Jump to content

Startuje nowy sezon bitew rankingowych 2021–2022!

• Please log in to reply
242 replies to this topic

klosiu_1 #201 Posted 19 September 2021 - 08:24 AM

Lieutenant General

• Player
  • 54836 battles
  • 6,354
  • [CHS] CHS

View Postczarek198lol, on 18 September 2021 - 09:55 PM, said:

Sciana pierdół o niczym. Robisz wyniki bo wg ci pozwala , skoro masz bitwy gdzie nic nie robisz to znaczy że ta gra to chińczyk, kostki w ruch i czekamy, a ty masz takiego skilla jak ci, których inteligencji umniejszasz, odnosząc ją do wr  w chinczyku (musisz być kolejnym geniuszem pokroju tego  od trendów na forexach).

Wiedziałem że tego nie zrozumiesz, dlatego zaznaczyłem, że nie piszę tego posta dla ciebie :teethhappy:. Jak ktoś nie będzie miał ciężkich ograniczeń wewnętrznych, to coś pewnie z tego pojmie i wnioski wyciągnie.

Sam sobie laurkę wystawiasz, ktoś ci pokazuje dowód że pier...  bzdury, a ty jedyne co umiesz to zabełkotać blablabla.

Millenium, ja zawsze tak gram. Mam w garażu pewnie kilkaset czołgów i bardzo rzadko gram jednym więcej niż 2 bitwy dziennie. A niższy wn8 niż średnio wynika z tego, że wtedy już grałem bardzo mało, spójrz na daty, te 100 bitew się rozciąga na ponad miesiąc. Brak praktyki i przyzwyczajenia się do swoistego kretynizmu randomów, powoduje większą ilość bitew za zero. Co prawda czaruś by pewnie napisał, że wg już wtedy wiedziało że chcę przestać grać i zaczęło mnie powoli uwalać :trollface:.

Ale dobrze tu widać zasadę że nie wnioskuje się z krótkich serii - ze 100 bitew 2150 wn8 i 47% WR, a z 1000 proszę bardzo - 2400 wn8 i ponad 55% wr, czyli dokładnie tyle co z overalla.

Edited by klosiu_1, 19 September 2021 - 08:32 AM.

Millennium_Falcon_ #202 Posted 19 September 2021 - 10:44 AM

Major General

• Player
  • 69141 battles
  • 5,624
  • [CHS] CHS

View Postklosiu_1, on 19 September 2021 - 07:24 AM, said:

Wiedziałem że tego nie zrozumiesz, dlatego zaznaczyłem, że nie piszę tego posta dla ciebie :teethhappy:. Jak ktoś nie będzie miał ciężkich ograniczeń wewnętrznych, to coś pewnie z tego pojmie i wnioski wyciągnie.

Sam sobie laurkę wystawiasz, ktoś ci pokazuje dowód że pier...  bzdury, a ty jedyne co umiesz to zabełkotać blablabla.

Millenium, ja zawsze tak gram. Mam w garażu pewnie kilkaset czołgów i bardzo rzadko gram jednym więcej niż 2 bitwy dziennie. A niższy wn8 niż średnio wynika z tego, że wtedy już grałem bardzo mało, spójrz na daty, te 100 bitew się rozciąga na ponad miesiąc. Brak praktyki i przyzwyczajenia się do swoistego kretynizmu randomów, powoduje większą ilość bitew za zero. Co prawda czaruś by pewnie napisał, że wg już wtedy wiedziało że chcę przestać grać i zaczęło mnie powoli uwalać :trollface:.

Ale dobrze tu widać zasadę że nie wnioskuje się z krótkich serii - ze 100 bitew 2150 wn8 i 47% WR, a z 1000 proszę bardzo - 2400 wn8 i ponad 55% wr, czyli dokładnie tyle co z overalla.

Tak, wiem że to sesja z miesiąca, ale idealnie widać serie dzienne z "zębami". 

