Jump to content

Wyniki iteracji Piaskownicy. Pociski OB i działa samobieżne: Co dalej?

• Please log in to reply
195 replies to this topic

Kot_04 #41 Posted 19 May 2021 - 11:48 AM

General

• Player
  • 31683 battles
  • 8,750

View Postlonghorrn, on 18 May 2021 - 03:02 PM, said:

Znakomita większość graczy jest ZDECYDOWANIE PRZECIWNA

Czemu ty decydujesz co chce większość graczy?

Grumdan #42 Posted 19 May 2021 - 12:04 PM

Private

• Player
  • 12350 battles
  • 11
  • [DSCRD] DSCRD

View PostKot_04, on 19 May 2021 - 10:48 AM, said:

Czemu ty decydujesz co chce większość graczy?

Ba, mnie to ciekawi od kiedy na mniejszosc zaczelismy mowic "znakomita wiekszosc"

muriceps #43 Posted 19 May 2021 - 12:06 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35416 battles
  • 7,043
  • [UVC] UVC
Od czasów rewolucji bolszewickiej. 

FatalSkullOfTheDeath #44 Posted 19 May 2021 - 01:01 PM

Lieutenant

• Player
  • 34768 battles
  • 1,530
  • [SHEOL] SHEOL

Ja jestem ciekawy jak to wyjdzie. Mało używam HE - w zasadzie na dobicie jak jest 1-50 HP na kimś - bo tyle zawsze urwie, czasami jak nic nie mogę zrobić to robię asystę/gąsienice.

Gram na VIII przeważnie i 95% to zwykła amunicja, SPG czy kołowce interesują mnie wyłącznie pod kątem ich usunięcia z gry, pogorszenia/zniechęcenia do gry nimi.

Nie ukrywam, że chciałbym doczekać nerfa złotej amunicji i powrotu kombinowania, celowania i myślenia w starciu.

malutoros #45 Posted 19 May 2021 - 01:03 PM

Major

• Player
  • 25212 battles
  • 2,845

View PostFatalSkullOfTheDeath, on 19 May 2021 - 12:01 PM, said:

Ja jestem ciekawy jak to wyjdzie. Mało używam HE - w zasadzie na dobicie jak jest 1-50 HP na kimś - bo tyle zawsze urwie, czasami jak nic nie mogę zrobić to robię asystę/gąsienice.

Gram na VIII przeważnie i 95% to zwykła amunicja, SPG czy kołowce interesują mnie wyłącznie pod kątem ich usunięcia z gry, pogorszenia/zniechęcenia do gry nimi.

Nie ukrywam, że chciałbym doczekać nerfa złotej amunicji i powrotu kombinowania, celowania i myślenia w starciu.

Zgadzam sie z toba,i dodal bym usuniecie botow.

cyborgian #46 Posted 19 May 2021 - 01:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34095 battles
  • 1,004
Wciąż uważam, że zmiany OB podpierane argumentacją: pojazdy ciężkie i inne takie będą mogły lepiej korzystać z pancerza i nie będą karane przez HE itd. itp., to błędna teza. Dzisiaj jak ktoś chce zbalansować HT albo inny "trudny" pojazd, to ładuje golda a nie burzaki.

Zmiany w artylerii? Zawsze zdumiewa mnie hejt na tą klasę i brak jednocześnie wiedzy po co SPG jest w grze ;) Ale ok - zmiany wprowadzane przez WG, to taki swoisty mem i beka z wszystkich antyarciarzy - teraz gra wprowadzi znaki poziome, pionowe, świetlne, dźwiekowe żeby jeden z drugim wiedział, że leci do niego bułka z nieba. Ludzie lubią być traktowani jak ameby - WG wysłuchało i wprowadza :trollface:

Zmiany i OB i art coś tam modyfikują - ale to są zgadnienia, które powinny być robione 2-3 lata temu.

