Jump to content

Proč se opuštění bitvy nevyřeší systémově?

opuštění dezerce leaving

• Please log in to reply
12 replies to this topic

TheDrunkWolf #1 Posted 23 February 2021 - 10:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

Zdarec chalani,

mám takový blbý dotaz. Když tolika lidem vadí, že lidi leavují bitvy, tak proč se to nepořeší systémově.

Nemyslím tím tresty, v určitých případech ty hráče chápu, když mám isunu a začne mne točit něco co dává po stovce tak přeci nebudu čekat až mne uhlodá... Spojenci pomůžou tak v jednom případě ze sta, kdyby někdo něco o "spojencích"...

Pak sou hráči, kteří to leavnou dříve než to začne, nelíbí se jim mapa, nebo MM apod.

V každým případě tihle lidi to budou dělat i když jim budete hrozit banováním, což je přehnaný trest. Je to stále jen hra, nikoliv přísaha věrnosti, nemluvě o tom, že od PC musí člověk často odejít, návštěva, telefon apod.

Proč tedy WG nevyřeší tuto věc tím, že když někdo odejde z bitvy nebo je dlouho, či od začátku neaktivní tím, že tank dotyčného převezme AI a bitvu za něj dohraje s tím, že daný přijde o zisky za bitvu a zaplatí opravy? To, že WG umí boty s celkem solidním skillem už několikrát dokázalo Mirny 13 apod... Místo toho aby udělalo takovouto užitečnou věc, která by dost vyřešila. Tak radši vypouští jednu ptákovinu za druhou (autíčka, dvoudělové stroje, homosexualizér, český HT, posádka 2.0, dom***** HEček apod.)?

Miri37 #2 Posted 23 February 2021 - 11:10 PM

Field Marshal

• Player
  • 56080 battles
  • 10,631
Na ty negativní věci jsi pozapomněl. 

TheDrunkWolf #3 Posted 24 February 2021 - 12:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

View PostMiri37, on 23 February 2021 - 10:10 PM, said:

Na ty negativní věci jsi pozapomněl. 

Které negativní věci?

Leeroy_YOLO #4 Posted 24 February 2021 - 12:39 AM

Lieutenant General

• Player
  • 7571 battles
  • 6,251
Hmm...leaver dostane 0 kreditů a 0 xp za bitvu, jeho stroj převezme AI, dohraje to za něj a bude střílet full gold i když dotyčný goldy nevezl, munici a opravy a vše ostatní pak zaplatí navíc. No nic moc, ale aspoň něco. V některých případech by to týmu mohlo o pomoci. :trollface:

TheDrunkWolf #5 Posted 24 February 2021 - 01:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

View PostLeeroy_YOLO, on 23 February 2021 - 11:39 PM, said:

Hmm...leaver dostane 0 kreditů a 0 xp za bitvu, jeho stroj převezme AI, dohraje to za něj a bude střílet full gold i když dotyčný goldy nevezl, munici a opravy a vše ostatní pak zaplatí navíc. No nic moc, ale aspoň něco. V některých případech by to týmu mohlo o pomoci. :trollface:

Logicky nebude střílet zlatejma ale základní municí, boti v mirny také nestřílely zlaťáky.

guthas #6 Posted 24 February 2021 - 07:16 AM

Colonel

• Moderator
  • 40293 battles
  • 3,538
  • [BIA] BIA

View PostLeeroy_YOLO, on 23 February 2021 - 11:39 PM, said:

A posádka zůstane ve stroji zablokována + navíc delší čas návratu, který by se prodlužoval o to více, čím častěji leaver leavuje. :trollface:

Leeroy_YOLO #7 Posted 24 February 2021 - 07:29 AM

Lieutenant General

• Player
  • 7571 battles
  • 6,251

View PostTheDrunkWolf, on 24 February 2021 - 02:40 AM, said:

Logicky nebude střílet zlatejma ale základní municí, boti v mirny také nestřílely zlaťáky.

No a co jako že boti v Mirny nestříleli goldy? Boti v Mirny měli taky jiný stroje a pohybovali se po jiné mapě. To si myslíš, že by na random dali kopii botů z halloweenu když mají boty normálně fungující pro random?...