No tak. WG zawsze uwala, żeby przyciągnąć graczy:

- kiedy chcą przestać grać

- kiedy zaczynają grać

- kiedy kończy im się premka

- kiedy grają bez niej

- kiedy dostali premkę

- kiedy nie kupili czołgu premium

- kiedy go kupili, ale minął już jakiś czas (ustalany dowolnie, w zależności od humoru pomysłodawcy)

- kiedy kupujesz premkę, ale jej działanie jest uzależnione jakimś przedziałem czasowym (by RafalOlivier76)

Ustawia też bitwy pod porażki, żeby wkurzyć, a tym samym zachęcić do zwiększenia ilości bitew oraz dalszych zakupów, bo jak wszyscy wiemy wkurwiony klient chętnie wraca do produktu i inwestuje w niego każdą możliwą kasę. Taka logika.

EDIT: musiałem szybko uzupełnić listę, bo w sąsiednim temacie Rafał podał nowy powód uwalania graczy.

Edited by Millennium_Falcon_, 19 September 2021 - 11:31 AM.

GoldOmega3 #203 Posted 19 September 2021 - 11:06 AM

Major

• Player
  • 2797 battles
  • 2,702
Mi wczroaj WG wylosowało sesję na 55% wygranych a mialem wcześniej ponad 60% to ostateczny dowód na to, że czarki mają rację!

morph70 #204 Posted 19 September 2021 - 01:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14880 battles
  • 587
  • [BEPRO] BEPRO

View PostMillennium_Falcon_, on 19 September 2021 - 10:44 AM, said:

Tak, wiem że to sesja z miesiąca, ale idealnie widać serie dzienne z "zębami". 

No tak. WG zawsze uwala, żeby przyciągnąć graczy:

- kiedy chcą przestać grać

- kiedy zaczynają grać

- kiedy kończy im się premka

- kiedy grają bez niej

- kiedy dostali premkę

- kiedy nie kupili czołgu premium

- kiedy go kupili, ale minął już jakiś czas (ustalany dowolnie, w zależności od humoru pomysłodawcy)

- kiedy kupujesz premkę, ale jej działanie jest uzależnione jakimś przedziałem czasowym (by RafalOlivier76)

Ustawia też bitwy pod porażki, żeby wkurzyć, a tym samym zachęcić do zwiększenia ilości bitew oraz dalszych zakupów, bo jak wszyscy wiemy wkurwiony klient chętnie wraca do produktu i inwestuje w niego każdą możliwą kasę. Taka logika.

EDIT: musiałem szybko uzupełnić listę, bo w sąsiednim temacie Rafał podał nowy powód uwalania graczy.

Koniecznie trzeba rozszerzyć listę:

- kiedy włączają rezerwy,

- kiedy piszą nieprzychylnie o WG na forum,

- kiedy kontaktują się z supportem bo mają jakiś problem

Edited by morph70, 19 September 2021 - 01:38 PM.

Millennium_Falcon_ #205 Posted 19 September 2021 - 03:51 PM

Major General

• Player
  • 69141 battles
  • 5,624
  • [CHS] CHS

View Postmorph70, on 19 September 2021 - 12:06 PM, said:

Koniecznie trzeba rozszerzyć listę:

- kiedy włączają rezerwy,

- kiedy piszą nieprzychylnie o WG na forum,

- kiedy kontaktują się z supportem bo mają jakiś problem

Co do tych rezerw, to Rafałek błysnął nową teorią - ich włączenie POLEPSZA wyniki w grze. Czyli mamy dowód na to, że WG przydziela im rolę w zależności od konta. U mnie np. nie miały żadnego wpływu. Pewnie tak mi wylosowało przy zakładaniu konta. Hmmm, ale wtedy nie było rezerw...

Edited by Millennium_Falcon_, 19 September 2021 - 08:31 PM.

morph70 #206 Posted 19 September 2021 - 04:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14880 battles
  • 587
  • [BEPRO] BEPRO
A tak wracając do rankingówek. Jak odblokowałem możliwość zakupu czołgów za obligacje (osiągnięta II Dywizja), to mam możliwość zakupu ich później, czy tylko do końca aktualnych bitew rankingowych?

