Jump to content

Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć o co chodzi z tym matchmakingiem w tej cholernej grze?!

MM

• This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

Boloxik21 #1 Posted 14 February 2021 - 01:36 PM

Private

• Player
  • 20378 battles
  • 1
  • [5BPSN] 5BPSN
Problem mój polega na tym że zakupiłem sobie pewnego dnia czołg Caernarvon VIII tieru. Czołg ten bardzo mi się podoba ale jest jeden spory problem z nim związany, a mianowicie od 4 dni MM na tym czołgu jest tak cholernie wredny i nie sprawiedliwy że aż zaczynam rozważać sprzedaż tego czołgu. W przeciągu tych 4 dnie mój WR na tym czołgu spadł z 45% do 17%. Jest to spowodowane dobieraniem za każdym razem teamu debili którzy giną w pierwszych 3 minutach gry jadąc w to samo miejsce i będąc obejżdżani od dupy strony przez brak zwracania uwagi na minimapę. W grę gram jak coś już 7 lat więc mam jakieś doświadczenie także prosiłbym darować sobie jakie kolwiek teksty w stylu ,,nie umiesz grać" itp. Pragnę także zwrócić uwagę na to iż na innych czołgach MM działa w miarę normalnie ale to co się dzieje na tym czołgu przyprawia mnie o ból głowy. Nie ważne jak dobrze gram to zawsze mecz kończy się tak samo, czyli team ginie w max 3 minuty, a ja zostaję sam przeciwko prawie całemu teamowi przeciwników którzy momentalnie mnie objeżdżają. Jest także możliwość że dostaje team złożony w więkrzości z samych botów ponieważ zauważyłem w zachowaniu sojuszników dwie charakterystyczne cechy które są u nich widoczne (zwasze jadą w to samo miejsce oraz brak jakiej kolwiek komunikacji na chacie) Ale skoro mam dobierane same boty to dlaczego tylko na tym czołgu? Na dowód że nie jestem jakimś początkującym graczem daje screena mojego konta w grze. 

Attached Files

• Attached File   Zrzut ekranu (1).png   2.72MB

Edited by Boloxik21, 14 February 2021 - 01:39 PM.

profes79 #2 Posted 14 February 2021 - 01:51 PM

Field Marshal

• Player
  • 27748 battles
  • 11,907
  • [_CHS_] _CHS_

Block Quote

prosiłbym darować sobie jakie kolwiek teksty w stylu ,,nie umiesz grać" itp.

20k bitew; średni exp za bitwę 342; 3500 klasyfikacji osobistej. To jasno pokazuje, że grasz wspaniale tylko okrutny MM nie pozwala rozwinąć CI skrzydeł.Na 10 najczęściej granych czołgów 50% wr przebijasz w dwóch przypadkach (i to w granicach błędu statystycznego); na 20 - na kolejnych trzech. Nawet na Caernie, którym absolutnie nie wymiatałem, mam więcej średnich obrażeń i exp.

Block Quote

Jest także możliwość że dostaje team złożony w więkrzości z samych botów ponieważ zauważyłem w zachowaniu sojuszników dwie charakterystyczne cechy które są u nich widoczne (zwasze jadą w to samo miejsce oraz brak jakiej kolwiek komunikacji na chacie)

Najpierw spojrzyj w lusterko.

Pominę już fakt, że w związku z maratonem i *4 na randomy wychnęły byty, których jedynym zajęciem powinno być wycinanie papierowych laleczek tępymi nożyczkami w pomieszczeniach bez klamek i o miękkich ścianach. Wczoraj udało mi sie zarejestrować gościa mającego 136k bitew i 300 wn8...

ProfesorPlZDAN #3 Posted 14 February 2021 - 02:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11078 battles
  • 576
  • [AL0HA] AL0HA
7 lat i nadal grać nie potrafisz :trollface:

ile tych na Caernie zagrałeś przez te 4 dni? 20? 10? Rozumiem że twoje 20k bitew nie nauczyło cię że takie losowania się zdarzają każdemu?

Edited by ProfesorPlZDAN, 14 February 2021 - 02:20 PM.

Impostor_Whisky #4 Posted 14 February 2021 - 02:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 5315 battles
  • 1,074
Co raz lepsze te boty na kampanię tworzą, nawet dają rade wejść na forum i wątek założyć. 

Druixo #5 Posted 14 February 2021 - 02:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 51354 battles
  • 1,520
  • [BLU3_] BLU3_

View PostImpostor_Whisky, on 14 February 2021 - 02:16 PM, said:

Co raz lepsze te boty na kampanię tworzą, nawet dają rade wejść na forum i wątek założyć. 

Robią postępy i może za dwadzieścia lat może zaczną używać jednej szarej komórki żeby randomy stały się lepsze.

Millennium_Falcon_ #6 Posted 14 February 2021 - 02:30 PM

Brigadier

• Player
  • 69031 battles
  • 4,707
  • [_CHS_] _CHS_

View PostBoloxik21, on 14 February 2021 - 01:36 PM, said:

