Jump to content

[VIDEO] Prezentacja gry World of Tanks

• This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

mdv000 #1 Posted 14 January 2012 - 10:54 PM

Private

• Player
  • 161 battles
  • 14

*
POPULAR

Dawno, dawno temu, kiedy byłem jeszcze młody i piękny, rozdawałem klucze do tej gry. Z czasem, co parę miesięcy wracam sobie postrzelać, ostatnio jednak naszło mnie by wykonać pewną videoprezentację tej gry. Możecie ją obejrzeć poniżej, piszcie również, co Wam się podoba, co można by ulepszyć w przyszłości. Nie jest to w żadnym wypadku poradnik "od pro miszcza dla pro miszczów", a jedynie prosta i szybka prezentacja z krótkimi poradami dla nowych graczy.
Z pewnością pojawią się "pro miszczowie" chcący dorzucić swoje pro 3 grosze, dlatego zapraszam chętnych do ewentualnego stworzenia i nagrania znacznie dłuższego filmiku w postaci obszernego poradnika video.

Tryb MEDIA na forum wszystko w sposób antyczny tworzy w formie non-hd, kliknij logo YouTube by obejrzeć w znacznie lepszej jakości

Również zapraszam do wykorzystywania tego filmiku w celu zapraszania nowych graczy - kontakt ze mną pod PW, w razie chęci nagrywania videoporadnika.

Dla chętnych - w filmiku jest easter-egg, całkowicie przypadkowo nagrany, kto złowi, ten... wygra :P

Vertius #2 Posted 15 January 2012 - 12:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 14688 battles
  • 365
  • [GF-G] GF-G
Ogólnie wielki + za chęć i wykonanie!

Kilka uwag:
  • za odbicie się od wrogiego czołgu nie dostajemy profitów;
  • widok snajperski to raczej widok dla zwykłego czołgu po wciśnięciu klawisza shift, zaś widok artyleryjski/z lotu ptaka dla SPG;
  • grając artylerią nie zawsze musimy brać 2 sekundową poprawkę, zależy to od odległości i specyfiki SPG, którą gramy;
  • co do porady w sytuacji, gdy odbijasz sie od wrogiego czołgu - powinniśmy starać sie wymanewrorwać wroga, aby ostrzeliwać go z boku, czy z tyłu, a w sytuacji, gdy jest to niemożliwe - , w większości przypadków, celować w podbrzusze wrogiego pojazdu.
  • zwycięstwo daje bonus 50% tylko dla doświadczenia;
  • co do przewagi, którą daje złoto - jest to kwestia co najmniej kontrowersyjna.
Sugestie tematów/kwestii do omówienia:
  • Clan Wars i turnieje
  • modyfikacje
  • fansite'y

Powodzenia w tworzeniu nowych filmików, a także w samej grze :)
Jakbyś potrzebował pomocy, to pisz PW :)

Loonar #3 Posted 15 January 2012 - 12:56 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 23409 battles
  • 504
  • [M--K] M--K
fajny filmik:D

Konstal #4 Posted 15 January 2012 - 09:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11390 battles
  • 82
"różne pierdoły"  <_<

CysiuPL #5 Posted 15 January 2012 - 10:35 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10070 battles
  • 55
Plusik,na marginesie 4:52- pisze się przez ch nie przez h...

ChanTheFreeman #6 Posted 15 January 2012 - 10:49 AM

Private

• Player
  • 1658 battles
  • 28

View PostVertius, on 15 January 2012 - 12:21 AM, said:

[*]zwycięstwo daje bonus 50% tylko dla doświadczenia;
[*]co do przewagi, którą daje złoto - jest to kwestia co najmniej kontrowersyjna.

Do kredytów i do doświadczenia. Tu zacytuję kawałek treści z strony "Co daje złoto"

Konto Premium

Konto Premium jest najpopularniejszym zakupem wśród wirtualnych czołgistów. Korzystanie z konta Premium gwarantuje uzyskanie 50% więcej kredytów i doświadczenia w bitwie, dlatego pozwala uzyskać upragniony pojazd szybciej, jak również pozwala zaoszczędzić czas na badania. Konto Premium można nabyć na okres od jednego dnia do jednego roku.
I nie widzę kontrowersji w złocie. Gold czołgi są tak samo dobre jak i złe a konto premium jest świetne dla tych którzy przy WoT spędzają np. 3 bitwy.