Ulthion #207 Posted 19 September 2021 - 05:24 PM

Major

• Player
  • 45779 battles
  • 2,607
  • [G2G] G2G
A jednak docciągnąłem do lig.. ostatnie 9 szewronów już niestety się poddałem i wypasyżytowałem , co wymagało ode mnie wręcz chamskiego grania - np pozwalając sojusznikowi paść, by móc dobić fraga, za co chyba najwięcej XP wpadało, za co ewentualnych padniętych przepraszam :(  Kompletnie nie lubię tak grać - jakoś tak narusza to moje sumienie..  Najlepszy okazał się do tego.. e50m z dodatkowym hp, bo zawsze to na koniec coś odbił, hp stracił.. i za to jest przyznawany exp.. idiotyczne.

Edited by Ulthion, 19 September 2021 - 07:55 PM.

morph70 #208 Posted 20 September 2021 - 09:43 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14880 battles
  • 587
  • [BEPRO] BEPRO

View PostApocalipticSnowflake, on 02 September 2021 - 04:48 PM, said:

Sklep jest otwarty tylko w trakcie danego etapie i w następnym etapie znowu musisz go otworzyć. 

Jednak to nie działa tak jak opisałeś. Wczoraj sugerując się tym wpisem kupiłem Concept'a 1B i Kampfpanzer'a 50t. Dziś wchodzę i widzę, że sklep nadal jest otwarty. Nic nie trzeba odblokowywać ponownie (chyba, że dojdą nowe nagrody do wyboru, co raczej jest logiczne). Nie narzekam, bo i tak je chciałem, jednakże zakup można było przesunąć w czasie.

Darciel #209 Posted 20 September 2021 - 01:06 PM

Brigadier

• Player
  • 27158 battles
  • 4,823
  • [GHS] GHS

Mnie najbardziej ciekawią eksperci co grają dużo xD

Znalazłem dwóch rekordzistów 

Jeden ma 1055 bitew

Drugi zrobił 822 ale w 8 dni 

Czujecie zrobić tyle bitew w tym trybie? Licząc ich średnie doświadczenie wychodzi że zrobili prawie 2 maratony w tym rakowym trybie xD 

Slimbarti #210 Posted 20 September 2021 - 01:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52795 battles
  • 599
Darciel ...to jeszcze nic. Ja znalazłem jednego gracza co zamiast sobie pograć to wyszukuje rekordzistów i marnuje czas na forum:)

StuprocentowyCebulaczek #211 Posted 20 September 2021 - 08:45 PM

Brigadier

• Player
  • 22373 battles
  • 4,402
  • [B88T] B88T
Ej, bo w harmonogramie są 3 sezony, a można zdobyć 1 żeton za kwalifikacje i 3 dywizje, czyli razem 12. Więc jak niby zdobyć 15 na najlepszą nagrodę? :rolleyes:

sante_Paulus #212 Posted 20 September 2021 - 09:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27654 battles
  • 630
  • [LICHO] LICHO

View PostStuprocentowyCebulaczek, on 20 September 2021 - 07:45 PM, said:

Ej, bo w harmonogramie są 3 sezony, a można zdobyć 1 żeton za kwalifikacje i 3 dywizje, czyli razem 12. Więc jak niby zdobyć 15 na najlepszą nagrodę? :rolleyes:

Za złotą ligę w każdym etapie sezonu dostajesz żeton, więc jeśli 3 razy wejdziesz do złotej to masz razem 15.

ApocalipticSnowflake #213 Posted 21 September 2021 - 02:57 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31346 battles
  • 541
  • [-RLD-] -RLD-

View PostKyubiq, on 17 September 2021 - 08:02 PM, said:

A ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego w tym sezonie bitew rankingowych nie można robić naklejek progresywnych za ten tryb? Nie zalicza bitew bonusowych w dywizji ani w lidze. Czy ktoś ma ten sam problem lub ktoś coś wie na ten temat?

To jest błąd który został już zgłoszony do developerów.

