Jump to content

TNH 105/1000

VIII. tier Výzkumný tank

• Please log in to reply
22 replies to this topic

Sstyx #1 Posted 02 August 2021 - 05:01 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 26264 battles
  • 6,613
  • [BIA] BIA

Československý těžký tank VIII. úrovně.

Více informací o tanku v Tankpédii. 

Odkaz na tanks.gg - statistiky a 3D model.

Historické pozadí:

Spoiler

sCoRp0090 #2 Posted 14 August 2021 - 03:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44463 battles
  • 408
  • [C-S-T] C-S-T

to zakladne delo je Joke by WG ze? preco to preboha nemoze mat za zakl. delo to topove zo VII-cky? 

...

a s tym modelom sa tiez dalo trochu vyhrat... ten tank vyzera katastrofalne (menej polygonova verzia polskej CS-44ky) 

o reloade resp. dpm-ku pri cyklickom dele sa nema ani zmysel bavit

Edited by sCoRp0090, 14 August 2021 - 09:40 PM.

robert_ace #3 Posted 16 August 2021 - 08:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40745 battles
  • 602
  • [PK_SG] PK_SG
...a kde zmizol Nabiják ? :sceptic:

SWAT0013 #4 Posted 16 August 2021 - 10:26 PM

Lieutenant General

• Player
  • 36014 battles
  • 6,286
  • [KHIL] KHIL

View Postrobert_ace, on 16 August 2021 - 09:04 PM, said:

...a kde zmizol Nabiják ? :sceptic:

Jelikož může mít zásobníkové dělo, tak ho jako většina těchto tanků mít nemůže... WG totiž asi neumí umožnit některá vybavení jen pro některé moduly - nebo se jim to nechce dělat, protože je asi pravda, že vzhledem k tomu, jací hráči hlavně tu hru hrají, tak by to asi velkou část hráčů mátlo... ;)

robert_ace #5 Posted 17 August 2021 - 07:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 40745 battles
  • 602
  • [PK_SG] PK_SG

View PostSWAT0013, on 16 August 2021 - 09:26 PM, said:

Jelikož může mít zásobníkové dělo, tak ho jako většina těchto tanků mít nemůže... WG totiž asi neumí umožnit některá vybavení jen pro některé moduly - nebo se jim to nechce dělat, protože je asi pravda, že vzhledem k tomu, jací hráči hlavně tu hru hrají, tak by to asi velkou část hráčů mátlo... ;)

Aha...až teraz som si všimol, že medzi dva klasické kanóny zamiešali jeden so zásobníkom. Myslim si, že skôr sa im to nechce robiť. :hiding:

Koggli #6 Posted 17 August 2021 - 07:43 AM

Major General

• Player
  • 17018 battles
  • 5,132
  • [NGBP] NGBP

View PostSWAT0013, on 16 August 2021 - 10:26 PM, said:

Dříve to uměli, šlo dát nabiják tam kde bylo bezásobníkové dělo a když se dal zásobník tak už nabiják namontovat nešel a pak zase když se dal bezásobník tak pak zase šel dát nabiják. Nevím třeba to zrušili, že asi někomu šlo u některého tanku dávat nabiják i když tam měl zásobník dělo nebo nevím proč to zrušili.

SWAT0013 #7 Posted 17 August 2021 - 08:51 AM

Lieutenant General

• Player
  • 36014 battles
  • 6,286
  • [KHIL] KHIL

View PostKoggli, on 17 August 2021 - 08:43 AM, said:

Dříve to uměli, šlo dát nabiják tam kde bylo bezásobníkové dělo a když se dal zásobník tak už nabiják namontovat nešel a pak zase když se dal bezásobník tak pak zase šel dát nabiják. Nevím třeba to zrušili, že asi někomu šlo u některého tanku dávat nabiják i když tam měl zásobník dělo nebo nevím proč to zrušili.

Fakt si nevybavuji, že by tohle někdy za celou dobu mého hraní (od 2013) šlo... Dokonce si vybavuji, že třeba ventilace nešla nainstalovat na tank, protože měl v topu otevřenou věž (nebo naopak šla, protože stock byla sice otevřená věž, ale top věž byla zavřená - dobře si pamatuji, jak T67 (tehdy nejspíš ještě T49) mohla mít ventilaci, než ji v HD prohodilo WG věže) ;)

Je pravda, že kdyby měl tento tank možnost toho nabijáku při tom normálním děle, byl by to možná docela zajímavý tank - takhle jsem ale moc rád, že jsem ho díky plánkům a free expům hrát nemusel, protože mi nějak nepřišlo, že by nabízel cokoliv zajímavého... :hiding:

Koggli #8 Posted 17 August 2021 - 10:16 AM

Major General

• Player
  • 17018 battles
  • 5,132
  • [NGBP] NGBP
Třeba jsem se spletl, ale něco v jeden čas šlo a pak už nešlo. Mám takový pocit, že to bylo v té francouzské TD linii na Focha, že nabiják šel dát a pak už nešel dát, bohužel nevím kdy se tak stalo nebo nestalo. Něco šlo dát a pak už nešlo a nepočítám do toho toho špageťáka.

