Jump to content

Piaskownica 2021: Wypróbujcie Załogę 2.0!

• Please log in to reply
982 replies to this topic

Kot_04 #901 Posted 04 March 2021 - 03:09 PM

Lieutenant General

• Player
  • 28060 battles
  • 7,144

View PostMsciboj, on 04 March 2021 - 03:06 PM, said:

Nie przesadzaj jak sa misje dajace bonusy rowniez do WOTa liczba graczy mocno skacze w gore.

W takich momentach to może do tych 1000 graczy serwer dociąga. 
Generalnie, zazwyczaj jest 2-3 prawdziwych graczy na zespół, reszta to boty.

R_P_Chuck #902 Posted 04 March 2021 - 03:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31171 battles
  • 322
  • [IC0H] IC0H

View Postprofes79, on 03 March 2021 - 08:20 PM, said:

Statystyki WoWp od dłuższego czasu są ukryte; nawet Wg się wstydziło liczby graczy oscylującej w okolicach tysiąca.

1000 to było jak WG myślało, że jeszcze coś z tej gry może zrobić. A było 1000, bo jak było pod 5000 to im było mało i postanowili zdurnieć (angielskie "dumb down" bardziej pasuje niż mało wyraźne polskie "uprościć&quot;) zasady, żeby "przyciągnąć więcej >niedzielnych< graczy". Przez moment byłem lekko poirytowany działaniami WG w tamtym okresie (bo przed tymi wspaniałymi zmianami wylatałem coś około 10k bitew w WoWP z WR ~70%, wliczając CB i OB), ale odpuściłem i w ogóle już nie sprawdzam co się tam dzieje. 

Po tym preludium zaktualizuję swoje stanowisko co do Załogi 2.0

- byłem za głównie przez usunięcie BiA, które obiecywało niejako nerf wszystkiego o 5% (bo kto z ogarniętych graczy gra bez tego perku?), ale nie miałem świadomości, że maksymalna załoga dostaje nawet 21% bonusu, czyli wręcz 4xBiA;

- mając na uwadze powyższe tzw. specjalizację załogi (co również wpływało na argument za zmianą) można włożyć między bajki, bo będą gracze, którzy z 21% bonusem będą mieli czołg zachowujący się podobnie do aktualnych osiągów oraz dużo lepiej w określonych sytuacjach.

Zatem w obecnym kształcie, przy systemie promującym postępującą patologię P2W, ten cały projekt Załoga 2.0 nadaje się jedynie do zaorania. Bo mam przeczucie graniczące z pewnością, że na wprowadzeniu Instruktorów 1-klasy WG nie poprzestanie, a wręcz będzie sprzedawać (za prawdziwą kasę) załogi z full XP: "chcesz wygrywać [mieć 20% przewagę nad graczem F2P]? - płać". Rozumiem, że to przecież nie jest organizacja non-profit, ale skoro ewidentnie chcą już całkowicie przejść na system P2W (jakby OP premtanki nie wystarczały), to ja się wypisuję z takiej zabawy.

Już teraz zdarza się trafić na graczy w Bourrasque'ach z fioletowymi modułami i wszystkim na maxa, przeciwko którym ma się minimalne szanse na ugranie czegokolwiek, a po zmianach (z moimi obecnymi załogami, które mają po te 3-4 perki) przewaga będzie jeszcze bardziej drastyczna, na moją niekorzyść oczywiście. A co by nie było, to jednak w miarę równe szanse dla każdego gracza - w zależności od umiejętności - sprawiają, że chce się grać i klikać w ten czerwony przycisk z napisem BITWA

No cóż, miło było, a skoro już ogólny szkic został klepnięty (czyli zakładający monetyzację tego, co jest), to po prostu przyjdzie porzucić (po raz kolejny) WoT. Choć w sumie nadal się dziwię, że mnie - jako gracza lubującego się głównie w grach strategicznych - ten produkt z coraz większym zacięciem zręcznościowym tak długo zdołał przy sobie utrzymać.

Maksymus #903 Posted 04 March 2021 - 05:24 PM

Lieutenant

• Player
  • 65558 battles
  • 1,518
  • [P_R_T] P_R_T

Pay for win w całej krasie.

Jak ktoś nie sra goldem nie ma startu.

Edited by Maksymus, 04 March 2021 - 05:26 PM.

mcjrosa #904 Posted 04 March 2021 - 06:49 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50616 battles
  • 1,393
  • [PHH] PHH

View PostKot_04, on 04 March 2021 - 02:21 PM, said:

Phy, jakie tysiąc?  Na serwerze w można spotkać kilkadziesiąt graczy.