Dzisiaj WoT jest inną grą i ma inne potrzeby pod kątem modyfikacji gameplayu i jego balansowania. Coraz częściej mówi się o limicie EBRów na grę, mało kogo już kręci "problem" SPG która była od zawsze w WoT. EBRy są od niedawna i rozwaliły grę na kawałki ;)

A teraz proszę - skaczcie do bajorka "co Ty gadasz pomidorze, arty do wora, wór do jeziora" :trollface:

muriceps #47 Posted 19 May 2021 - 01:20 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35416 battles
  • 7,043
  • [UVC] UVC

up. zawsze zdumiewa mnie jak hejt na artę można sprowadzać do braku wiedzy po co SPG jest w grze... No, ale można i tak. 

Gold na niektórych ciężkich np Lewandowskim w niektórych warunkach np przeciwko Ebolom czy cziftejnom sprawdza się gorzej niż burzaki. 

Co do beki. Nie znam założeń, ale z tego co opisałeś, to WG wprowadza rozwiązania z innych gier np. Armored Warefare, gdzie info o ostrzale artyleryjskim było od samego początku. 

Osobiście uważam, że artyleria jest bardziej toksyczna od Ebrów. Bo ebrami trzeba umieć grać aby "zepsuć" drugiej stronie rozgrywkę. 

Edited by muriceps, 19 May 2021 - 01:31 PM.

Trostani #48 Posted 19 May 2021 - 01:26 PM

Lieutenant

• Player
  • 57684 battles
  • 1,905

View Postcyborgian, on 19 May 2021 - 12:12 PM, said:

Wciąż uważam, że zmiany OB podpierane argumentacją: pojazdy ciężkie i inne takie będą mogły lepiej korzystać z pancerza i nie będą karane przez HE itd. itp., to błędna teza. Dzisiaj jak ktoś chce zbalansować HT albo inny "trudny" pojazd, to ładuje golda a nie burzaki.

Jedynym powodem zmian w HE jest to że kogoś w WG za bardzo dupa bolała że można było osiągnąć porównywalny efekt do pocisków premium dużo tańszym

kosztem. Teraz chcą żeby używać golda, przeciętny gracz przebije powiedzmy co drugi-trzeci strzał, suma damage będzie się zgadzać wobec obecnego systemu ale kredyty nie - i to jest całe clue.

ares354 #49 Posted 19 May 2021 - 01:47 PM

Brigadier

• Beta Tester
  • 82222 battles
  • 4,092

View PostHellMrozu, on 19 May 2021 - 11:34 AM, said:

Poważnie? proponuje się jeszcze raz przyjrzeć a znajdziesz przynajmniej 2 gdzie nie potrzeba szczęścia...

A no tak, dolna płyta, E5 jej nie ma ? prawda ? Może SQ jej nie ma ? Tu chodzi o weakspot gdy ten pojazd znajdzie się na pozycji gdzie chowa całkowicie kadłub, E5 jakoś wciąż musi się liczyć z weakspotem, Chieftain nie musi ? 

Niby wszyscy jadą po noobach co strzelają HE, a niby koleś co schowa kadłub za nasypem i sypie premium APCR z chieftain ma skill ? Pokrętna logika, godna komunistów. 

Block Quote

Dyskusje z osobnikami którzy wyciągają jako główny argument ebolę i chiefa nie ma najmniejszego sensu, daruj sobie. Według tej logiki Ebola i Chief występują notorycznie w każdej bitwie X, zawsze po stronie korzystniejszej, i zawsze jak są w maszynach które teoretycznie nie są w stanie podjąć równej walki. 

Nie muszą maluteńki towarzyszu występować w każdej bitwie. Wystarczy że WG nie rusza tych pojazdów, którą są jednym z czynników który nasilił spam HE. Ale żeby to zrozumieć, trzeba wysilić to co ma się w środku czaszki, dla wielu to widać zbyt wiele. 

Edited by ares354, 19 May 2021 - 01:50 PM.

cyborgian #50 Posted 19 May 2021 - 01:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34095 battles
  • 1,004

View Postmuriceps, on 19 May 2021 - 12:20 PM, said:

up. zawsze zdumiewa mnie jak hejt na artę można sprowadzać do braku wiedzy po co SPG jest w grze... No, ale można i tak. 

Gold na niektórych ciężkich np Lewandowskim w niektórych warunkach np przeciwko Ebolom czy cziftejnom sprawdza się gorzej niż burzaki. 

