Jump to content

Hodnocené bitvy: X. sezóna skončila!

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Community #1 Posted 14 July 2021 - 01:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,718
Testovací sezóna hodnocených bitev je u konce. Je na čase užít si vaše zasloužené odměny a podívat se na výsledky tohoto pokusu.

Úplný text položky novinek

nightwolfanaconda #2 Posted 14 July 2021 - 01:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 27233 battles
  • 66
  • [VASP] VASP

"Nejčastěji používaný tank

Panhard EBR 105 
STB-1mt.png
Kranvagn 
Strv 103B 
Object 261 spg.png"

No a já to odehrál s T-62a a obj 140, pardon statistiky  :teethhappy:

Made_in_Bruntal #3 Posted 14 July 2021 - 02:14 PM

Private

• Player
  • 12989 battles
  • 22
  • [ICER] ICER

Mohl by mi někdo z vedení této skvělé hry vysvětlit proč mi na stránkách ukazuje moje pozice : Na koci sezóny jste nepostoupili do žádné ligy.

Přičemž ve hře jsem na 72% a bronzová liga ? Vzhledem k tomu jak WG funguje na to raději upozorním protože mi jsou schopni nevyplatit to bonový turbo

Arty_is_a_diagnosis #4 Posted 14 July 2021 - 02:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47403 battles
  • 673
  • [ARVEN] ARVEN
Já osobně tohle považuju za nejhorší rankedy od jejich přidání. Sice se změnily jakž takž role tanků jak by to mělo vypadat, ale hratelnostně je to teď ještě horší než to bylo. V kostce vyhrává tým co se drží spolu což bohužel v dnešní hře znamená, že máte tak 35% šanci, že to všichni v bitvě chápou.. Navíc kompetetivně 10v10 ve hře, kde se hraje 15v15 je trochu mimo mísu.

Sir__Lynx #5 Posted 14 July 2021 - 02:58 PM

Sergeant

• Player
  • 32349 battles
  • 253

View PostArty_is_a_diagnosis, on 14 July 2021 - 02:52 PM, said:

Já osobně tohle považuju za nejhorší rankedy od jejich přidání. Sice se změnily jakž takž role tanků jak by to mělo vypadat, ale hratelnostně je to teď ještě horší než to bylo. V kostce vyhrává tým co se drží spolu což bohužel v dnešní hře znamená, že máte tak 35% šanci, že to všichni v bitvě chápou.. Navíc kompetetivně 10v10 ve hře, kde se hraje 15v15 je trochu mimo mísu.

No vidíš a třeba můj názor je přesně opačný. Jednoznačně preferuji novou podobu rankedů. Mimojiné proto, že svým lepším výkonem máš větší šanci ovlivnit výsledek. A když hraješ daný stroj, tak jak máš, tak ani přes prohru neztratíš prýmek.

Arty_is_a_diagnosis #6 Posted 14 July 2021 - 03:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47403 battles
  • 673
  • [ARVEN] ARVEN

View PostSir__Lynx, on 14 July 2021 - 01:58 PM, said:

No vidíš a třeba můj názor je přesně opačný. Jednoznačně preferuji novou podobu rankedů. Mimojiné proto, že svým lepším výkonem máš větší šanci ovlivnit výsledek. A když hraješ daný stroj, tak jak máš, tak ani přes prohru neztratíš prýmek.

Hele zrovna XP za role tanků mi přijdou hrozně random od začátku rankedu. Třeba když nastřílíš s leopardem 4,5k podle nové role z dálky, tak dostaneš míň expů než 277 co má 1500 a 1000 odraženo při stejným počtu killů. Zrovna bonusový XP jsou podle mě nejvíc RNG položka v rankedu. Schválně si někdy ty pobitevní staty projdi jednotlivě a nebudeš stíhat valit bulvy. 

Za mě osobně ten původní formát byl lepší v tom, že když 2-3 lidi nechápou, tak to zbytek může eště dohnat. Teď 2-3 lidi znatelně oslabují tým.

Sir__Lynx #7 Posted 14 July 2021 - 03:13 PM

Sergeant

• Player
  • 32349 battles
  • 253

View PostArty_is_a_diagnosis, on 14 July 2021 - 03:05 PM, said:

Hele zrovna XP za role tanků mi přijdou hrozně random od začátku rankedu. Třeba když nastřílíš s leopardem 4,5k podle nové role z dálky, tak dostaneš míň expů než 277 co má 1500 a 1000 odraženo při stejným počtu killů. Zrovna bonusový XP jsou podle mě nejvíc RNG položka v rankedu. Schválně si někdy ty pobitevní staty projdi jednotlivě a nebudeš stíhat valit bulvy. 

