Jump to content

Startuje nowy sezon bitew rankingowych 2021–2022!

• Please log in to reply
242 replies to this topic

sante_Paulus #221 Posted 22 September 2021 - 05:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27654 battles
  • 630
  • [LICHO] LICHO

Sprostowanie pewnie będzie brzmieć: "odnosiłem się do krókich sesji, które były tematem posta na który odpowiadałem".

Prawda Apo?

Flyagaric #222 Posted 23 September 2021 - 05:58 PM

Major General

• Player
  • 77645 battles
  • 5,945
  • [ZORRO] ZORRO

View PostApocalipticSnowflake, on 21 September 2021 - 01:57 PM, said:

...

Wn8 to wyznacznik jak często dany gracz ma dobre bitwy a nie wyznacznik skilla. 

...

Niesamowicie przemyślana i wyważona wypowiedź.
Dopóty

wodę nosi, dopóki CM czegoś debilnego na forum nie palnie.

Czy jakoś tak...

Edited by Flyagaric, 23 September 2021 - 06:02 PM.

ApocalipticSnowflake #223 Posted 23 September 2021 - 07:24 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31346 battles
  • 541
  • [-RLD-] -RLD-

Nie rozumiem skąd to oburzenie gdy to jest najzwyczajniejsza prawda. 

Przykład. 

Mamy osobę która przez 10.000 bitew grała na poziomie 1.000 wn8
Potem ta sama osoba zaczęła grać na poziomie 3.000 wn8 i rozegrała na tym poziomie kolejne 10.000. 

Overall Wn8 wyjdzie takiej osobie na poziomie 2.000 czyli takim okej mimo że aktualnie gra na poziomie 3.000 czyli "dobrym". 

Czyli zwiększyła się ilość dobrych bitew dlatego Wn8 idzie w górę. 

Trzeba też pamiętać że formuła wn8 nie liczy wielu rzeczy takich jak assysta która się wlicza w Odznaki biegłości.

I odznaki biegłości są lepszym wyznacznikiem "skilla" na danym czołgu. 

Dlatego spora część klanów w topce używa WN8 tylko po to aby szybko odsiać ludzi którzy piszą a to co się dla nich liczy to ilość obrażeń na X.

Oczywiście ilość dobrych bitew często zależy od skilla gracza. Ale częstotliwość dobrych bitew nie równa się skillowi. 

Posadź 2 osoby o podobnym wn8 naprzeciwko siebie w tym samym czołgu i jest spora szansa że jeden będzie lepszy od drugiego bo np jedna osoba gra agresywnie i często na tym traci w niektórych bitwach ale zyskuje w innych lub masz osobę która nie jest agresywna i zazwyczaj robi podobne do siebie wyniki ale w starciu z tą agresywną przegra bo osoba agresywna odrabia gorsze bitwy dużo lepszymi pojedynczymi bitwami. 

To nie jest kwestia białe/czarne tylko trzeba spojrzeć na odcienie szarości.

Edited by ApocalipticSnowflake, 23 September 2021 - 07:27 PM.

JerzySztug #224 Posted 23 September 2021 - 07:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15671 battles
  • 63
Kiedy kolejna edycja rankingówek?

D3CEPTICON_ #225 Posted 23 September 2021 - 07:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6426 battles
  • 1,442
  • [HUNTO] HUNTO

View PostFlyagaric, on 23 September 2021 - 05:58 PM, said:

Niesamowicie przemyślana i wyważona wypowiedź.
Dopóty

wodę nosi, dopóki CM czegoś debilnego na forum nie palnie.

Czy jakoś tak...

Przyczepiłeś się do niego, a dobrze prawi. Napisał samą prawdę. 

Ps. Naucz się wstawiać obrazki w spoiler, żeby nie zaśmiecać ekranu. 

muriceps #226 Posted 23 September 2021 - 07:59 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35445 battles
  • 7,060
  • [UVC] UVC

View PostApocalipticSnowflake, on 23 September 2021 - 08:24 PM, said:

Przykład. 

Mamy osobę która przez 10.000 bitew grała na poziomie 1.000 wn8
Potem ta sama osoba zaczęła grać na poziomie 3.000 wn8 i rozegrała na tym poziomie kolejne 10.000. 

