Jump to content

Nevyrovnané bitvy

28 replies to this topic

SnakeMilk #1 Posted 08 March 2021 - 12:32 PM

Private

• Player
  • 8747 battles
  • 5
  • [J0-KE] J0-KE
Zdarec, nevím zda už se to tady řešilo, ale zajímalo by mě, jak to, že je tak velký počet bitev, které skončí velkým rozdílem 15:0, 15:1, nebo obráceně. Ať už je výhra či prohra. Člověk v takové bitvě může dělat cokoliv, ale nic mu nepomůže prohru nějak zvrátit. Jsem z takových bitev pěkně otrávený.

Leeroy_YOLO #2 Posted 08 March 2021 - 12:43 PM

Lieutenant General

• Player
  • 7572 battles
  • 6,354
Ve WoT hodně závisí na počtu děl. I tank s 1 HP může pořád nastřílet třeba i pár tisíc dmg. Pokud je jeden tank zničen nebo zkrátka někde chybí, další souboj tanků 2v1 vyhraje ta dvojice a rozdíl se navyšuje.

Pokud není ani jeden tank zničen, pak to může značit štěstí a nebo zvýšenou chytrost hráčů oproti dřívějšku, že ti s málo HP se nevrhnou bezhlavě proti soupeři a nechají to na těch s plným zdravím.

Diskuse o tom, zda se hráči zhoršili, nechají se brzy zničit (nebo zkrátka někde chybí ) a umožní soupeři přesilu děl a nebo zda se hráči naopak zlepšili, že se nenechají bezhlavě zničit a využívají i HP ostatních tanků v týmu, by byla jako diskuse o tom, zda je sklenice z poloviny plná nebo z poloviny prázdná.

Miri37 #3 Posted 08 March 2021 - 01:11 PM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856

View PostSnakeMilk, on 08 March 2021 - 11:32 AM, said:

Zdarec, nevím zda už se to tady řešilo, ale zajímalo by mě, jak to, že je tak velký počet bitev, které skončí velkým rozdílem 15:0, 15:1, nebo obráceně. Ať už je výhra či prohra. Člověk v takové bitvě může dělat cokoliv, ale nic mu nepomůže prohru nějak zvrátit. Jsem z takových bitev pěkně otrávený.

Současná koncepce a fungování hry tomu hodně nahrává. Osobně mi bitvy 15:0, 15:1 a opačné nevadí. Mám jich málo, nebo aspoň v loňském roce jich bývalo málo. Z letošního roku nemám zatím dostatečný vzorek bitev, abych mohl dělal soudy. Nutno podotknout, že nehraju T10, kde k tomu dochází asi víc.

Člověk si pamatuje lépe extrémy, tedy odlišné situace od běžné šedi. Stačí den, kdy se sejde víc takových bitev a máš z toho pocit, že takových bitev máš víc, než jich ve skutečnosti doopravdy máš. 

SkyMaro #4 Posted 08 March 2021 - 02:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43287 battles
  • 565
  • [HBOMB] HBOMB

View PostSnakeMilk, on 08 March 2021 - 12:32 PM, said:

welcome to wot..

a to počkajte na RNG, ked sa to pekne spoji :-)

ja uz to riesim alt+f4kou..alebo prestavam hrat aktivne

clovek uz na to nemá proste silu..prist po praci a zapnut hru (oddychnut si ) kde ma niečo fungovat a ono...

nadajbože kliknut X tier..takmer insta full X + 3x arties.

Edited by SkyMaro, 08 March 2021 - 02:27 PM.

SnakeMilk #5 Posted 08 March 2021 - 03:12 PM

Private

• Player
  • 8747 battles
  • 5
  • [J0-KE] J0-KE
3x arty nebo ebry v T10 bych už asi ani nezmiňoval no, to je fakt peklo, ale to rozdělení týmů to je nepochopitelné pro mě. Jak sakra bitva může skončit 0:15? To mám v týmu samé stockové tanky nebo nováčky? Poslední dobou je takových bitev opravdu dost. Nevím jestli se nebere v patrnost WN8 hráčů nebo jaký tank zrovna mají a na jaké urovni. Je jen pravda, že za poslední měsíce jsem z té hry jen pěkně naštvaný

Miri37 #6 Posted 08 March 2021 - 03:26 PM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856
Z kroků WG není patrné, že by s tím něco chtělo dělat, tak si budeš asi muset zvyknout pokud budeš chtít hrát WoT dál. Nechá se předpokládat, že se to ještě zhorší.   

