w Rudym skonfigurowanym na zasięg widzenia, z załogą też wyszkoloną pod ten parametr.

Miałem bardzo dobrą miejscówkę, ale sytuacja zrobiła się patowa, generalnie na praktycznie całej mapie. Nasze TD i HT oraz LT kampiły z tyłu i nikt nie kwapił się wychylić. W pewnym momencie na czacie zaczęła się dyskusja, czemu stoję w miejscu, czemu się nie ruszam, żądanie spota itd. W momencie gdy już wkurw tych z tyłu zaczął sięgać momentu kiedy to by zaczęli do mnie strzelać to moja cierpliwość okazał się kluczowa. Bo przeciwnik nie wytrzymał. Ruszyli, ja ich ładnie spotowałem, a ci z tyłu robili DMG.

Po wygranej bitwie to mi ci najwięksi niecierpliwcy dziękowali :P

VillageGame #17 Posted 16 January 2021 - 09:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 18634 battles
  • 1,932

View PostMillennium_Falcon_, on 16 January 2021 - 03:28 PM, said:

...

Dlatego uważam, że jedna arta na drużynę byłaby jak najbardziej wskazana.

Jeśli są dwie lub trzy, to jest szansa, że pacjent wyzdrowieje szybciej :trollface:

knurzy #18 Posted 16 January 2021 - 11:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24472 battles
  • 604

View PostMillennium_Falcon_, on 16 January 2021 - 03:28 PM, said:

Mówienie o przepłacaniu jest trochę bez sensu. Nie ma czegoś takiego. Każdy gra tak, jak go stać. Poza tym w Twoim teście wyszło, że dmg+stun na goldzie daje ponad 33% większy efekt, więc jest się o co bić ;)

W takim razie rozwinę trochę myśl.

Zgadzam się, że "każdy gra, jak go stać". Dlatego napisałem "kto bogatemu zabroni". Nie mam nic przeciwko aby urzywać tej amunicji.

Zgodzę się też z tym, że łącznie DMG+stunt jest większy na amunicji specjalnej.

Łącznie DMG+stun+asysta dla amunicji standardowej wynosi 1625+684+63=2372

Dla amunicji specjalnej 1856+911+94=2861

A więc 2861-2372=489 DMG.

Dalej 489*100/2861=17,1%

Do ponad 33% trochę brakuje chyba, że coś źle liczę. Jeśli tak, proszę popraw mnie.

Czy jest o co się bić? Jak już wcześniej napisałem, dla mnie to jest przepłacanie. Ale ja gram tylko randomy i nie gram pod misje. Jeśli ktoś robi misje, próbuje markować itp. to każda metoda prowadząca do celu jest dobra. 

Millennium_Falcon_ #19 Posted 16 January 2021 - 11:23 PM

Brigadier

• Player
  • 67616 battles
  • 4,518
  • [_CHS_] _CHS_

View Postknurzy, on 16 January 2021 - 11:05 PM, said:

W takim razie rozwinę trochę myśl.

Zgadzam się, że "każdy gra, jak go stać". Dlatego napisałem "kto bogatemu zabroni". Nie mam nic przeciwko aby urzywać tej amunicji.

Zgodzę się też z tym, że łącznie DMG+stunt jest większy na amunicji specjalnej.

Łącznie DMG+stun+asysta dla amunicji standardowej wynosi 1625+684+63=2372

Dla amunicji specjalnej 1856+911+94=2861

A więc 2861-2372=489 DMG.

Dalej 489*100/2861=17,1%

Do ponad 33% trochę brakuje chyba, że coś źle liczę. Jeśli tak, proszę popraw mnie.

Czy jest o co się bić? Jak już wcześniej napisałem, dla mnie to jest przepłacanie. Ale ja gram tylko randomy i nie gram pod misje. Jeśli ktoś robi misje, próbuje markować itp. to każda metoda prowadząca do celu jest dobra. 

O 33% pisał ktoś w tamtym wątku, więc nie wdawałem się w szczegóły ;) Jak dla mnie 17% też wystarczy, żeby grać na arcie goldem. Zresztą kasa leje się strumieniami i można sobie pozwalać na ekstrawagancje.

knurzy #20 Posted 16 January 2021 - 11:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24472 battles
  • 604

View PostMillennium_Falcon_, on 16 January 2021 - 11:23 PM, said:

O 33% pisał ktoś w tamtym wątku, więc nie wdawałem się w szczegóły ;) Jak dla mnie 17% też wystarczy, żeby grać na arcie goldem. Zresztą kasa leje się strumieniami i można sobie pozwalać na ekstrawagancje.

Oj oj. Ty niedobry jak mogłeś przeczytać po łebkach :P?

Aż musiałem sprawdzić kto coś takiego tam napisał. No i znalazłem.

View PostSent1nel_Prime, on 17 April 2019 - 09:54 AM, said:

To co rzuca się w oczy najbardziej to dmg własny oraz uszkodzenia po ogłuszeniu, bo z tego jesteśmy najbardziej "rozliczani" przez grę artą.

Dla przykładu: dmg z ogłuszeniem dla standardowego ammo - śr. 684 a dla premium - 911. Wzrost ponad 33%, to sporo.

Dużo danych i każdy ma coś dla siebie :)

A trochę wcześniej ten sam autor pisał

View PostSent1nel_Prime, on 14 April 2019 - 12:54 PM, said:

Bardzo fajne dane: 20% zwiększenie pola rażenia, które wyliczyłem wcześniej, to wzrost dmg o 14% oraz dodatkowo, zwiększona ilość rannych załogantów i modułów.

Każdy gra jak uzna za stosowne. Kredyty leją się strumieniami więc kto bogatemu zabroni.

Edited by knurzy, 16 January 2021 - 11:42 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users