Jump to content

Wycofanie czołgu Typ 59 ze Sklepu

• This topic is locked This topic is locked
238 replies to this topic

DRACOOLLA #221 Posted 17 January 2012 - 10:09 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 20306 battles
  • 774
  • [SAMI] SAMI

View Postmajan4, on 17 January 2012 - 09:43 AM, said:

(...)
Co do typa, tak naprawdę  zabawa nim odbywa się w pewnym sensie kosztem innych graczy. Typ to stockowy medium IX poziomu. W grze jest traktowany jako VIII i ma preferencyjne losowania. T54 na stocku ma gorsze działo, gorszą wieżę o losowaniach nie wspominam. Moim zdaniem typ jest nadal lepszy-dalej dużo rykoszetuje(a co najmniej nie gorszy) od każdego wymaksowanego czołgu średniego VIII poziomu (nie chodzi o to, kto kogo bije, bo to zależy od gracza). Wiec posiadacze tej zabawki nie narzekajcie, bo profity z posiadania tego czołu są nadal. Weźcie pod uwagę, że w stosunku do innych graczy, którym obcięto zarobki typ zyskał na wartości :).
No i znowu się komuś narażę...co tam. Ale nie zdzierżę...
Daleko mi do oceniania ciebie, ale zabawa każdym czołgiem w pewnym sensie odbywa sie kosztem innych graczy.
TYP to stokowy Med IX...tak , niech ci będzie. Ale o ile wiem, to właśnie stokowe maszyny tieru wyższego są słabsze niż wymaxowane czołgi tieru poprzedzającego, czyli tak ma być.
Nie ma już preferencyjnych losowań względem innych czołgów  premium T8, także zrównano go z medami T8 ( bo można go tak na prawdę porównywać tylko od tej strony). Chyba,że chodzi ci o stackowanie - ale to problem ogólny, nie dotyczy Typa w szczególności. (TYP cierpi przez to,że jego ilość jest za duża, przez co problem się po prostu uwidacznia. Temat o Matchmakingu jest chyba starszy, niz TYP...
O ile się orientuje , to akurat stokowa wieża w t54 jest lepsza, co najmniej szybciej sie obraca, ma większy zasięg widzenia. Działo stokowe...to juz chyba się zmieniło, bo Lb1 jest lepsza niz działo TYPa, odkrywa się już na T44 a chyba bez problemu można je od razu zakładać ..mylę się?
Ja osobiście NA CZOŁG nie narzekam...i nie widzę specjalnej różnicy między nim i np. Love..oba są porównywalne w swoich tierach, i dobrze.
EDIT
Pograłem znowu trochę tym czołgiem...W ciągu dwóch dni zaobserwowałem ciekawą rzecz...Drużyny w których było więcej typów częściej przegrywały...Hmm

Kekacz #222 Posted 17 January 2012 - 10:50 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 6667 battles
  • 62

View PostDRACOOLLA, on 17 January 2012 - 10:09 AM, said:

Pograłem znowu trochę tym czołgiem...W ciągu dwóch dni zaobserwowałem ciekawą rzecz...Drużyny w których było więcej typów częściej przegrywały...Hmm

To było do przewidzenia.
Skrajnie jednostronny filmik reklamowy oraz promocja z ostatnimi dniami w sklepie aż za dobrze się do tego przyczynił. Ludzie dali sie nabrać na uberniezniszczalnego killera i jada nimi jak farmerzy Abramsami w pierwszej wojnie w zatoce. Tylko zapomnieli, że nie mają wielowarstwowego pancerza ze zubożonego uranu itp.