SnakeMilk #7 Posted 08 March 2021 - 03:33 PM

Private

• Player
  • 8747 battles
  • 5
  • [J0-KE] J0-KE
To je fakt bezva. Asi mi nic jiného nezbyde. Už nevím co jiného dělat. A to už jsem ani nepsal to, jak je možné, že vyhraješ ze 14 her jednu. Škoda, že WG nebere do bitvy v potaz to, jak je jaký hráč dobrý a jaký tank má, jestli je stockový nebo TOPový. Dát totiž  sockového Caernarvona T8 do T10, tak si tam jen potrava. Díky za vyjádření

Miri37 #8 Posted 08 March 2021 - 08:24 PM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856

View PostSnakeMilk, on 08 March 2021 - 02:33 PM, said:

To je fakt bezva. Asi mi nic jiného nezbyde. Už nevím co jiného dělat. A to už jsem ani nepsal to, jak je možné, že vyhraješ ze 14 her jednu. Škoda, že WG nebere do bitvy v potaz to, jak je jaký hráč dobrý a jaký tank má, jestli je stockový nebo TOPový. Dát totiž  sockového Caernarvona T8 do T10, tak si tam jen potrava. Díky za vyjádření

Ano, WG poctivý výzkum předpracováním hry totálně pohřbilo. Udělalo z něj naprosto nezábavný čistokrevný masochizmus. Samozřejmě zkoumaní je cesta, jak si hraní oživit, ale záleží na každém zda si zvolí pravou cestu utrpení, nebo méně trnitou. Pro ty, co chtějí vše hned jiná cesta a nejlépe placení není.

Já před lety výzkum vzdal. Jak píšeš, být stroj v základu a ještě jako low v týmu a do toho prohry typu 0-6:15 v polovině případů je dobrý tak max. na zisk depresí. Nyní už přímé expení volím jen když někdy dostanu PÚ a nebo hodně velké násobky, ale nemám problém to nechat propadnu, když se WR nechce. Když není výhra do třetí bitvy, tak na výzkum kašlu.

V mém případě 98% výzkumu nyní tvoří shánění plánů a volných ZK. Prostě styl WT pokud znáš. Tam jsem hrál je pár strojů a vše z nich zkoumal i když to nebylo moc výhodné (rychlé;). Výzkum byl prostě vedlejšák, když to tam bylo možné a nyní je to už i ve WoT  Volné ZK ve WoT nepočítám, protože bez placení je to strašně malá částka ZK horko těžko stačící na některé nezbytné moduly.         

happy_killer_cz #9 Posted 09 March 2021 - 09:54 AM

Sergeant

• Player
  • 33529 battles
  • 297
  • [-D3S-] -D3S-

View PostSnakeMilk, on 08 March 2021 - 12:32 PM, said:

Důvod je jednoduchý, hned jak začne bitva tak hráči vrší jednu chybu za druhou.... skupina těžkých  tanků  včetně topové heviny  objíždí celou mapu a místo nich se jeden light se střeďákem  rozjede přestřelovat do města a nechá napospas medka která se rozjedou do volného prostoru... Nepřítel je naspotí a nastřílí aniž by byl zpozorován... Lehký tank si jednou vystřelí... Polovina naspocených hráčů se začíná schovávat a druhá polovina ne.... Poměr děl co pálí začíná být značně nevyrovnaný... No a těžké tanky konečně dorazí do boje, ale po tom dlouhém přesunu jsou stejně na místě kde nechtějí být ve značně nevíhodné pozici... ale zbytek týmu... ten už  je mrtvý včetně artin ...    Ale jestli tam máš 15:0 a nejsi low tier ... .

Edited by happy_killer_cz, 09 March 2021 - 10:05 AM.

Libo_Cech #10 Posted 09 March 2021 - 01:30 PM

Private

• Player
  • 12434 battles
  • 1
  • [CSSR1] CSSR1
To, jakým způsobem WG dodrbal tuto hru víme všichni. V současné době jsou celé týdny, kdy jen prohrávám a složení týmů není vůbec vyvážené. WG zajímá jen jak vydělat a na hráče nebere ohled. Dost často jsme v odřadech stříleni naprosto neohroženými LT. které se nedají dostřelit a po mapě jezdí s méně jak 5% HP a dostřelují naše tanky v plné jízdě s naprostou jistotou. Nedávno mne poučoval jeden soupeř s 3000 bitev a osobkem přes 7000 jak mám hrát. To jsme opravdu všichni takoví blbci, že to trpíme. Znechutili mi tu hru natolik, že po dohrání prémiového účtu už s tou bandou zlodějů z WG nechci nic mít.

