Jump to content

Sandbox 2021: Mürettebat 2.0'ı Deneyin!

• Please log in to reply
196 replies to this topic

frenki86 #41 Posted 23 February 2021 - 04:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24201 battles
  • 363
Bu nedir abi ya. Altı üstü oyun oynayacağız. Diferansiyel denklem sınavı gibi oturup mürettebat mı çalışalım.

vuque #42 Posted 23 February 2021 - 04:59 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19849 battles
  • 4,583
  • [TAF-G] TAF-G
Arkadaşlar, on yıldan fazladır oturmuş bir sistemi değiştirmek tabii ki kolay olmayacak, hepinizin bir anda alışması tabii ki mümkün değil ancak zamanla alışacağınızı ve değişiklikleri seveceğinizi düşünüyorum. Geri bildirimde bulunurken yapıcı şekilde geri bildirimde bulunmaya dikkat edin lütfen. Beğenmediğiniz bir kısım varsa, neden beğenmediğinizi yapıcı olarak açıklarsanız bunları iletmem benim için daha kolay olur. :)

Spartiat777 #43 Posted 23 February 2021 - 05:12 PM

Major General

• Moderator
  • 54661 battles
  • 5,650
  • [CMPLX] CMPLX

View Postvuque, on 23 February 2021 - 06:59 PM, said:

...Beğenmediğiniz bir kısım varsa, neden beğenmediğinizi yapıcı olarak açıklarsanız bunları iletmem benim için daha kolay olur. :)

Sadece dönüşüm kısmıyla ilgili olarak, teknoloji ağacındaki tankların tamamına ya da elde tutmaya değecek olanlara sahip oyunculardan biri olarak, dönüşüm sürecinde beni ve aynı durumda olanları mutlu edecek tek yolun özel mürettebatlar eğitmen olduktan sonra kalan tüm mürettebatların deneyimlerinin bir puan havuzuna ya da kitaplara dönüştürülmesi olacaktır diye düşünüyorum. Aksi halde çok fazla mürettebat eğitimi boşa gitmiş olacak, benim özelimde 251 standart tankımdaki kendine özel 3-6 yetenekli mürettebatın yaklaşık 3'te 2'si işe yaramaz hale gelecek.

importal52 #44 Posted 23 February 2021 - 05:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6279 battles
  • 93
  • [CMPLX] CMPLX
Beynim yandı bu ne lan :D Benim gibi oyuncuların işine yaradı üstatlarımızın emekleri bir tık ziyan oldu gibi. Ben öyle anladım :D

Witch_King__Angmar #45 Posted 23 February 2021 - 05:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6270 battles
  • 392

Şaka yapıyorlar demi bize lütfen biri şaka desin.:arta:

skilleri gördükçe ben ,şaka mı yaptınız espirimi, neyse zorlamanın mantığı yok gelirse herkes iptal.AAAAA DOĞRU BUDA OYUNU GELİŞTİRİYODU DEMİ,SAÇMALIK.

iphone nden dünyada çok satıyor,veya subway surf neden çok oynan bir oyundu vs kolay olduğu için kolay adı üzerinde,ne kadar çok kolay okadar çok kullanıcı,bebekler bile kullansın diye yapmış ecnebiler, bune abi gözünüzü seveyim getirmeyin.

Yeniden mühendislik sınavından oturup calculus mü hesaplayalım bu buna yarar şu şuan yarar gibi,yani Gauss's law yeniden mi keşfedilim oyunda bunu mu istiyorsunuz anlamadım

Edited by Witch_King__Angmar, 23 February 2021 - 05:24 PM.

_Willy__Wonka_ #46 Posted 23 February 2021 - 05:22 PM

Corporal

• Player
  • 40247 battles
  • 117
  • [FAKER] FAKER

View Postvuque, on 23 February 2021 - 04:59 PM, said:

Arkadaşlar, on yıldan fazladır oturmuş bir sistemi değiştirmek tabii ki kolay olmayacak, hepinizin bir anda alışması tabii ki mümkün değil ancak zamanla alışacağınızı ve değişiklikleri seveceğinizi düşünüyorum. Geri bildirimde bulunurken yapıcı şekilde geri bildirimde bulunmaya dikkat edin lütfen. Beğenmediğiniz bir kısım varsa, neden beğenmediğinizi yapıcı olarak açıklarsanız bunları iletmem benim için daha kolay olur. :)

Valla ben bu yazıdan şunu anladım oyuncular sevse de sevmese de bir şekilde bunu getireceksiniz. Aynı tekerlekli araçlarda olduğu gibi. O zaman da oyuncuların çok büyük bir kısmı bu tankların gelmesinden memnun olacak diye getirdiniz. Ha beğenmediğim kısma gelirsek, şimdiki sistemde bütün perk ve skilleri uzun bir zaman alsa da mürettebata kazandırabiliyorduk. Bunu da en işe yaramaz olanları en sona bırakarak yapıyorduk. Ama getirilmesi düşünülen sistemde sınırlı hakkımız var. Bu şunun gibi battaniyemiz küçük başımızı örtünce ayaklar açıkta kalıyor, ayağı örtünce başımız. Ben hepsini kullanmak istiyorum. Şimdiki gibi bu da emekle kazanılabilecek bir sistem olsa bence daha doğru.

