Jump to content

Wyniki iteracji Piaskownicy. Pociski OB i działa samobieżne: Co dalej?

• Please log in to reply
195 replies to this topic

Community #1 Posted 18 May 2021 - 02:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,923
Nadszedł czas posumowania wyników testów przeprojektowanych pocisków OB i kompleksowych zmian dział samobieżnych i innych pojazdów.

Pełna treść wiadomości

bijaciewdomu #2 Posted 18 May 2021 - 02:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40555 battles
  • 405
Z miła chęcią odpowiem co dalej, mniej graczy mniej kasy itp itd:trollface:

longhorrn #3 Posted 18 May 2021 - 03:02 PM

Corporal

• Player
  • 32728 battles
  • 126
  • [LOLA_] LOLA_
Widzę, że koniecznie chcecie rozpeeprzyć tę grę do końca - szkoda, fajna była... kiedyś. Znakomita większość graczy jest ZDECYDOWANIE PRZECIWNA zmianom w takim kształcie. Nie rozwiązują one problemów i są nastawione wyłącznie na wydojenie z graczy jeszcze więcej kasy. Wy, jak zwykle, kłamiecie w żywe oczy. To zaczyna być żałosno-śmieszne.

Lolmaca #4 Posted 18 May 2021 - 03:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 39430 battles
  • 58
  • [R-R-A] R-R-A

Spokojnie zaraz ktoś wyskoczy że wszyscy są szczęśliwi z powodu tych zmian w końcu "magiczne 70%" było absolutnie za zmianami tylko my tacy jacyś malkontenci :trollface:

jakby komuś było mało kołowców i ostrzału od arty przeciwnika to jeszcze dojdzie żaróweczka dla ameb które nie wiedzą gdzie czołg ma lufę żeby przypadkiem obrażeń nie zarwali każdy kto ma rozegrane ileś już bitew z rzędu powinien się spodziewać skąd może oberwać od art, nie mam nic przeciwko jaśniejszym smugom czy rebalansowi amunicji ale ta żarówka według mnie przegięcie

malutoros #5 Posted 18 May 2021 - 03:26 PM

Major

• Player
  • 25142 battles
  • 2,840

The KV-2, KV-2 ®, Type 4 Heavy, Type 5 Heavy, FV4005 Stage II, FV215b (183), T49, Sheridan

Czyli tych pojazdow juz nie warto robic....

ApocalipticSnowflake #6 Posted 18 May 2021 - 03:31 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31172 battles
  • 501
  • [-RLD-] -RLD-

View Postlonghorrn, on 18 May 2021 - 03:02 PM, said:

Widzę, że koniecznie chcecie rozpeeprzyć tę grę do końca - szkoda, fajna była... kiedyś. Znakomita większość graczy jest ZDECYDOWANIE PRZECIWNA zmianom w takim kształcie. Nie rozwiązują one problemów i są nastawione wyłącznie na wydojenie z graczy jeszcze więcej kasy. Wy, jak zwykle, kłamiecie w żywe oczy. To zaczyna być żałosno-śmieszne.

Jeżeli chodzi o zmiany dotyczące amunicji HE oraz Artylerii to spora część była pozytywna. Należy pamiętać że opinie były zbierane nie tylko z forum ale też np. z ankiet w grze i nie tylko. 

Ja osobiście rozegrałem sporo bitew na piaskownicy i Mnie się te zmiany podobały. Większości graczy z którymi rozmawiałem w klanie i gronie znajomych te zmiany też się podobały.  

Jednakże pamiętajcie że tak jak przed każdą aktualizacją tak i tutaj będziemy mieli serwery Common Test, więc nie wstrzymujcie się zostawić swojej opinii o zmianach. 

PudliszkiPikantny #7 Posted 18 May 2021 - 03:33 PM

Private

• Player
  • 3591 battles
  • 21
  • [T-M-P] T-M-P
A ja zużyłem mase schematów na odkrycie t49 kilka miesiecy temu i nie dostanę żadnej rekompensaty. Zaczynam walić tą grę...