Overall Wn8 wyjdzie takiej osobie na poziomie 2.000 czyli takim okej mimo że aktualnie gra na poziomie 3.000 czyli "dobrym". 

Czyli zwiększyła się ilość dobrych bitew dlatego Wn8 idzie w górę. 

Trzeba też pamiętać że formuła wn8 nie liczy wielu rzeczy takich jak assysta która się wlicza w Odznaki biegłości.

I odznaki biegłości są lepszym wyznacznikiem "skilla" na danym czołgu. 

Dlatego spora część klanów w topce używa WN8 tylko po to aby szybko odsiać ludzi którzy piszą a to co się dla nich liczy to ilość obrażeń na X.

Oczywiście ilość dobrych bitew często zależy od skilla gracza. Ale częstotliwość dobrych bitew nie równa się skillowi. 

Posadź 2 osoby o podobnym wn8 naprzeciwko siebie w tym samym czołgu i jest spora szansa że jeden będzie lepszy od drugiego bo np jedna osoba gra agresywnie i często na tym traci w niektórych bitwach ale zyskuje w innych lub masz osobę która nie jest agresywna i zazwyczaj robi podobne do siebie wyniki ale w starciu z tą agresywną przegra bo osoba agresywna odrabia gorsze bitwy dużo lepszymi pojedynczymi bitwami. 

Hmmm, szczerze powiem, że cytowana wypowiedź zawiera wiele kontrowersyjnych fragmentów, choćby "Oczywiście ilość dobrych bitew często zależy od skilla gracza. Ale częstotliwość dobrych bitew nie równa się skillowi. " Ale nie będę się czepiał, żeby nie wywoływać kolejnej burzy. Rozumiem jednak, że próbowałeś jakoś wybrnąć. Uważam, że część Twojej wypowiedzi może być źle interpretowana, a stworzone pojęcie "dobra bitwa" odbije się rykoszetem. No, ale co się zasieje to się zbierze. Chociaż w zasadzie obecne forum to cień cienia, tego co było kilka lat temu, więc może żaden Sułtan nie będzie za często tego cytował jako oficjalnego stanowiska WG, o dobrych bitwach... Uważam, że to strzał w kolano. 

Edited by muriceps, 23 September 2021 - 08:03 PM.

ApocalipticSnowflake #227 Posted 23 September 2021 - 08:09 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 31346 battles
  • 541
  • [-RLD-] -RLD-

View Postmuriceps, on 23 September 2021 - 07:59 PM, said:

Hmmm, szczerze powiem, że cytowana wypowiedź zawiera wiele kontrowersyjnych fragmentów, choćby "Oczywiście ilość dobrych bitew często zależy od skilla gracza. Ale częstotliwość dobrych bitew nie równa się skillowi. " Ale nie będę się czepiał, żeby nie wywoływać kolejnej burzy. Rozumiem jednak, że próbowałeś jakoś wybrnąć. Uważam, że część Twojej wypowiedzi może być źle interpretowana, a stworzone pojęcie "dobra bitwa" odbije się rykoszetem. No, ale co się zasieje to się zbierze. Chociaż w zasadzie obecne forum to cień cienia, tego co było kilka lat temu, więc może żaden Sułtan nie będzie za często tego cytował jako oficjalnego stanowiska WG, o dobrych bitwach... Uważam, że to strzał w kolano. 

Ja osobiście nie widzę sensu w szukanie drugiego dna w tym co piszę.

Dobra bitwa = dobrze rozegranej bitwie nigdy o nic więcej nie chodziło. Jedno słowo mniej bo nigdy bym nie przypuszczał ze ktoś może być tak zawiły aby nie tyle doszukać się drugiego dna co samemu je wykopać.

A jak chcą mnie cytować to niech cytują tylko dorzucą link do tematu. 

sante_Paulus #228 Posted 24 September 2021 - 01:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27654 battles
  • 630
  • [LICHO] LICHO

View PostApocalipticSnowflake, on 23 September 2021 - 06:24 PM, said:

Ja bym powiedział że jeśli średnia im wychodzi taka sama to są jednak na tym samym poziomie, tylko to jest inny rodzaj skilla, jeden rzeczywiście gra bardziej zachowawczo drugi mniej i to tylko charakter człowieka. A w większej próbce starć myślę że i ta osoba o agresywnym playstyle i ta grająca nieagresywnie szły by łeb w łeb.