Problem mój polega na tym że zakupiłem sobie pewnego dnia czołg Caernarvon VIII tieru. Czołg ten bardzo mi się podoba ale jest jeden spory problem z nim związany, a mianowicie od 4 dni MM na tym czołgu jest tak cholernie wredny i nie sprawiedliwy że aż zaczynam rozważać sprzedaż tego czołgu. W przeciągu tych 4 dnie mój WR na tym czołgu spadł z 45% do 17%. Jest to spowodowane dobieraniem za każdym razem teamu debili którzy giną w pierwszych 3 minutach gry jadąc w to samo miejsce i będąc obejżdżani od dupy strony przez brak zwracania uwagi na minimapę. W grę gram jak coś już 7 lat więc mam jakieś doświadczenie także prosiłbym darować sobie jakie kolwiek teksty w stylu ,,nie umiesz grać" itp. Pragnę także zwrócić uwagę na to iż na innych czołgach MM działa w miarę normalnie ale to co się dzieje na tym czołgu przyprawia mnie o ból głowy. Nie ważne jak dobrze gram to zawsze mecz kończy się tak samo, czyli team ginie w max 3 minuty, a ja zostaję sam przeciwko prawie całemu teamowi przeciwników którzy momentalnie mnie objeżdżają. Jest także możliwość że dostaje team złożony w więkrzości z samych botów ponieważ zauważyłem w zachowaniu sojuszników dwie charakterystyczne cechy które są u nich widoczne (zwasze jadą w to samo miejsce oraz brak jakiej kolwiek komunikacji na chacie) Ale skoro mam dobierane same boty to dlaczego tylko na tym czołgu? Na dowód że nie jestem jakimś początkującym graczem daje screena mojego konta w grze. 

Niestety. Prawdopodobnie kolejnych 7 lat również nie poprawi twojej sytuacji. Jak widać jesteś jednym z tych wielu kompletnie bezrefleksyjnych graczy, którzy odpalają bitwy, a ich jedynym wnioskiem jest to, że MM im źle dobiera towarzyszy. Nie zauważają, że MM dobiera wszystkich do wszystkich. Twoje doświadczenie polega głównie na tym, że rozpoznajesz nazwy map, wiesz gdzie jest przód czołgu i być może masz na ciężkich założone coś innego niż siatka i lornetka. 

Jeśli chcesz jakiejkolwiek normalnej dyskusji, to wstaw powtórki z tych bitew. Zobaczymy, czy twoja narracja była właściwa. Wstaw proszę również screeny załogi oraz wyposażenia czołgu. Grasz stockowym?

PL_Robson #7 Posted 14 February 2021 - 02:36 PM

Brigadier

• Player
  • 21943 battles
  • 4,641
  • [KKM] KKM

View PostBoloxik21, on 14 February 2021 - 01:36 PM, said:

Problem mój polega na tym że zakupiłem sobie pewnego dnia czołg Caernarvon VIII tieru. 

Miałem kilka razy taki przypadek, koleś jak licznik doszedł do 0 napisał na czacie iż MM crapi pojechał się utopić bądź rzucić pięknym skokiem ze skały.

processor #8 Posted 14 February 2021 - 02:43 PM

Sergeant

• Player
  • 32614 battles
  • 210

View PostBoloxik21, on 14 February 2021 - 12:36 PM, said:

Po prostu trafiłeś na niekorzystne RNG dla tego czołgu.

To taka polityka WG, żebyś się nie przyzwyczajał do jednego pojazdu. Przykład: grasz Caernarvonem, trafiasz, cieszysz się do momentu, kiedy nic nie trafiasz, team składa się w 3 min, przebija cię od czoła 5T KW - 1. Jednocześnie to zachęta do zakupu innego pojazdu (najlepiej premium). Nic nie poradzisz do momentu zmiany RNG dla tego pojazdu. Może to trwać 1 dzień, 1 tydzień 1 miesiąc - nie wiadomo. Po prostu jest to mechanizm promocji pojazdów premium za realną kasę.

Propozycja : odstaw go na jakiś czas i poczekaj. Jak przyjdzie dobre RNG dla niego i jednocześnie dobre RNG dla twojego konta, to zaliczysz na nim 15 wygranych pod rząd :-) i staty wzrosną z 17%.

MM się nie czepiaj. W momencie losowania drużyny są równe. Przegrywasz tym, że część BOTów twojego teamu jedzie wg innych programów (HT jako osłona arty, TD jako spotter i LT jakoHT na mordorze), a to juz przydziela WG po losowaniu.

Edited by processor, 14 February 2021 - 02:47 PM.

TalkToTheHoof #9 Posted 14 February 2021 - 02:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12399 battles
  • 1,404
  • [R3B3L] R3B3L

View Postprocessor, on 14 February 2021 - 02:43 PM, said:

Po prostu trafiłeś na niekorzystne RNG dla tego czołgu.

To taka polityka WG, żebyś się nie przyzwyczajał do jednego pojazdu. Przykład: grasz Caernarvonem, trafiasz, cieszysz się do momentu, kiedy nic nie trafiasz, team składa się w 3 min, przebija cię od czoła 5T KW - 1. Jednocześnie to zachęta do zakupu innego pojazdu (najlepiej premium). Nic nie poradzisz do momentu zmiany RNG dla tego pojazdu. Może to trwać 1 dzień, 1 tydzień 1 miesiąc - nie wiadomo. Po prostu jest to mechanizm promocji pojazdów premium za realną kasę.

Propozycja : odstaw go na jakiś czas i poczekaj. Jak przyjdzie dobre RNG dla niego i jednocześnie dobre RNG dla twojego konta, to zaliczysz na nim 15 wygranych pod rząd :-) i staty wzrosną z 17%.

MM się nie czepiaj. W momencie losowania drużyny są równe. Przegrywasz tym, że część BOTów twojego teamu jedzie wg innych programów (HT jako osłona arty, TD jako spotter i LT jakoHT na mordorze), a to juz przydziela WG po losowaniu.

:facepalm:

Peter_Wolf #10 Posted 14 February 2021 - 03:33 PM

Second Lieutenant

• Moderator
  • 32692 battles
  • 1,038
Zamykam - raz, że temat o MM już mamy, dwa że wszystko zostało już powiedziane.

Edited by Peter_Wolf, 14 February 2021 - 03:37 PM.

Also tagged with MM

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users