Co do beki. Nie znam założeń, ale z tego co opisałeś, to WG wprowadza rozwiązania z innych gier np. Armored Warefare, gdzie info o ostrzale artyleryjskim było od samego początku. 

Osobiście uważam, że artyleria jest bardziej toksyczna od Ebrów. Bo ebrami trzeba umieć grać aby "zepsuć" drugiej stronie rozgrywkę. 

No można i tak - brak zrozumienia roli danej klasy pojazdu powoduje hejt. Inną rzeczą jest fakt, że ktoś nie potrafi daną klasą grać odpowiednio - ale to dotyczy każdego typ pojazdu.

Co do beki - ok, rozwiązania są gdzie indziej i też są bekowe. Teraz jak ktoś będzie stał w-środku-na-środku będzie otrzymywał info, że leci strzał. Wcześniej takiego info nie miał - cała różnica.

Artyleria toksyczna? Nie artyleria a spoleczność. Artą pogrywam i dziwię się np. że mimo takich cech jak powolność, ślepota (bez spota nie pograsz), mały DMG (za fulla wchodzi okazyjnie) i ogłuszenie, które jest bzdurne bo ogłusza też swoich (czyli lepiej patrzeć jak kolo dobija Twojego, bo jakbyś strzelił i go uratował to byłoby gadanie, że arciarz strzela i ogłusza swoich - "logika"), no i podejście ludzi "dlaczego arta nie strzela tam gdzie klikam?!?!" - a dlaczego LT albo MT nie jeździ na flankę gdzie "ja jadę"? Oczekiwania, pretensje, roszczenia - takie dzisiaj czasy.

Hejt na artę? Wąskie horyzonty i brak zrozumienia po co SPG jest w grze.

Mnie zmiany artowe nie robią różnicy - może komuś pomogą. Ale szczerze wątpię. Niech WG ułatwia grę dalej - aaa no i ok, w armored-łorfer też tak jest... Tooooo super :)

View PostTrostani, on 19 May 2021 - 12:26 PM, said:

Jedynym powodem zmian w HE jest to że kogoś w WG za bardzo dupa bolała że można było osiągnąć porównywalny efekt do pocisków premium dużo tańszym

kosztem. Teraz chcą żeby używać golda, przeciętny gracz przebije powiedzmy co drugi-trzeci strzał, suma damage będzie się zgadzać wobec obecnego systemu ale kredyty nie - i to jest całe clue.

I to jest prawda i tak naprawdę szacun za monetyzację produktu w każdym możliwym aspekcie i wprowadzanych zmianach. Naprawdę jestem pełen podziwu dla WG.

muriceps #51 Posted 19 May 2021 - 02:18 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35416 battles
  • 7,043
  • [UVC] UVC

Widzisz, twierdzisz, że nie rozumiem po co jest arta w grze dlatego ją hejtuję. A ja twierdzę, że rozumiem po co jest arta w grze, a mimo, a może właśnie dlatego, ją hejtuję.

Arta jest toksyczna i jej toksyczność wywołuje frustracje, a te generują toksyczność społeczności. Nie odwrotnie. Oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania. Strzelanie po sojusznikach pod pretekstem obrony/dobcia przeciwnika, to tak wytarty argument, że szkoda gadać. W tym wypadku zachwiane są proporcje. Na każdą jedną "pomoc" artylerzysty przypada kilka ogłuszeń bezpodstawnych. Jako gracz wolę aby mi arta nie pomagała w walce w zwarciu z przeciwnikiem. Sądzę, że nie jestem odosobniony w tym zdaniu. Uważam, że arciarze w zdecydowanej większości strzelają po swoich nie aby im pomóc (altruiści) tylko aby zgarnąć fraga. Osobiście innej pomocy nie doświadczyłem.

Odbijam piłeczkę co do wąskich horyzontów. I ponawiam, że twierdzisz, że nie rozumiem po co jest arta w grze dlatego ją hejtuję. A ja twierdzę, że rozumiem po co jest arta w grze, a mimo to ją hejtuję. Ba, może dlatego, że rozumiem po co jest arta w grze to ją hejtuję. Arta nie spełnia zupełnie roli, dla której funkcjonuje w grze. 