Adam1238765_is_Legend #8 Posted 18 May 2021 - 03:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48453 battles
  • 321
  • [ASPR] ASPR
a jak sytuacja wygląda z zmianami w pociskach dla zwykłych czołgów ( nie chodzi mi o arty !!!) było to testowane gold zadawał mniej uszkodzeń względem zwykłych pocisków z tego co pamiętam to testy zakończyły się z konkluzja że WG było zadowolone z tych zmian i sprawa ucichła

Lolmaca #9 Posted 18 May 2021 - 03:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 39430 battles
  • 58
  • [R-R-A] R-R-A

View PostAdam1238765_is_Legend, on 18 May 2021 - 03:38 PM, said:

a jak sytuacja wygląda z zmianami w pociskach dla zwykłych czołgów ( nie chodzi mi o arty !!!) było to testowane gold zadawał mniej uszkodzeń względem zwykłych pocisków z tego co pamiętam to testy zakończyły się z konkluzja że WG było zadowolone z tych zmian i sprawa ucichła

Początkowo była fala oburzenia więc odwrócili kota ogonem i zamiast nerfić gold mieli zbuffować standardową amunicje, potem gdzieś w międzyczasie zachciało im się zmieniać ni z gruszki ni z pietruszki OB co się graczom nie spodobało więc wycofali się ze wszelkich zmian bo rzekomo to gracze nie chcieli by COKOLWIEK było zmieniane, podczas gdy gracze nie chcieli tylko zmian w amunicji OB typowe WG...

ApocalipticSnowflake #10 Posted 18 May 2021 - 03:54 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31172 battles
  • 501
  • [-RLD-] -RLD-

View PostAdam1238765_is_Legend, on 18 May 2021 - 03:38 PM, said:

Już informuję jak to wygląda. Aktualnie zmieniamy wartości w pociskach HE oraz Artyleriach i będziemy zbierać dane dotyczące "osiągów" wszystkich* pojazdów w grze.

Na tej podstawie będą robione dalsze zmiany.

Jeżeli byśmy wrzucili wszystkie zmiany w jednym momencie powstałby gigantyczny chaos, a sama gra stała by się bardzo nieprzewidywalna. 

Edited by ApocalipticSnowflake, 18 May 2021 - 04:01 PM.
innych chodziło mi o wszystkich*

profes79 #11 Posted 18 May 2021 - 04:02 PM

Field Marshal

• Player
  • 28340 battles
  • 12,773
  • [_CHS_] _CHS_

Na razie sytuacja jest jasna.

- czołgi niskotierowe bazujące na amunicji HE (Shermany/PzIV) - do kosza

- czołgi niskotierowe gdzie HE były główną zabawką (KW-2; SU-152 ale i np. WalentineAT) - do kosza

- czołgi wysokotierowe wyposażone w działa o $%^ parametrach podstawowej amunicji za to nadrabiające bądź posiadaniem trolla bądź dobrych HE (brytyjskie TD w linii do "lodówki", polskie ciężkie, niemieckie ciężkie, T49 i Sheridan) - do kosza

- czołgi premium których cechą charakterystyczną była dobra amunicja HE (niemiecki Buldog, KW-2 R) - do kosza.

Się garaż przeczyści. Tylko niech WG nie liczy, że cokolwiek od nich kupię. A to dopiero początek chaosu którego następnym krokiem będzie wprowadzenie załóg 2.0.

edit: w zasadzie za chwilę najlepiej będzie wywalić z garażu cokolwiek, co nie ma czerwonej gwiazdy na pancerzu, kopulastej wieży i pancerza ze stalinium.

Oczywiście o tym, jak "fajnie" na "zbalansowanych" HE będzie się robiło misje wymagające uszkodzeń krytycznych modułów wewnętrznych nawet nie wspominam.

Edited by profes79, 18 May 2021 - 04:02 PM.

Waaifuu #12 Posted 18 May 2021 - 04:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 17387 battles
  • 1,798
  • [BRNY] BRNY
Ale niemiecki buldog i hwk przecież zyskują bo teraz hehełki nie będą wchodzić w gąsienice i łatwiej będzie przebijać boki pojazdów 
15:07 Added after 0 minute
Stracą tylko te czołgi którymi bezmózgo tłukło się w obrysy czołgów jak małpa, bez celowania aby spenetrować 

Kotprezesa #13 Posted 18 May 2021 - 04:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25890 battles
  • 50
  • [NRGYX] NRGYX

Efekty: więcej golda w powietrzu (och a nie tym mieli się zająć?) 