EDIT : Şunu da ekleyeyim. Şu anki mürettebatımın seviyesi ile değişikliklerden sonraki seviye aynı mı olacak daha mı az olacak ne olacak belli değil. Telafi edilecek deniyor ama ben aynı performansı alacağım konusunda emin değilim. 

Edited by _Willy__Wonka_, 23 February 2021 - 09:17 PM.

LeblebiTozu #47 Posted 23 February 2021 - 05:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 42771 battles
  • 88
  • [SA-AS] SA-AS

View Postvuque, on 23 February 2021 - 03:59 PM, said:

Beğenmezsek oyunu siler ve oynamayız. 

ProFighte #48 Posted 23 February 2021 - 05:47 PM

Major

• Player
  • 31718 battles
  • 2,604
  • [CMPLX] CMPLX

Değişikliklerin olması oyunun canlılığı için gerekli bir hamle. Yalnız bunu yaparken bütün olasılıkları düşünmek lazım. Ve ben kendi adıma olumlu yaklaşıyorum. :)

Asıl önemli olan kısım benim gördüğüm eksiklikler;

• Birisi her tankı araştırmış sahip olmuş üstüne herbirine 3-4er yetenek koymuş olan birinin telafi için bir şeylere hakkı var. Bu da mürettebatı istediğimizi kitaplara dönüştürebilmek.
  • Diğer eksiklik, atanmamış mürettebatlar kaybolmuş. En akla gelecek olan Mirny etkinliğinde almış olduğumuz mürettebatlardan sadece birini kullanmıştım geri kalan 4 ü boştaydı ve bunları bulamadım sandboxta, diğer kullanmış olduğum yerinde. Bunu da düşünmek lazım.

Yapılacakları iyi tasarlayıp öyle ilerlemek lazım yoksa mağdur olan çok olur.

N0Funny #49 Posted 23 February 2021 - 05:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25845 battles
  • 565
  • [PATRN] PATRN

Fikir bile beyan edemedim o kadar kafam yandı.

Tyhoun #50 Posted 23 February 2021 - 05:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28786 battles
  • 832

Ben bunu ilk duyurduklarından beri bekliyordum , 

1. ilk konuda bahsedilen bazı yetenekler kullanımı diğerlerinden daha önemli olduğu için ilk onlar daha çok tercih ediliyor ve diğerleri ilk başta ve çok uzun süre işlevsiz kalıyor bu doğru tespit .

2 . Tank hatlarında ki mürettebat sayısı ciddi bir sorun yaratıyordu , doğru bir tespit . E75 ile E 100 arasında ki verilen örnek gibi .

3 . Tank için mürettebatları tek tek seçerek yetenek dağıtmak kalkması iyi oldu , tek tek uğraşmak zorunda kalmayacağız . 

4 . Altıncı his gömülü olması harika bir haber , en çok istenilen bir özellik . :medal:

5 . Konsantrasyon yeteneği Rng devre dışı bırakıyor mu ? . Yoksa sadece aralığını mı azaltıyor tam anlamadım . En favori yetenek olacak sanırım .

Yakın dövüş yeteneği ; Özellikle hafif ( Ebr ve T 49 gibi tanklar  ve orta tanklar için daha avantajlı olmuş gibi  ama dar alanda diğer tanklarında işine yarayacaktır ( Tank avcılarının favorisi )

Özelliklerin puan verilerek artması MMORPG oyunları gibi olmuş aşina olunan bir durum en azından benim için :P ; Ayrıca bir bölüme 30 puan verince bonus iki seçenekli yetenek verilmesi şahane olmuş ama örnekte verilen ilk yardım çantası ve tamir çantalarını daha taktiksel kullanılabilir yapmış .

Ücretsiz donanım sökme kiti gibi mürettebat yeteneği sıfırlamak için ücretsiz bir şey olacak gibi algıladım doğru mu ? . Eğer doğruysa bence güzel olmuş yoksa da olmasını isterim .

75 puan yeterli mi ? . Test server da denedikten sonra söyleyebilirim . 

•    Artık mürettebatın %100 eğitimli olacak olması süper olmuş . 