Jak był ostatnio event gdzie można było wygrac golda to było widać że w sumie gra jakieś parę tysięcy graczy, Oczywiście te parę tysięcy było rozłożone na cały event  ale jednorazowo w szczycie koło tysiąca może być.

KIRYUking #905 Posted 04 March 2021 - 07:55 PM

Private

• Player
  • 12267 battles
  • 42
ogólnie to nie będę się rozwodził nad tematem ale mam pytanie do Cc albo devs bo mi moja ankieta w grze się spieprzyła (z waszej winy) po wysypaniu serwera gry i czy coś da się jeszcze z tym zrobić czy nie i zmarnowałem czas?

Kot_04 #906 Posted 04 March 2021 - 08:31 PM

Lieutenant General

• Player
  • 28060 battles
  • 7,144

View Postmcjrosa, on 04 March 2021 - 06:49 PM, said:

Jak był ostatnio event gdzie można było wygrac golda to było widać że w sumie gra jakieś parę tysięcy graczy, Oczywiście te parę tysięcy było rozłożone na cały event  ale jednorazowo w szczycie koło tysiąca może być.

Jednorazowo. W szczycie. Raz na jakiś dłuższy czas. ;)

virus_yabola #907 Posted 05 March 2021 - 08:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 48353 battles
  • 868
  • [KILL-] KILL-

View PostBorubar_de_San_Escobar, on 03 March 2021 - 07:32 PM, said:

:trollface:. Gdzieś w tym wątku przemknął pomysł na wycofanie transakcji płatniczych na rzecz WG, zrealizowanych kartą kredytową. Daję lajka i suba:great:

Każdy z nas jest kroplą, razem jesteśmy oceanem ...:coin:

Kiedyś natknąłem się na artykuł mówiący ze transakcje PayPalem można "cofnąć" do 5 lat wstecz! Muszę się rozglądnąć za tym info (było to jakieś 2 lata temu) i w razie czego to nie GG tylko BB WG.

Templarus #908 Posted 05 March 2021 - 10:18 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32333 battles
  • 1,176
Wiadomo kiedy ostatni gwóźdź do 'trumny' czyli zmiany w arty by WG ?

profes79 #909 Posted 05 March 2021 - 11:16 AM

Field Marshal

• Player
  • 27735 battles
  • 11,904
  • [_CHS_] _CHS_
Po prezentacji genialnych pomysłó odnośnie HE i załogi to na trzecią część piaskownicy nawet nie będzie mi się chciało zaglądać.

virus_yabola #910 Posted 05 March 2021 - 11:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 48353 battles
  • 868
  • [KILL-] KILL-

View PostTemplarus, on 05 March 2021 - 10:18 AM, said:

Wiadomo kiedy ostatni gwóźdź do 'trumny' czyli zmiany w arty by WG ?

To raczej jest miód na serce graczy i jedyne co może złagodzić zadrę, jaka powstała podczas piaskownicy Załogi 2.0 . Ja się nie mogę doczekać, żeby w końcu ta patologie WG ogarnęło.

Roophert #911 Posted 05 March 2021 - 01:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 33564 battles
  • 1,167

A co z tymi załogantami @Parim

Oni nie mają perka zerowego, ale są bardzo wyjątkowi, bo to załoga z dawnego dawnego eventu z pierwszymi kółkowcami (100. rocznica czołgu).

Maksymus #912 Posted 05 March 2021 - 01:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 65558 battles
  • 1,518
  • [P_R_T] P_R_T

View Postvirus_yabola, on 05 March 2021 - 10:19 AM, said:

To raczej jest miód na serce graczy i jedyne co może złagodzić zadrę, jaka powstała podczas piaskownicy Załogi 2.0 . Ja się nie mogę doczekać, żeby w końcu ta patologie WG ogarnęło.

Raczej kolejny krok w celu zwiększenia zużycia amunicji premium.

Po nerfie amunicji OB i Arty tylko spamowanie goldem zostanie.

Dla mnie sam fakt zaproponowania takich zmian jest wystarczającym powodem do zwijania się z tej gry.

Jeśli to zmierza w takim kierunku,dalsze inwestowanie czasu nie ma większego sensu.

Po wyposażeniu 2.0 policzek w postaci załogi 2.0 jest już niewybaczalny.

Niech wprowadza licytację zamiast rozgrywki i przestaną ściemniać.

Edited by Maksymus, 05 March 2021 - 01:15 PM.

virus_yabola #913 Posted 05 March 2021 - 01:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48353 battles
  • 868
  • [KILL-] KILL-

Przecież wyposażenie 2.0 jest genialne.

Załoga 2.0 do kosza albo gruntownej przebudowy.