DRACOOLLA #223 Posted 17 January 2012 - 11:03 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 20306 battles
  • 774
  • [SAMI] SAMI

View PostKekacz, on 17 January 2012 - 10:50 AM, said:

To było do przewidzenia.
Skrajnie jednostronny filmik reklamowy oraz promocja z ostatnimi dniami w sklepie aż za dobrze się do tego przyczynił. Ludzie dali sie nabrać na uberniezniszczalnego killera i jada nimi jak farmerzy Abramsami w pierwszej wojnie w zatoce. Tylko zapomnieli, że nie mają wielowarstwowego pancerza ze zubożonego uranu itp.
Dodatkowo , że AUTO -AIM...to nie komputer celowniczy z rzeczonego Abramsa...:rolleyes:

Maurice_G #224 Posted 17 January 2012 - 11:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18988 battles
  • 515
  • [TORO] TORO
A ja ostatnio spotkałem się z sytuacją, gdzie mieliśmy 5 typów na drugim końcu mapy (Klasztor/Abbey) z czego 3 splutonowane, więc można było się spodziewać szybkiego wjazdu całej sfory pod nasze pozycje.
Na początku padło hasło "first kill types" i w zasadzie każdy pojawiający się Type koncentrował na sobie huraganowy ogień aktualnie nie zajętych wozów, co kończyło się szybkim detrackiem na pełnym gazie i gwałtownym pokazaniem boku. W trzeciej minucie został jeden nietrybiący Typer skampiony za artylerią, który  nie ruszył się do końca, nawet po ściągnięciu na siebie ognia naszych SPG.
Dodatkowym bonusem w takiej sytuacji jest to, że musi znów chwilę pokręcić wieżą - parę sekund na bezkarne znęcanie się nad nim.

majan4 #225 Posted 17 January 2012 - 11:58 AM

Lieutenant

• Player
  • 66978 battles
  • 1,735
Każdy może mieć swoje zdane :) Można dyskutować, czy stockowy czołg wyższego poziomu jest gorszy, od wymaksowanego czołu niższego poziomu. Przeważnie tak nie jest. To, że stockiem gra się gorzej, nie wynika z jego wartości a losowań, które na wyższym poziomie są zupełnie inne.
Bądź uczciwy, typ jest losowany nawet teraz bardzo dobrze (wystarczy że jest traktowany jak tier VIII), i spokojnie może walczyć nawet z X, kwestia umiejętności. To, że nagle w takiej bitwie musisz radzić sobie jak inni nieposiadający czołgów premium gracze, masz wynagrodzone, w dochodzie jaki przynosi ten czołg. To, że podjęto decyzje o losowaniach w wyższych poziomach miało spowodować rozładowanie ilości typów w pozostałych grach, w których nadal często wrzuca po 7-8 sztuk tych czołgów. Zapewnie nie chciałbyś grać 14 typów na 14.
Wykaż trochę zrozumienia dla innych nie mających pojazdów premium.
Moim zdaniem dalej typ to najbardziej atrakcyjny (cena możliwości) czołg premium, który nie kosztował majątku.

DRACOOLLA #226 Posted 17 January 2012 - 01:16 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 20306 battles
  • 774
  • [SAMI] SAMI

View Postmajan4, on 17 January 2012 - 11:58 AM, said:

Każdy może mieć swoje zdane :) Można dyskutować, czy stockowy czołg wyższego poziomu jest gorszy, od wymaksowanego czołu niższego poziomu. Przeważnie tak nie jest. To, że stockiem gra się gorzej, nie wynika z jego wartości a losowań, które na wyższym poziomie są zupełnie inne.
Bądź uczciwy, typ jest losowany nawet teraz bardzo dobrze (wystarczy że jest traktowany jak tier VIII), i spokojnie może walczyć nawet z X, kwestia umiejętności. To, że nagle w takiej bitwie musisz radzić sobie jak inni nieposiadający czołgów premium gracze, masz wynagrodzone, w dochodzie jaki przynosi ten czołg. To, że podjęto decyzje o losowaniach w wyższych poziomach miało spowodować rozładowanie ilości typów w pozostałych grach, w których nadal często wrzuca po 7-8 sztuk tych czołgów. Zapewnie nie chciałbyś grać 14 typów na 14.
Wykaż trochę zrozumienia dla innych nie mających pojazdów premium.
Moim zdaniem dalej typ to najbardziej atrakcyjny (cena możliwości) czołg premium, który nie kosztował majątku.
Stock czołg ma przeważnie problem z rozpędzaniem, skręcaniem (co w medach jest chyba istotne..), DODATKOWO trafia na wyższe bitwy, co potęguje problem.
Jak w/g ciebie miałby być losowany TYP...jak T54? Jest losowany jak wszytkie medy T VIII..OK. ja na to nie narzekam myślałem, że dostał przez to nerfa do zarobków - a to byłby problem z racji tego,że jest za realna kasę i tak zmieniać tego nie wolno. Okazuje się, że chyba nie, grałem po zmianie za krótko,żeby końcowe wnioski wysnuć, niech wypowiedzą się raczej inni posiadacze. TYLKO nie zgadzam się, że jest to czołg NOOB friendly.  Gracze ogarnięci koszą takich "stadami", ZADEN czołg nie zwalnia od myślenia i każdy wymaga innej taktyki. I tak dla przykładu ...Pantera II nie nadaje się do flankowań i gra w ten sposób to recepta na pasmo porażek. ale po co od razu narzekać na czołg? wczoraj dl przykładu T44 nagminnie Dingał mi od wieży, ja mu waliłem po przodzie - skutek: zszedł był on i dwóch jego kumpli w TYPach z włączonymi Auto-Aim-ami. gdyby to czołg był OP, to myślę,że raczej te dwa typy pojechały by mnie...w końcu 2xOP jest lepsze niz 1xOP?
PS. Poiadacze KW5 bardzo go sobie chwalą też nie kosztuje majątku, a chyba lepiej zarabia niż TYP.