Ataman_ #229 Posted 24 September 2021 - 08:53 AM

Brigadier

• Player
  • 72140 battles
  • 4,636
  • [1BRWP] 1BRWP

View Postsante_Paulus, on 24 September 2021 - 12:29 AM, said:

Ja bym powiedział że jeśli średnia im wychodzi taka sama to są jednak na tym samym poziomie, tylko to jest inny rodzaj skilla, jeden rzeczywiście gra bardziej zachowawczo drugi mniej i to tylko charakter człowieka. A w większej próbce starć myślę że i ta osoba o agresywnym playstyle i ta grająca nieagresywnie szły by łeb w łeb.

Tutaj się nie zgodzę.

WN8 jest pochodną umiejętności ale nie bezpośrednim wyznacznikiem.

Nasz czerwony kumpel Apo trochę ma racji. WR i 3 moe świadczą więcej niż wn8.

Weźmy przykład retarda Ataman_  ( i kolegi, który został wybrany przez przypadek z klanu Piotra )

1. https://pl.wot-life.com/eu/player/LokiecDoDomu-516514939/

2. https://pl.wot-life.com/eu/player/Ataman_-512127851/

Ja mam łącznie WN8 - 2947 + 3672 = 6619wn8

Kolega z przykładu ma WN8 - 2953 + 3586 = 6539 wn8

Ale kolega gra znacznie lepiej niż ja na CW czy w randomie.

Czifem nie potrafię grać nawet na zbliżonym poziomie.

Wiem, że niektórym wn8 mózg zlasował ale to nie jest bezpośredni wyznacznik umiejętność.

Pograjcie tyle CW , natarć czy kampanii co Apo to dojdziecie do takich samych wniosków.

muriceps #230 Posted 24 September 2021 - 10:16 AM

Lieutenant General

• Player
  • 35445 battles
  • 7,060
  • [UVC] UVC

View PostApocalipticSnowflake, on 23 September 2021 - 09:09 PM, said:

Ja osobiście nie widzę sensu w szukanie drugiego dna w tym co piszę.

Dobra bitwa = dobrze rozegranej bitwie nigdy o nic więcej nie chodziło. Jedno słowo mniej bo nigdy bym nie przypuszczał ze ktoś może być tak zawiły aby nie tyle doszukać się drugiego dna co samemu je wykopać.

A jak chcą mnie cytować to niech cytują tylko dorzucą link do tematu. 

Uwierz mi, że z błahszych powodów na tym forum były trzęsienia ziemi i Lumberjack pisywał wyjaśnienia. Na szczęście lub nieszczęście to już nie to samo forum... A czepiam się, czy też wykopuję drugie dno nie z czepiactwa, tylko z sympatii, bo nie ukrywam, że Twoje słowa są dla mnie pewną rewolucją. Ale człowiek uczy się całe życie. 

up. pewnie, z tym się zgadzam. Jeśli WN8 nie jest wyznacznikiem umiejętności, tak samo nie jest nim dobra bitwa. Trzeba by zrobić jakąś kompilację tego i tego, a że takiej nie ma, to pozostaje ułomne WN8, uzupełniane biegłościami/odznakami mistrzowskimi czy czym tam jeszcze. 

Edited by muriceps, 24 September 2021 - 10:37 AM.

Flyagaric #231 Posted 24 September 2021 - 10:31 AM

Major General

• Player
  • 77645 battles
  • 5,945
  • [ZORRO] ZORRO

View PostApocalipticSnowflake, on 23 September 2021 - 06:24 PM, said:

...

No widzę, że nie rozumiesz.

Otóż, wyobraź sobie, że to woda na młyn dla różnych teorii prezentowanych tu regularnie przez osobniki w foliowych czapeczkach. Na twoje szczęście, ich poziom też dramatycznie spadł i nie są w stanie intelektualnie nadążyć za (niskim i tak) tempem wpisów na forum...

Niemniej, zastanów się zanim sformułujesz wnioski w tak uproszczony sposób.

To było abstrahując od samej treści wniosków - z nią nie mam zamiaru dyskutować.

Edited by Flyagaric, 24 September 2021 - 10:39 AM.

