Jump to content

Vz. 44-1

VII. tier Výzkumný tank

• Please log in to reply
12 replies to this topic

Sstyx #1 Posted 02 August 2021 - 05:02 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 26264 battles
  • 6,611
  • [BIA] BIA

Československý těžký tank VII. úrovně.

Více informací o tanku v Tankpédii. 

Odkaz na tanks.gg - statistiky a 3D model.

Historické pozadí:

Spoiler

IDKFA_CZ #2 Posted 13 August 2021 - 08:14 PM

Corporal

• Player
  • 43056 battles
  • 129
Doporučuji přeskočit. Tank nemá nic. A navíc 5 členů posádky. Zbytek linie 4. jako WTF WG

Ingerimm #3 Posted 13 August 2021 - 09:07 PM

Private

• Player
  • 32342 battles
  • 28
Nějak si nějak nepamatuju, kdy byl top nebo aspoň v sedmičkách - pořád +1 +2, a to (nejen!) ze začátku sakra bolí. Ty děla asi taky usazoval technik rekvalifikovaný z kopáče, je až nepochopitelný, co to se čtyřperkovou posádkou netrefí. Takže doměřovat, doměřovat a doměřovat (i za cenu že mezitím asi dojdou HP). Mimochodem, zmiňoval jsem se, že je třeba za každou cenu doměřovat? S top dělem se sice MM nijak nezměnil, pořád jsem v osmičkách, devítkách ...  ale APCR jsou proti devítkám lepší a aspoň se trefujou :)

Edited by Ingerimm, 13 August 2021 - 09:58 PM.

robert_ace #4 Posted 14 August 2021 - 10:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 40745 battles
  • 602
  • [PK_SG] PK_SG
Tragédia sama o sebe....105 mm kanón, nabité APCR-ko, plne domierené a VI. / Škoda T 25, KV-2/ ma dingne ako nič ? Preskočiť tento črep čo najrýchlejšie aj za cenu free expov...:sceptic:

Marbulinek #5 Posted 14 August 2021 - 09:29 PM

Corporal

• Player
  • 35342 battles
  • 143
  • [BBB2] BBB2
Pomalá, nič penetrujúca, kraksňa. Strata času.

Taramtum #6 Posted 15 August 2021 - 10:09 AM

Major

• Player
  • 35522 battles
  • 2,554
  • [AF_V] AF_V

Nejhorší jsou na tom tanku kritičáky co dostává. Vyjet si na T25, nebo kolovou šestku je smrt na kritičáky. Když dostaneš ránu bez kritičáku, tak si můžeš gratulovat k velké klice. HT, která dostává 5 ran ze 7 kritičák, počítáno z posledních 9 her ...

Počítal jsem vnitřní moduly a posádku.

Edited by Taramtum, 15 August 2021 - 10:22 AM.

AdmiralBeckettBrass #7 Posted 15 August 2021 - 04:05 PM

Sergeant

• Player
  • 34152 battles
  • 271
Mě se líp hraje s tím druhým dělem, sice má menší alfu, ale lepší dpm.  A to dělo trefuje!

Saqen #8 Posted 16 August 2021 - 08:34 AM

Private

• Player
  • 14267 battles
  • 36
  • [BPCZE] BPCZE

V základu je to absolutní peklo. S tím prvním dělem s pene 145 se nedá nic vymyslet. V topu taky hrůza. 

Pancíř: jediné pozitivum, věž umí podržet. Průser přichází s druhou věží a s tím obřím kastrolem na vršku. To nejde netrefit. 

Pohyblivost: Tragédie. Ani topové motory tomu výrazně nepomohou. Je to veliká a líná bestie.

Dělo: příšernej gunhandling, doměřuje týden, netrefuje, ale co mě nejvíce nemile překvapilo je že dává pravidelně poddamage. Alfa 320, ale pouze vyjímečně mi hodí roll 320+. U Vz. 44-1 jsem si toho všimnul brzy a začal počítat průměrnou dmg na 100 probitých střel. Výsledné číslo u dmg vyšlo 295. Takže jeho dmg je o 25 menší. 

Souhrnem se  imho jedná o špatné TD tier VII, pomalé, dělo nesklopí, Věž i korbu otáčí zoufale pomalu, obrovskej weekspot na věži. Hrát s ním je otravné a žádná zábava se nekoná.

Will_Scarlett #9 Posted 16 August 2021 - 09:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41170 battles
  • 959
  • [_AF_] _AF_

Tenhle tank je snad nejlepší sedmička, kterou jsem kdy hrál. Základní konfigurace se  základním dělem je slabší, ale pak už to celkem jde.

Jak ho popsat? Špičkové dělo s výborným gunhandlingem. Pancíř občas něco cinkne. Alfa brutální.

Velice dobře se mi s ním hraje. Nevýhoda je, že je poměrně dost pomalý, než se někam dohrabete tak vám dorostou vousy (některým začnou růst).

Na topu je to král bojiště, proti osmičkám slušně obstojí, proti devítkám se neztrácí.