Edited by Koggli, 17 August 2021 - 10:19 AM.

SWAT0013 #9 Posted 17 August 2021 - 11:16 AM

Lieutenant General

• Player
  • 36014 battles
  • 6,286
  • [KHIL] KHIL

View PostKoggli, on 17 August 2021 - 11:16 AM, said:

Třeba jsem se spletl, ale něco v jeden čas šlo a pak už nešlo. Mám takový pocit, že to bylo v té francouzské TD linii na Focha, že nabiják šel dát a pak už nešel dát, bohužel nevím kdy se tak stalo nebo nestalo. Něco šlo dát a pak už nešlo a nepočítám do toho toho špageťáka.

Ta linie FRA TD ale dříve neměla zásobníky, dříve byl zásobník jen T10 ;) 

Koggli #10 Posted 17 August 2021 - 03:01 PM

Major General

• Player
  • 17018 battles
  • 5,132
  • [NGBP] NGBP
Za mě už měli zásobníky a to od osmičky.:B Kdysi jsem původně se pokoušel expit na Focha, pak jsem to zrušil a skončil jsem u osmičky a to bylo v té době když ještě nebyly plány. Pak když už byly plány tak jsem vyzkoumal komplet až do desítky, ale ta linie je fakt marná proto jsem přešel na zpět na tu osmičku, ale také je to k ničemu 3 náboje dlouho dobíjí, camo také nic moc, tak jsem jsem tu linii před pár týdny zase opustil. Vůbec mě francouzská TD nebaví. A původní Foch 155 je nyní už vzácný a velmi málo dostupný ( BM ) .

Floydor #11 Posted 19 August 2021 - 05:40 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 30897 battles
  • 79
  • [_TRY] _TRY

View PostsCoRp0090, on 14 August 2021 - 02:21 PM, said:

to zakladne delo je Joke by WG ze? preco to preboha nemoze mat za zakl. delo to topove zo VII-cky? 

...

a s tym modelom sa tiez dalo trochu vyhrat... ten tank vyzera katastrofalne (menej polygonova verzia polskej CS-44ky) 

o reloade resp. dpm-ku pri cyklickom dele sa nema ani zmysel bavit

On celý ten tank je joke :) Upřímně, nevidím důvod, proč expit československou lajnu, když stačí koupit T 56, která je 3x lepší než TNH 105 a lepší než TNH T Vz. 51.

21 vteřin člověk čeká na to, aby dal 2x320 dmg :) Pohyblivost nula nula prd. Pancíř na nic. Nerad to říkám, ale za mě to je asi nejhorší osmičková tech tree heavy, kterou jsem zatím hrál - nenapadá mě horší. 

Will_Scarlett #12 Posted 19 August 2021 - 08:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41170 battles
  • 959
  • [_AF_] _AF_
Po výborné  sedmičce absolutní zklamání v podobě odpadu TNH 105/1000. Tank bez pohyblivosti, bez DPM, bez alfy, bez pacíře. Naprostý odpad. Kdyby to alespoň někdy dinglo, ale ono to nedingá ani sedmičky a to je průšvih. Devítka se zdá být ještě horší. Ach jo. Nevidím důvod proč kupovat prémiový tank. Tahle řada si zaslouží být zapomenuta. Desítky nehraju, takže bohužel, ČS řada těžkých tanků je pro mě absolutní zklamání.

Hombre7319 #13 Posted 22 August 2021 - 10:52 AM

Corporal

• Player
  • 44853 battles
  • 116
  • [BD_CR] BD_CR

Já bych neřekl že je to zas takový šrot. Jako s CS tanky se zatím docela trápím, ale kupodivu tahle 8 mi přijde skoro nejzábavnější. Co se týče pancíře, tak spodek může oddingat nižší tiery a věž je docela dobrá. Teda až na tu kopuli. Jinak děla špatný nejsou. Dvouranka je zábavnější pro mne, ale topová jednoranka má docela slušný staty a dobrý chování. Dá se s tím i snajpit. A pohyblivost taky není špatná. Maximálka je naopak docela dobrá.