SnakeMilk #11 Posted 09 March 2021 - 03:09 PM

Private

• Player
  • 8747 battles
  • 5
  • [J0-KE] J0-KE
Bohužel je to tak, je to hrozně nevyvážené. Je hodně málo bitev, které skončí 15:12 nebo 15:13 a podobně, takové bitvy bych spočítal na jedné ruce. Většinou už v prvních 3-4minutách je rozhodnuto. Spoustu hráčů štvou artyny. Jedna na každé straně by se ještě dala zvládnout, ale když jsou 3 a vy máte pomalý tank, tak se obvykle všechny zaměří na vás a bitva pro vás končí. Další co lidi štve jsou kolová vozidla jako je EBR. Kravina co jezdí kilem, dává za 500 damage a když po něm střílíte a náhodou se trefíte, tak mu dáte kolečko, takže kritický zásah za 0 damage. Hrozný nesmysl dávat kritický zásah za 0 damage. Takhle jsem střílel s prasetem goldem po EVENovi a dal jsem mu akorát kritický zásah. Přitom ten granát by měl při jeho průbojnosti prolétnout skrz na skrz EVENem na jakém koli místě a vymyzat ho. Myslím, že by WOT mělo brát v potaz stockové tanky, je to hrozný nesmysl být třeba se stockovým Indien Pz., který má průbojnost 145 na AP a na goldu 195 v T10 bitvě. Nic tam skoro neuděláte pokud nestřílíte goldy a ani ty kolik nepomůžou. Další věc je, že vy jako jednotlivec málo kdy můžete ovlivnit hru. Ano jsou takové hry, ale opět je jich hrozně málo. Kolikrát nastřílíte a máte i killy, ale prostě to nestačí. Už mě fakt nebaví psát do chatu idiots team. Nejsem žádný TOP hráč a také se mi nějaké hry nepovedou, ale není statisticky možné, abych prohrával 15x za sebou, protože mám v týmu noobs a pak jednou vyhrál a opět zase prohrával

Miri37 #12 Posted 09 March 2021 - 05:34 PM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856

View PostSnakeMilk, on 09 March 2021 - 02:09 PM, said:

Bohužel je to tak, je to hrozně nevyvážené. Je hodně málo bitev, které skončí 15:12 nebo 15:13 a podobně, takové bitvy bych spočítal na jedné ruce. Většinou už v prvních 3-4minutách je rozhodnuto. Spoustu hráčů štvou artyny. Jedna na každé straně by se ještě dala zvládnout, ale když jsou 3 a vy máte pomalý tank, tak se obvykle všechny zaměří na vás a bitva pro vás končí. Další co lidi štve jsou kolová vozidla jako je EBR. Kravina co jezdí kilem, dává za 500 damage a když po něm střílíte a náhodou se trefíte, tak mu dáte kolečko, takže kritický zásah za 0 damage. Hrozný nesmysl dávat kritický zásah za 0 damage. Takhle jsem střílel s prasetem goldem po EVENovi a dal jsem mu akorát kritický zásah. Přitom ten granát by měl při jeho průbojnosti prolétnout skrz na skrz EVENem na jakém koli místě a vymyzat ho. Myslím, že by WOT mělo brát v potaz stockové tanky, je to hrozný nesmysl být třeba se stockovým Indien Pz., který má průbojnost 145 na AP a na goldu 195 v T10 bitvě. Nic tam skoro neuděláte pokud nestřílíte goldy a ani ty kolik nepomůžou. Další věc je, že vy jako jednotlivec málo kdy můžete ovlivnit hru. Ano jsou takové hry, ale opět je jich hrozně málo. Kolikrát nastřílíte a máte i killy, ale prostě to nestačí. Už mě fakt nebaví psát do chatu idiots team. Nejsem žádný TOP hráč a také se mi nějaké hry nepovedou, ale není statisticky možné, abych prohrával 15x za sebou, protože mám v týmu noobs a pak jednou vyhrál a opět zase prohrával

Jelikož je to online hra s hráči, tak v ní ten vysněný posuvník ze singl her na obtížnsot eazy co chceš nebude. Ano máš pravdu, není možné 15x prohrát, jedou vyhrát a pak zase prohrávat a tím dosáhnou výsledného WR 40%+. Zatím nikdo z těch, co takovou věc tvrdí nic takového až na krátkodobé výjimky a to často s téměř chirurgicky přesně vytrženými úseky, kdy se jim fakt nedařilo.

Edited by Miri37, 09 March 2021 - 05:34 PM.