Aynı hattın diğer 3 tankına kadar kullanabilir olması bu benim istediğim bir şeydi bunu duymak gerçekten güzel . :great:  E75 için mürettebat eğitmeye üşeniyordum , benim için süper haber .           Altın , kredi ve ücretsiz olarak seçenekler sunulması güzel böylece herkese hitap etmiş oluyor . ( 750 altın biraz fazla geldi biraz daha düşürülmesini umuyorum , malum çok tankı olanlar için ayrıca 500 k kredi çok en azından 250 k çekilmesini umuyorum . ;) 

Özel mürettebatların eğitmen olarak gelmesi güzel ve bonus özellik veriyor fakat bunu sadece 1 gruba mı ekleyebiliyoruz ... anlamadım ?

Boşta duran işlevsiz mürettebatlar kitap olarak değişmesi güzel , keşke silmeseydim diyorum içimden :unsure:

Kışlalar ücretsiz değişim emrine girmesi güzel olmuş , özellikle eski oyuncular için . Test ettikten sonra anlatılan ile gerçekte olana bakma zamanı . 

Test yaptıktan sonrası için ;

Ben beğendim , bir mürettebat takımını sadece o ağaç için kullanacağımızı düşünüyordum fakat 140 için olan mürettebatı 430U içinde kullanabileceğim böylece cidden mürettebat karmaşası bitiriyor ve çok kolaylık sağlıyor ama şöyle bir soru geliyor aklıma ; Örneğin 2 adet Rus orta tank mürettebat grubu benim için yeterli görünüyor . Birinci grup için ( Obj 140 , 430U ve T62a kullanabilirim ) ikinci grup için ( K91 , T54 bir tank daha ekleyebilirim ) artan diğer mürettebatlar ne olacak öylece boş boş duracak mı ? yoksa onlarda tecrübe kitaplarına yada iki grubu birbiri ile birleştirme yapılabilecek mi ? . Video tekrar izledim ama herhangi bir bilgi göremedim . 

Yeni gelen yetenekler çok etki edebilecekler gibi özellikle yüksek hasar veren fakat geç nişan alan tank avcıları için hızlı nişan alma yetenekleri ( spotlanan düşman olunca nişan almayı hızlandırma ve sabit durunca nişan almayı hızlandır yetenekleri gibi ) Stvrler ( İsveç tank avcıları ) sanırım saniyenin altında nişan alırlar . :P 

75 puan az geldi bana verebilecek çok şey var , seçmek için çok az puan kalıyor 100 puan daha iyi olabilir veyahut bonus yetenek özelliğini açmak için istenen 30 puan sınırı 20 puana çekilip sadece 2 bonus yedek alınabilir kilidi eklenebilir . 

Bence çok fazla ön yargılı davranılıyor yeni sisteme , biraz daha mantıklı düşününce çok kolaylıklar veriyor ve yeni yetenekler ciddi bir etki verebilir hale gelmiş durumda , hali hazırda ki sistemden daha kötü değil daha iyi durumda sadece bazı sorulara cevap lazım .  

Edited by Tyhoun, 24 February 2021 - 12:25 PM.

Tyhoun #51 Posted 23 February 2021 - 06:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28786 battles
  • 832
shot_001.jpg Umm ehh ... bu normal mi ? 0 0 0 0 

_GooDeR_ #52 Posted 23 February 2021 - 06:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6130 battles
  • 604
  • [BARBR] BARBR
Çok karmaşık, çoğu şeyi anlamadım bile. Bence sistemi komple değiştirmek yerine donanım 2.0 gibi (yeni donanımlar, arayüz yenilenmesi) getirselerdi daha iyi olabilirdi. Bir de merak ettiğim, yeni mürettebat 2.0 sisteminde yetenek/becerilerin performansı arttırmaya etkisi şu ankine göre daha mı yüksek olacak ya da daha düşük mü etki edecek acaba? Çünkü yeni sistemde beceriler artık 10 seviyeye kadar gelişiyor galiba.

Spartiat777 #53 Posted 23 February 2021 - 06:25 PM

Major General

• Moderator
  • 54661 battles
  • 5,650
  • [CMPLX] CMPLX

View PostTyhoun, on 23 February 2021 - 08:21 PM, said:

shot_001.jpg Umm ehh ... bu normal mi ? 0 0 0 0 

Yeniden başlatınca ya da başka bir şeyleri kurcalayınca onların güncellendiğini yazmışlardı EN forumda.

Sharp1903 #54 Posted 23 February 2021 - 06:29 PM

Major

• Player
  • 40949 battles
  • 2,805
  • [KAZMA] KAZMA

Öncelikle madem bu yeniliği (!) getirecekler, neden bizim fikrimizi soruyorlar anlamıyorum. O zaman " biz yaptık oldu deyin " zaten bırakan bırakır, kalan sağlar bizimdir dersiniz. 