Jinak celá ta linie je pro mně (podotýkám normálního průměrného hráče) trochu zklamání. Korby jsou z papíru, prochází to i pod nesmyslnýma úhlama. Věže relativně dobrý, ale při přestřelování na blízko, to prostě ty weakspoty v podobě vežiček zabíjí. Navíc nepochopitelně 9 má menší weakspot než 10. Deprese děl mohla být alespoň těch 8 všude.A navíc jsou to snad jediný tanky ve hře, kterým soudruzi bezmozci z WG udělali z blatníků hit zony. Takže zespodu jde blatník prostřelovat a dávat dmg i když je to část vně tanku. Jiným tankům se ani v tanks.gg ve 3D modelu blatníky nezobrazují. Protože to prostě nejsou existující součásti tanku na probití.

No a děla. Náladový. Jasně zelený rány neprobíjí, doměřený netrefují.

Ale ona ta hratelnost celkově souvisí s tím jak ten tank máte potuněný. Bohužel dnešní Wotko už je tak rozesraný, že jako běžný FTP hráč si už moc nezagrajete. Už je to dnes hodně ve znamení gold munice, bonovýho vybavení, prém. žrádla atd. Kdo na tohle nemá jen se veze na vlně s těmi "high society"

Wotku vládnou dvě skupiny lidí.

1. vyšahaný fialky co koukají jen na WR, WN a podobný debiloviny a jedou to samozřejmě full gold, s bonovým vybavením, žrádlem a směrnicema a nějakou ekonomiku neřeší. Ostatně spoustě z nich ještě hráči dotují účty, tanky atd. Tak proč ne potom že.

2. jsou pohodlný, líný lemplové nebo haranti co se nebudou přece namáhat hledáním hit zón na tancích nebo nějakou taktikou objíždění tanků. Prostě to dají taky full gold a stačí jen mávat dělem ze strany na stranu a všechno probíjet.

No a úspěšnost běžného hráče ve hře závisí jen na tom jako moc lidí z těchto dvou skupin obsahuje tvůj tým a jak moc jich neobsahuje soupeřův. A buď se s nima svezeš k vítezství nebo prohře.

A to samozřejmě nemluvím už o tom když se do bitvy dostanou takový skvěle vybalancovaný tanky jako obj 279, obj 268 4, obj 907, obj 260, Chieftain a pod. To už je pak jen třešnička na dortu již v tak zábavném a příjemném hraní

Edited by Hombre7319, 22 August 2021 - 11:06 AM.

Ingerimm #14 Posted 28 August 2021 - 02:00 PM

Private

• Player
  • 32342 battles
  • 28
Nějak jsem u té předchozí sedmičky zapomněl, že vždy může být hůř (asi bych se jí měl omluvit :)). Naházel jsem na to volné zkušenosti a začínal v topu. Mobilita je snesitelná, poslední dělo je fajn a trefuje se, malá deprese děla se občas připomene v nejhloupější chvíli a jinak je asi lepší zapomenout na hulldown - je to tak nějak stejně k ničemu (zepředu při určitém úhlu věže, cca 20° na krajích čela věže ukazuje tanks.gg efektivní pancíř cca 150 mm a nezdá se mi, že by to bylo až tak profláklé mezi hráči s osobkem pod 2000 ). Tu věž mi propaluje naprosto kdokoliv často i standardní municí, to už spíš odrazí něco spodek. Než jsem zpoza kopečku  doměřil O-I (!), dostal jsem od něho hezkých 561 - to už se mám v tomhle bát i šestek? O tom kýblu nahoře nemá cenu mluvit, do toho se trefí i naprostej jouda a je jedno jak se cukáte (a pokud se cukáte, než se seběhne míření ...)  Do první linie si už netroufám, mapy jako Prochorovka, Malinovka, Step jsou s ním peklo - dělostřelci zaplesají. Bitvy +1 +2 jsou na hranici mentální stability, někdy už tak nějak za ní... Subjektivně, za mě je to výsměch termínu "těžký tank". Běžně dostávám plný zásah do zadní pětiny boku i pod ostrým úhlem, kde by měl granát po průstřelu bočnice trefit max. kolečko a opustit oblast pásů dozadu mimo hitbox vozidla. Suma sumárum, zábava se nějak nekoná, ale všechno by se to dalo tak nějak překousnout, až na tu věž, to je pro mě prokletí.

CerVus #15 Posted 28 August 2021 - 02:39 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 29691 battles
  • 1,857
Přijde mi hodně podobný tigrům a pantherům. Ti jsou také podobně neohrabaní a také je téměř vše bez problémů prostřeluje. Na druhou stranu je relativně malá a rychlá heavy.