Mandoleran #7 Posted 15 January 2012 - 12:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 31770 battles
  • 3,328
  • [-BD-] -BD-
Plusik poszedł, ale podobnie jak przedmówcy mam kilka uwag które imo przydałoby się uwzględnić w ewentualnych poprawkach filmiku:
- Działa samobierzne to artyleria - spg =self propoled gun; TD to td czasem się je określa th (tank hunter) ale chyba w żadnej oficjalnej nomenklaturze
- "wszystkie są stworzone na bazie tych które istniały w rzeczywistości" - pewnie wyjdzie to na czepianie się starego pryka, ale w tej grze w wielu wypadkach to co jest na danym czołgu to SF w stosunku do tego co na nim naprawdę bylo lub miało być
- mały błąd - połączyłeś sprzęt eksploatacyjny i dodatkowe moduły w jedno - są to dwie osobne grupy
- bitwy - pluton to tylko gwarancja że w randomie zagrasz z kolegą lub kolegami z którymi chcesz zagrać, kOmpanie nie kAmpanie :P
- jeśli pocisk dingnie  nie dostaje sie doświadczenia i kredytów - doświadczenie i kredyty za strzelanie jest tylko i wyłącznie za zdejmowanie HP z czołgu wroga, wszystkie trafienia które nie zdejmą chociaż jednego HP nie dają tego, nawet jeśli zmasakrujesz wnętrze czołgu. Jedyny chyba wyjatek to sytuacja w ktorej cala załoga poległa wtedy jest standardowa premia exp (niewielka) za eliminację wrogiej maszyny, ale nie widziałem jeszcze sytuacji gdy stało się coś takiego a z czołgu nie spadły HP
- to o czasie lotu pocisk to beta, pod jej koniec / na początku relace w którymś pachu pomajstrowali przy tym i teraz pociski ze wszystkich dział w grze latają z różną pręddkością. Np arta żeby przestrzelić mapę po skosie potrzebuje czasem i do 5s, a pociski z niektórych zwykłych działa lecą strasznie wolno np z francuskiej 105mm
- aby zdjąć okupację, aktualnie trzeba zdjąć HP z czołgu
- bardzo ważne przy konwersji exp jest to aby czołg mial status elite, bez tego ani rusz
- premium tanki nie były lepsze do czasu wprowadzenia jeb***** chinola, po jego wprowadzeniu zasada ta nie jest prawdą
- tak jak pisał Veritus te "złote" pierdoły i generalnie mechanika gold to co najmniej lekkie niedomówienie z Twojej strony
- podobnie nie zgodzę się z twierdzeniem że bez złota da się grać bez żadnych problemów, po ostatnich zmianach już pojazdy tieru VI potrafią być na minusie po walce (nie liczę lightów tier V bo to specjalna kategoria określona mianem "top tank" )

@ ChanTheFreeman - mylisz dwa pojęcia. Premium konto daje Ci 50% exp i sreberek ZAWSZE nieważne czy wygrałeś czy przegrałeś, premia za wygraną bitwę przyznawana jest zawsze nieważne czy masz konto premium, czy nie, oraz dotyczy tylko exp. Sreberka za uszkodzonych przeciwników też są dodawane tobie i ewentualnie spoterowi w momencie zadania dmg, natomiast aby dostać za to exp to cel musi zostać zarżnięty przed końcem walki

ChanTheFreeman #8 Posted 15 January 2012 - 12:53 PM

Private

• Player
  • 1658 battles
  • 28
@ Mandoleran- wybacz, zagapiłem się niemiłosiernie wręcz :P
Żeby nie robić offtopa jakim jest przepaszanie za swoją nieuwagę powiem że jęsli jest to pierwszy wasz film to gratulacje!

Tempiciel #9 Posted 15 January 2012 - 01:11 PM

Private

• Player
  • 3553 battles
  • 20
Poszedl +
fajnie przedstawione i zobrazowane
warto wspomniec ze istnieja Klany oraz walki treningowe by poznac mapy itp
mozna wspomniec o tym ze developerzy organizuja roznego rodzaju eventy i mozna zdobyc rowniez darmowe czolgi
oraz o walkach klanowych

BattlemoveR #10 Posted 15 January 2012 - 01:20 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14574 battles
  • 318
Tez masz plusika, mimo paru ewidentnych pomylek calosc jest jak najbardziej w porzadku, dobre by podrzucic komus kogo chcemy zainteresowac gra

Kwerty #11 Posted 15 January 2012 - 01:33 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 20177 battles
  • 194
  • [AAP] AAP
Nareszcie filmik prezentacyjny z wota od gościa, który rzeczywiście grał trochę w grę. Dobra robota. Plusik z mojej strony.

mdv000 #12 Posted 22 January 2012 - 08:28 PM

Private

• Player
  • 161 battles
  • 14

View PostVertius, on 15 January 2012 - 12:21 AM, said:

Ogólnie wielki + za chęć i wykonanie!