Za mě osobně ten původní formát byl lepší v tom, že když 2-3 lidi nechápou, tak to zbytek může eště dohnat. Teď 2-3 lidi znatelně oslabují tým.

Je pravda, že udělené XP se mi občas také úplně nezdály a je to má jediná výtka k novému pojetí rankedů. Jinak za mě palec nahoru, vyhovuje mi to.

ejKej_ #8 Posted 14 July 2021 - 03:29 PM

Corporal

• Player
  • 30383 battles
  • 199
  • [BOX3N] BOX3N

View PostArty_is_a_diagnosis, on 14 July 2021 - 02:05 PM, said:

Podle me zpusob hodnoceni vykonu podle XP neni spravny format na rankedy a Wg by melo vymyslet jiny system nebo aspon detailne popsat jak se vypocitava XP, protoze odrazene strely nedavaji realne nic. Spis mi prijde, ze pokud nastrilis a mas splnenou svou roli (treba prvni detekce tanku) tak dostanes pomerne dost XP za roli, ale jakmile se ti bitva nepovede a mas 0-2 rany a nadingal jsi kolik chces tak dostnes nula nula nic za roli. Kdyz vidim jak nastrili Leo 5k+ a neni v top2 tak je to smutny, ale tam asi hraje to ze mu to nekdo sviti...

Jinak za me tato varianta rankedu mi vyhovuje vice nez 15v15, kde se hrozne kempilo (mozna jenom kvuli artynam, coz by se ted zmenilo diky nerfu, ale kdo vi). Ted je to sice hromadny zajezd na jednu stranu a pokud hraci kteri se nepridali na lemming train a nehrajou aktivne(resp.super agresivne) tak je to prohra, ale furt mi tohle prijde lepsi nez predtim.

Edited by ejKej_, 14 July 2021 - 03:30 PM.

Rakii #9 Posted 14 July 2021 - 03:35 PM

Captain

• Player
  • 17176 battles
  • 2,209
  • [_SGA] _SGA

View PostejKej_, on 14 July 2021 - 03:29 PM, said:

Podle me zpusob hodnoceni vykonu podle XP neni spravny format na rankedy a Wg by melo vymyslet jiny system nebo aspon detailne popsat jak se vypocitava XP, protoze odrazene strely nedavaji realne nic. Spis mi prijde, ze pokud nastrilis a mas splnenou svou roli (treba prvni detekce tanku) tak dostanes pomerne dost XP za roli, ale jakmile se ti bitva nepovede a mas 0-2 rany a nadingal jsi kolik chces tak dostnes nula nula nic za roli. Kdyz vidim jak nastrili Leo 5k+ a neni v top2 tak je to smutny, ale tam asi hraje to ze mu to nekdo sviti...

Jinak za me tato varianta rankedu mi vyhovuje vice nez 15v15, kde se hrozne kempilo (mozna jenom kvuli artynam, coz by se ted zmenilo diky nerfu, ale kdo vi). Ted je to sice hromadny zajezd na jednu stranu a pokud hraci kteri se nepridali na lemming train a nehrajou aktivne(resp.super agresivne) tak je to prohra, ale furt mi tohle prijde lepsi nez predtim.

Ten popis úlohových XP je děsně vágní a bez přesných čísel naprosto k ničemu.

Pamatuji, že jsem nastřílel přes 1000 + 1 kill + něco spot a odrazil přes 4000 ! a nebyl jsem ani v top 7.

Největší problém hodnocených bitev je systém přidělování prýmků, kde se pere individuální hodnocení a teamová hra.

Nejlepší by byl systém z frontové linie závislý jen na osobním výkonu (třeba s menším bonusem pro vítězný team) a bez možnosti ztrácet postup.

Edited by Rakii, 14 July 2021 - 03:44 PM.

ejKej_ #10 Posted 14 July 2021 - 04:02 PM

Corporal

• Player
  • 30383 battles
  • 199
  • [BOX3N] BOX3N

View PostRakii, on 14 July 2021 - 02:35 PM, said:

Ten popis úlohových XP je děsně vágní a bez přesných čísel naprosto k ničemu.

Pamatuji, že jsem nastřílel přes 1000 + 1 kill + něco spot a odrazil přes 4000 ! a nebyl jsem ani v top 7.

Největší problém hodnocených bitev je systém přidělování prýmků, kde se pere individuální hodnocení a teamová hra.