Mi też zmiany w arcie nie robią różnicy. Byleby można było ją zniszczyć. 

Ziewnik #52 Posted 19 May 2021 - 04:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26207 battles
  • 1,255
  • [_CHS_] _CHS_
Up. Pisałem o tym przy okazji wyłączenia TK. Teraz można srać na swoich, bo nie ma praktycznie za to żadnych kar.

Zunrin #53 Posted 19 May 2021 - 05:43 PM

Sergeant

• Player
  • 70612 battles
  • 274
  • [FDL] FDL

View PostApocalipticSnowflake, on 18 May 2021 - 04:14 PM, said:

Grałem na Piaskownicy lodówką i tylko na jej temat mogę się wypowiedzieć.

Jak grałeś tylko jednym czołgiem, to lepiej się nie odzywaj, bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Wpierw usunęliście z gry czołgi, na których z przyjemnością można było grać na trollu (np. Sherman M4A3E2 na 105 mm), a teraz kastrujecie pozostałe.

Maksymus #54 Posted 19 May 2021 - 06:28 PM

Lieutenant

• Player
  • 65722 battles
  • 1,784
  • [P_R_T] P_R_T
Akurat z lodówek na mnie prawie sam gold zawsze leciał,pewnie celowo dla zmylenia przeciwnika taki przykład wybrał.

longhorrn #55 Posted 19 May 2021 - 06:36 PM

Corporal

• Player
  • 32729 battles
  • 126
  • [LOLA_] LOLA_
Czy czołgi premium opierające się na pociskach OB (KV-2R oraz Black Dog) zostaną znerfione w zakresie parametrów tychże pocisków...? Jeśli tak - poproszę o zwrot zapłaconych ze nie PLN'ów.

HellMrozu #56 Posted 19 May 2021 - 09:11 PM

Private

• Player
  • 57019 battles
  • 11
  • [VIVEX] VIVEX

View Postares354, on 19 May 2021 - 12:47 PM, said:

A no tak, dolna płyta, E5 jej nie ma ? prawda ? Może SQ jej nie ma ? Tu chodzi o weakspot gdy ten pojazd znajdzie się na pozycji gdzie chowa całkowicie kadłub, E5 jakoś wciąż musi się liczyć z weakspotem, Chieftain nie musi ? 

Niby wszyscy jadą po noobach co strzelają HE, a niby koleś co schowa kadłub za nasypem i sypie premium APCR z chieftain ma skill ? Pokrętna logika, godna komunistów. 

Nie muszą maluteńki towarzyszu występować w każdej bitwie. Wystarczy że WG nie rusza tych pojazdów, którą są jednym z czynników który nasilił spam HE. Ale żeby to zrozumieć, trzeba wysilić to co ma się w środku czaszki, dla wielu to widać zbyt wiele. 

Czy gdziekolwiek napisałem o dolnej płycie? na wieży masz 2. Ale po co to sprawdzić jak można zwalać na czołg... tak samo kiedyś wszyscy pisali o super concqueor, jaki to przesadzony czołg z nieprzebijalną wieżą...,o eboli to samo, czołg nie do przebicia, tylko burzakami - a ogarnięty gracz porobi go 8ką..

Hejt na arty bierze się głównie z ich ilości w każdej bitwie połączonej z ogłuszaniem. Sam kiedyś sporo grałem artyleriami, miały sens ale też nie było ich tak notorycznie dużo w każdej bitwie i nie było tego ogłuszania. Zgodnie z teorią wgc mają zapobiegać kampieniu a faktycznie obrywają czołgi, które wykażą jakąkolwiek inicjatywę w bitwie, stąd też coraz częściej spotyka się bitwy, w których większość graczy okupuje swoją bazę... te powiadomienia i świecidełka co zamierzają wprowadzić - przestaw się tak szybko czołgiem ciężkim..

Edited by HellMrozu, 19 May 2021 - 09:28 PM.