Vzhledem k absenci pancíře se nedá hrát v první řadě, ale dá se s ním hezky tvrdit muzika z druhé lajny. Zajet někam a hrát si na TD ten tank degraduje, sice si nastřílíte, ale absolutně nevyužijete jeho potenciál.

Slabina jsou kritičáky, často, skoro každou hru to dostanete za motor, a už zmiňovaná maximálka 30 km/h.

Přiložím i link na jednu z lepších bitev. Nechápu co ten tank hraje za krakeny, tohle byla jen 1.třída

http://wotreplays.eu...carlett-vz_44-1

Edited by Will_Scarlett, 16 August 2021 - 09:50 PM.

Rovano #10 Posted 21 August 2021 - 12:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 53736 battles
  • 911
  • [F-2-P] F-2-P

Takový tank, co jde hrát, ale zábava to je jen na top tieru. Takže až mě omrzí, prodávám.

Začal jsem ho hrát plně vyexpený. Hraji to s topovým dělem, protože neužívám goldy. První bitvy mi to dávalo dobré MM, teď už musím být proti IX. opatrnější.

Nejhorší je, že tam mám Chucka, tak vůbec nerozumím, co brebentí.

Posádka:

+BIA

+bezpečné ukládání

+preventivní údržba(na poškození motoru v bitvě nemá vliv-je proti požáru)

Výbava:

+vylepšený otočný mechanismus 2. tř., nabiják, pohon děla - co bylo skladem, vert. stabík tam není k dispozici vůbec.

+maskování barvou na tanku

+velký hasičák

-směrnice

-žrádlo

-goldy

-speciální vybavení trofejní nebo za bony

+/-

-doměřování(i když mám specializace a výbavu)

-dělo občas netrefí tutovku

-topové dělo dlouho dobíjí(někdo střílí goldy z netopového kvůli DPM)

-trpí na modul motoru a zranění posádky(velitel, radista, řidič, střelec)

-pomalá korba s věží

+sklopení děla proti Číně

Nejhorší bitva byla, když mi v rámci asi 20 vteřin umřel velitel, přestala se hýbat věž a po její opravě jsem do vteřiny dostal munici a ještě něco. Dělostřelci v tom byli nevinně.

Posted Image

A teď by to chtělo mít vedle nějaké své dočasné staty pro daný tank, smazat současné a zkusit to prostřední dělo s goldem, žrádlem, směrnicí a bonovým a trofejním vybavením, na kterém to recenzují. Samozřejmě 6 perkovou posádku minimálně.

Edited by Rovano, 21 August 2021 - 05:52 PM.

madladis #11 Posted 21 August 2021 - 08:35 PM

Private

• Player
  • 11371 battles
  • 13
Hraju od základu a hrozný, jak píšou všichni. Ale zatím z 5ti her 5 vítězství

Gilisnes #12 Posted 29 August 2021 - 10:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41363 battles
  • 718

Otevřu wotko, a co nevidím - strom ČSR má novou lajnu. Rozjel jsem to, šestka dobrá stejně jako bývala, a přišla řada na sedmičku.

V základu strašný. Dělo s malou pene, doměření i soft staty trash. Rychlost neexistuje, a pancíř je stejně pochybný jako panenství mladice po vesnické tancovačce. Druhé dělo je meh - konečně to má ucházející pene, ale soft staty zůstaly. 

V topu se z toho ale kupodivu stal poměrně slušný tank - 320 alfa je na VII docela ok, na druhou stranu za to obětujete DPM. Pene přes 200 je super, díky tomu není problém párat osmice a občas i IX, když je třeba. Soft staty jsou pořád meh, ale pocitově je to lepší než ta děla předtím. 

Rychlost ani s top enginem moc nezaimponuje, ale aspoň se to trochu hýbe. Armor spodku je samozřejmě stejný, věž je o něco lepší než stock, na druhou stranu obdržíte obří nádor, kterej fakt není moc problém trefit. Zase, za lepší dělo a dohled to dle mého stojí.

Overall pomalá krabice, nepotěší, ale alespoň mě ani neurazila.

happy_killer_cz #13 Posted 30 August 2021 - 10:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39064 battles
  • 682
  • [SK-NB] SK-NB
Klasicky bez problému jsem to přeexpil s novou posádkou. Dal jsem to na 15 bitev s nadprůměrným WN podle kterého je to 3 nejlepší HT ve hře který jsem zatím hrál (ale měl jsem PÚ kde jsem na to využil 3x, měl jsem i dost záloh... + často i s klanovými zálohami a taky ty 4x o víkendu... ). Podle statistik bych tak mohl dokonce tvrdit že tento tank je brutální OP mašina... Mohl jsem mít štěstí,  ale tank své kvality má... Dá se s tím něco uhrát i když nejste na topu.... Dobře se to úhluje a odráží... I průměrný hráč jako já s tím ze žádné bitvy neodchází s prázdnou, a většinou nepříteli způsobíte větší ztráty než jsou vaše HP. Tank si zatím nechám je dost dobrý... dál pojedu až v akci na vrcholu stromu, abych pošetřil kredity na polní vylepšení...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users