Logicky jsi vůbec nepochopil, co jsem psal.

Miri37 #8 Posted 24 February 2021 - 07:41 AM

Field Marshal

• Player
  • 56080 battles
  • 10,631

View PostTheDrunkWolf, on 23 February 2021 - 11:04 PM, said:

Které negativní věci?

- špatné čísla vyjezdil hráči WG, takže to není jeho chyba.

- hráči nechtějí hrát proti botům a s nimi. Nějaký event jo, ale základ hry asi ne. Bylo by z toho další WoWp.

- těžko se bude WG bojovat proti botům druhých stran, když je do hry sami dávají. Proč používat toho do WG, když se nechá sehnat lepší a zkvalitnit tak hru.

K ostatní zde navrženým vylepšením.

Pokud z nějakého důvodu hráč nechce být v bitvě, tak je dezerce už nyní nejvíce trestanou věcí a jedinou výhodou může být úspora času. Při přepálení trestů bude mnohem větší tlak na jiné řešení. Utopení, pád ze skály, 3xR a nebo AFK, které je asi neméně vhodné. V extrémním případě se může stát, že násilně držení hráči v bitvě budou škodit druhým. Strkání, blokování atd.

PS: Dezerce nehájím, je upozorňuji na to, aby zásahy i když myšlené svým způsobem dobře nezhoršili situaci ještě víc.     

TheDrunkWolf #9 Posted 24 February 2021 - 03:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

View PostMiri37, on 24 February 2021 - 06:41 AM, said:

Spoiler

Návrh byl myšlen tak aby zmizelo volání po tvrdém banování leaverů a zároveň byl odstraněn problém, že ten tank tam zůstane AFK. Já ty leavery do jisté míry chápu, když mám pomalý neobratný TD a najede na mne něco obratnýho co si mne s přehledem utočí a hlodá mne to po kilu? To mám potupně čekat až mne pomalu zabije, nebo to prostě leavnu ať si WG ty kredity sežere. Já volím vždy leavnutí. Stejně jako chápu hráče co například expí šturer emila má koupení expící zálohy a hodí mu to 5x po sobě himmlersdorf, tak vidí mapu a okamžitě leavuje, nedivím se mu, už jen čekání na začátek bitvy je minuta + další minuta než s tímhle strojem dojede někam, kde ho zabijou, toť k 3R. Výsledná úspora jsou 2-3 minuty ze zálohy, pokud MM šikanuje, že tu mapu hází x krát za sebou pak je to třeba 15-20 minut a to jsou 2-3 normální bitvy.
Možná kdyby osobní zálohy nebyly vázány na čas ale na počet bitev tak by to bylo jiné.

- argument s čísly nějak nechápu.
- to, že hráči nechtějí hrát proti botům a s boty chápu, ale 40% hráčů jako bot hraje. Vy se převrátíte, nebo jste na boku a oni jezdí kolem vás nebo si z vás dokonce udělají štít... HT zakempený na red lajně a x dalších věcí. Myslím, že bot by zahrál v těchto případech lépe.

- i samo WG několikrát prohlásilo, že chtějí na nízké úrovně přidat boty aby se snížilo čekání na bitvu, což je fakt, že na tierech 1 a 2 se čeká často nesmyslně dlouho.

Miri37 #10 Posted 24 February 2021 - 05:37 PM

Field Marshal

• Player
  • 56080 battles
  • 10,631

View PostTheDrunkWolf, on 24 February 2021 - 02:37 PM, said:

Návrh byl myšlen tak aby zmizelo volání po tvrdém banování leaverů a zároveň byl odstraněn problém, že ten tank tam zůstane AFK.

Tohle je vážně problém? Kdo volá po tvrdém Banování? Extrémisti a hráči, co tomu moc nerozumí a v okamžiku, kdy by oni dostali Banán, tak oni první budou kňučet jak je to špatně udělaný, že se jim kdesi cosi atd. Prostě takový ten styl druhý ať má Banán i za první prohřešek, ale u nich samotných by se muselo přimhouřit očíčko, co očíčko, obě víka.