Beğenmediğim kısımlara gelirsek ; 

•  Ben mürettebatlarımı değiştirdiğim zaman, eski tankımdaki kamuflaj değeri, nişan süresi ve dpm'i elde edemiyorum. Kaç tane tank denedim ama hep daha kötü değerler elde ediyorum. 
  • Ayrıca  özel mürettebatlar eğitmen olmuş, bu tüm tanklara yetecek mi peki? Üstelik bunları teker teker tüm tanklarımıza göre ayarlamamız çok uzun sürüyor. Bunun daha kolay bir yolu olmalı. 
  • Ben Is3'e ayrı, Is7'ye ayrı, 277'ye ayrı mürettebat kastım. O kadar zaman harcadım. Şimdi hepsini aynı ulusta kullanabilirsiniz diyorsunuz. Peki boşuna kastığım bu mürettebatlara ne olacak.

Biraz kafamız dağılsın diye oyuna giriyoruz, bizi nelerle meşgul ediyorsunuz. Bunlara ne gerek var gerçekten anlamıyorum. Gerçekten bana göre gereksiz ve karmaşık bir güncelleme olmuş. Zaten Wot diğer oyunlara göre öğrenilmesi zor bir oyun, daha da zorlaştırmaya ne gerek var. 

Edited by Sharp1903, 23 February 2021 - 06:31 PM.

ankara1907 #55 Posted 23 February 2021 - 06:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11698 battles
  • 620

Sandbox indirmek istemedim. Sitede gösterilene göre mürettebatı yeni sisteme göre denediğimde aşağıdaki gibi sonuçlar çıkıyor. Tabi benim telsizciyi burada bulamadım. Birde benim sorunum şu harekat görevlerinden aldığım kadın mürettebatları bu tanka koymuştum. Bu yeni gelen mürettebat 2.0 ile bunlara ne olacak. 

Mürettebat 2.0 (Siteden)

Güncel Sürümde

Etliekmek_BVSC #56 Posted 23 February 2021 - 06:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 64959 battles
  • 370
  • [ZER0] ZER0

Aşırı karmaşık, kötü arayüz, neyin ne olduğu belli değil hangi skill neye yarar çözmek uzun süre alacak. eski sistem her türlü daha iyi gözüküyor. Tek beğendiğim konu 1 mürettebatı başka tanklarda da kullanabilir olmamız.

Spartiat777 #57 Posted 23 February 2021 - 06:43 PM

Major General

• Moderator
  • 54661 battles
  • 5,650
  • [CMPLX] CMPLX

View Postankara1907, on 23 February 2021 - 08:33 PM, said:

Sandbox indirmek istemedim. Sitede gösterilene göre mürettebatı yeni sisteme göre denediğimde aşağıdaki gibi sonuçlar çıkıyor. Tabi benim telsizciyi burada bulamadım. Birde benim sorunum şu harekat görevlerinden aldığım kadın mürettebatları bu tanka koymuştum. Bu yeni gelen mürettebat 2.0 ile bunlara ne olacak. 

Mürettebat 2.0 (Siteden)

Güncel Sürümde

O personelin tamamı eğitmen oluyor (hepsi de sıfırıncı yeteneği olan özel mürettebat olduğu için), yetenek birikimlerinin gömülü olan yetenekler hariç tamamı yeni bir ekibe aktarılıyor, gömülü olan yeteneğin sayısı da eğitmenlerin kaçıncı sınıf olduğunu belirliyor (1 ise 3. sınıf, 2 ise 2. sınıf - 1. sınıf eğitmenler sonra eklenecekmiş, şu anda yok)

Tyhoun #58 Posted 23 February 2021 - 06:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28786 battles
  • 832

View PostSpartiat777, on 23 February 2021 - 06:25 PM, said:

Yeniden başlatınca ya da başka bir şeyleri kurcalayınca onların güncellendiğini yazmışlardı EN forumda.

Yeniden başlatınca düzeldi . 

Jarnnac #59 Posted 23 February 2021 - 06:51 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 33980 battles
  • 1,072
  • [-NAK-] -NAK-
Bu mürettebat 2.0 daha çok su kaldırır. :sceptic:

DieForLive #60 Posted 23 February 2021 - 07:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14460 battles
  • 867

Merminin vereceği hasarı yükselten yetenek ne ise, oyun içinde gözlemlediğim çok op oluşu. Rakamlar yuvarlanmıştır tek tek hatırlamıyorum.

Strv 103b 550 vurdu

Ebr ile patlayıcıyla 650vurdum

Çiftın 500 vurdu(çok ağlatır)

60 tp ap ile neredeyse 900 vurdum.

Ben bu yeteneğin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users