Jump to content

Piaskownica 2021: Wypróbujcie Załogę 2.0!

• Please log in to reply
619 replies to this topic

sszew77 #41 Posted 23 February 2021 - 01:12 PM

Private

• Player
  • 35786 battles
  • 40
  • [-PBO] -PBO

nie bardzo rozumiem stwierdzenia, że każdy załogant z zerowym perkiem zostanie instruktorem.

Mam Chucka Norrisa, który jest u mnie dowódcą HT.

Po zmianie stracę tą załogę i dostanę instruktora ? 

Vroobelek #42 Posted 23 February 2021 - 01:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 23419 battles
  • 1,390
  • [WW3] WW3

View Postparim1331, on 23 February 2021 - 12:46 PM, said:

Z zasad wymiany wynika, że jeżeli masz pełną załogę składającą się np z 4 śnieżynek, to po wymianie dostaniesz nową załogę z PD z ów śnieżynek, plus 4 śnieżynki w roli instruktorów. Czyli de facto, wymiana mocno na Twoją korzyść.

Jeśli tak to będzie wyglądać, to ważna rzecz przed dniem konwersji na 2.0 - nie warto zostawiać załogantów z eventów (np. Chucka) jako rekrutów w koszarach, tylko lepiej zrobić z nich załogę, bo inaczej przepadnie PD z nimi związane. Chyba że te podręczniki uniwersalne, których dostałem jak widzę 20, są m.in. właśnie za nich.

SirBushman #43 Posted 23 February 2021 - 01:13 PM

Lieutenant General

• Player
  • 61204 battles
  • 7,961
  • [ROTTN] ROTTN

View Postprofes79, on 23 February 2021 - 01:45 PM, said:

Jedno muszę przyznać - opis proponowanych zmian został przygotowany porządnie. Powiedziałbym "jak rzadko" ale nie będe przeginał. W zasadzie można się dowiedzieć bardzo wielu rzeczy dotyczących załóg, planowanej konwersji, umiejętności...Zobaczymy, jak to się przełoży na samą grę.

Edit: szkoda, że został wrzucony dopiero dzisiaj a nie ze dwa dni wcześniej, żeby był czas porządnie i ze zrozumieniem to przeczytać i sprawdzić te interaktywne elementy pokazujące bardziej dokłądnie co i jak.

Fakt.
Duży plus za wyjaśnienia, minus za czas publikacji.

View Postparim1331, on 23 February 2021 - 01:46 PM, said:

Odpowiadając na Twoje uwagi:

1 - Wszyscy załoganci posiadający jeden, bądź więcej zerowych perków zostaną instruktorami.

2 - Spójrz na to z tej strony, że teraz rzeczywiście posiadałbyś użyteczne perki z wymaksowanej załogi, jak również te 20% to jest część elitarnej progresji.

4 - Proszę, abyś tutaj rozwinął.

Nie do końca, 5,5 perka dostanie wymaksowaną załoge, to prawda, aczkolwiek załóżmy przy konwersji 6+ perków nowa załoga dostanie jeszcze bonusowe punkty do elitarnej progresji, w tym wypadku do "prowadzenia pojazdu".

Ci z Rudego Cromwella B i innych premium tanków również?

4. Spłaszczenie - zmniejszenie ilości dostępnych umiejętności, dalsze przyspieszenie (po książkach szkoleniowych) uzyskania maksymalnie użytecznej załogi.
Nie miej złudzeń - ilośc zestawów perków dla psozczególnych klas czołgów nie będzie nieskończona - patrz to co słusznie zamieścił Waaifu,

View PostWaaifuu, on 23 February 2021 - 01:53 PM, said:

Rozumiem, że przewaga stażu rodzi skomplikowanie gry, bo możecie pastwić się nad nowymi. Też mam dobre wyniki na rekrucie, ale mógłbym mieć lepsze lub mogłoby mi grać się łatwiej gdyby tego durnego expienia załogi nie było.

Co do zmian - zawiodłem się - niczego nie wznoszą tylko odgrzewają kotleta, tyle co nie będzie martwych perków jak teraz

Takiego zestawu będę w większości używał, na czołgach pierwszej lini 10 w naprawę zamiast czegoś innego 

Nie rozumiesz.

A w każdym razie wygląda na to, że bardzo starasz się nie rozumieć.

Ty też "pastwisz" się nad "nowymi" bo masz przewagę umiejętności, jedyne czego ci brak to ilości bitew tak abyś posiadał podobną do mojej liczbę wyszkolonych załóg i dlatego cieszysz się, że Załoga 2.0 zniweluje tą różnicę.