Bart72PL #227 Posted 18 January 2012 - 09:03 AM

Private

• Player
  • 24516 battles
  • 6
  • [PKW] PKW
Witajcie
A ja myślę, że to zabieg typowo marketingowy, na wieść że mają zaprzestać sprzedaży ludziska rzucą się jak głupie i zarobki wzrosną astronomicznie.
A za miesiąc, dwa pojawi się ten sam czołg ponieważ na prośby i nasze błagania postanowili znowu wprowadzić ów czołg ale w cenie Lowe....hehehehe
Jak kilku wcześniejszych przedmówców też uważam że tank jest mocno przesadzony, na szczęście większość nie potrafi lub im się nie chce tym grać bo i tak zarobi i są przesto łatwą zdobyczą.
Więc kto typa nie kupi teraz to później będzie drożej....
pozdrowionka Bart

ktosiek #228 Posted 18 January 2012 - 01:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29094 battles
  • 64
  • [3SBP] 3SBP

View PostBart72PL, on 18 January 2012 - 09:03 AM, said:

Witajcie
A ja myślę, że to zabieg typowo marketingowy, na wieść że mają zaprzestać sprzedaży ludziska rzucą się jak głupie i zarobki wzrosną astronomicznie.
A za miesiąc, dwa pojawi się ten sam czołg ponieważ na prośby i nasze błagania postanowili znowu wprowadzić ów czołg ale w cenie Lowe....hehehehe
Jak kilku wcześniejszych przedmówców też uważam że tank jest mocno przesadzony, na szczęście większość nie potrafi lub im się nie chce tym grać bo i tak zarobi i są przesto łatwą zdobyczą.
Więc kto typa nie kupi teraz to później będzie drożej....
pozdrowionka Bart
Tylko to już po ptakach, bo do 16 był dostępny w sklepie. Ja tam się cieszę.

___Puchacz___ #229 Posted 18 January 2012 - 02:08 PM

Private

• Player
  • 10466 battles
  • 34
Po tych "zabiegach" devsów, olewam sobie grę na kilka miesięcy:)

Wrócę latem i zobaczymy co się zmieniło....

Jeszcze tylko z chęcią zobaczyłbym "szemrane" główne wyniki konkursu noworocznego.

XxPaolaxX #230 Posted 18 January 2012 - 02:38 PM

Private

• Beta Tester
  • 17992 battles
  • 46
  • [KOTKI] KOTKI

View PostPstryPtak, on 18 January 2012 - 02:08 PM, said:

Po tych "zabiegach" devsów, olewam sobie grę na kilka miesięcy:)

Wrócę latem i zobaczymy co się zmieniło....

Jeszcze tylko z chęcią zobaczyłbym "szemrane" główne wyniki konkursu noworocznego.

Haha, ja mam podobnie. 5-7-9 chińczyków na grę - NON STOP.
Spieprzyli grę, aż miło.