SnakeMilk #13 Posted 09 March 2021 - 05:55 PM

Private

• Player
  • 8747 battles
  • 5
  • [J0-KE] J0-KE
To byl jen příklad, který se fakt stává a dokáže to pěkně nasrat. Tak se uklidni. Všichni víme jak to s tou hrou je. A ano musím u toho sedět jakou dobu, abych WR trochu aspoň vytáhnul.

Miri37 #14 Posted 09 March 2021 - 07:30 PM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856

View PostSnakeMilk, on 09 March 2021 - 04:55 PM, said:

To byl jen příklad, který se fakt stává a dokáže to pěkně nasrat. Tak se uklidni. Všichni víme jak to s tou hrou je. A ano musím u toho sedět jakou dobu, abych WR trochu aspoň vytáhnul.

Jako v nasrávání nemá WoT v tom stavu do jakého ho WG dostalo konkurenci.

edit: Bohužel dnes už jen v tom. :) 

Edited by Miri37, 09 March 2021 - 07:31 PM.

Kuranarazni #15 Posted 03 April 2021 - 01:22 PM

Private

• Player
  • 4355 battles
  • 10
Uvidime, co s tym budu chciet robit. To, ze bitky koncia 0:15 mne osobne nejak neprekaza. Viac mi prekaza, ze hram podstatnu cast hier, proti vyssim triedam tankom. V mnohych stretovych situaciach som len statista. Nie som super hrac, ale nech tam urobim cokolvek, pri velkom vypati, zdaru a stastia sposobim zasahov mozno za 300 HP. Castokrat nulu. Niekedy aj s bonusovou municiou. V statistikach mam prazdne okno, lebo odrazene a neprestrelene zasahy nerata. Pisal som ohladne tejto veci par krat na podporu, zakazdym som dostal tu istu odpoved (asi to rozdava stroj). V nej stalo, jak uzasne teraz doviedli system tvorby timov k skvelemu nadstaveniu. Vyzera, ze velmi dlhu dobu budu len chapat, ako ludom ten system prekaza. A ktovie, mozno sa uz zacali skrabat za uchom.

Ferenc96 #16 Posted 03 April 2021 - 03:37 PM

Sergeant

• Player
  • 55333 battles
  • 278

View PostKuranarazni, on 03 April 2021 - 12:22 PM, said:

Uvidime, co s tym budu chciet robit. To, ze bitky koncia 0:15 mne osobne nejak neprekaza. Viac mi prekaza, ze hram podstatnu cast hier, proti vyssim triedam tankom. V mnohych stretovych situaciach som len statista. Nie som super hrac, ale nech tam urobim cokolvek, pri velkom vypati, zdaru a stastia sposobim zasahov mozno za 300 HP. Castokrat nulu. Niekedy aj s bonusovou municiou. V statistikach mam prazdne okno, lebo odrazene a neprestrelene zasahy nerata. Pisal som ohladne tejto veci par krat na podporu, zakazdym som dostal tu istu odpoved (asi to rozdava stroj). V nej stalo, jak uzasne teraz doviedli system tvorby timov k skvelemu nadstaveniu. Vyzera, ze velmi dlhu dobu budu len chapat, ako ludom ten system prekaza. A ktovie, mozno sa uz zacali skrabat za uchom.

pokud nebudeš mít koeficient způsobené/obdržené poškození větší než 1 jseš pro tým přítěží (platí pro HT, MT, TD, LT a SPG to mají trochu jinak), to co ty nenastřílíš musí za tebe nastřílet někdo jinej.  A ty to nemáš prakticky na žádným tanku, kterej hraješ. Pokud je vás tam takových víc - je to logicky prohra. Právě kvůli takovým jako seš ty se dějí turbo bitvy. A nevím co by s tím WG mělo dělat. Největším problémem týhle hry jsou hráči!

Edited by Ferenc96, 03 April 2021 - 03:38 PM.

Kuranarazni #17 Posted 03 April 2021 - 09:53 PM

Private

• Player
  • 4355 battles
  • 10

View PostFerenc96, on 03 April 2021 - 03:37 PM, said:

pokud nebudeš mít koeficient způsobené/obdržené poškození větší než 1 jseš pro tým přítěží (platí pro HT, MT, TD, LT a SPG to mají trochu jinak), to co ty nenastřílíš musí za tebe nastřílet někdo jinej.  A ty to nemáš prakticky na žádným tanku, kterej hraješ. Pokud je vás tam takových víc - je to logicky prohra. Právě kvůli takovým jako seš ty se dějí turbo bitvy. A nevím co by s tím WG mělo dělat. Největším problémem týhle hry jsou hráči!