Nie obrażaj mojej inteligencji twierdząc, że jest inaczej bo twoje intencje są czytelne jak list pod światło.

A skoro na większości czołgów znów będziesz używał takiego samego buildu z drobnymi zmianami to jaki sens jest zmieniać obecny system? Oprócz "wyrównania" szans?
Przy okazji - te 20% wciąż da wymierną różnicę.

View Postparim1331, on 23 February 2021 - 01:57 PM, said:

Żeby nie było, za około 5 minut otwarty powinien zostać serwer Piaskownicy, dlatego też chciałbym zaprosić każdego, aby przed podzieleniem się swoją opinią, wpierw przetestował zaprezentowane zmiany, z góry dziękuje. :)

Aktualny, stary system w założeniu działa, aczkolwiek de facto poza kilkoma przydatnymi perkami nie daje rzeczywistej progresji. Każdy wybiera ten sam zestaw perków pod praktycznie każdy czołg. W nowym systemie będzie mógł dostosować atuty pod swój styl gry, jak również i pod tanki, pod które dana załoga jest przeszkolona.

Swoją drogą, jeżeli kompletnie nic nie rozumiesz, to bardzo gorąco zapraszam do tego, abyś samemu przetestował zmiany na serwerze piaskownicy. :)

Nowy system został zaprojektowany w taki sposób, abyś musiał starannie dobierać atuty załóg do swojego stylu gry. 

Już widzę, że wbrew temu co twierdzi artykuł na większości czołgów danego rodzaju wybiorę podobny build a z racji tego, że mam za sobą 60k+ bitew to ilośc instruktorów będzie więcej niż wystarczająca, żebym nie cierpiał na ich brak jak "świeżaki", nad którymi mam przewagę z racji stażu.

Poza tym - system daje progresję - załóż żarcie do załogi bez gaszenia pożaru i pogadamy ;)

View PostGnidozaurus, on 23 February 2021 - 01:58 PM, said:

– mam wrażenie, że zmniejszenie wpływu doświadczenia i wiedzy na wynik rozgrywki, stało się priorytetem wprowadzanych zmian… 

O to, to moja Anielciu. 

Edited by SirBushman, 23 February 2021 - 01:17 PM.

RaJCeL #44 Posted 23 February 2021 - 01:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 28884 battles
  • 3,114
  • [-T0-] -T0-

View Postsszew77, on 23 February 2021 - 01:12 PM, said:

nie bardzo rozumiem stwierdzenia, że każdy załogant z zerowym perkiem zostanie instruktorem.

Mam Chucka Norrisa, który jest u mnie dowódcą HT.

Po zmianie stracę tą załogę i dostanę instruktora ? 

Dostaniesz załogę zgodną z doświadczeniem tej załogi + Chuck jako instruktor.

wojtek_pl1 #45 Posted 23 February 2021 - 01:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7494 battles
  • 634
  • [PMS] PMS

Mam 5 tych osobistych książek szkoleniowych po 850 tys EXP. Zużyć je przed konwersją? Poczekać? Wyszkolić całą załogę jakiegoś czołgu? Wyszkolić samych dowódców do czołgów, które będę chciał kupić? Albo które już mam ?

Mam nieużywane załogi np.z Rudego z zerowym perkiem BiA - każdy taki załogant (ładowniczy, kierowca) zostanie przekształcony w instruktora ?

Zgromadzić jak najwięcej nieprzypisanych załogantów w koszarach ?

Cala ta sprawa konwersji jest śliska...:sceptic:

Edited by wojtek_pl1, 23 February 2021 - 01:17 PM.

KrzysieQQ96 #46 Posted 23 February 2021 - 01:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35544 battles
  • 71
  • [IC0H] IC0H
Okej, nasuwają się kolejne pytania:
-W tym momencie, mając załogę wyszkoloną na 100% mamy tak na prawdę 110% kwalifikacji (bonus od dowódcy) pozostałych załogantów. Rozumiem, że w takim wypadku parametry każdego pojazdu de facto się pogorszą, ponieważ będą dla załogi wyszkolonej w 100% (a nie tak jak teraz, z małym bonusem). 
-Rozumiem, że "prowadzenie pojazdu" odnosi się do poprawy wszystkich parametrów, tak jak BiA teraz, tak?
Jak będzie działać wentylacja. teraz dodaje 5% do głównej kwalifikacji załogi, rozumiem że teraz będzie jej efekt bez zmian?