Nowe problemy zamiast rozwiązać prosto, 1 spg na grę, wyłączyć misję na spg.

Do tego nerf różnych fun tanków T49 itp, bo ktoś nie ogarnia, że nie wyjeżdża się na jolo na KV-2, bo wyladujesz w garażu, ale co tam gra ma być bardziej dla casuali, może uda się jakiś nałapać i kupią konto premium bo trzeba z golda strzelać, bo to przecież najprostsze... 

Ps uwielbiam te ich kłamstwa o bacznym przyglądaniu się, analizie, mądre słowa kryjące bezmyślność i brak chęci do zajęcia się prawdziwym problemami. 

Edited by Kotprezesa, 18 May 2021 - 04:33 PM.

pumbelix #14 Posted 18 May 2021 - 04:34 PM

Staff Sergeant

• Member
  • 29160 battles
  • 320
  • [FR102] FR102

View PostKotprezesa, on 18 May 2021 - 04:16 PM, said:

Efekty: więcej golda w powietrzu (och a nie tym mieli się zająć?) 

Nowe problemy zamiast rozwiązać prosto, 1 spg na grę, wyłączyć misję na spg. Do tego nerf różnych fun tanków T49 itp. 

Ps uwielbiam te ich kłamstwa o bacznym przyglądaniu się, analizie, mądre słowa kryjące bezmyślność i brak chęci do zajęcia się prawdziwym problemami. 

Skoro dla Ciebie najważniejsze jest, aby w bitwie była max 1 arta to ja poproszę max 1 kołowiec na bitwę (w drużynie) a nie jak obecnie potrafi wywalić 5-8 LT na bitwę w 1 drużynie i w tym 4-6 kołowców. A takie bitwy mi się zdarzają niestety.

Całe te zmiany są bardzo słabe. Nie powinny zostać wpuszczone do gry. Komu się podobały? 2-3% całej społeczności graczy? Czyli te 2-3% to największe płaczki w grze? A co z resztą społeczności, która ewidentnie była, jest i będzie przeciwko tym zmianom? Płaczków przeciw arcie jest więcej, bo to jakieś 90% graczy. Ale jak już dochodzi do robienia misji to grają. A przecież mogą wykorzystać rozkazy, tak?

Nezio109 #15 Posted 18 May 2021 - 04:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32160 battles
  • 524
  • [-__] -__
Nerfić arty, zabrać jeszcze więcej dmg z pocisków ogłuszających. Jest okazja by je sprowadzić do poziomu że nawet autystyk nie będzie chciał tym grać.

HellMrozu #16 Posted 18 May 2021 - 04:46 PM

Private

• Player
  • 55964 battles
  • 11
  • [VIVEX] VIVEX

Cóż... brak słów, chciałbym zobaczyć faktyczne opinie bo w te dane nie uwierzę..

Brakuje podstawowej rzeczy - likwidacji art XD ale w końcu jest to word of clickers, a opowiadanie że nie da się ograniczyć ich ilości na bitwę do 1 ... szkoda słów, są tryby na których to działało.

Artyleria - pociski PP były totalnym nieporozumieniem, nie wiem skąd mają dane, ale rozegraliśmy z klanowiczami kilkanaście bitew tylko na tej amunicji i wniosek jeden - przebicie to cud. Zdarzały się bitwy że na wystrzelone 12 pocisków przebijał 1 a rykoszety były nawet na leopardzie... - ale to mi pasowało, powinni zostawić tylko te pociski, może zniechęciło by to graczy do grania nimi i wreszcie bitwy były by normalne..