Nerf OB jak najbardziej - OK.

Mam nadzieje ze zaproponowane zmiany w arcie będą w miarę do przyjęcia .

Maksymus #914 Posted 05 March 2021 - 01:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 65558 battles
  • 1,518
  • [P_R_T] P_R_T

Zabranie zdejmowalnych ulepszeń (siatka,lornetka i zestaw naprawczy) faktycznie było genialne jak wszystkie oczekujące nas zmiany.

Wszystkie łączy drenaż kasy tylko i wyłącznie.

Stwierdzili że gracze łykną wszystko więc na efekty nie trzeba było długo czekać.

Edited by Maksymus, 05 March 2021 - 01:58 PM.

Templarus #915 Posted 05 March 2021 - 02:17 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32333 battles
  • 1,176

View Postvirus_yabola, on 05 March 2021 - 12:37 PM, said:

Przecież wyposażenie 2.0 jest genialne.

Załoga 2.0 do kosza albo gruntownej przebudowy.

Nerf OB jak najbardziej - OK.

Mam nadzieje ze zaproponowane zmiany w arcie będą w miarę do przyjęcia .

Nie wiem co genialnego w ograniczeniu wyboru na lol tankach czy uniemożliwienie wybrania pewnych ulepszeń na niektórych czołgach. Pomijam już dedykowane miejsca pod konkretny typ ulepszenia. To było, zostałem zaskoczony, wróciłem już po fakcie po przerwie w grze.

Stan zastany, da się przeżyć. Obecna piaskownica nie pozostawia złudzeń - albo nowy WOT albo ja.

Zmiany w arcie obstawiam - zmniejszenie obrażeń HE, zmniejszenie splasha, może drobna ingerencja w czas przeładowania i szybkość. POZOSTAWIENIE obrażeń na goldzie w niezmienionym stanie. Być może ograniczenie do losowania 2 na bitwę.

virus_yabola #916 Posted 05 March 2021 - 02:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48353 battles
  • 868
  • [KILL-] KILL-

View PostMaksymus, on 05 March 2021 - 01:55 PM, said:

Zabranie zdejmowalnych ulepszeń (siatka,lornetka i zestaw naprawczy) faktycznie było genialne jak wszystkie oczekujące nas zmiany.

Wszystkie łączy drenaż kasy tylko i wyłącznie.

Stwierdzili że gracze łykną wszystko więc na efekty nie trzeba było długo czekać.

Musiałem chwile pomyśleć, o co Ci chodzi, bo ja nigdy nie przekładałem wyposażenia, bo to bez sensu, nie sadziłem ze to taki wielki problem :D Samo wyposażenie nadal jest dostępne + dodali dodtkowe.

Dla mnie ta zmiana na "+"

View PostTemplarus, on 05 March 2021 - 02:17 PM, said:

Nie wiem co genialnego w ograniczeniu wyboru na lol tankach czy uniemożliwienie wybrania pewnych ulepszeń na niektórych czołgach. Pomijam już dedykowane miejsca pod konkretny typ ulepszenia. To było, zostałem zaskoczony, wróciłem już po fakcie po przerwie w grze.

Stan zastany, da się przeżyć. Obecna piaskownica nie pozostawia złudzeń - albo nowy WOT albo ja.

Zmiany w arcie obstawiam - zmniejszenie obrażeń HE, zmniejszenie splasha, może drobna ingerencja w czas przeładowania i szybkość. POZOSTAWIENIE obrażeń na goldzie w niezmienionym stanie. Być może ograniczenie do losowania 2 na bitwę.

Nikt na poważnie nie bierze gownotierów pod uwagę. Slot jak slot, możesz używać, a nie musisz jak nie potrzebujesz.

Co do Crew 2.0 to pełna zgoda  - gówno oblane kałem okraszone odrobiną stolca.

Sandbox arty zdaje się rusza 9 marca wiec za kilka dni będzie mniej więcej wiadomo -  co w trawie piszczy.

profes79 #917 Posted 05 March 2021 - 02:42 PM

Field Marshal

• Player
  • 27735 battles
  • 11,904
  • [_CHS_] _CHS_

Dla Ciebie to nie problem. Dla gracza, który z trudem uciułał kredyty na jeden zestaw siata + lorneta albo skrzynka - już tak. To raz. Dla graczy z małym garażem albo małym stażem w grze wyposażenie 2.0 było sporym ciosem finansowym. Ja mając szeroki garaż finansowo na tych ściąganych modułach nie straciłem - znaczy straciłem czas usiłując ogarnąć od nowa wyposażenie dla dwóch setek pojazdów.