ApocalipticSnowflake #232 Posted 24 September 2021 - 11:15 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 31346 battles
  • 541
  • [-RLD-] -RLD-

View PostAtaman_, on 24 September 2021 - 08:53 AM, said:

Spoiler

Dużo w tym jest tego że czasy się zmieniają a wn8 jest niezmiennie od 8 lat. 

A co do ilości gier klanowych to przyznaję że w czasie CW często mam sytuacje gdzie statystycznie walczę z osobą na podobnym poziomie a obskakuje łomot :hiding:

Kiedyś to był jedyny wyznacznik którym łatwo było się sugerować. 
Nie było MoE do sprawdzenia efektywności na czołgu tylko się patrzyło na wn8 dlatego większość klanów miało wypisane xx recent/xx overall.

W dzisiejszych czasach wchodzisz na kartę klanu z "topki" i w większości przypadków już nawet nie ma wzmianki o WN8 tylko jest najczęściej jest wymóg średnich uszkodzeń na bitwę w czołgach X tieru tak to zazwyczaj idzie w parze. Aczkolwiek Overall wn8 praktycznie straciło kompletnie znaczenie. 

Sam używałem XVM-a lata temu. Przestałem korzystać z jakichkolwiek modów 3-4 lata temu gdy oficjalnie został dodany hit log do gry. 

Ogólnie Wn8 przydałaby się aktualizacja do Wn9 (która miała być już lata temu ale się nie udała). 

endriu11111111 #233 Posted 24 September 2021 - 04:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48536 battles
  • 86
  • [CUDRA] CUDRA

View PostAtaman_, on 24 September 2021 - 07:53 AM, said:

Gra *edit tylko przegiętymy czołgami typu barasque, chif, progetto, vz, pewnie *edit się 90% za krzakami i o wyjeździe i rushu zapomnij.

https://wotlabs.net/eu/player/Ataman_

Weź sobie *edit zagraj ob 277 i tutaj zrób fiolet w walce z kranem wielki mi pro-player. Wn8 gówno wskaźnik. Na Ebrze (gdzie liczy się skill) gra przeciętnie.

Edited by Peter_Wolf, 24 September 2021 - 06:16 PM.
Respektuj innych, nie przeklinaj.

Ataman_ #234 Posted 24 September 2021 - 04:31 PM

Brigadier

• Player
  • 72140 battles
  • 4,636
  • [1BRWP] 1BRWP

View Postendriu11111111, on 24 September 2021 - 03:03 PM, said:

Gra *edit tylko przegiętymy czołgami typu barasque, chif, progetto, vz, pewnie *edit się 90% za krzakami i o wyjeździe i rushu zapomnij.

https://wotlabs.net/eu/player/Ataman_

Weź sobie *edit zagraj ob 277 i tutaj zrób fiolet w walce z kranem wielki mi pro-player. Wn8 gówno wskaźnik. Na Ebrze (gdzie liczy się skill gra przeciętnie).

Potwierdzasz tylko stereotyp o graczach z Twojego koszyka.

Ty natomiast na EBR grasz jak mistrz :) xd

Edited by Peter_Wolf, 24 September 2021 - 06:16 PM.

endriu11111111 #235 Posted 24 September 2021 - 04:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48536 battles
  • 86
  • [CUDRA] CUDRA

View PostAtaman_, on 24 September 2021 - 03:31 PM, said:

Potwierdzasz tylko stereotyp o graczach z Twojego koszyka.

Ty natomiast na EBR grasz jak mistrz :) xd

Na ebrze miałem taki sam Winratio jak ty (niższy dmg), ale w końcu wskoczyła mi misja na lajty na t55a i od pół roku gram na bandyckich losowaniach po himmelsdorfach bez otwartej mapy. Zobacz moje wyniki na średnich  (ja głównie lubię WR, bo ten WN8 tak naprawdę gów_o znaczy - preferuje *edit zza krzaka). Wiem jak się gra lajtami, ale przeciwko wg nie wygrasz. Ta gra jest mocno ustawiana, a ja ostatnio wydałem 25 zeta na tą grę jakiś rok temu, to i gra nie za bardzo mnie lubi.

Edited by Peter_Wolf, 24 September 2021 - 06:15 PM.
Nie przeklinaj.