b0d3ck #47 Posted 23 February 2021 - 01:20 PM

Private

• Player
  • 70288 battles
  • 33
  • [-SG-] -SG-
mhmmm..... załoga 7 perek to max 75 poziom mogę wybrać 7 umiejętności na 10 i jedną na 5? ale co tu wybrać? skoro umiejętności jest 25

SirBushman #48 Posted 23 February 2021 - 01:21 PM

Lieutenant General

• Player
  • 61204 battles
  • 7,961
  • [ROTTN] ROTTN

View PostVroobelek, on 23 February 2021 - 02:02 PM, said:

Ale chodzi też o to, że powyżej 5 perka rzadko dodajesz umiejętności, które mają duże znaczenie dla wyników bitew*, a dystrybuując dodatkowe punkty załogantom mógłbyś zauważalnie załogę poprawić i zrobić przewagę porównywalną do klanowych koksów, którzy nie dość że są najlepsi na serwerze, to jeszcze za bitwy klanowe dostają OP dziesiątki. Dlatego zamiana dodatkowego PD na jakiś bonus ma swój sens. 

(* Akurat trzyosobowe załogi francuskich LT są specyficzne i tam się da znaleźć sens dla 6 czy 7 perka)

To zależy co kto uważa za przydatne, lub mające wpływ na przebieg bitwy.
Załóg 6-7 perkowych mam multum.

Najwyżej będę miał dodatkową przewagę wynikającą z "prowadzenia czołgu" (swoją drogą co to znaczy?) .

Waaifuu #49 Posted 23 February 2021 - 01:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16192 battles
  • 1,176
  • [HNTAI] HNTAI

View PostSirBushman, on 23 February 2021 - 01:13 PM, said:

Nie rozumiesz.

A w każdym razie wygląda na to, że bardzo starasz się nie rozumieć.

Ty też "pastwisz" się nad "nowymi" bo masz przewagę umiejętności, jedyne czego ci brak to ilości bitew tak abyś posiadał podobną do mojej liczbę wyszkolonych załóg i dlatego cieszysz się, że Załoga 2.0 zniweluje tą różnicę.

Nie obrażaj mojej inteligencji twierdząc, że jest inaczej bo twoje intencje są czytelne jak list pod światło.

w obecnym systemie powyżej 4 perków nie widzę różnicy w graniu, poza pojazdami z dwoma/trzema załogantami, więc naprawdę to dla mnie bez znaczenia jak kto sobie dopakował załogę naiwnie ciesząc się z 10 perków które nie robią żadnej różnicy

View PostSirBushman, on 23 February 2021 - 01:13 PM, said:

A skoro na większości czołgów znów będziesz używał takiego samego buildu z drobnymi zmianami to jaki sens jest zmieniać obecny system? Oprócz "wyrównania" szans?

Przy okazji - te 20% wciąż da wymierną różnicę.

Po zmianie, będę miał do wyboru perki które są w pełne użyteczne dla danego typu pojazdu, dla mnie będzie to głównie poprawa mobilności i lekka poprawa stabilizacji/czasu celowania, napewno jest to lepsze od jałowych perków które wybieram obecnie gdyż nie ma żadnej alternatywy.

12:24 Added after 1 minute

View PostSirBushman, on 23 February 2021 - 01:21 PM, said:

Najwyżej będę miał dodatkową przewagę wynikającą z "prowadzenia czołgu" (swoją drogą co to znaczy?) .

to ma działać jak wentylacja przy załogach już w pełni rozwiniętych w te 75 punkcików, więc już skończ narzekać

b0d3ck #50 Posted 23 February 2021 - 01:25 PM

Private

• Player
  • 70288 battles
  • 33
  • [-SG-] -SG-
No z tego co widzę na oko to mi odebrali połowę umiejętności, które już miałem puszczę bitwę i chyba dam sobie spokój bo już widzę, że ta gra straciła sens

Gryziel_zbrojny #51 Posted 23 February 2021 - 01:26 PM

Private

• Player
  • 40090 battles
  • 40
W miarę ok, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ale parę rzeczy przykuło moją ciekawość.