W dalszym ciągu nie rozumiem idei pocisków OB na czołgach ciężkich, średnich i lekkich... ameby nadal będą ładowały maksymalną ilość takich pocisków, bo po co się męczyć i celować w słabe punkty? Ktoś napisał że takie czołgi jak polskie ciężkie pójdą w odstawkę.. poważnie? ich głównym atutem ma być pocisk OB bo zawsze coś przebije? Przebijcie się w łeb i sprawdzicie czy czarna dziura zamiast mózgu dobrze się zadomowiła. Jak dla mnie powinni całkiem zlikwidować pociski OB na tych klasach (za wyjątkiem czołgów specjalnych jak KV-2), w zamian powinno dokonać się zwiększenia penetracji na czołgach ciężkich dla normalnej amunicji (np. linia ciężkich francuzów, linia polska).

Co do niszczycieli czołgów - tu bym zostawił bez zmian.

Ale to tylko marzenia, w końcu 110% graczy bardzo pozytywnie nastawiło się do szykowanych zmian...

15:50 Added after 3 minute

View Postpumbelix, on 18 May 2021 - 03:34 PM, said:

Skoro dla Ciebie najważniejsze jest, aby w bitwie była max 1 arta to ja poproszę max 1 kołowiec na bitwę (w drużynie) a nie jak obecnie potrafi wywalić 5-8 LT na bitwę w 1 drużynie i w tym 4-6 kołowców. A takie bitwy mi się zdarzają niestety.

Całe te zmiany są bardzo słabe. Nie powinny zostać wpuszczone do gry. Komu się podobały? 2-3% całej społeczności graczy? Czyli te 2-3% to największe płaczki w grze? A co z resztą społeczności, która ewidentnie była, jest i będzie przeciwko tym zmianom? Płaczków przeciw arcie jest więcej, bo to jakieś 90% graczy. Ale jak już dochodzi do robienia misji to grają. A przecież mogą wykorzystać rozkazy, tak?

Poczuj różnicę... ameba w arcie siedzi na końcu mapy za krzakiem i wali <cenzura>. Light przynajmniej podjedzie i będzie można mu oddać - zgadzam się z jednym - równa ilość kołowców na drużynę (idealnie by było o podobnych umiejętnościach)

Edited by HellMrozu, 18 May 2021 - 04:50 PM.

GuliwerReborn #17 Posted 18 May 2021 - 04:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 61253 battles
  • 433
  • [_OWLS] _OWLS

PPki na arcie to powinny zaczynać się od 1000dmg bo 1/3 pocisków trafi w cel a z tej 1/3 pewnie kolejna 1/3 albo się odbije albo nie przebije.

Najlepsze, że już zadecydowane że w czerwcu wchodzi patch, czy tego chcemy czy nie ;) Jak golda nie ruszyli tak nie ruszą, póki tego nie zrobią ja swojego golda w portfelu też nie ruszę.

View PostHellMrozu, on 18 May 2021 - 04:46 PM, said:

Poczuj różnicę... ameba w arcie siedzi na końcu mapy za krzakiem i wali <cenzura>. Light przynajmniej podjedzie i będzie można mu oddać - zgadzam się z jednym - równa ilość kołowców na drużynę (idealnie by było o podobnych umiejętnościach)

Siedzi niewidzialny w krzaku. tak samo TDki. Bzdury typu cofnę się 15m od krzaka to mnie nie zobaczą po strzale ale ja ich widzę cały czas.

Edited by GuliwerReborn, 18 May 2021 - 04:56 PM.

ApocalipticSnowflake #18 Posted 18 May 2021 - 05:14 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31172 battles
  • 501
  • [-RLD-] -RLD-

View Postprofes79, on 18 May 2021 - 04:02 PM, said:

Na razie sytuacja jest jasna.

- czołgi niskotierowe bazujące na amunicji HE (Shermany/PzIV) - do kosza

- czołgi niskotierowe gdzie HE były główną zabawką (KW-2; SU-152 ale i np. WalentineAT) - do kosza

- czołgi wysokotierowe wyposażone w działa o $%^ parametrach podstawowej amunicji za to nadrabiające bądź posiadaniem trolla bądź dobrych HE (brytyjskie TD w linii do "lodówki", polskie ciężkie, niemieckie ciężkie, T49 i Sheridan) - do kosza

- czołgi premium których cechą charakterystyczną była dobra amunicja HE (niemiecki Buldog, KW-2 R) - do kosza.