Templarus #57 Posted 19 May 2021 - 09:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32739 battles
  • 1,196

View PostApocalipticSnowflake, on 18 May 2021 - 08:16 PM, said:

To  jest ciekawy temat. Ogólnie można zobaczyć tutaj rozbieżność pomiędzy dwoma różnymi miejscami i temu jak małą jest to dawka informacji w porównaniu do ogółu. Zazwyczaj towarzystwo w którym jesteśmy będzie miało podobne zdanie do nas, stąd rozbieżność pomiędzy doświadczeniami dwóch osób z dwóch różnych miejsc.

Dodatkowo trzeba pamiętać o podstawach ludzkiej psychologii na czym ja sam się złapałem wiele razy. Negatywne emocje wpływają na nas dużo mocniej niż pozytywne, tak samo dużo mocniej wpłyną na nas zmiany które nam się nie podobają, aniżeli te które nam się podobają. 

Łatwo to można sprawdzić na sobie samym jak kiedyś ja zrobiłem. Jak byłem zadowolony ze zmian to się na ich temat nie wypowiadałem "bo po co", jednakże w drugą stronę czułem już dużo większą potrzebę dzielenia się tym co uważam o danej zmianie. Dopiero jak zacząłem nad tym reflektować to zdałem sobie sprawę że tak na prawdę można znaleźć wiele rzeczy pozytywnych i dzielić się nimi tak samo jak się dzielę opiniami negatywnymi. 

Można by było się w tym temacie jeszcze dość mocno zagłębić, ale to jest dobra rozmowa na jakiś kanał off-topic :D

Pseudo intelektualny bełkot - tak bym ten post określił. Z kanapą w salonie udającą kozetkę u psychoterapeuty.

A prawda jest taka, że macie w dupie opinie graczy, także te z ankiet.

Sam napisałeś, że grałeś tylko 1 (JEDNYM) pojazdem na piaskownicy gdzie strzelałeś z HE ale oczywiście, że masz wyrobione jedynie słuszne zdanie o jakże pozytywnych i oczekiwanych zmianach.

Naprawdę lepiej było napisać nam szczerze - "Słuchajcie gracze, mamy dołek finansowy, pomóżcie"

Dużo lepiej by to wyglądało. Uczciwiej. I było naprawdę niezłym programem lojalnościowym.

Wy jak zawsze myślicie, że jesteście cwańsi.

Jumbo przestaje istnieć - gra jest do dupy. Tyle ode mnie.

Będę grał jeszcze mniej.

A po info o jakże wyczekiwanej i żądanej przez graczy Załodze 2.0 polecicie do kosza.

p.s.

Polska języka trudna

reflektować można na coś, można reflektować się. Ale "nad czymś" to można snuć refleksje.

Edited by Templarus, 21 May 2021 - 09:01 PM.

ares354 #58 Posted 19 May 2021 - 11:05 PM

Brigadier

• Beta Tester
  • 82222 battles
  • 4,092

View PostHellMrozu, on 19 May 2021 - 09:11 PM, said:

Czy gdziekolwiek napisałem o dolnej płycie? na wieży masz 2. Ale po co to sprawdzić jak można zwalać na czołg... tak samo kiedyś wszyscy pisali o super concqueor, jaki to przesadzony czołg z nieprzebijalną wieżą...,o eboli to samo, czołg nie do przebicia, tylko burzakami - a ogarnięty gracz porobi go 8ką..

Hejt na arty bierze się głównie z ich ilości w każdej bitwie połączonej z ogłuszaniem. Sam kiedyś sporo grałem artyleriami, miały sens ale też nie było ich tak notorycznie dużo w każdej bitwie i nie było tego ogłuszania. Zgodnie z teorią wgc mają zapobiegać kampieniu a faktycznie obrywają czołgi, które wykażą jakąkolwiek inicjatywę w bitwie, stąd też coraz częściej spotyka się bitwy, w których większość graczy okupuje swoją bazę... te powiadomienia i świecidełka co zamierzają wprowadzić - przestaw się tak szybko czołgiem ciężkim..

Czekam na twój filmik jak porabiasz 279, solo, 8. No, nie mogę się doczekać. Pokaż też na wieży Chieftaina ten drugi weakspot( definicja weakspotu to nie punkt pancerza który przebijasz mając 350 mm plus penetracji średniej). 