Kilka uwag:
  • zwycięstwo daje bonus 50%
tylko dla doświadczenia;
co do przewagi, którą daje złoto - jest to kwestia co najmniej kontrowersyjna.
I doświadczenia i kredytów, jak wyraźnie pisze przy kupowaniu premium :) Odnośnie złota... no popatrz, co zyskujesz za złoto? Przede wszystkim grasz "szybciej" zdobywając więcej kredytów i expa, poza tym możesz kupić sobie kamuflaż (ozdoba) oraz ewentualnie amunicję premium. Czy to coś zmienia w balansie? Ja wybacz określenie, ale idiotą nazwałbym kogoś kto kupuje np. 500 pocisków za złoto i idzie nimi postrzelać. Strata kasy. W żaden sposób premium nie zwiększa twoich obrażeń, wytrzymałości czołgu, czy zasięgu spotowania. Czołgi premium wcale nie są lepsze od swoich odpowiedników, nie licząc UBER MEGA PRO przekozaczonego Typ59.

View PostKonstal, on 15 January 2012 - 09:47 AM, said:

"różne pierdoły"  <_<
Zrób dokładniej, lepiej, z lepszym lektorem, z większą szczegółowością, na np. 30 minut dokładnego opisu... wtedy pogadamy. Ale ops, przepraszam, prawdopodobnie nie potrafisz albo jesteś zbyt leniwy.

View PostCysiuPL, on 15 January 2012 - 10:35 AM, said:

Plusik,na marginesie 4:52- pisze się przez ch nie przez h...
Dokładnie, easter egg znaleziony :-)

Harv3steR #13 Posted 22 January 2012 - 08:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7755 battles
  • 67
Bardzo fajny filmik. Dużo pomyłek zostało już wymienione ale ja bym się lekko przyczepił do tego jak CzesiuGM wypowiada słowa. Osoba mówi to bardzo po "dziennikarsku", być może to dobrze, ale jak dla mnie czasem robi to do przesady. Może to kwestia gustu, dla mnie to trochę sztuczne.

No i jeszcze jedno z tą wieżą. Ktoś na youtube już zwrócił na to uwagę ale ja się pod tym podpisuję, nawet jeśli Twoja penetracja pozwala na jej przebicie to na 75% będziesz miał rykoszet na wieży ósmego i wyższego tieru. Być może należałoby powiedzieć, że jeśli nie boki i tył to poczekać na wsparcie czy jakiś taki bajer.

Za filmik oczywiście masz + bo nie wielu ludzi po za krytyką potrafi zrobić coś samemu.

AgentOfBolas #14 Posted 22 January 2012 - 08:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24339 battles
  • 444
Bardzo duży + za chęci i wykonanie.
Podoba mi się, dobra robota! :)

mdv000 #15 Posted 24 January 2012 - 11:46 PM

Private

• Player
  • 161 battles
  • 14

View PostHarv3steR, on 22 January 2012 - 08:55 PM, said:

Bardzo fajny filmik. Dużo pomyłek zostało już wymienione ale ja bym się lekko przyczepił do tego jak CzesiuGM wypowiada słowa. Osoba mówi to bardzo po "dziennikarsku", być może to dobrze, ale jak dla mnie czasem robi to do przesady. Może to kwestia gustu, dla mnie to trochę sztuczne.
Filmik miał być w założeniu prezentacją, nie zaś durnym "lets plejem", w których co piąte słowo to "yyyyyy". Wydaje mi się, że lepiej słucha się kogoś, kto mówi wyraźnie i wie, co ma mówić. Może lekko Czesiek ma reporterski głos, ale lepszy taki niż rozwydrzony i piszczący 13-latek, prawda? ^^ Fakt faktem, brzmi to może lekko sztucznie, jednak takie reporterskie mówienie lepiej wpływa na słuchającego - ma wrażenie, że mówiący wie, o czym mówi, opisuje grę w którą grał. Większość filmików z lektorem "bez przygotowania" sprawia wrażenie, że ktoś w grę pograł 15 minut i już wie, co mówi.

View PostHarv3steR, on 22 January 2012 - 08:55 PM, said:

No i jeszcze jedno z tą wieżą. Ktoś na youtube już zwrócił na to uwagę ale ja się pod tym podpisuję, nawet jeśli Twoja penetracja pozwala na jej przebicie to na 75% będziesz miał rykoszet na wieży ósmego i wyższego tieru. Być może należałoby powiedzieć, że jeśli nie boki i tył to poczekać na wsparcie czy jakiś taki bajer.
Zależy czym strzelamy w tą wieżę. Jeżeli walimy z Loltraktora w ISa, to wiadomo że nie ma sensu do niego walić w wieżę, jednak mogąc przynajmniej smyrgnąć przeciwnika, strzelanie w wieżę ma sens - możemy walnąć w działo albo w zapas pocisków. Gra rolę również kąt trafienia - w przód to możemy przeciwnikowi silniejszemu lakier porysować, ale w bok wieży może wejść, gdy różnica tieru nie jest zbyt wielka. Przykładowo kozacki Typ59, którego wałkowałem całymi dniami z różnych pojazdów ze znajomym - z IS ogólnie wygrywa, ale wywalenie w bok lub centralnie w działo, często wchodzi kryt. Zawsze coś, wiadomo że ciągłe ding-ding nie ma sensu. Mimo, że zadamy mu mało, to zawsze jest szansa na uszkodzenie modułu. Zależy też jaki to tier czołgu ponad 8, jednym wchodzi łatwiej, innym mocniej rykoszetuje, nie każdy czołg ma taką samą szansę na rykoszet w wieżę. Na wsparcie raczej w tej grze nie można liczyć, jeżeli nie gra się z klanem lub znajomymi - poziom "lemmingowania" przeszedł wszelkie granice.