Się garaż przeczyści. Tylko niech WG nie liczy, że cokolwiek od nich kupię. A to dopiero początek chaosu którego następnym krokiem będzie wprowadzenie załóg 2.0.

edit: w zasadzie za chwilę najlepiej będzie wywalić z garażu cokolwiek, co nie ma czerwonej gwiazdy na pancerzu, kopulastej wieży i pancerza ze stalinium.

Oczywiście o tym, jak "fajnie" na "zbalansowanych" HE będzie się robiło misje wymagające uszkodzeń krytycznych modułów wewnętrznych nawet nie wspominam.

Grałem na Piaskownicy lodówką i tylko na jej temat mogę się wypowiedzieć. 

Jej efektywność w bitwie spadła w bitwie przeciwko dobrze opancerzonym celom typu Maus czy Type 5 HT (ten drugi dostaje we front po około 200-300 dmg z HE) ale za to możliwości tego pojazdu przeciwko lekko opancerzonym pojazdom są bardzo na jego korzyść. Dla przykładu dużo łatwiej przebić meda w bok lub czołg ciężki przez pancerze warstwowe. 

Moim zdaniem przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepszym rozwiązaniem będzie poczekanie na CT i przetestowanie zmian osobiście aby sprawdzić czy te czołgi na czymś straciły czy nie. 

Vroobelek #19 Posted 18 May 2021 - 05:25 PM

Lieutenant

• Player
  • 25252 battles
  • 1,562
  • [WW3] WW3
Nie wypowiem się o samej zmianie, ale co mnie irytuje w tym artykule to taka pseudonaukowość: tabelki z % przebić, średnimi uszkodzeniami, preferencjami pocisków wśród graczy. Jakieś wnioski da się z tego wyciągnąć, tyle że to był TEST i ludzie specjalnie sprawdzali nowe mechanizmy. Nie mówi to za wiele o tym jak będą grali na swoich "normalnych" maszynach i kontach. Tak więc ostatecznym testem powinno być wprowadzenie zmian na serwer produkcyjny z zaznaczeniem, że wyniki np. po tygodniu będą analizowane i być może WG się jeszcze z tego wycofa. Ale o takiej deklaracji nie ma mowy.

ThunderHawk_2 #20 Posted 18 May 2021 - 05:27 PM

Private

• Player
  • 4038 battles
  • 7
  • [WDRG2] WDRG2

View PostApocalipticSnowflake, on 18 May 2021 - 03:31 PM, said:

Jeżeli chodzi o zmiany dotyczące amunicji HE oraz Artylerii to spora część była pozytywna. Należy pamiętać że opinie były zbierane nie tylko z forum ale też np. z ankiet w grze i nie tylko. 

Ja osobiście rozegrałem sporo bitew na piaskownicy i Mnie się te zmiany podobały. Większości graczy z którymi rozmawiałem w klanie i gronie znajomych te zmiany też się podobały.  

Jednakże pamiętajcie że tak jak przed każdą aktualizacją tak i tutaj będziemy mieli serwery Common Test, więc nie wstrzymujcie się zostawić swojej opinii o zmianach. 

Wiesz, też brałem udział w tych testach. I są one gówno warte. Bo gracze zamiast testować mechanikę. Bawią się full goldem na randomkach. Bo ich nie stać na takie czołgi. Rozegrałem chyba 30 lub wiecej bitew Type 5 Heavy by go potestować. Ale i czołgi pokroju Sherman M4 z trolem i inne. Nieee dało się tego potestować. Bo dostawałeś w pysk goldem, zanim oddałeś chociaż jeden strzał. A czytając artykuł, wychodzi na to że cała Linia Japońskich, nadal nie będzie naprawiona. Boo przecież WSZYSTKO Z NIMI JEST OK. Nie dziw się że ludzie są oburzeni. Arta bijąca mocniej i częściej i nadal z ogłuszeniem. Czołgi pokroju IS- 7 Obj 430U itp będą miały polepszone pociski OB. A gracze na trolach są nadal w dupę ruchani. Niee, gracze nie są za tymi zmianami. Chyba że jesteś Arciarzem lub Noobem   

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users