279 jest do przebicia, tylko że zazwyczaj goldem, przy penetracji 250 mm, to się możesz modlić by weszło w kadłub. 2 tycie garniki to średni weakspot dla maszyny tego typu tak btw. 

cyborgian #59 Posted 20 May 2021 - 08:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 34095 battles
  • 1,004

up.

też czekam żeby cos takiego zobaczyć :)

Wlodi89LCT #60 Posted 20 May 2021 - 08:26 AM

Lieutenant

• Player
  • 20336 battles
  • 1,663
  • [-S-H] -S-H

View Postcyborgian, on 19 May 2021 - 01:57 PM, said:

No można i tak - brak zrozumienia roli danej klasy pojazdu powoduje hejt. Inną rzeczą jest fakt, że ktoś nie potrafi daną klasą grać odpowiednio - ale to dotyczy każdego typ pojazdu.

Co do beki - ok, rozwiązania są gdzie indziej i też są bekowe. Teraz jak ktoś będzie stał w-środku-na-środku będzie otrzymywał info, że leci strzał. Wcześniej takiego info nie miał - cała różnica.

Artyleria toksyczna? Nie artyleria a spoleczność. Artą pogrywam i dziwię się np. że mimo takich cech jak powolność, ślepota (bez spota nie pograsz), mały DMG (za fulla wchodzi okazyjnie) i ogłuszenie, które jest bzdurne bo ogłusza też swoich (czyli lepiej patrzeć jak kolo dobija Twojego, bo jakbyś strzelił i go uratował to byłoby gadanie, że arciarz strzela i ogłusza swoich - "logika"), no i podejście ludzi "dlaczego arta nie strzela tam gdzie klikam?!?!" - a dlaczego LT albo MT nie jeździ na flankę gdzie "ja jadę"? Oczekiwania, pretensje, roszczenia - takie dzisiaj czasy.

Hejt na artę? Wąskie horyzonty i brak zrozumienia po co SPG jest w grze.

Mnie zmiany artowe nie robią różnicy - może komuś pomogą. Ale szczerze wątpię. Niech WG ułatwia grę dalej - aaa no i ok, w armored-łorfer też tak jest... Tooooo super :)

I to jest prawda i tak naprawdę szacun za monetyzację produktu w każdym możliwym aspekcie i wprowadzanych zmianach. Naprawdę jestem pełen podziwu dla WG.

Chełpisz się głębokim zrozumieniem gry i celowości poszczególnych klas, ale jakoś nie masz jaj podzielić się tą 'tajemną' wiedzą. 
Dokładnie tak, jak wiesz jak unikać arty grając aktywnie, ale nie powiesz jak się to robi, bo szkoda na nas czasu... XD 

Zmiany w oznaczeniach dotyczących ostrzału SPG, mają tylko jeden cel. WG doskonale wie jak toksyczna jest artyleria, ale nie wiedzą jak zostawić tą klasę bez większych przeróbek mechaniki, więc starają się zminimalizować frustracje jaką wywołuje. 
Jednym z głównych elementów ją wywołujących jest 'nagła buła z nieba'. Stwierdzili więc, że powiedzą nam że pocisk leci, a my się mentalnie na to przygotujemy. Co zmniejszy zdenerwowanie i ograniczy zaskoczenie. 

Skoro to społeczność jest toksyczna, a nie arty, to czemu głównie na niej skupia się hejt? Przecież ci sami ludzie grają wszystkimi klasami (przeważnie) i grają przeciwko wszystkim klasom. Ale oczywiście to społeczność jest toksyczna bo głównie narzeka na śmieciary... Ciekawe że nie ma tematów po 1000+ stron o nikczemnych TDkach, albo podstępnych LTkach. Aaaaa bo pewnie ludziom łatwiej zrozumieć cel ich obecności w grze. :trollface: 
Nawet kołowce nie są tak toksyczne, bo nimi trzeba umieć grać, żeby 'psuć' grę innym, a artą zagra nawet ślimak. Ale może masz 'zbyt wąskie horyzonty' żeby to skumać. 

Co do monetyzacji, również jestem pod wrażeniem ich umiejętności zarabiania na "darmowej grze". Zwłaszcza że ssają z niej od tylu lat. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users