View PostHardyKS, on 17 September 2021 - 08:06 PM, said:

Czy zniżki na czołgi/przedmioty za obligacje przechodzą na kolejne sezony? Przykładowo obecnie mam zniżkę -1500 obligacji, ale nie chcę na razie nic kupować. Robiąc kolejne rankingówki zniżki mi się będą kumulować?

Nie tylko na kolejne etapy ale także na kolejne lata (czyli dalej obowiązują zniżki z poprzedniego sezonu)

View Postmorph70, on 17 September 2021 - 11:30 PM, said:

Chodzi o to konto, z którego piszesz? Od listopada 2020 miałeś 2 sesje z WN8 powyżej 3k. W jednej 1 bitwa, w drugiej 4 bitwy. Pozostałe sesje sporo poniżej 2k, a zazwyczaj poniżej 1000. To są fakty. Ja wiem, że można to usprawiedliwiać różnymi teoriami, ale za mało grasz, żeby wyciągać wnioski i sporadycznie uda Ci się zagrać dobrze.

Wn8 to wyznacznik jak często dany gracz ma dobre bitwy a nie wyznacznik skilla. 

View PostMillennium_Falcon_, on 18 September 2021 - 07:20 AM, said:

Niekoniecznie przesada. Multi grał ostatnio challange 24h i zrobił w tym czasie 163 bitwy na bardzo dobrym poziomie, a pamiętaj, że gracze 1000 WN8 siedzą w bitwach krócej niż on. Samemu też wielokrotnie robiłem takie sesje i daleko mi było do bota. Więc da się bez większych wyrzeczeń. Oczywiście każdy ma też inny próg zmęczenia.

Po drugie te 100 bitew jest przykładowo. Chodzi o zobrazowanie. Niech będzie 70-80, a nie 7-8. Wiesz dobrze, że im więcej, tym wynik na wykresie się spłaszcza. I sesja dniowa zacznie wyglądać jak tygodniowa, a tygodniowa jak miesięczna. Itd. 

Poza tym te "zęby" wynikają z wielu czynników. Im lepiej grasz, tym są mniejsze, bo masz większą powtarzalność wyników. Widać to przecież na osiągnieciach z poszczególnych maszyn. Jeśli taki czarek weźmie w jednej sesji IS-3, na którym ma czerwone wyniki, VK 20 01D (czarne) oraz T-10 (zielone), to "zębiska" WN8 i WR będą naprawdę spore. Dodaj do tego różne mapy w ciągu sesji (nie każdy radzi sobie na wszystkich jednakowo), MM, RNG, samopoczucie, zmęczenie, itp. ZAWSZE będą wahania w skali dnia, tygodnia i miesiąca. Tylko im więcej bitew, tym wpływ wszystkich czynników staje się pomijalny, a uwidacznia się skill. Naprawdę nie wiem, ile można coś takiego tłumaczyć.

Największą sesję try hardu w życiu miałem jak grałem Linię Frontu o AE Phase 1 gdzie w ciągu ostatniego dnia ugrałem 16h na prawie samych majorach i generałach.

View Postmorph70, on 19 September 2021 - 04:35 PM, said:

A tak wracając do rankingówek. Jak odblokowałem możliwość zakupu czołgów za obligacje (osiągnięta II Dywizja), to mam możliwość zakupu ich później, czy tylko do końca aktualnych bitew rankingowych?

Tak będzie możliwość kupienia później sklep zostaje otwarty.

View Postmorph70, on 20 September 2021 - 09:43 AM, said:

Jednak to nie działa tak jak opisałeś. Wczoraj sugerując się tym wpisem kupiłem Concept'a 1B i Kampfpanzer'a 50t. Dziś wchodzę i widzę, że sklep nadal jest otwarty. Nic nie trzeba odblokowywać ponownie (chyba, że dojdą nowe nagrody do wyboru, co raczej jest logiczne). Nie narzekam, bo i tak je chciałem, jednakże zakup można było przesunąć w czasie.