Dwa - tzw. "gównotiery" wykastrowano do tego stopnia, wyższe tiery oprócz normalnej przewagi tierowej mają dodatkowo przewagę wynikającą albo z wyposażenia w ogóle albo z dedykowanego slotu w szczególe. Mniej więcej tak samo argumentowano w WoWp jak zabierano celowany zrzut torped/bomb na lotniskowcach IV i V tieru. Po czym taki gracz mógł być rzucony na lotnię VI tieru, która takich ograniczeń nie miała - z wiadomym skutkiem.

Przyjmij wreszcie do wiadomości, że w tej grze istnieje dziesięć tierów pojazdów a nie tylko X i wszystkie powinny być tak samo grywalne. WG tymczasem robi wszystko, żeby na tych niskich tierach nikt nie grał; najchętniej to wprowadziliby zróżnicowanie rodzajów czołgów dopiero od VIII, żeby przypadkiem gracz za długo nie grał for fun na niskich tierach, tylko żeby jak najszybciej parł do X, kupował konto premium, wydawał kasę na OP czołgi itd.

Msciboj #918 Posted 05 March 2021 - 04:20 PM

Major

• Player
  • 22000 battles
  • 2,649

View Postvirus_yabola, on 05 March 2021 - 01:32 PM, said:

Musiałem chwile pomyśleć, o co Ci chodzi, bo ja nigdy nie przekładałem wyposażenia, bo to bez sensu, nie sadziłem ze to taki wielki problem :D Samo wyposażenie nadal jest dostępne + dodali dodtkowe.

Dla mnie ta zmiana na "+"

Nikt na poważnie nie bierze gownotierów pod uwagę. Slot jak slot, możesz używać, a nie musisz jak nie potrzebujesz.

Co do Crew 2.0 to pełna zgoda  - gówno oblane kałem okraszone odrobiną stolca.

Sandbox arty zdaje się rusza 9 marca wiec za kilka dni będzie mniej więcej wiadomo -  co w trawie piszczy.

Widzisz kazda kolejna zmane oceniasz przez pryzmat swojego siedzenia.

Wiem, jest dla ciebie najwazniejszy.

Tylko czy gra ma byc dla wszystkich czy tylko dla ciebie?

(pytanie retoryczne)

A poki co czekam na 80% "poparcie".

Edited by Msciboj, 05 March 2021 - 04:21 PM.

Maksymus #919 Posted 05 March 2021 - 04:32 PM

Lieutenant

• Player
  • 65558 battles
  • 1,518
  • [P_R_T] P_R_T
Najpierw zrobią ankietę z tendencyjnymi pytaniami.

SirBushman #920 Posted 05 March 2021 - 04:39 PM

General

• Player
  • 61892 battles
  • 8,163
  • [ROTTN] ROTTN

View Postprofes79, on 05 March 2021 - 03:42 PM, said:

Dla Ciebie to nie problem. Dla gracza, który z trudem uciułał kredyty na jeden zestaw siata + lorneta albo skrzynka - już tak. To raz. Dla graczy z małym garażem albo małym stażem w grze wyposażenie 2.0 było sporym ciosem finansowym. Ja mając szeroki garaż finansowo na tych ściąganych modułach nie straciłem - znaczy straciłem czas usiłując ogarnąć od nowa wyposażenie dla dwóch setek pojazdów.

Dwa - tzw. "gównotiery" wykastrowano do tego stopnia, wyższe tiery oprócz normalnej przewagi tierowej mają dodatkowo przewagę wynikającą albo z wyposażenia w ogóle albo z dedykowanego slotu w szczególe. Mniej więcej tak samo argumentowano w WoWp jak zabierano celowany zrzut torped/bomb na lotniskowcach IV i V tieru. Po czym taki gracz mógł być rzucony na lotnię VI tieru, która takich ograniczeń nie miała - z wiadomym skutkiem.

Przyjmij wreszcie do wiadomości, że w tej grze istnieje dziesięć tierów pojazdów a nie tylko X i wszystkie powinny być tak samo grywalne. WG tymczasem robi wszystko, żeby na tych niskich tierach nikt nie grał; najchętniej to wprowadziliby zróżnicowanie rodzajów czołgów dopiero od VIII, żeby przypadkiem gracz za długo nie grał for fun na niskich tierach, tylko żeby jak najszybciej parł do X, kupował konto premium, wydawał kasę na OP czołgi itd.

Dołóż do tego również informację, że przykładowo LT VII tieru, który nie może sobie założyć tłumika czy wykrywania w krzakach, może spotkać tier VIII i IX, które takich ograniczeń nie mają.

Efekt wiadomy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users