Koncentracja, perk działający bądź co bądź na RNG?
Albo RNG dla wszystkich jednakie albo wcale. Od takich zabaw w mechanice odstąpcie, to zły pomysł.
- Do zmiany

Jeśli dobrze zrozumiałem, jakby coś poprawcie.
Po wydaniu 30 pkt w danej linii specjalizacji uzyskujemy do wyboru tzw Talent. Z przykładu opisanego na filmie tzw Talent ma zarazem swój plus i minus w działaniu.
Co to za wygrindowany "Talent" który jest obosieczny?
- Do zmiany

Załogi w pojazdach które składają się na dzień dzisiejszy z samych "Specjalnych" załogantów (jak np Śnieżynki), co z nimi po zmianie?
Rozumiem że przechodzą w status Instruktorów a pojazd zostaje bez załogi czy exp tych np Śnieżynek owocuje przyporządkowaniem odpowiedniego, nowego Dowódcy do danego pojazdu?

Ogólnie rzecz biorąc Załoga 2.0 raaaaczej na mały plus, jeśli gracze nie będą na tym stratni, bo dość enigmatyczne to wszystko jest z deczko.

Edited by Gryziel_zbrojny, 23 February 2021 - 01:36 PM.

FatalSkullOfTheDeath #52 Posted 23 February 2021 - 01:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 30972 battles
  • 1,028
  • [SHEOL] SHEOL

Zróbcie RZOBIJACZ ZAŁÓG, każdy sam sobie wymieni jakie załogi zamieni na EXP lub jakiego instruktora zmieni na EXP.

Macie świetny patent do robienia wymian.

Dyrektywy, załogi, amunicja ,schematy - KAZDY sobie jak w kantorze  WYMIENI co chce i na co CHCE.

Więc pretensje każdy zachowa dla siebie jak coś źle wymieni.

Wargaming do roboty i nie uszczęśliwiajcie ludzi na SIŁĘ.

Crying_Freeman #53 Posted 23 February 2021 - 01:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34967 battles
  • 356

View PostGryziel_zbrojny, on 23 February 2021 - 01:26 PM, said:

Perk działający bądź co bądź na RNG?
Albo RNG dla wszystkich jednakie albo wcale. Od takich zabaw w mechanice odstąpcie, to zły pomysł.

RNG już jest sztucznie regulowane. Średnia uszkodzeń na moim Bourrasq na strzał to ~380 w 200 bitwach.
Teraz to żaden problem zaimplementować to holistycznie w załogę, bo doświadczenie mają spore.

Edited by Crying_Freeman, 23 February 2021 - 01:30 PM.

b0d3ck #54 Posted 23 February 2021 - 01:31 PM

Private

• Player
  • 70288 battles
  • 33
  • [-SG-] -SG-
No dobra. Widzę, że aby to przetestować to musiałbym posiedzieć z miesiąc czasu a wiosna idzie i szkoda się denerwować. Pytanie do Parima: Jaka jest szansa, że WG odda mi kasę za konto premium po wprowadzeniu tej zmiany? Bo generalnie to ja już tej gry nie chcę bo się zepsuła, także chciałbym złożyć reklamację.

JanuszTankMaster #55 Posted 23 February 2021 - 01:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4209 battles
  • 459
Coś jednak jest nie halo, a więc załoga na VK 100.01, każdy chłop 2 perki a trzeci na 50%, a dowódca 3 i na czwarty parę procent, 40 punktów, 6 załogantów.

Jagdpanzer E100 z 6 załogantkami, śnieżynka, 4 babki za zeszłe święta i jedna z kampanii, podręcznikami dobiłem je do 3 perków i czwarty na 30%, dowódczyni dzięki osobistemu miała 4 perki wyszkolone i piąty parę procent = 34 punktów.
Jak widać zerowe perki nie doliczają expa, więc w teorii z lepszej załogi zrobiła się gorsza, więc jednak załogi full specjal stracą, a wiadomo że teraz tych sześciu nie wrzucę do Jagody jako instruktorki.

P_Z_2005 #56 Posted 23 February 2021 - 01:34 PM

Private

• Player
  • 10020 battles
  • 7
  • [HASLO] HASLO

Z tego co rozumiem, to jeżeli mam multiego jako załoganta to po zmianie, dostaje multiego jako załoganta(głos) i multiego jako instruktora. Co zatem jeżeli mam multiego tylko w barakach. Czy wtedy nie dostane załoganta = nie dostane głosu?

Yubers #57 Posted 23 February 2021 - 01:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 39909 battles
  • 369
  • [TATP] TATP

View Postb0d3ck, on 23 February 2021 - 01:09 PM, said:

po polsku nie ma?