Dakujem. Tak som na za zataz. A preto Ta poprosim o radu. Ako mierit a cim strielat proti o dve triedy vyssim tankom (obzvlast so svojim strednym proti tazkym) tak, aby som mal aj ja sancu nahrat ten koeficient jeden+.

Miri37 #18 Posted 04 April 2021 - 07:06 AM

Field Marshal

• Player
  • 57164 battles
  • 10,856

View PostKuranarazni, on 03 April 2021 - 08:53 PM, said:

Dakujem. Tak som na za zataz. A preto Ta poprosim o radu. Ako mierit a cim strielat proti o dve triedy vyssim tankom (obzvlast so svojim strednym proti tazkym) tak, aby som mal aj ja sancu nahrat ten koeficient jeden+.

Dotaz byl sice na někoho jiného, ale odpovím. MM +2 tiery nemáš stále a u soupeře jsou také podobný stroje jako máš ty. Pak je zde formát bitev 15 vs 15, kdy na vše nejsi vyloženě sám.

Pokud by jsi měl opravdu zájem, tak se na ten koeficient svých HP nechá hrát pokud máš základní zázemí. Použitelný HW, SW a internetové připojení a pak ještě bez fyzického omezení (postižení;).

Průměrné HP taky neznamená, že se ti to musí každou bitvu vždy podvést. To pravidlo je taková jednoduchá začátečnická pomůcka a víceméně vstup do vyšších herních úrovní WoT nikoliv tierů.

Základní skrytou myšlenou je, aby hráč nedělal často velké a zásadní chyby díky kterým ty své HP nenastřílí. Zbrklost, nedočkavost, yolo styl a nebo taky kempení na špatných pozicích.

Bohužel je něco za něco a často zlepšení výkonů obnáší změnu herního stylu i přístupu hráče ke hře. Pokud hráče baví např. yolo styl, tak pokud se ho aspoň částečně nezbaví, tak se neposune dál, protože to může být ten hlavní omezující faktor, co mu brání ve zlepšení.         

Ferenc96 #19 Posted 04 April 2021 - 01:08 PM

Sergeant

• Player
  • 55333 battles
  • 278

View PostKuranarazni, on 03 April 2021 - 08:53 PM, said:

Nevím co přesně ti poradit. Já mám problémy hrát až na 10. tieru, tam to co jsem napsal nedokážu konzistentně plnit. Ale do 5. tieru není co řešit, tam se honí staty. Mě vážně nezajímá nějakej MM +2, jenom se vždycky přizpůsobím svý pozici v týmu (navíc na topu se mi hraje tak nějak blbě, mám pocit že něco musím...). Ale když se koukneš na mý tanky právě do 5. tieru tak zjistíš, že tam se nastřílet dá. Většinu času hraju bez PÚ i bez "goldové" munice (tzn. nehraju full gold).

Zkus hrát T-34-57, T1 Heavy, Hetzera (s houfnicí, platí do změny HE ammo, pak se to možná změní;) apod. použij mozek, nehrň se bezhlavě dopředu a orientuj se na mapě (taky se je musíš "naučit" ). S MT podporuj svoje HT a využij jejich pohyblivost aby ses nepřátelům dostal do  boku nebo do zad, když je to nutný použij "gold" ammo, nějaký goldy vozit musíš. Chce to vycvičený posádky a ty správný moduly (to jde získat jenom hraním, ale do 5. tieru by tě ekonomika hry neměla potápět). Koukni na videa od Superkravaťáka (ten dělá recenze i na nízký tiery), vyber si co se ti líbí a zkus se zlepšovat.

Edited by Ferenc96, 04 April 2021 - 01:29 PM.

RozaMadMax #20 Posted 04 April 2021 - 01:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 79163 battles
  • 907
  • [MYGOD] MYGOD

View PostSnakeMilk, on 08 March 2021 - 02:12 PM, said:

3x arty nebo ebry v T10 bych už asi ani nezmiňoval no, to je fakt peklo, ale to rozdělení týmů to je nepochopitelné pro mě. Jak sakra bitva může skončit 0:15? To mám v týmu samé stockové tanky nebo nováčky? Poslední dobou je takových bitev opravdu dost. Nevím jestli se nebere v patrnost WN8 hráčů nebo jaký tank zrovna mají a na jaké urovni. Je jen pravda, že za poslední měsíce jsem z té hry jen pěkně naštvaný

WN8 se samozřejmě nebere v potaz, protože to je "vycucaná konstanta" 3. strany, kt. jen říká, že dáný hráč umí střílet dmg na publicu.

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users