Gilisnes #16 Posted 04 September 2021 - 08:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41363 battles
  • 718

Mno, je to katastrofa. Tank vyloženě sloužící jako dojná kráva pro WG, protože to polovina hráčů nevydrží a radši koupí goldy na konvert freeXP. 

Armor dost podobný jako na VII, akorát jste o tier výš, a tady už to prostě nefunguje. Neříkám, občas něco cinknete, ale je toho minimum.

Rychlost ok, popravdě, ani neexpím top motor, chci se toho co nejdřív zbavit...

A teď k dělům - stock jsem nehrál, papírově to je absolutní kentus, tak jsem to radši přeskočil... Dvouranka by sama o sobě byla docela v pohodě, kdyby měla tak o 3 - 5 sekund menší reload. Ale to DPM je fakt tragédie, tudíž to nakonec drandím s tím topovým dělem... Prakticky totéž jako dvouranka, akorát singleshot, s hezčí přesností a lepším DPM. 

I tak je to ale rak, máte reload 9,1 sekundy s bia, a dáváte za 320... Vtip

Věž má obří nádor, snad horší jak VII, tudíž kdo nemá parkinsona, bude mířit tam... Za mě asi zatím jedna z nejhorších VIII, kterou jsem hrál.

Edited by Gilisnes, 04 September 2021 - 08:18 PM.

Sonothegreat #17 Posted 13 October 2021 - 09:17 PM

Sergeant

• Player
  • 31242 battles
  • 230

37 bitiek a realne uvazujem ze tento tank proste preskocim za free expy. Zakladne delo je tragedia, veril som ze so zasobnikom to bude uz o inom. Omyl! 1600 DPM je proste malo a ani 0.35 presnost nejako nefunguje. S "top" delom uz aspon trafim vrata od stodoly, ale co je velmi nemile prekvapko je alfa dmg. Ze vraj 320, no mne to tam lieta zvycajne do 300. Dalsia vec je armor, tento tank ho nema. Celne prechadza vsetko, netreba ani goldy. O kupole skoda reci, to je jednoducho magnet a 100% priestrel. Za mna najhorsie T8 HT co som kedy hral. Mimochodom MM je taktiez skvely, zatial som nevidel T6, maximalne nejake T7.

Update: 51 bitiek, stale som nevidel T6 s tymto tankom
Update: V 58. bitke som stretol T6 :facepalm:

Edited by Sonothegreat, 14 October 2021 - 09:54 PM.

sejba294 #18 Posted 17 October 2021 - 09:28 AM

Corporal

• Player
  • 38697 battles
  • 150
  • [CS_F] CS_F

View PostSonothegreat, on 13 October 2021 - 09:17 PM, said:

37 bitiek a realne uvazujem ze tento tank proste preskocim za free expy. Zakladne delo je tragedia, veril som ze so zasobnikom to bude uz o inom. Omyl! 1600 DPM je proste malo a ani 0.35 presnost nejako nefunguje. S "top" delom uz aspon trafim vrata od stodoly, ale co je velmi nemile prekvapko je alfa dmg. Ze vraj 320, no mne to tam lieta zvycajne do 300. Dalsia vec je armor, tento tank ho nema. Celne prechadza vsetko, netreba ani goldy. O kupole skoda reci, to je jednoducho magnet a 100% priestrel. Za mna najhorsie T8 HT co som kedy hral. Mimochodom MM je taktiez skvely, zatial som nevidel T6, maximalne nejake T7.

Update: 51 bitiek, stale som nevidel T6 s tymto tankom
Update: V 58. bitke som stretol T6 :facepalm:

Ato právš WG chce abys přeskočil  UBOŽÁCI

CerVus #19 Posted 17 October 2021 - 04:06 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 29691 battles
  • 1,857

Nepřeskakuj. Šetři expy na devítku, kterou také budeš chtít přeskočit :D

Osmička s tou věží dokáže občas vytrolit i devítky, ale devítku štípe úplně všechno. Pomalu začínám mít neblahé tušení ohledně celé té linie.

Sonothegreat #20 Posted 17 October 2021 - 06:32 PM

Sergeant

• Player
  • 31242 battles
  • 230

View PostCerVus, on 17 October 2021 - 04:06 PM, said:

Nepřeskakuj. Šetři expy na devítku, kterou také budeš chtít přeskočit :D

Osmička s tou věží dokáže občas vytrolit i devítky, ale devítku štípe úplně všechno. Pomalu začínám mít neblahé tušení ohledně celé té linie.

Free expov mam dost, cez 500k. Nezvyknem preskakovat tanky, teda ak neratam tier 1-5, ale tu som asi dostal zly kus este aj s blbym MM. Pozrel som si minule SuperKravatakov stream, a nechapal som. Este aj tier 6 dostal 2x po sebe. :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users