Zawsze starałem się bronić WG za późne łatki itp, ale gdy na 30 czołgów, prawie połowa to ten sam TYP, to sorry, BF3 czeka

DRACOOLLA #231 Posted 18 January 2012 - 06:17 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 20306 battles
  • 774
  • [SAMI] SAMI

View PostPawelius, on 18 January 2012 - 02:38 PM, said:

Haha, ja mam podobnie. 5-7-9 chińczyków na grę - NON STOP.
Spieprzyli grę, aż miło.

Zawsze starałem się bronić WG za późne łatki itp, ale gdy na 30 czołgów, prawie połowa to ten sam TYP, to sorry, BF3 czeka
Ciekawa sprawa..musze ci powiedzieć, że "od drugiej strony zamka" tak tego nie widać...ja przeważnie spotykam w sumie ze mną od 1do 4 łącznie w obydwu teamach...Przynajmniej w ciągu ostatniego  tygodnia. Oczywiście bywały też walki, w których ilość TYP-ów przekracza 9, ale ostatnio mnie przydarzają bardzo sporadycznie... (gdzieś pomiędzy 2-5 walk). Gram aktualnie bitwy tierami 6,7,8,9.
za to przed patchem to faktycznie bywała masakra...<_<.
PS. w sumie, to nawet można by to sobie lepiej sprawdzic i zweryfikować odczucia, o ile się ma zaznaczone nagrywanie powtórek. wystarczy że się te TYP-y policzy.
Natomiast czołg ten raczej nie zaniknie, dopóki będzie zarabiał, jest go duża ilość "na raz" w grze i będziemy je spotykać. Sprawy stackowania i MM ogólnie to temat na inną dyskusje (jest bodaj na tym forum odpowiedni topic).  Pamiętacie jak wchodziło "E50"?? nie szło sie czasem "opędzić"...teraz jest jeden, czasem dwa...a często wcale.
Pojawi się T34, IS6, to się premium tanki "rozrzedzą"...zwłaszcza, że rzeczone to HT-ki i już w oczy może tak nie będą "kłuły"
Pozdrawiam :rolleyes:

Schneewolf #232 Posted 04 March 2012 - 05:25 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 29094 battles
  • 133

View Postlaciate, on 13 January 2012 - 02:55 AM, said:

Obrażanie użytkowników.

1 dzień RO. Devil.

here ya go laciate...the post 2 wot  ..which ya dont care about describing your behaviour

shot_043.jpg (632.24 KB) shot_044.jpg (661.13 KB) shot_045.jpg (658.83 KB) shot_047.jpg (340.61 KB) shot_046.jpg (651.31 KB) shot_048.jpg (645.96 KB) shot_049.jpg (489.32 KB) shot_050.jpg (546.39 KB) shot_051.jpg (340.36 KB)wel havent ticketed manuel 4 a while..but this individual just nerved 29 people 4 a full 10 minutes...thats 290 minutes in total

started by ramming friendlies..no fire returned on him flaming...then prohibited team communication..by spamming i mean really spamming ...after he suiciced himself of course

when asked 2 stop...he told the guys we could f off etc etc..he was a dev so we couldnt do nothing and wot wouldnt handle him ...i told them if i write tickets i do it ellaborate and i am confident u will take actions ..howeevr he did make me wonder i never c any of these peeps banned onor am i informed that actions are taken...as usual i will mail this 2 his clan leader as well...as peer presure works most of the time..however u can c his reaction ...he dont care nor does his clan leader...

please do something against this kind of behavior as it took a good 30 minutes away from my sunday and wel ill have a smoke...it nerves reaaly bad..

regards ing..ba...D..Belksma

laciate #233 Posted 05 March 2012 - 12:10 AM

Private

• Player
  • 22471 battles
  • 3

View PostSchneewolf, on 04 March 2012 - 05:25 PM, said:

it took a good 30 minutes away from my sunday and wel ill have a smoke...it nerves reaaly bad..

i wasted 15 minutes of sunday on battle with u so like i care

Ppl usualy dont like when someone point their dumbness and lack of thinking. They call that insult well i call that truth.