Dzięki mimo wszystko za ocenę i sugestie, zapraszam również innych do oceniania i komentowania. Jeżeli czas dopisze, to z paroma klanowiczami skleję ogólny poradnik w formie video.

Harv3steR #16 Posted 25 January 2012 - 01:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7755 battles
  • 67
Ja nadal będę się czepiał tej wieży i nie przestanę. Bok wieży a strzelanie w wieżę to różne rzeczy. Tylko totalny noob pokaże Ci bok wieży strzelając się z Tobą.
Strzelając w działo przeciwnika pocisk jest zjadany.
Strzelając w wieżę IS-3 działem S-70 będąc w odległości ok. 100m możesz być wręcz pewny dingu. Strzelając tym samym działem w wieżę Tigera II możesz być prawie pewny trafienia w działo=0 DMG. Strzelając ze 100m w T29 możesz być pewny strzału w jarzmo bądź nie przebiliśmy pancerza. Strzelając w wieżę IS-2 możesz być pewny przebicia, ale ja wyraźnie napisałem o wieżach 8 tieru wzwyż.

Strzał w wieżę ma sens ale kiedy jesteś bardzo bardzo blisko i to jedynie celując we wszelkiego rodzaju wizjery. Jeśli mi nie wierzysz możemy wejść na trening, spróbuj mi zdjąć HP strzelając w jarzmo. Wątpie żeby patch, który teraz ostatnio wszedł naprawiał ten błąd, z resztą pokazując wieżę T32(już niestety przebijalną) wszelkie strzały w jarzmo nie zabierały mi HP a jedynie przy odrobinie szczęścia strzelającego uszkadzały mi działo, bardzo rzadko całkiem je niszczyły.
W wieżę od frontu można też strzelać kiedy mamy przed sobą pierwszą wieżę KT, można w nią strzelać wszędzie gdzie się chce, byle nie w jarzmo(0DMG  :Smile_harp: ).

Co do tego wymawiania to jak wspomniałem jest to moje odczucie, komuś może się takie coś podobać. Nie mówię o jąkaniu się, można czytać z kartki ale robić to bardziej naturalnie. Nie twierdzę, że jest to błąd czy coś tylko w prawie połowie filmiku bardziej zacząłem skupiać się na tym jak lektor mówi niż na tym o czym mówi.

Jedyne czego nie mogę przyznać w tym filmiku to ta wieża. Strzały w wieżę są najbardziej niepewne, chyba że koleś ma weakspota na wieży w którego można strzelać.

KruczoCzarny #17 Posted 25 January 2012 - 01:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5695 battles
  • 75
http://world-of-tank...-nowych-graczy/

Vertius oraz  Mandoleran - mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko zacytowaniu Was w sposób, w jaki to zrobiliśmy? :)

Vertius #18 Posted 25 January 2012 - 05:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14688 battles
  • 365
  • [GF-G] GF-G

View Postmdv000, on 24 January 2012 - 11:46 PM, said:

[...]Dzięki mimo wszystko za ocenę i sugestie, zapraszam również innych do oceniania i komentowania. Jeżeli czas dopisze, to z paroma klanowiczami skleję ogólny poradnik w formie video.
Taka mała prośba/rada - jeżeli przygotujesz już tekst do nagrania przez lektora prześlij go paru osobom, które świeżym okiem spojrzał na całą sprawę i wyłapią ewentualne błędy.

View PostKruczoCzarny, on 25 January 2012 - 01:48 PM, said:

http://world-of-tank...-nowych-graczy/ Vertius oraz  Mandoleran - mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko zacytowaniu Was w sposób, w jaki to zrobiliśmy? :)
Ja nie :) Tylko dodaj napis "Pisownia postów oryginalna".

Mandoleran #19 Posted 25 January 2012 - 05:29 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 31770 battles
  • 3,328
  • [-BD-] -BD-
Też nie widzę problemu, pod warunkiem ze ktoś mój post sprawdził pod wzgledem ortografi :P

slownik #20 Posted 25 January 2012 - 06:14 PM

Private

• Player
  • 6710 battles
  • 25
Najlepszy poradnik jaki widziałem. Chyle czoła  ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users