Jinak jak jsi dobře poznamenal, tak třeba u záloh by stačilo je udělat místo na čas na počet bitev. Jako kdyby byl zájem, tak se nechá spousta věcí ladit, dopilovávat a vyvažovat, ale nám se nechce, že WG.

Ještě mě napadla jedna věc u které nejsem schopný odhadnout, jak by dopadla. Zavedením botů za dezertéry, za AFK by to asi nešlo, by se vlastně svým způsobem dezertování oficiálně povolilo a pak je otázkou, jak moc by se to rozšířilo, protože bitvy 0-6:15-15:0-6 k tomu dost motivují a kolik by pak ve skutečnosti v bitvě hrálo hráčů. Pro WG by asi nebylo moc přínosné řídit v každé bitvě 20 botů. Jeden hráč by mohl mít klidně nasazené 2 boty, takže v další dvou souběžných bitvách má WG na starost dva boty toho hráče. Co do počtu je to hodně přestřeleném, ale směr úvahy kam by to mohlo směřovat je snad jasný.

TheDrunkWolf #11 Posted 24 February 2021 - 05:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

View PostMiri37, on 24 February 2021 - 04:37 PM, said:

Spoiler

Ono ty osobní zálohy, když to tak vezmu, tak místo hodinové by bylo na 10 bitev a místo dvouhodinové na 20 bitev a problém vyřešen, protože leavnutím by nic daný hráč neušetřil. Pak jsou tu ti co to leavují pouze z frustrace ono dostat z 10ti bitev s pomalým papírovým TD himml, ensk, apod. 8x je hodně frustrující.
Co se botů týká, tak původní myšlenka byla jednoduchá:
Mám například šturer emila mám tam 10X AP v prvním 5x CR v druhým a zbytek HE ve třetím slotu. Pak tam mám klasiku opravy lékárnu apod. a leavnu před začátkem bitvy. Bot by za mne ten tank převzal a pokud by vystřílel všechnu munici v prvním slotu střílel by z druhého a pak třetího. Stejně jako by používal opravy apod. já bych pak musel zaplatit co bot vypotřeboval + případné opravy.

ludvikg #12 Posted 24 February 2021 - 11:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26524 battles
  • 420
  • [-ANV-] -ANV-

View PostTheDrunkWolf, on 23 February 2021 - 10:58 PM, said:

Zdarec chalani,

mám takový blbý dotaz. Když tolika lidem vadí, že lidi leavují bitvy, tak proč se to nepořeší systémově.

Nemyslím tím tresty, v určitých případech ty hráče chápu, když mám isunu a začne mne točit něco co dává po stovce tak přeci nebudu čekat až mne uhlodá... Spojenci pomůžou tak v jednom případě ze sta, kdyby někdo něco o "spojencích"...

Pak sou hráči, kteří to leavnou dříve než to začne, nelíbí se jim mapa, nebo MM apod.

V každým případě tihle lidi to budou dělat i když jim budete hrozit banováním, což je přehnaný trest. Je to stále jen hra, nikoliv přísaha věrnosti, nemluvě o tom, že od PC musí člověk často odejít, návštěva, telefon apod.

Proč tedy WG nevyřeší tuto věc tím, že když někdo odejde z bitvy nebo je dlouho, či od začátku neaktivní tím, že tank dotyčného převezme AI a bitvu za něj dohraje s tím, že daný přijde o zisky za bitvu a zaplatí opravy? To, že WG umí boty s celkem solidním skillem už několikrát dokázalo Mirny 13 apod... Místo toho aby udělalo takovouto užitečnou věc, která by dost vyřešila. Tak radši vypouští jednu ptákovinu za druhou (autíčka, dvoudělové stroje, homosexualizér, český HT, posádka 2.0, dom***** HEček apod.)?

Větší blbost jsem tu už dlouho nečetl

TheDrunkWolf #13 Posted 24 February 2021 - 11:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4956 battles
  • 61
  • [VLCI-] VLCI-

View Postludvikg, on 24 February 2021 - 10:22 PM, said:

Větší blbost jsem tu už dlouho nečetl

A komu to cpeš :P

Also tagged with opuštění, dezerce, leaving

1 user(s) are reading this topic