Nejlepší by byl systém z frontové linie závislý jen na osobním výkonu (třeba s menším bonusem pro vítězný team) a bez možnosti ztrácet postup.

S pridelovanim prymku nemam problem, preci jenom je to nejaka ochrana proti botum (teda ne v kvalifikaci). Jses odmenen za dobry vykon a potrestan za spatny vykon vynasobeny vyhrou/prohrou (pokud jsi vyhral a nebyl jsi v top7, nepomohl jsi tymu). Moznost bez ztrat prymky by to bylo az moc zadarmo a defacto by se ranked promenil na zmackni dost krat tlacitko bitva a budes v lize.

Kuba_TrucIs__________ #11 Posted 14 July 2021 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 11644 battles
  • 6
  • [TRUC] TRUC

Kdy dostaneme odměny?

Rakii #12 Posted 14 July 2021 - 05:41 PM

Captain

• Player
  • 17176 battles
  • 2,209
  • [_SGA] _SGA

View PostejKej_, on 14 July 2021 - 04:02 PM, said:

S pridelovanim prymku nemam problem, preci jenom je to nejaka ochrana proti botum (teda ne v kvalifikaci). Jses odmenen za dobry vykon a potrestan za spatny vykon vynasobeny vyhrou/prohrou (pokud jsi vyhral a nebyl jsi v top7, nepomohl jsi tymu). Moznost bez ztrat prymky by to bylo az moc zadarmo a defacto by se ranked promenil na zmackni dost krat tlacitko bitva a budes v lize.

Jenže je to moc závislé na náhodě (jaký team dostaneš, jak ti přeje RNG, jestli jsi ve vítězném teamu atd.)

A že jsi nebyl v top 7 ještě neznamená, že jsi pro team nic neudělal. Pokud na sebe strhnu palbu a zastavím (v mém případě třeba 4k poškození ) + něco navíc tak někdo kdo kdo dá o 1-2 hity víc prýmek dostane a já nikoliv?

Kdybych to odkemil a nastřílel si z dálky víc poškození tak jsem na tom lépe.

To samé týpek, co zachránil team, který prohrával 2-7 tím, že cap basy, ale vzhledem k tomu, že si moc nenastřílel tak nedostal nic.

Nebo i ty bonusové bitvy. Čím máš lepší štěstí na team tím spíše dostaneš prýmek a tím dostaneš i více bonusových bitev.

Myslím, že tohle prostě není férový systém a více než o skillu je to náhodě.

Ani nezmiňuji MM, které často míchá různou úroveň hráčů dohromady (z různých divizí ) a o nějakém balancování techniky nebo hráčů dle úrovně/mapy si můžeme nechat leda tak zdát.

Kdysi jsem hrával třeba AoE, kde byl zajímavý rating systém, kde si za vyhranou bitvu získal nějaké rating body a za prohranou si ztratil, ale mohl sis vybrat úroveň a dostal si tím více bodů čím lepšího hráče si porazil, což tady se o těch random teamech nedá hovořit a míchá to k sobě modré, zelené, fialové hráče a techniku páté přes deváté.

Navíc samotný gameplay není moc zábavný a o to si myslím jde především a když ještě nevidíš žádný nebo jen minimální progres i přes snahu teamu prospět tak je to maximálně tak frustrující.

Edited by Rakii, 14 July 2021 - 05:54 PM.

almandr #13 Posted 14 July 2021 - 05:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 39861 battles
  • 1,610
Nejvíc mě rozhodilo, když jsme při výhře měli na 2. a 3. místě stejně celkových xp. V pobitevní tabulce jsem byl druhý, v prýmkové až třetí. Tohle by si WG mohlo srovnat. Přišel jsem o dva prýmky díky doublu za první výhru. Byl to Patton a přišlo mi, že mu asi stačí i o dost menší nástřel na vyšší expy než mému STB. Ale čísla už nemám a nechci zpětně spekulovat. 

Rakii #14 Posted 14 July 2021 - 05:51 PM

Captain

• Player
  • 17176 battles
  • 2,209
  • [_SGA] _SGA

View Postalmandr, on 14 July 2021 - 05:49 PM, said:

Nejvíc mě rozhodilo, když jsme při výhře měli na 2. a 3. místě stejně celkových xp. V pobitevní tabulce jsem byl druhý, v prýmkové až třetí. Tohle by si WG mohlo srovnat. Přišel jsem o dva prýmky díky doublu za první výhru. Byl to Patton a přišlo mi, že mu asi stačí i o dost menší nástřel na vyšší expy než mému STB. Ale čísla už nemám a nechci zpětně spekulovat. 