Ataman_ #236 Posted 24 September 2021 - 04:44 PM

Brigadier

• Player
  • 72140 battles
  • 4,636
  • [1BRWP] 1BRWP

Taki gracz jak Ty na EBR jest absolutnie nieprzydatny dla sojuszników, pomagasz przeciwnikowi.

Sam nie potrafię grać na EBR, może dlatego, że gram na Casio albo po prostu za słaby jestem. 

A Twoja wypowiedź , że od pół roku nie masz otwartej mapy grając EBR urąga Twojej inteligencji i osoby , która w to uwierzy.

endriu11111111 #237 Posted 24 September 2021 - 04:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48536 battles
  • 86
  • [CUDRA] CUDRA

View PostAtaman_, on 24 September 2021 - 03:44 PM, said:

Taki gracz jak Ty na EBR jest absolutnie nieprzydatny dla sojuszników, pomagasz przeciwnikowi.

Sam nie potrafię grać na EBR, może dlatego, że gram na Casio albo po prostu za słaby jestem. 

A Twoja wypowiedź , że od pół roku nie masz otwartej mapy grając EBR urąga Twojej inteligencji i osoby , która w to uwierzy.

Kolego nie musisz mi w nic wierzyć bo mam to w dupie. To, że ta gra jest ustawiana świadcza moje wyniki na superkoniu. Wszędzie ponad 50% winratio na ciezkim a na tym nie da sie zagrać bitwy bo zawsze dostaje wpierdziel (nie wiedzieć dlaczego).

Ogólnie temat jest znany kiedyś DED87 opisywał na youtube o swoim "zaczarowanym czołgu" na którym nie da się grać bo coś (albo Ebola albo cos w ten deseń). Przyjechał do niego bodajże Kamil Eater i myślał, że zagra na nim i zrobi mu biegłość, a tu same porażki .....

Większość moich gier na Ebrze  teraz polega na tym, że pół mojego teamu ginie w dwie minuty i zostaję sam, raz strzelę i zajeżdżają mnie magazynkami. Fakt nie gram jakoś rewelacyjnie i sa ode mnie lepsi, ale wiem gdzie powinienem być w odpowiedniej chwili (o dziwo na wszystkich czołgach tej linii miałem pierwszą biegłość a na ebrze jakimś cudem się nie da).

Edited by endriu11111111, 24 September 2021 - 05:00 PM.

D3CEPTICON_ #238 Posted 24 September 2021 - 04:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6426 battles
  • 1,442
  • [HUNTO] HUNTO
Ja bym się tak nie zapędzał. Dzisiaj masz złudzenia, że gra jest ustawiana, jutro będziesz spiskowcem z krwi i kości, jakiś czas później zaczniesz dostrzegać spiski w szkole, pracy i w biedronce, żeby na koniec pić wodę z kałuży i szczekać na samochody. 

endriu11111111 #239 Posted 24 September 2021 - 04:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 48536 battles
  • 86
  • [CUDRA] CUDRA

View PostD3CEPTICON_, on 24 September 2021 - 03:53 PM, said:

Ja bym się tak nie zapędzał. Dzisiaj masz złudzenia, że gra jest ustawiana, jutro będziesz spiskowcem z krwi i kości, jakiś czas później zaczniesz dostrzegać spiski w szkole, pracy i w biedronce, żeby na koniec pić wodę z kałuży i szczekać na samochody. 

*edit

P.S. Z tych dwóch zawodników zdecydowanie lepszy Łokieć, nie dość, że ogarnia Ebra to gra jeszcze od czasu do czasu "normalnymi" czołgami na których można powiedziec, że gra bardzo dobrze (niebieski kolor, na panther 8.8 i STG, Lowe).

https://wotlabs.net/eu/player/LokiecDoDomu

O Atamanie na razie można tylko powiedzieć, że gra przeciętnie na Ebrze, i nic więcej bo na chifie i barasuce to kazdy idiota zrobi dobry wynik (zza górki i zza krzaka).

Edited by Peter_Wolf, 24 September 2021 - 06:14 PM.
Nie przeklinaj.

sante_Paulus #240 Posted 25 September 2021 - 12:53 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27654 battles
  • 630
  • [LICHO] LICHO
Ale wiesz że jak czołg jest dobry na tyle że każdy idiota może zrobić dobry wynik, to wymagania są wyższe i wcale nie jest łatwo mieć dobry kolorek?

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users