Jump to content

Przeprojektowane pociski OB: Jak wykorzystać ich zalety

• Please log in to reply
267 replies to this topic

Community #1 Posted 21 June 2021 - 11:47 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,723
Poznajcie cechy przeprojektowanych pocisków OB.

Pełna treść wiadomości

Paythos #2 Posted 21 June 2021 - 11:57 AM

Brigadier

• Player
  • 72301 battles
  • 4,109

Press F

Spoiler

A tak serio, zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu:P

Krzysios_333 #3 Posted 21 June 2021 - 12:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 33509 battles
  • 55
  • [-PI-] -PI-

Odrywania gry od rzeczywistości ciąg dalszy...

Zabiliście amunicję HE, to teraz czekam na zabicie AP-eków. Zgodnie z waszym hasłem: gold, gold wincyj golda.

Różne trajektorie dla artylerii dla różnych rodzajów pocisków - czemu się tak ograniczacie. Mam propzycję, żeby standardowa amunicja miała podkręcaną trajektorię w lewo, a AP w prawo. To dopiero byłoby coś!

Nie ma co tutaj komentować, bo jak wiadomo 168% graczy poparło zmiany. Mam tylko jedną sugestię dla WG. Spójrzcie na statystyki serwerów po jakiś 3 miesiącach od wprowadzenia patch 1.13 i porównajcie je z danymi przed jego wprowadzeniem. Może zmiana w liczbie aktywnych graczy da wam do myślenia, choć biorąc pod uwagę politykę firmy to nie sądzę.

A tymczasem: ZIOBRO ZŁOTYCH DLA WG.

profes79 #4 Posted 21 June 2021 - 12:16 PM

Field Marshal

• Player
  • 28340 battles
  • 12,739
  • [_CHS_] _CHS_

Niesamowite! Zmniejszono czas celowania 152mm działa na KW-2 aż o 0,2 sekundy! Toż to epokowe osiągnięcie które spowoduje, że czołgi te zaleją randomy!

Japońskie HT wysokich tierów zaorano już wcześniej; teraz je zakołkowano i postawiono na nich płyty nagrobne - w sumie to można je wycofać z gry bo trzeba będzie zdrowego masochisty, żeby tm grał.

Generalnie szkoda dyskusji - 200% graczy popiera te zmiany wedle "danych" WG.

edit: teraz WG będzie publikować raz w tygodniu artykuły pokazujące nam ich geniusz i wskazujące, dlaczego jesteśmy za głupi, żeby si ę z tych zmian cieszyć.

Edited by profes79, 21 June 2021 - 12:22 PM.

Maximilien_de_Robespierr #5 Posted 21 June 2021 - 12:51 PM

Corporal

• Player
  • 34350 battles
  • 188
  • [KOBRA] KOBRA

W związku z nadchodzącymi , długo oczekiwanymi zmianami o które nikt nie prosił , ale popiera je 70% graczy , Mam pytanie do "Towarzyszy" z korporacji WG ?

Дорогие товарищи  ( Drodzy Towarzysze )  w związku z nieuchronnymi ale jakże dalekowzrocznymi zmianami w liniji partii , zwracam się z pytaniem do towarzyszy z KCWG ( Komitetu Centralnego War Gaming )

gdzie i kiedy mogę się zgłosić po zwrot pieniędzy ( tych wirtualnych bo na realne to nawet nie liczę ) za KV2 R  ( w goldzie  ) i  FV215b (183) ( w srebrze 21.000.000 zakupione na Czarnym rynku ) ?

Obydwa pojazdu zakupiłem tylko i wyłacznie z powodu wysokich obrarzeń zadawanych pociskami OB , w chwili obecnej atut ten został zmieniony drastycznie w obu przypadkach ( mimo iż "czekistowska" matematyka podała że to 3 % :trollface:)

Nieststy towarzysze żadna "propaganda sukcesu" w stylu  Edwarda Gierka  tego nie jest w stanie zmienić . Tak więc konsomolska uczciwość idąca w parze z doktryną socjalistycznego realizmu nakazuje zwrucić "rubelki transferowe" wprowadzonym w bład towarzyszom czołgistom :(

Z partyjnym pozdrowieniem organizator pierwszej socjalistycznej rewolucji proletariatu w historii Maximilien de Robespierre.