Nigdy nie było po polsku -> https://www.youtube....h?v=HbvYeLxMKN8 ;)

Sprawdzam sobie te nowe załogi i faktycznie za całe babskie załogi dostaje instruktorów w gratisie co jest na niewątpliwy plus :B Natomiast dostałem mało podręczników - widać przed patchem z tą zmianą załogi trzeba będzie trzeba przenieść niepotrzebne załogi (vide z E5 lub T57) do koszar aby zamieniły się na książki, bo inaczej zamiast 1 dobrej załogi mam 2 średnie w nowym systemie.

A i jeszcze nie widać ilości expa na pasku tylko progres procentowy, co jest słabe, chyba że jest to gdzieś jeszcze ukryte?

P.S. Fajnie, że w załodze nie widać już ilości bitew czy medali, bo pewne nierówności doprowadzały mój pedantyzm do szewskiej pasji :teethhappy:

Edit: W sumie Chuck był reklamowany jako załogant z TRZEMA zerowymi perkami, wiec powinien być instruktorem 1 klasy jako jedyny :sceptic:

Edited by Yubers, 23 February 2021 - 01:41 PM.

Gryziel_zbrojny #58 Posted 23 February 2021 - 01:40 PM

Private

• Player
  • 40090 battles
  • 40

View PostCrying_Freeman, on 23 February 2021 - 12:29 PM, said:

RNG już jest sztucznie regulowane. Średnia uszkodzeń na moim Bourrasq na strzał to ~380 w 200 bitwach.
Teraz to żaden problem zaimplementować to holistycznie w załogę, bo doświadczenie mają spore.

Mówisz o zjawisku globalnym który dotyka każdego gracza, a tutaj chodzi raczej o to iż danemu graczowi % RNG będzie indywidualnie liczony na jego korzyść dzięki perkowi, a drugi może tego nie mieć.
Dlatego jak powiedziałem, albo pod tym względem dla wszystkich jednako albo wcale.
RNG jest w tej grze dość znaczącym elementem, więc jeśli pojawi się coś co na nie wpływa, no tak być nie może.

Edited by Gryziel_zbrojny, 23 February 2021 - 01:45 PM.

Vroobelek #59 Posted 23 February 2021 - 01:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 23419 battles
  • 1,390
  • [WW3] WW3

View PostJanuszTankMaster, on 23 February 2021 - 01:34 PM, said:

Coś jednak jest nie halo, a więc załoga na VK 100.01, każdy chłop 2 perki a trzeci na 50%, a dowódca 3 i na czwarty parę procent, 40 punktów, 6 załogantów.

Jagdpanzer E100 z 6 załogantkami, śnieżynka, 4 babki za zeszłe święta i jedna z kampanii, podręcznikami dobiłem je do 3 perków i czwarty na 30%, dowódczyni dzięki osobistemu miała 4 perki wyszkolone i piąty parę procent = 34 punktów.
Jak widać zerowe perki nie doliczają expa, więc w teorii z lepszej załogi zrobiła się gorsza, więc jednak załogi full specjal stracą, a wiadomo że teraz tych sześciu nie wrzucę do Jagody jako instruktorki.

Też to zauważyłem, za zerowe perki dostajemy instruktorów + PD z poprzedniej załogi, ale oni nie dają takich bonusów jak pełny wytrenowany perk po konwersji.

Czyli jak ktoś mówił że ma prawie 6 perków i dostanie "tylko 75 punktów" to może tych 75 punktów nie dostać, jeśli załoganci z zerowym perkiem.

profes79 #60 Posted 23 February 2021 - 01:45 PM

Field Marshal

• Player
  • 27385 battles
  • 11,615
  • [_CHS_] _CHS_

Nie do końca zgodzę się z tym, że koncentracja ingeruje w RNG. Spłaszcza dmg danego czołgu, dążąc do jego uśrednienia. Wydaje mi się, że będzie ciekawym perkiem na pojazdach o dużej alfie, powodując większą pewność zadawanych uszkodzeń (5% na alfie 750 jednak trochę inaczej wygląda niż na alfie 150). Do samej piaskownicy pewnie usiądę wieczorem to popatrzę co i jak - póki co widać, że system ktoś porządnie przemyślał - ma on pewne minusy, patrząc na opis ze strony, niemniej jednak zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce.

edit: takich perkó jest więcej - np. szybkie reagowanie.

Edited by profes79, 23 February 2021 - 01:46 PM.

27 user(s) are reading this topic

13 members, 13 guests, 1 anonymous users

ostrowsky, Walter_NovotnyPL, morph70, andre07, Prochowiec7, SlaworPL, Jalewal, ini1, Gregory9901, Gripnir, Ziewnik, JarzaK, Zibi_ST