Při stejných XP by to mělo odměnit oba stejně (v tomto případě dvěma prýmky).

StarixCZ #15 Posted 14 July 2021 - 06:04 PM

Private

• Player
  • 15726 battles
  • 9

Líbí se mi, jak na webu vidím: "Na koci sezóny jste nepostoupili do žádné ligy." Přitom když teda zapnu hru, abych se podíval, tak se tam vidím :D 

Krut4c3K #16 Posted 14 July 2021 - 07:13 PM

Private

• Player
  • 20538 battles
  • 1
  • [K8K] K8K

View PostMade_in_Bruntal, on 14 July 2021 - 02:14 PM, said:

Mohl by mi někdo z vedení této skvělé hry vysvětlit proč mi na stránkách ukazuje moje pozice : Na koci sezóny jste nepostoupili do žádné ligy.

Přičemž ve hře jsem na 72% a bronzová liga ? Vzhledem k tomu jak WG funguje na to raději upozorním protože mi jsou schopni nevyplatit to bonový turbo

Ahoj, mám úplně stejný případ. Hlásil si to na podporu a ozval se ti již někdo?

almandr #17 Posted 15 July 2021 - 12:16 AM

Lieutenant

• Player
  • 39861 battles
  • 1,610

View PostRakii, on 14 July 2021 - 04:51 PM, said:

Při stejných XP by to mělo odměnit oba stejně (v tomto případě dvěma prýmky).

Bylo by to příjemnější, ale není to tak. Ani nevím, jaký parametr rozhoduje o pořadí v pobitevní tabulce v případě rovnosti celkových expů. Ale podle mé zkušenosti v rankedech v prýmkovém pořadí musí používat jiný pomocný parametr, který určí pořadí při rovnosti celkových expů. Není příjemný vidět se v jedný tabulce na druhém místě a v druhé tabulce na třetím, zvlášť když se výrazně liší i odměna za umístění.

ymo_CZ #18 Posted 15 July 2021 - 07:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25179 battles
  • 377
  • [PERIG] PERIG

Díval jsem se, že poslední sezónu (a i předchozí 15vs15) jsem měl winrate cca. 49% a výkon 88%. V novém formátu 10vs10 jsem se výkonem 86% dostal na úžasný winrate 36% a to byl důvod, proč jsem tyto RB po 30 bitvách přestal hrát. Protože proč mám ztrácet čas, nechat se šikanovat a trestat od WG nevybalancovanými týmy jak na skill, tak na techniku. Jediná pozitivní změna bylo, že po nerfu HE munice lidi přestali hrát artyny, takže byly i bitvy bez arty, ale i když byla, tak už nepředstavovala takové zlo jako dřív. Ale tato změna není dána novým formátem. Ve formátu 10vs10 jsou největší slabinou špatní hráči v týmu. Stačí 2-3 červeno-oranžoví, kteří si navíc vezmou nekompetitivní techniku a je od první sekundy odpočtu vymalováno. Ve formátu 15vs15 se líp ztratili, ale v 10vs10 už je to fatální oslabení týmu. Víc mi seděl formát 7vs7, než tento. A celý koncept RB od WG, kdy je postup primárně založený na výhře (odměny za výhru byly ještě posíleny) a naopak prohra v týmu špatných hráčů je trestána, je naprosto špatně. Za prohru by měl být prýmek pro top3 hráče a ztráta až pro 3 poslední. Jinak souhlas s ostatními, mechanika přidělování expů je netransparentní a nedostatečně vysvětlená.

Závěr - RB 10vs10 je z mé zkušenosti výrazně horší formát. Třešničkou na dortu je pak snížený příjem bonů :facepalm:

Sstyx #19 Posted 15 July 2021 - 09:12 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 25175 battles
  • 6,449
  • [BIA] BIA

View PostKuba_TrucIs__________, on 14 July 2021 - 04:54 PM, said:

Kdy dostaneme odměny?

Jako vždy do 14 dnů od konce akce.

aBitConfused #20 Posted 15 July 2021 - 03:29 PM

Private

• Player
  • 39887 battles
  • 10
  • [_PEPE] _PEPE
Sstyx, mohl by jsi prosímtě upozornit podporu/wg že hodně lidmě to ve hře ukažuje třeba bronzovou ligu s 65% ale na webu "nepostoupili jste do žádné ligy"? díky moc

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users