Edited by Maximilien_de_Robespierr, 21 June 2021 - 09:11 PM.

Wlodi89LCT #6 Posted 21 June 2021 - 12:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 20336 battles
  • 1,661
  • [-S-H] -S-H
Nie wiem jaki 'mało inteligentny' człowiek pisał tą propagandową papkę...

Block Quote

Główne założenia rebalansu pocisków OB

Gdy zaczynaliśmy prace nad kompleksową zmianą pocisków OB, przyświecała nam idea zmiany ich mechaniki zadawania uszkodzeń w poniższych sytuacjach:

• 1.) Zadawanie wysokich uszkodzeń z przodu dobrze opancerzonym pojazdom. Jest to szczególnie frustrujące dla dowódców dobrze opancerzonych pojazdów, którzy nie mogą wykorzystać mocnych stron swoich maszyn.
  • 2.) Nikłego zapotrzebowania na pociski OB dla dział nisko- i średnio-kalibrowych, spowodowanego ich trudnym do przewidzenia potencjałem zadawania uszkodzeń. Nieprzewidywalny charakter uszkodzeń OB od tych kalibrów skutkował rzadkim stosowaniem tych pocisków.
  • 3.) Kilkoma nierealistycznymi lub frustrującymi aspektami poprzedniej mechaniki. Na przykład, pocisk OB wystrzelony w wieżyczkę dowódcy może podpalić silnik nieprzyjacielskiego pojazdu.

Jednocześnie chcieliśmy zachować wszystkie cechy, za które lubicie pociski OB:

• Ciekawą i wyjątkową rozgrywkę, którą zapewniają.
  • Łatwość w użyciu.
  • Wysokie prawdopodobieństwo zadania uszkodzeń.

1.) Uszkodzenia te są, jak sami przyznajecie, marginalne w skali serwera ale zmieniacie ten aspekt, zamiast np. pocisków premium, w sytuacji gdy na serwerach ciągle pada złoty deszcz... 
Pisanie o niemożliwości wykorzystania mocnych stron swoich pojazdów, bo zue HE im obrażenia zadają, w sytuacji kiedy MBTki sypią HEATy z 330/340 peny to słaby żart... 

2.) Przecież te zmiany tylko to pogłębią. Chyba że uznajecie rozwiązanie problemu, że bez sensu było wozić HE na działach małego kalibru, poprzez upośledzenie amunicji HE tak żeby teraz nikt jej nie woził... 

3.) Nierealistycznych? LOL :D Pociski ODŁAMKO-BURZĄCE które nie wybuchają są tak zajebiście realistyczne... Pancerz warstwowy który nie działa na pociski HEAT, tylko na HE... HE które działają jak AP, ale co tam. O innych nierealistycznych głupotach w grze szkoda nawet pisać. No i oczywiście 'stare' HE w artylerii są 'realistyczne'. XD 

Ewidentnie plan na zmiany wyszedł z jakiegoś działu księgowego i teraz jest szukanie argumentów żeby te zmiany poprzeć, choćby nie wiem jak głupie nie były (zarówno zmiany jak i argumenty). 

EDIT/
Może mi to ktoś przetłumaczyć? Bo nie da się uniknąć, ale nie otrzymamy obrażeń... 

Block Quote

Sposób, w jaki system pocisków OB będzie od teraz działał, oznacza, że całkowite uniknięcie uszkodzeń podczas ostrzału nie będzie możliwe. Jednak w przypadkach, gdy pocisk OB przeciwnika trafi w gruby ekran, którego nie może przebić, lub przebije ekran, który nie ma za sobą pancerza, nie otrzymacie żadnych uszkodzeń.

Edited by Wlodi89LCT, 21 June 2021 - 01:08 PM.

Gnidozaurus #7 Posted 21 June 2021 - 01:14 PM

Captain

• Player
  • 74002 battles
  • 2,129
  • [CKSS] CKSS

View PostMaximilien_de_Robespierr, on 21 June 2021 - 12:51 PM, said:

gdzie i kiedy mogę się zgłosić po zwrot pieniędzy ( tych wirtualnych bo na realne to nawet nie liczę ) za KV2 R  ( w goldzie  ) i  FV215b (183) ( w srebrze 21.000.000 zakupione na Czarnym rynku ) ?