BTW
Great english buddy

Maleus_Malificarum #234 Posted 05 March 2012 - 11:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6635 battles
  • 51
  • [WRP4F] WRP4F
dodam tylko ze jako premium czolg nie ma sobie rownych
nawet przegrane bitwy przynosza zyski....
kto nie ma niech placze, moim skromnym zdaniem najlepszy sredni czolg w grze ( i byl dostepny dla wszystkich wiec nie nazekajcie )

Sgnl_05 #235 Posted 05 March 2012 - 12:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43061 battles
  • 1,075
  • [V__M] V__M

View PostMaleus_Malificarum, on 05 March 2012 - 11:00 AM, said:

moim skromnym zdaniem najlepszy sredni czolg w grze

Dość kontrowersyjna teza.

Bonkers_81 #236 Posted 05 March 2012 - 12:28 PM

Second Lieutenant

• Special Beta Tester
  • 30249 battles
  • 1,292
  • [AW-LE] AW-LE

View PostMarpov, on 05 March 2012 - 12:14 PM, said:

Dość kontrowersyjna teza.

T59 jest lepszy niż T44, mimo tego że się troszeczke wolniej zbiera
Pershingiem z długiej 90 nie mogę się przebić przez przód typa, probowane; dolna płyta, prosto w pancerz, wyżej w pancerz na łączeniu wieży i sama wieża.
Panterą nie grałem jak wprowadzili T59.

ale ten czołg po prostu ze względu że odbija najwięcej ze wszystkich medów tieru 8 i do tego ma takie samo działo jak T44, tworzy z niego OP tank.
mnie się łatwiej strzela w przód KW5 niż T59.

Acneo #237 Posted 05 March 2012 - 12:34 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 14194 battles
  • 128
Ale on nie napisał, że to jest najlepszy med t8, tylko że jest to najlepszy med w grze, a to nie dość, że "kontrowersyjna teza", to jeszcze zupełnie bzdurna, nie można nawet porównać type-a do t-54.

Bonkers_81 #238 Posted 05 March 2012 - 12:38 PM

Second Lieutenant

• Special Beta Tester
  • 30249 battles
  • 1,292
  • [AW-LE] AW-LE
Skoro tak to jest w dużym błędzie.
z E50 nie miałem problemów z niszczeniem T59.
z T54 miałem problem jak miałem stockowe działo, na full problem zniknął.

Sgnl_05 #239 Posted 05 March 2012 - 12:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43061 battles
  • 1,075
  • [V__M] V__M

View PostNisu, on 05 March 2012 - 12:28 PM, said:

T59 jest lepszy niż T44, mimo tego że się troszeczke wolniej zbiera
Pershingiem z długiej 90 nie mogę się przebić przez przód typa, probowane; dolna płyta, prosto w pancerz, wyżej w pancerz na łączeniu wieży i sama wieża.
Panterą nie grałem jak wprowadzili T59.

ale ten czołg po prostu ze względu że odbija najwięcej ze wszystkich medów tieru 8 i do tego ma takie samo działo jak T44, tworzy z niego OP tank.
mnie się łatwiej strzela w przód KW5 niż T59.

Ja się Pershingiem z 90 mm właśnie ostatnio przebijałem od przodu. Nawet jakiś czas temu pytałem o to na forum, bo zdziwiony byłem. Nie to żebym celowo tam bił, ale czasem nie ma innej opcji.
Zresztą w walce 1 vs 1 w Pershingu zazwyczaj nie mam problemu z Typem, chyba że się lepszy cwaniak jakiś trafi, to wtedy różnie bywa, ale nawet jak padnę, to Typ już raczej na oparach HP jest.
W Panther II też to jakieś problematyczne nie było w przypadku walk 1 na 1. Tutał pomocny był fakt, że Panther II szybko się wokół własnej osi obraca, więc można było jakoś krążącego Typa trzymać z przodu. Zresztą ta metoda w E-50 sprawdza mi się ostatnio mniej lub bardziej w walce z Batmobilem, czy innymi Francuzami w stylu Lorraine, AMX 13 90, choć dużo zależy od przeciwnika, jak postąpi.

Na tej podstawie twierdzę, że wysuwane wyżej twierdzenie jest "kontrowersyjne". Zresztą tam wyżej padło, jak słusznie ktoś już niżej napisał, że Typ to "najlepszy med" - bez wskazania tier.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users