Wiem. Przepraszam, za mało używałem sklepu z rankingów i podałem niepoprawną wiadomość. :ohmy:

Co do rankedów no to cóż tak wyglądał mój etap:

Spoiler

Polish_Badger #214 Posted 21 September 2021 - 03:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 32361 battles
  • 1,772
  • [_PWD_] _PWD_
Ja zakończyłem na 2 dywizji bo nie mam nerwów do tego trybu.... otworzyłem sklep za obligacje kupiłem concepta i tą 8 i jest git :)

SirBushman #215 Posted 22 September 2021 - 07:13 AM

General

• Player
  • 64448 battles
  • 8,652
  • [ROTTN] ROTTN

View PostApocalipticSnowflake, on 21 September 2021 - 03:57 PM, said:

A to nie to samo?

I teraz zastanów się zanim odpowiesz bo za chwilę spiskowcy będą tego używać do potwierdzenia z .... wyjętych teorii.

profes79 #216 Posted 22 September 2021 - 07:21 AM

Field Marshal

• Player
  • 28340 battles
  • 12,861
  • [CHS] CHS

View PostApocalipticSnowflake, on 21 September 2021 - 03:57 PM, said:

<Facepalm>.

Ty już lepiej nic nie pisz....

Millennium_Falcon_ #217 Posted 22 September 2021 - 07:56 AM

Major General

• Player
  • 69141 battles
  • 5,624
  • [CHS] CHS

View PostApocalipticSnowflake, on 21 September 2021 - 01:57 PM, said:

Hmmm. Im lepszy gracz, tym częściej ma dobre bitwy. Więc nie na darmo jego WN8 jest wyższy, czyli również większy skill. 

Block Quote

Największą sesję try hardu w życiu miałem jak grałem Linię Frontu o AE Phase 1 gdzie w ciągu ostatniego dnia ugrałem 16h na prawie samych majorach i generałach.

2 razy grałem sesje 48h, raz 42h, kilkanaście razy ponad 20h i 30h, a kilkunastogodzinnych to nawet nie liczyłem :D 

muriceps #218 Posted 22 September 2021 - 08:40 AM

Lieutenant General

• Player
  • 35445 battles
  • 7,057
  • [UVC] UVC

Czyli czepiając się niebezpiecznych słów ApokaliptycznegoPłatkaŚniegu prawdą jest, że CC promując nowy czołg premium mają dobre bitwy, które nie są wynikiem ich umiejętności, tylko znajdują źródło w wyżej cytowanej wypowiedzi?

Jako fan gry prosiłbym o bliższe wyjaśnienia lub sprostowanie wypowiedzi.

niżej: przecież te słowa to woda na młyn imperialistów z Bonn.

Edited by muriceps, 22 September 2021 - 02:37 PM.

SirBushman #219 Posted 22 September 2021 - 02:34 PM

General

• Player
  • 64448 battles
  • 8,652
  • [ROTTN] ROTTN

View Postmuriceps, on 22 September 2021 - 09:40 AM, said:

Czyli czepiając się niebezpiecznych słów ApokaliptycznegoPłatkaŚniegu prawdą jest, że CC promując nowy czołg premium mają dobre bitwy, które nie są wynikiem ich umiejętności, tylko znajdują źródło w wyżej cytowanej wypowiedzi?

Widzisz, mówiłem Ci @ApocalipticSnowflake, już się spiskowcy zlatują :trollface:

13:38 Added after 3 minute

I cyklistów @muriceps.

Nie zapominaj o cyklistach.

TankerDomi #220 Posted 22 September 2021 - 03:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 40069 battles
  • 1,932
  • [CHS] CHS

View Postmuriceps, on 22 September 2021 - 08:40 AM, said:

niżej: przecież te słowa to woda na młyn imperialistów z Bonn.

A może trzeba będzie przyznać rację płaskoziemcom. Te bitwy to są jednak ustawiane, skill się nie liczy tylko fart. Tylko co trzeba zrobić, żeby mieć więcej farta. Pytanie do ŚnieżnegoPłatka powinno być ile trzeba zapłacić do WG, żeby nie posiadając karty CC-eka odnosić więcej zwycięstw.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users