–  pisz pan na Berdyczów :)

QQlord #8 Posted 21 June 2021 - 02:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14679 battles
  • 56
  • [_TIR_] _TIR_

Podoba mi się płacz pseudo grajków uwalonych po samą dupę HE. WG każe mi grać goldem, WG chce zarobić więcej kasy, oddajcie mi kasę za czołg...

A może WG chce powiedzieć, naucz się grać podstawową amunicją ?

Może nie jestem rewelacyjnym grajkiem, ale wszystko, co robię to 90% podstawowa amunicja reszta gold.

Tak jak napisali, HE powinien służyć do zbicia capa, zdjęcia gąski czy dobicia celu.

Może ludzie zaczną używać szarych komórek i pomyślą jak objechać dany czołg, gdzie są weak spoty, jak wykorzystać teren i wyciągnąć dany czołg.

Wreszcie będzie można normalniej pograć HT-kami, bez obaw, że taki no brain będzie Cię pizgać po 500 i więcej. Sam nimi nie gram, bo każdy wyjazd ciężkim to trafiałem na inwalidów w full HE. Na CW jakoś można normalnie wyjechać HT-kiem i robić DMG bez pizgania HE (zdarzają się wyjątki, że upierdzielają się w 2/4 kwadratach i full HE).

Giereczka jest, jaka jest, jesteśmy niewolnikami RNG. Przykład cały zeszły tydzień WR miałem ponad 60%, przyszedł weekend WR 40%, nagle człowiek nie potrafi grać. Godzę się z tym, ale nie godzę się, żeby jakiś bezmózgi Yeti na full HE nie patrząc gdzie strzela *edit mi pół lub całe HP.

Edited by Peter_Wolf, 21 June 2021 - 02:14 PM.
Nie przeklinaj.

hutnik13 #9 Posted 21 June 2021 - 02:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25005 battles
  • 616
  • [4FG] 4FG

Przeprojektowane pociski OB: Jak wykorzystać ich zalety  Najlepiej nie wprowadzać tych zmian...

profes79 #10 Posted 21 June 2021 - 02:14 PM

Field Marshal

• Player
  • 28340 battles
  • 12,739
  • [_CHS_] _CHS_

Tak tak; na pewno objadę na tunelowej mapie cokolwiek KW-2 albo E100. Pojazdy idealne do flankowania. Już prosiłem takiego jednego mistrza, żeby mi pokazał jak to zrobić ale jakoś dziwnie zamilkł.

Zamiast spamu HE (który nawiasem mówiąc istnieje tylko w wyobraźni co poniektórych - testy pokazały to dobitnie bo i na piaskownicy i na serwerze testowym latał tylko gold; HE to chyba niektórzy używali przez pomyłkę) dostaniesz spam golda z ruskich medów którym będziesz mógł nafikać w nieprzebijalne wieże za to one z peną 300 i więcej będą robiły co chciały.

No ale niektórzy tak lubią.

Paythos #11 Posted 21 June 2021 - 02:22 PM

Brigadier

• Player
  • 72301 battles
  • 4,109

View PostQQlord, on 21 June 2021 - 03:09 PM, said:

Sam nimi nie gram, bo każdy wyjazd ciężkim to trafiałem na inwalidów w full HE.

Jakieś powtórki na ten legendarny spam HE? A, od artylerii się nie liczy:P

Czekam

QQlord #12 Posted 21 June 2021 - 02:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14679 battles
  • 56
  • [_TIR_] _TIR_

View Postprofes79, on 21 June 2021 - 02:14 PM, said:

Tak tak; na pewno objadę na tunelowej mapie cokolwiek KW-2 albo E100. Pojazdy idealne do flankowania. Już prosiłem takiego jednego mistrza, żeby mi pokazał jak to zrobić ale jakoś dziwnie zamilkł.

Zamiast spamu HE (który nawiasem mówiąc istnieje tylko w wyobraźni co poniektórych - testy pokazały to dobitnie bo i na piaskownicy i na serwerze testowym latał tylko gold; HE to chyba niektórzy używali przez pomyłkę) dostaniesz spam golda z ruskich medów którym będziesz mógł nafikać w nieprzebijalne wieże za to one z peną 300 i więcej będą robiły co chciały.

No ale niektórzy tak lubią.

KW-2 czy E100 jak każdy inny czołg mają do wyboru różne działa, to jakim grasz, Ty decydujesz. Ba, na podstawowym dziale masz większy DPM, chcesz grać na trolu, licz się, z tym że jest trudniej.

Mam pytanie skątowanym E100 odbijesz golda czy HE ?

QQlord #13 Posted 21 June 2021 - 02:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14679 battles
  • 56
  • [_TIR_] _TIR_

View PostPaythos, on 21 June 2021 - 02:22 PM, said:

Jakieś powtórki na ten legendarny spam HE? A, od artylerii się nie liczy:P

Czekam

Zazwyczaj najgłośniej płaczą, Ci co najczęściej grają full HE, 70k + wn8 i recent wszystko tłumaczy.

Edited by QQlord, 21 June 2021 - 02:41 PM.

Paythos #14 Posted 21 June 2021 - 02:44 PM

Brigadier

• Player
  • 72301 battles
  • 4,109

View PostQQlord, on 21 June 2021 - 03:40 PM, said:

Zazwyczaj najgłośniej płaczą, Ci co najczęściej grają full HE, 70k + wn8 i recent wszystko tłumaczy.

Czekam...

HeroOfJustice #15 Posted 21 June 2021 - 02:57 PM

Major

• Player
  • 62123 battles
  • 2,530
  • [GHS] GHS

Bravissimo. Kiedyś WG przebąkiwało coś o tym,że chca zrebalansować amunicję tak by amunicja odłamkowo-burząca była realną alternatywą dla pocisków AP/APCR/HEAT. Obecnie jest używana głównie przez słabszych graczy, Ci lepsi czasem w ogóle nie wożą burzaków bo są one bardzo sytuacyjne. Tymczasem wyszło tak,że z chwilą wprowadzenia 1.13 burzaki zostaną kompletnie zaorane. A wraz z nimi  japońskie htki i  brytyjskie heshówki.   23,3s ładowania na fv4005 by strzelić za 250 w Mausa? Cudnie. Oczywiście to co było największym problemem czyli ilość artylerii w bitwie nierozwiązane. Bardziej widoczne tracery czy perk dla dowódcy to placebo - właściwa choroba objawiająca sie 3 działami samobieżnymi co bitwę na X tierach ma i mieć się będzie dobrze.

Edited by HeroOfJustice, 21 June 2021 - 02:57 PM.

SirBushman #16 Posted 21 June 2021 - 03:05 PM

General

• Player
  • 63856 battles
  • 8,517
  • [ROTTN] ROTTN

Zawsze mnie intrygowało to, że najwięcej do powiedzenia o cudzych statystykach mają "gracze", którzy na 99% czołgów mają spota zdecydowanie poniżej oczekiwań...

MeatGun #17 Posted 21 June 2021 - 03:07 PM

Captain

• Player
  • 89460 battles
  • 2,070
  • [-SJD-] -SJD-

Ktoś ich prosił o ten nerf HE ?

Ale patrząc pozytywnie - arty i kołowce dostaną nerfa.

Gotów jestem poświęcić KV-2 dla tak zbożnego celu.

:B

Edited by MeatGun, 21 June 2021 - 03:16 PM.

Paythos #18 Posted 21 June 2021 - 03:21 PM

Brigadier

• Player
  • 72301 battles
  • 4,109

View PostMeatGun, on 21 June 2021 - 04:07 PM, said:

No, to jedna łyżka miodu w beczce dziegciu:teethhappy:

profes79 #19 Posted 21 June 2021 - 03:23 PM

Field Marshal

• Player
  • 28340 battles
  • 12,739
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMeatGun, on 21 June 2021 - 04:07 PM, said:

Premkowy EBR śmieje się wszystkim w twarz.

QQlord #20 Posted 21 June 2021 - 03:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14679 battles
  • 56
  • [_TIR_] _TIR_

View PostSirBushman, on 21 June 2021 - 03:05 PM, said:

Zawsze mnie intrygowało to, że najwięcej do powiedzenia o cudzych statystykach mają "gracze", którzy na 99% czołgów mają spota zdecydowanie poniżej oczekiwań...

Zawsze mnie intrygowało to, że najwięcej do powiedzenia o cudzych statach mają "gracze", którzy grają tylko LT, na niskich tierach pod spota i kolorek a DMG mają poniżej oczekiwań...

Edited by QQlord, 21 June 2021 - 03:34 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users